Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Postby bobcha78 » Tue Jan 31, 2017 12:02 am
jel vam i to smeta? Obojici?

Da smeta mi sto se novac koji se uzme od svih nas gradjana Srbije kroz drzavne namete, poreze, akcize, PDV, takse, doprinose, kazne itd... itd... ne koristi za ono za sta treba, vec za subvencije nekih privatnih investicija !!!
Koja to fukara ima pravo da puni neciji dzep drzavnim novcem dok je siromastvo, glad, socijalna beda, ocajna zdravstvena zastita vrlo prisutna u Srbiji ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430696#p430696:3cpvgsss je napisao(la):
milos.tro » 29 Jan 2017 10:08 am[/url]":3cpvgsss]Problem je u tome što se urbanisti nikad nisu ni bavili ekonomskim analizama predmetne lokacije(ili bar posavetovali sa ekonomistima po tom pitanju). Stoga i imamo apsurd 90:10 javno-stambeno (niska spratnost,širok pojas od reke,lokacija stambenog prostora pored Gazele da ne zaklanja vizure itd.itd.) i to sve na prostoru čija prenamena košta preko milijardu evra.
Lično bih voleo da vidim "prihvatljivo" urbanističko rešenje za 2 miliona kvadrata stambeno-poslovno-komercijalnog prostora na tom prostoru da li se mogu napakovati toliki kvadrati niskom spratnošću, niskim stepenom izgradjenosti,širokim pojasom pored reke,javnim površinama,nezaklanjanjem vizura i tome slično.Pitam kao "laik" i bio bih zahvalan da nam neko grafički prikaže prihvatljivo urbanističko rešenje po gore navedenim parametrima.

Ako ovo treba da bude argument da je ovakav BNV kakav smo dobili ekonomska nužnost, nisam uopšte ubeđen.
BNV se gradi na 95% državnom zemljištu. Na državnom zemljištu se jednako lepo isplati i 200.000 kvadrata baš kao i 2 miliona kvadrata, jer nema troškova eksproprijacije. Niko nas ne tera da upadamo u začarani krug u kojem skupo zemljište forsira visokogradnju, a jednom dozvoljena visokogradnja još više gura cenu zemljišta u nebesa. Na državnom zemljištu ne mora biti tako, već se zemljište može rezervisati samo za projekte koji su u javnom interesu.

Takođe, argument da je ovakav BNV nužnost zato što prenamena prostora košta milijardu evra ne stoji, jer u stvarnosti vidimo da je dve trećine BNV-a raščišćeno za 11 miliona evra i da je izgradnja dvadesetospratnica komotno počela ne čekajući na tu milijardu. BW Residences baš kao i BW Vista imaju ugovorene datume useljenja koji ne uključuju obavezu izmeštanja železničke stanice i pruge iz Savskog amfiteatra. Ne uključuju ni obavezu rešavanja kanalizacije do momenta useljenja. A ako ne postoji ta obaveza do momenta useljenja, čisto sumnjam da će se neko i posle tog datuma upinjati da obezbedi milijardu evra da to dođe na svoje.

Prema tome, treba da progutamo priču da je ovakav BNV bio neizbežan jer prenamena lokacije košta milijardu evra, a šta ako dobijemo dve trećine takvog nakaznog BNV-a i ispostavi se da je prenamena sve trećine lokacije koštala par desetina, a ne milijardu evra?
Ko je tu koga onda prevario i ko je ispao glup? Onaj što se poziva na "ekonomsku logiku"?
 
Ekonomska nužnost je da bi i medjunarodnim konkursom dobili "sličan" projekat nalik BNV-u mislim pre svega na urbanističke parametre spratnost,stepen izgradjenosti parcela,širina obale itd.

Fakat je da bi ekonomski bilo isplativije da se išlo na medjunarodni konkurs za milion kvadrata stambeno poslovnog prostora na ovom delu koji je sada raščišćen (cca pola SA) i da su ostale naknade za zemljište za luks zonu i da grad finansira infrastrukturu unutar i van granica SA. (tada bi se prihodovalo cca 500-600 miliona evra)

Ovako prihoda za naknadu nema,a pitanje je koliko će još Grad finansirati infrastrukturu u okviru granica SA? Za najvažnije i najskuplje infrastrukturne objekte svakako stari savski most,linije podzemne zeleznice u okviru SA,šinski sistem itd...itd...
 
Na konkursu onaj ko ga raspisuje postavlja konkursni zadatak prema tome on diktira uslove
Tako je moglo biti da zgrade do savske ulice budu p+20 a da se smanjuje kaskadno ka savi do p+4 sa gomilom javnih objekata zelenila sinskim sistemon
Da te podsjetim konkurs za sa i nbg i stari bg stranu je bio 1992 ako se nevaram sve je ovdje okaceno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431033#p431033:3359zfrr je napisao(la):
bobcha78 » 30 Jan 2017 11:02 pm[/url]":3359zfrr]
Ozbiljna metropola bi trebalo ovako da izgleda, sviđalo se to nekome ili ne

Covek ukucao "metropola" na google images, uzeo prvih nekoliko slika gradova koji imaju vise stanovnika nego cela Srbija sa dijasporom i dosao da nam soli pamet.
E ne dao ti bog da zivis na 32. spratu u soliteru u Hong Kongu, da vidis kako bi se metropolski osecao.

Uostalom ako su soliteri ono sto nedostaje Beogradu, ne da bi bio metropola nego da bude na mapi sveta, onda treba da se ispune sledeci uslovi:

1. Solitere treba dizati na levoj obali Save (Novi Beograd) a ne na desnoj (Bara Venecija-BnV)

2. Napraviti gomilu izuzetno visokih i grupisanih zdanja a ne saku razbacanih krmaca.

3. Objekti i ceo kompleks moraju imati domaci smek, nesto jedinstveno i prepoznatljivo, a ne copy-paste projekti izvuceni iz fioka projektanata koje do sada niko nije hteo da zida.

Primer u slici objavljenoj davne 2012. na ovom forumu, ovakvim neimarstvom bi se i Vojvoda Misic ponosio:

74_pogled-sa-kalisa-2020.png


:pob:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431043#p431043:3fpirqyu je napisao(la):
tzoran1 » Uto Jan 31, 2017 2:05 am[/url]":3fpirqyu]Postby bobcha78 » Tue Jan 31, 2017 12:02 am
jel vam i to smeta? Obojici?

Da smeta mi sto se novac koji se uzme od svih nas gradjana Srbije kroz drzavne namete, poreze, akcize, PDV, takse, doprinose, kazne itd... itd... ne koristi za ono za sta treba, vec za subvencije nekih privatnih investicija !!!
Koja to fukara ima pravo da puni neciji dzep drzavnim novcem dok je siromastvo, glad, socijalna beda, ocajna zdravstvena zastita vrlo prisutna u Srbiji ?

Uh uh uh baš ti znaš gde novac ide od građana Srbije. Zašto se tako nisi udarao u grudi za novac građana od 2000 do 2012? Tada si samo mislio na sebe i na svoje dupe. Ti isti građani su i danas ovde, žive u siromaštvu, gladni i bedni, sa očajnom zdravstvenom zaštitom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431102#p431102:1uk92sq9 je napisao(la):
zidar » Uto Jan 31, 2017 12:00 pm[/url]":1uk92sq9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431033#p431033:1uk92sq9 je napisao(la):
bobcha78 » 30 Jan 2017 11:02 pm[/url]":1uk92sq9]
Ozbiljna metropola bi trebalo ovako da izgleda, sviđalo se to nekome ili ne

Covek ukucao "metropola" na google images, uzeo prvih nekoliko slika gradova koji imaju vise stanovnika nego cela Srbija sa dijasporom i dosao da nam soli pamet.
E ne dao ti bog da zivis na 32. spratu u soliteru u Hong Kongu, da vidis kako bi se metropolski osecao.

Uostalom ako su soliteri ono sto nedostaje Beogradu, ne da bi bio metropola nego da bude na mapi sveta, onda treba da se ispune sledeci uslovi:

1. Solitere treba dizati na levoj obali Save (Novi Beograd) a ne na desnoj (Bara Venecija-BnV)

2. Napraviti gomilu izuzetno visokih i grupisanih zdanja a ne saku razbacanih krmaca.

3. Objekti i ceo kompleks moraju imati domaci smek, nesto jedinstveno i prepoznatljivo, a ne copy-paste projekti izvuceni iz fioka projektanata koje do sada niko nije hteo da zida.

Primer u slici objavljenoj davne 2012. na ovom forumu, ovakvim neimarstvom bi se i Vojvoda Misic ponosio:

74_pogled-sa-kalisa-2020.png


:pob:
Ko te bre šta dira? Ja sam rekao moje mišljenje i to je to. AKo ti se ne sviđa moje mišljenje ne čitaj i ne gledaj. Jel ja imam pravo na svoje mišljenje ili moram da mislim kako ti misliš?

To što ti hoćeš, to neće da bude, uostalom niko tebe i ne pita šta bi ti želeo da se pravi. Tačka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431104#p431104:1p7s2pbj je napisao(la):
bobcha78 » 31 Jan 2017 12:03 pm[/url]":1p7s2pbj]
To što ti hoćeš, to neće da bude. Tačka
Na žalost, ovo je velika istina. Biće onako kako TI hoćeš, a ne onako kako stručniji, obrazovaniji i pozvaniji od tebe ŽELE.
 
Ja nisam stručan, ali bi voleo ovo da vidim izgrađeno. Ima ko o tome da misli. Niti si ti stručan niti je stručan onaj kome sam gore odgovorio. Svako ima svoje mišljenje i to treba da se poštuje a ne odmah da se neko vređa. Postoji neki plan iz 1970 i ka tome se ide. Taj neko je bio stručan
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431113#p431113:10zyulj9 je napisao(la):
bobcha78 » 31 Jan 2017 12:29 pm[/url]":10zyulj9]Ja nisam stručan, ali bi voleo ovo da vidim izgrađeno. Ima ko o tome da misli. Niti si ti stručan niti je stručan onaj kome sam gore odgovorio. Svako ima svoje mišljenje i to treba da se poštuje a ne odmah da se neko vređa. Postoji neki plan iz 1970 i ka tome se ide. Taj neko je bio stručan
Koliko se ti zakopavaš sve dublje i dublje. Neverovatno.
 
Čime se zakopavam? Uostalom, što se ti uzbuđuješ, ako se ja zakopavam?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431125#p431125:iq584521 je napisao(la):
bobcha78 » 31 Jan 2017 01:33 pm[/url]":iq584521]Čime se zakopavam? Uostalom, što se ti uzbuđuješ, ako se ja zakopavam?
Ja se uzbuđujem svaki put kada vidim na šta će da liči moj grad, i što ga ne oblikuju stručni i pozvani ljudi kao @zidar, nego politički ostrašćeni likovi kao ti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431103#p431103:33u4qin4 je napisao(la):
bobcha78 » Tue Jan 31, 2017 12:02 pm[/url]":33u4qin4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431043#p431043:33u4qin4 je napisao(la):
tzoran1 » Uto Jan 31, 2017 2:05 am[/url]":33u4qin4]Postby bobcha78 » Tue Jan 31, 2017 12:02 am
jel vam i to smeta? Obojici?

Da smeta mi sto se novac koji se uzme od svih nas gradjana Srbije kroz drzavne namete, poreze, akcize, PDV, takse, doprinose, kazne itd... itd... ne koristi za ono za sta treba, vec za subvencije nekih privatnih investicija !!!
Koja to fukara ima pravo da puni neciji dzep drzavnim novcem dok je siromastvo, glad, socijalna beda, ocajna zdravstvena zastita vrlo prisutna u Srbiji ?

Uh uh uh baš ti znaš gde novac ide od građana Srbije. Zašto se tako nisi udarao u grudi za novac građana od 2000 do 2012? Tada si samo mislio na sebe i na svoje dupe. Ti isti građani su i danas ovde, žive u siromaštvu, gladni i bedni, sa očajnom zdravstvenom zaštitom.
Deo novca za komunalno opremanje i prenamenu zemljista je uzet iz buzdeta Srbije koji se puni, ako nisi znao, novcem koji se uzima od svih gradjana. Drugi deo je iz kredita kojim se zaduzila drzava Srbija i koji treba vratiti, a to ce morati da plate opet gradjani Srbije.
Da je novac uzet iz stranacke-partijske kase to mi nebi smetalo, no posto buzdet drzave nije novac politicara vec gradjana Srbije dat vladajucoj garnituri na upravljanje i u svrhu zadovoljavanja potreba svih a ne dela povlascenih, ja zato i komentarisem ovako.
Uzicka kombinacija izgleda da igra na istu kartu ako se realizuje, a nadam se da nece.

Koliko je narodu dobro vidi se po broju onih koji odlaze iz Srbije, svake godine po jedan prosecni grad. Nazalost u velikom broju akademski obrazovane omladine ili strucnjaka. Prema broju mladih koji odlaze iz zemlje u potrazi za boljim životom, Srbija je u regionu na prvom mestu, a na svetskom nivou na drugom, odmah iza zapadnoafričke države Gvineje Bisao. Eto u cemu smo prvi u regionu.
Nisu to vise oni gastarbajteri iz sezdesetih i sedamdesetih proslog veka koji su imali par razreda osnovne skole i za koje nije bilo mesta na porodicnom imanju...vec uglavnom skolovani i kvalitetni ljudi.

A sto se tice ekipe iz 2000-2012 mislim da su isti olos i hvala Bogu eno ih po nekim autobus strankama, bez ili sa malo preko cenzusa. Predugo je trebalo narodu da shvati sa kim ima posla, a nadam se da ce i ovi proci isto.
 
Samo ti veruj u to. A zašto ne možeš da poveruješ u to da neko želi da vidi nešto novo u Beogradu a da nije politički ostrašćen? Zašto moraš uvek da uvrediš nekog ako ne misli kao ti? Zašto moraš da ga etiketiraš? Ja sam gore postavio slike šta bi voleo lično da vidim a šta da ne vidim. Zašto misliš da mora politika da me tera ili da me neko plaća da to postavim ovde? Jel ti stvarno veruješ da nema ljudi koji podržavaju ovaj projekat i da svi koji podržavaju ovo su plaćeni da tako misle?
 
Meni stvarno nije jasno otkud nekim forumasima parvo da se i dalje pametuju ovde kada su nas do pre par godina ubedjivali da od BNV nema nista!
Sad kada su konacno shvatili da se projekat gradi i realizuje onda krece prica ,,bice samo 2,3 zgrade i tu se staje''. :laugh: Sta ce smisliti nakon toga?
Sustina je da ako mrzis vlast onda mrzis i BNV. Sva ta negativnost je politicka i svi smo svesni toga.
Ja bih voleo da se neko javi ko podrzava vladajucu stranku u drzavi a da pritom mrzi BNV! Siguran sam da takve osobe nema. Svi koji mrze BNV imaju nesto zajenicko, a to je odbojnost prema trenutnoj vladajucoj stranci. I kako onda neko moze da shvati ozbiljno kriticke komentare takvih ljudi? Njima je BNV samo povod da sire svoje zivotno nezadovoljstvo. Da li ste se ikada upitali sta ste to vi uradili u zivotu pa sada imate pravo da olako kritikujete i gusite ovaj forum glupostima? :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431129#p431129:37j5wriv je napisao(la):
tzoran1 » Uto Jan 31, 2017 2:09 pm[/url]":37j5wriv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431103#p431103:37j5wriv je napisao(la):
bobcha78 » Tue Jan 31, 2017 12:02 pm[/url]":37j5wriv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431043#p431043:37j5wriv je napisao(la):
tzoran1 » Uto Jan 31, 2017 2:05 am[/url]":37j5wriv]Postby bobcha78 » Tue Jan 31, 2017 12:02 am
jel vam i to smeta? Obojici?

Da smeta mi sto se novac koji se uzme od svih nas gradjana Srbije kroz drzavne namete, poreze, akcize, PDV, takse, doprinose, kazne itd... itd... ne koristi za ono za sta treba, vec za subvencije nekih privatnih investicija !!!
Koja to fukara ima pravo da puni neciji dzep drzavnim novcem dok je siromastvo, glad, socijalna beda, ocajna zdravstvena zastita vrlo prisutna u Srbiji ?

Uh uh uh baš ti znaš gde novac ide od građana Srbije. Zašto se tako nisi udarao u grudi za novac građana od 2000 do 2012? Tada si samo mislio na sebe i na svoje dupe. Ti isti građani su i danas ovde, žive u siromaštvu, gladni i bedni, sa očajnom zdravstvenom zaštitom.
Deo novca za komunalno opremanje i prenamenu zemljista je uzet iz buzdeta Srbije koji se puni, ako nisi znao, novcem koji se uzima od svih gradjana. Drugi deo je iz kredita kojim se zaduzila drzava Srbija i koji treba vratiti, a to ce morati da plate opet gradjani Srbije.
Da je novac uzet iz stranacke-partijske kase to mi nebi smetalo, no posto buzdet drzave nije novac politicara vec gradjana Srbije dat vladajucoj garnituri na upravljanje i u svrhu zadovoljavanja potreba svih a ne dela povlascenih, ja zato i komentarisem ovako.
Uzicka kombinacija izgleda da igra na istu kartu ako se realizuje, a nadam se da nece.

Koliko je narodu dobro vidi se po broju onih koji odlaze iz Srbije, svake godine po jedan prosecni grad. Nazalost u velikom broju akademski obrazovane omladine ili strucnjaka. Prema broju mladih koji odlaze iz zemlje u potrazi za boljim životom, Srbija je u regionu na prvom mestu, a na svetskom nivou na drugom, odmah iza zapadnoafričke države Gvineje Bisao. Eto u cemu smo prvi u regionu.
Nisu to vise oni gastarbajteri iz sezdesetih i sedamdesetih proslog veka koji su imali par razreda osnovne skole i za koje nije bilo mesta na porodicnom imanju...vec uglavnom skolovani i kvalitetni ljudi.

A sto se tice ekipe iz 2000-2012 mislim da su isti olos i hvala Bogu eno ih po nekim autobus strankama, bez ili sa malo preko cenzusa. Predugo je trebalo narodu da shvati sa kim ima posla, a nadam se da ce i ovi proci isto.
Dugo si smišljao odgovor, lepo. Potrudio si se. ALi ništa nisi novo rekao. Ljudi odlaze is Srbije godinama i pre 2012 i pre 2000 i pre 90tih, idu gde im je bolje. Legitimno pravo. Krediti su uzimani i pre 2012, pre 2000 i pre 1990, onomad platismo 400 miliona dolara duga još što je Tito uzimao. Svi žive od kredita, sve zemlje sveta. Nije to izmišljeno od 2012 godine na ovamo, nije izimislio SNS, i Tadić uzimao kredite, Đelić, Dinkić, Sloba nije mogao, TIto .....

Za komunalno opremanje mora da se uloži, s obzirom da na tom mestu SA nije nisu ni postojale komunalije. Nego šta da će država da uloži, pa neće neko da ti pravi bilo kakvu fabriku, zgradu, poslovni prostor iz inostranstva ako ne obezbediš zemljište i komunalne veze. To sve svuda radi u svetu. Dođu stranci da ti prave njihovim parama a ti daš šipak. Nema to nigde
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431126#p431126:v0gyy5u9 je napisao(la):
GOJE » 31 Jan 2017 12:48 pm[/url]":v0gyy5u9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431125#p431125:v0gyy5u9 je napisao(la):
bobcha78 » 31 Jan 2017 01:33 pm[/url]":v0gyy5u9]Čime se zakopavam? Uostalom, što se ti uzbuđuješ, ako se ja zakopavam?
Ja se uzbuđujem svaki put kada vidim na šta će da liči moj grad, i što ga ne oblikuju stručni i pozvani ljudi kao @zidar, nego politički ostrašćeni likovi kao ti.

Hvala Goje, ima nas jos sa obrazom :gobb:
 
bobcha78":hqzpo4li je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431043#p431043 je napisao(la):
tzoran1 » Uto Jan 31, 2017 2:05 am[/url]":hqzpo4li]Postby bobcha78 » Tue Jan 31, 2017 12:02 am
jel vam i to smeta? Obojici?

Da smeta mi sto se novac koji se uzme od svih nas gradjana Srbije kroz drzavne namete, poreze, akcize, PDV, takse, doprinose, kazne itd... itd... ne koristi za ono za sta treba, vec za subvencije nekih privatnih investicija !!!
Koja to fukara ima pravo da puni neciji dzep drzavnim novcem dok je siromastvo, glad, socijalna beda, ocajna zdravstvena zastita vrlo prisutna u Srbiji ?

Uh uh uh baš ti znaš gde novac ide od građana Srbije. Zašto se tako nisi udarao u grudi za novac građana od 2000 do 2012? Tada si samo mislio na sebe i na svoje dupe. Ti isti građani su i danas ovde, žive u siromaštvu, gladni i bedni, sa očajnom zdravstvenom zaštitom.


bobcha78":hqzpo4li je napisao(la):
To što ti hoćeš, to neće da bude, uostalom niko tebe i ne pita šta bi ti želeo da se pravi. Tačka

Sinak, sta umisljas da si?
Neki politicki komesar, a da je ovo 45. godina proslog veka ?
;)

Dal si svestan da takvi kao ti pr i stradaju, nakon svake 'promene', a ti ni kriv ni duzan vec mali pijun u masineriji velikih igraca.
Mali, sitni napaljeni anonimus koji se napalio pa udara po neistomisljenicima misleci da je ako podrzava neke 'mocne' i on docekao svojih 5 minuta pa je i on mocan. :D
A u stvari nisi svesan koliko je to tvoje ponasanje pateticno i jadno. :D
Jer tvoje gazde, mudro cute i trljaju ruke dok im se bankovni racuni pune lovom, a ti 'lajes za sendvic' (figurativno) ili ni za toliko...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431134#p431134:34gpezcl je napisao(la):
Max15 » Uto Jan 31, 2017 2:15 pm[/url]":34gpezcl]
Svi koji mrze BNV imaju nesto zajenicko, a to je odbojnost prema trenutnoj vladajucoj stranci.
Neverovatno oštroumno si ovo zaključio!
Pa vidi, oni koji mrze BNV (zaista nemaš drugi glagol?) mrze ga jer je simbol korupcije upravo te vladajuće stranke, koja je prekršila zakone sopstvene zemlje da bi ga isterala do kraja. A ako mrzim korupciju, onda ne mogu voleti stranku koja je sprovodi.

Da li ste se ikada upitali sta ste to vi uradili u zivotu pa sada imate pravo da olako kritikujete i gusite ovaj forum glupostima?
Da, upitali smo se i ja sam recimo vrlo zadovoljna onim što sam uradila. A da li treba da negde sagradim ja lično jedan moj privatni BNV, da bih mogla da kritikujem ovaj? U kom trenutku bi tačno moje kritikovanje prestalo da bude "olako" kao što ti kažeš i počelo da bude "ono pravo"? Kada isprojektujem dva miliona kvadrata? Tri? Koliko?
 
Nije mi jasno to povezivanje kula sa statusom metropole.

Jedno ne podrazumeva drugo i obrnuto.
 
bobcha u isto vreme pisete odgovore obratite paznju, asajnujte se na nalog prvo pa onda pisite ovako ispadamo smesni provalice neko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431146#p431146:3i5dd6ih je napisao(la):
laki72 » Uto Jan 31, 2017 3:15 pm[/url]":3i5dd6ih]
bobcha78":3i5dd6ih je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431043#p431043 je napisao(la):
tzoran1 » Uto Jan 31, 2017 2:05 am[/url]":3i5dd6ih]Postby bobcha78 » Tue Jan 31, 2017 12:02 am
jel vam i to smeta? Obojici?

Da smeta mi sto se novac koji se uzme od svih nas gradjana Srbije kroz drzavne namete, poreze, akcize, PDV, takse, doprinose, kazne itd... itd... ne koristi za ono za sta treba, vec za subvencije nekih privatnih investicija !!!
Koja to fukara ima pravo da puni neciji dzep drzavnim novcem dok je siromastvo, glad, socijalna beda, ocajna zdravstvena zastita vrlo prisutna u Srbiji ?

Uh uh uh baš ti znaš gde novac ide od građana Srbije. Zašto se tako nisi udarao u grudi za novac građana od 2000 do 2012? Tada si samo mislio na sebe i na svoje dupe. Ti isti građani su i danas ovde, žive u siromaštvu, gladni i bedni, sa očajnom zdravstvenom zaštitom.


bobcha78":3i5dd6ih je napisao(la):
To što ti hoćeš, to neće da bude, uostalom niko tebe i ne pita šta bi ti želeo da se pravi. Tačka

Sinak, sta umisljas da si?
Neki politicki komesar, a da je ovo 45. godina proslog veka ?
;)

Dal si svestan da takvi kao ti pr i stradaju, nakon svake 'promene', a ti ni kriv ni duzan vec mali pijun u masineriji velikih igraca.
Mali, sitni napaljeni anonimus koji se napalio pa udara po neistomisljenicima misleci da je ako podrzava neke 'mocne' i on docekao svojih 5 minuta pa je i on mocan. :D
A u stvari nisi svesan koliko je to tvoje ponasanje pateticno i jadno. :D
Jer tvoje gazde, mudro cute i trljaju ruke dok im se bankovni racuni pune lovom, a ti 'lajes za sendvic' (figurativno) ili ni za toliko...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Još jednom da ti kažem da živiš u zabludi. Ja nemam ništa ni od ove vlasti ni od prethodne niti ni od one pre.
Moje gazde ja ne poznajem, oni žive negde u Švedskoj ili Britaniji i verovatno ne znaju da i postojim, ja radim pošteno 27 dana mesečno za minimalac. Ako možeš da me upoznaš sa nekim gazdama da me plaćaju da pišem po internetu šta oni žele molim te pošalji mi PP da se i ja malo oparim. Budi drug, hoću i ja malo da zaradim sa strane
 
ja na primer ne volim ni sns ni bnv. recimo da o jednom od njih ne mislim iskljucivo sve najgore, ali u da-ne anketi bih rekao ne volim oba.

za oba mislim da su tip 7 na bristolskoj skali, ali kao sto za tecnu stolicu ne treba kriviti misice an otvora, za vladavinu snsa ne treba kriviti vucica, vec narod, jer zivim u uverenju da sns ni pod tackom razno ne bi vladao u normalnoj zemlji ranga npr. norveske.

dakle, ne volim srbe. ali nisu srbi krivi sto su kratkovidi, povodljivi i neobrazovani, vec komunisti, kralj aleksandar koji im je stvorio preduslov za pedesetogodosnju vladavinu, osmansko carstvo pre njega..

dakle ja nista ne volim i u pravu su vucic i max kad kazu da mrzim jer nisam u stanju nista drugo da radim. hvala pomenutom kolegi forumasu sto mi je otvorio oci, dobice plus za sposobnost telepatske psihoterapije, a vucicu porucujem da se vidimo u aprilu.

sta se na ovoj temi da procitati to nema nigde.
 
Evo nešto ne političko. Gledajući ovaj haos sa ledom na Dunavu palo mi je na pamet da je pogrešna pretpostavka da se Sava nikada više neće lediti. Mislim da se u termo elektrani u Obrenovcu prosečno proizvodi negde oko 40% ukupne električne energije u Srbiji. Efikasnost pretvaranje energije uglja u električnu energiju je u njima verovatno negde oko 35%. Znači da tih 40% ukupne proizvodnje energije u Srbiji predstavlja svega 35% energije koja se u Obrenovcu stvarno oslobodi, dok ostalo ide na otpadnu toplotu koja zagreva Savu. Iz toga proizilazi prosto fantastičan podatak da na zagrevanje reke Save trošimo količnu toplotne energije koja odgovara ukupnoj proizvodnji električne energije u Srbiji na svim drugim mestima sem u Obrenovcu (recimo da je 35% približno isto kao i 40%).

Zbog toga se mora pretpostaviti da će neko normalan jednog dana shvatiti da to tako više ne ide, pa će otpadnu toplotu nekako zahvatiti i iskoristiti recimo za grejanje. Što znači da će se Sava zimi ponovo lediti, pošto nema drugog tako velikog zagađivača toplotom, a trend ka većoj efikasnosti će nesto slično uraditi duž čitavog Savskog sliva (mada oni koji su previše daleko ili su bitno manji ionako nisu važni). Posledica je da ne bi sa platformama i šipovima smeli ići isuviše u Savu, pošto će to jednog dana led odneti isto kao i na Dunavu. Ovi koji su zabodeni duboko u obaloutvrdu nisu u opasnosti, ali bi oni dalji i u dubljoj vodi mogli biti u opasnosti. Pošto i dalje ne znamo plan obale, ne znam ni da li je to ovde uopšte aktuelno, ali čisto da spomenem.
 
Vrh