Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393895#p393895:1aa7wb3e je napisao(la):
stf » 24 Jun 2016 06:50 pm[/url]":1aa7wb3e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393838#p393838:1aa7wb3e je napisao(la):
Delija » 24 Јун 2016 01:00 pm[/url]":1aa7wb3e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393589#p393589:1aa7wb3e je napisao(la):
stf » 23 Jun 2016 10:51 am[/url]":1aa7wb3e]
Хипотетички "Београдски централни парк" на подручју Амфитеатра би био најскупљи парк у историји човечанства.
Па дај усагласите се у централи. Јел СА безвредна запуштена ливада или је насјкупље земљиште у историји човечанства? :D

Не видим шта те збунило.

Амфитеатар је мртав капитал у форми регуларне урбанизације јер град не би имао финансијски снаге да га комплетно инфраструктурно уреди па потом да на лицитације.

А парк на том месту би био најскупљи парк на свету, не у смислу вредности земљишта, него у смислу новца који треба уложити у расчишћавање и измештање инфраструктуре.

Моје изјаве нису у колизији, ти си се нешто забунио приликом узбуђења. :wink:

Kako to pa ovi rascistise i ljude i gvozdje i beton, a ne potrosise ni dinar. Ni oni ni Arapi.
Ajmo sada, kada su "rascistili" za nula dinara, da pravimo park i bice najjeftiniji park u istoriji covecanstva.
 
Slazem se sa Stfom u potpunosti, prosto rasciscavanje ovog prostora zarad parka je ekonomska logika jednaka samoubistvu, mi nismo dovoljno bogata drzava za tako nesto jer je to bacanje para (koje mi nemamo) i bez ikakve racionalinosti, da li bi ste vi dali 70% para i vlasnik kuce 30% (koji bi vam se prikljucio projektu u vidu ubacivanjem njegove imovine Kuce i velikog placa ) da li bi ste izgradili park ili Stambenu zgradu od 26 stanova gde bi ste vi postali vlasnik 70% a vlasnik tad vec bivse kuce vlasnik ostalih 30 % stanova koje mogu da prodaju i zarade na tome?

@dosen u toku je Investiranje , a kada investiras ocekujes da ti se povrate pare koje si investirao , a od investiranja u park tesko da ces povratiti taj novac, a opet bi morao da investiras u rasciscavanje celog prostora, i da izgradjujes obaloutvrdu da ne bi park plavio , pa onda vodovod i kanalizaciju pa odrzavanje parka u godinama pred nama a svi znamo kako se parkovi odrzavaju kod nas, pa bi proslo mnogo godina dok drvece u parku ne poraste a za to vreme sigurno niko ne bi koristio park koji nema hladovinu a tolike velicine je, a s obzirom na zemljiste koje je do te mere kontaminirano kontinuirano poslednjih 100 godina trebao bi da izvrsis i dekontaminaciju zemljista , i da napravis sadrzaje u tom parku kako bi ga ljudi koristili, a za uzvrati? pa nista ulozis bez bilo kakvog dobitka , tako da ta prica oko parkova ne pije vodu, Beograd ima u svom centru centara Ogroman park zove se Kalemegdan, ima i use, i parkove u svakom kraju grada , dakle nije kao vecina zapadno evropskih gradova u kojima u svojoj centralnoj zoni manjkaju sa parkovima i posumljenosti tako da forsiranje parkova i sadrzaja od kojih nema profita u ovako siromasnoj zemlji poput Srbije je krajnje samoubilacki. , kao sto rekoh samo bogate zemlje mogu sebi da dozvole da grade parkove na najatrkativnijim zemljistima.
 
@ vozd, jeste rodjen za park, al na zalost u tom parku bi moglo da raste samo kiselo drvece s obzirom da nakon rodjenja je konstantno zemljiste kontaminirano do te mere da je samo kiselo drvece moglo da nikne i razni korovi koji mogu da se prime i na beton.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393904#p393904:1p64dqb9 je napisao(la):
KartmenBG » 24 Jun 2016 07:10 pm[/url]":1p64dqb9]Slazem se sa Stfom u potpunosti, prosto rasciscavanje ovog prostora zarad parka je ekonomska logika jednaka samoubistvu, mi nismo dovoljno bogata drzava za tako nesto jer je to bacanje para (koje mi nemamo) i bez ikakve racionalinosti, da li bi ste vi dali 70% para i vlasnik kuce 30% (koji bi vam se prikljucio projektu u vidu ubacivanjem njegove imovine Kuce i velikog placa ) da li bi ste izgradili park ili Stambenu zgradu od 26 stanova gde bi ste vi postali vlasnik 70% a vlasnik tad vec bivse kuce vlasnik ostalih 30 % stanova koje mogu da prodaju i zarade na tome?
Bih ja dao i celu kucu za park samo da ne moram da potrosim miljardu dolara da bi dobio 4 stana u beogradskom Kazahstanu.

Sta vise predlozio bih tom sto daje 70% da se zamenimo. Nasao bih ja pare za izgradnju 26 stanova ako bi mi Arapin izgradio i komunalno opremio palmino ostrvo. I onda da se knjizim, zgradu po zgradu 30 godina. Uz ugovor za koji bio nadlezan sud na Dorcolu, i da mi najde i garantuje kupce za prvu zgradu... itd.

Ne treba odgovarati na ovo, ali .....
 
Ето Стф, рече ти да данас није 24. јун, међутим има овде и даље људи који вас доводе к познанију права и истине. :vops:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393909#p393909:1zkou1ic je napisao(la):
KartmenBG » Fri Jun 24, 2016 8:24 pm[/url]":1zkou1ic]@ vozd, jeste rodjen za park, al na zalost u tom parku bi moglo da raste samo kiselo drvece s obzirom da nakon rodjenja je konstantno zemljiste kontaminirano do te mere da je samo kiselo drvece moglo da nikne i razni korovi koji mogu da se prime i na beton.

:roll:
 
Povodom komentara sa kiselim drvom, moram da priznam da me pomalo plasi plitkost argumenata ovdasnjih pristalica BNV,

Mogla bi ipak da se napravi i neka zbirka aforizama doticnih, pogodna za citanje pred spavanje, uz garantovano padanje u san u veselom raspolozenju.
 
slucajno naleteh na juce postavljen video
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3LfW3FEeZcM[/youtube]
 
Protest "Neće proći!"

caa882f922f31d0263570f1fa4701e48.jpeg


Nakon Kritične mase od 18 sati sledi četvrti protest ispred Skupštine grada Beograda, inicijative "Ne da(vi)mo Beograd" povodom rušenja Savamale.


http://www.blic.rs/vesti/beograd/vikend ... ti/9fcl9pz
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393910#p393910:2nw504x8 je napisao(la):
dosen » Pet Jun 24, 2016 8:31 pm[/url]":2nw504x8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393904#p393904:2nw504x8 je napisao(la):
KartmenBG » 24 Jun 2016 07:10 pm[/url]":2nw504x8]Slazem se sa Stfom u potpunosti, prosto rasciscavanje ovog prostora zarad parka je ekonomska logika jednaka samoubistvu, mi nismo dovoljno bogata drzava za tako nesto jer je to bacanje para (koje mi nemamo) i bez ikakve racionalinosti, da li bi ste vi dali 70% para i vlasnik kuce 30% (koji bi vam se prikljucio projektu u vidu ubacivanjem njegove imovine Kuce i velikog placa ) da li bi ste izgradili park ili Stambenu zgradu od 26 stanova gde bi ste vi postali vlasnik 70% a vlasnik tad vec bivse kuce vlasnik ostalih 30 % stanova koje mogu da prodaju i zarade na tome?
Bih ja dao i celu kucu za park samo da ne moram da potrosim miljardu dolara da bi dobio 4 stana u beogradskom Kazahstanu.

Sta vise predlozio bih tom sto daje 70% da se zamenimo. Nasao bih ja pare za izgradnju 26 stanova ako bi mi Arapin izgradio i komunalno opremio palmino ostrvo. I onda da se knjizim, zgradu po zgradu 30 godina. Uz ugovor za koji bio nadlezan sud na Dorcolu, i da mi najde i garantuje kupce za prvu zgradu... itd.

Ne treba odgovarati na ovo, ali .....

Dao bi kucu za park? ok sve mi je jasno ... kad bi ulozio milijardu dolara ne bi dobio 4 stana...... Gde bi nasao pare za izgradnju , i da li bi ti uopste dali pare i po kojim uslovima? ne mozes porediti palmino ostrvo sa ovim projektom nikako..... jer ovde nisu morali da nasipaju morsko dno peskom, i da ga specijalnim masinama pripreme umesto prirode koja bi trebala da ga slegne ko zna koliko godina ako ne i decenija, a to opremanje infrastrukturom covece ko da je upitanju svemirski program a ne obicno naselje koji se prostire kao belvil...... ne banalizuj temu , sagledaj stvari realno a ne kako ti odgovara.
 
Mogli su da organizuju protest oko toga sto sav nas izmet izlazi direktno Nase dve reke , umesto da se bore protiv neceg sto i nije toliko zivotno vazno kolko zagadjenje Dunava i Save , kako to da se niko ne okupi oko te ideje vec protestuju oko necega sto ce udahnuti zivot jednom zapustenom prostoru, ste se ne bore za metro, kanalizaciju, ciste ulice, odrzavane puteve i fasade, obilaznicu koja ce biti jedna vrsta saobracajnog spasa za Beograd pored metroa, sto se ne bore da se srede javne ustanove, protiv korupcije i kriminala, zelenaskih kamata na kredite, niskih plata ,reketiranja ?! Vec se bore i skupljaju i trose svoju snagu na projekat koji je uporedjenju sa svim ovim ostalim navedenim pojedinacno nebitan za vecinu Beogradjana......
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393989#p393989:3v6ktdb4 je napisao(la):
KartmenBG » 25 Jun 2016 12:32 am[/url]":3v6ktdb4]Mogli su da organizuju protest oko toga sto sav nas izmet izlazi direktno Nase dve reke , umesto da se bore protiv neceg sto i nije toliko zivotno vazno kolko zagadjenje Dunava i Save , kako to da se niko ne okupi oko te ideje vec protestuju oko necega sto ce udahnuti zivot jednom zapustenom prostoru, ste se ne bore za metro, kanalizaciju, ciste ulice, odrzavane puteve i fasade, obilaznicu koja ce biti jedna vrsta saobracajnog spasa za Beograd pored metroa, sto se ne bore da se srede javne ustanove, protiv korupcije i kriminala, zelenaskih kamata na kredite, niskih plata ,reketiranja ?! Vec se bore i skupljaju i trose svoju snagu na projekat koji je uporedjenju sa svim ovim ostalim navedenim pojedinacno nebitan za vecinu Beogradjana......

pa nece niko da placa za takve proteste.
 
@kartmen
Alo bre, imas li ti pojma zbog cega je protest ?
A to sto si naveo od izmeta pa do niskih plata (jos ih u medjuvremenu smanjise zbog toga sto misle da su prevelike) su i bila predizborna obecanja neke stranke sto je sada na vlasti, pa evo sa svojih vise od 50 % izaslih glasaca vec cetiri godine vedre i oblace Srbijom pod geslom "iduce godine ce, za dve godine ce...".
Posto pominjes sve te jos uvek aktuelne probleme, a neki su se i uvecali, izgleda da si i ti resio da ih prozoves (ovo ce ti zameriti iz centrale) jer su slabo obavili ono sta su obecali i zasta oni prvi treba da se bore sa pozicije zakonodavne i izvrsne vlasti. Osim ako mozda misle da im treba barem par decenija na vlasti da urade nesto sa fekalijama u Savi i Dunavu kao i ostalim obecanjima, pa se zato ne zure. Uradice se nesto taman kada se zavrsi BnV.
 
KartmenBG":33wrlvzc je napisao(la):
Mogli su da organizuju protest oko toga sto sav nas izmet izlazi direktno Nase dve reke , umesto da se bore protiv neceg sto i nije toliko zivotno vazno kolko zagadjenje Dunava i Save , kako to da se niko ne okupi oko te ideje vec protestuju oko necega sto ce udahnuti zivot jednom zapustenom prostoru, ste se ne bore za metro, kanalizaciju, ciste ulice, odrzavane puteve i fasade, obilaznicu koja ce biti jedna vrsta saobracajnog spasa za Beograd pored metroa, sto se ne bore da se srede javne ustanove, protiv korupcije i kriminala, zelenaskih kamata na kredite, niskih plata ,reketiranja ?! Vec se bore i skupljaju i trose svoju snagu na projekat koji je uporedjenju sa svim ovim ostalim navedenim pojedinacno nebitan za vecinu Beogradjana......

vradovic":33wrlvzc je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393989#p393989 je napisao(la):
KartmenBG » 25 Jun 2016 12:32 am[/url]":33wrlvzc]Mogli su da organizuju protest oko toga sto sav nas izmet izlazi direktno Nase dve reke , umesto da se bore protiv neceg sto i nije toliko zivotno vazno kolko zagadjenje Dunava i Save , kako to da se niko ne okupi oko te ideje vec protestuju oko necega sto ce udahnuti zivot jednom zapustenom prostoru, ste se ne bore za metro, kanalizaciju, ciste ulice, odrzavane puteve i fasade, obilaznicu koja ce biti jedna vrsta saobracajnog spasa za Beograd pored metroa, sto se ne bore da se srede javne ustanove, protiv korupcije i kriminala, zelenaskih kamata na kredite, niskih plata ,reketiranja ?! Vec se bore i skupljaju i trose svoju snagu na projekat koji je uporedjenju sa svim ovim ostalim navedenim pojedinacno nebitan za vecinu Beogradjana......

pa nece niko da placa za takve proteste.
Sjajan primer botovanja i trolovanja.

Ovo izvrtanje činjenica (oko razloga za protest) je dovoljan razlog da se nekima uskrati mogućnost pisanja na ovoj temi.

TT
 
Gledam ove slike i nekako vidim peščani sat kako nam curi i kako je svakim danom sve manje vremena da se stvari spreče/poprave.
 
Jedna od pozitivnih strani čitavog projekta je da će se makar pokrenuti izgradnja/budženje infrastrukture .

Pitanje izlivanje fekalija u Savu (nadam se konačno izgradnja interceptora i kanalizacione mreže,mada me ne bi čudilo da se i na ona 3 otvora gde se izlivaju g.... u Savu i direktno zagadjuje prostor BNV-a stave "prečišćivači" kad bi i ako bi to moglo),Prokop sa pristupnim saobraćajnicama,TPS-ovi(trebalo bi),autobuska stanica (budženje sa aneksom za početak),most kod Vinče (budženje sa transportom opasnih materija ala Vukov Spomenik u noćnom režimu)...
 
Нажалост то буџење инфраструктуре је углавном килаво и са гомилом полурешења - Прокоп до пола завршен, није планирано јаче повезивање са градом, обалоутврда ни такнута, канализација ништа, планиране саобраћајнице - буди Бог с нама. :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393989#p393989:2ilp0uq0 je napisao(la):
KartmenBG » 25 Jun 2016 12:32 am[/url]":2ilp0uq0]Mogli su da organizuju protest oko toga sto sav nas izmet izlazi direktno Nase dve reke , umesto da se bore protiv neceg sto i nije toliko zivotno vazno kolko zagadjenje Dunava i Save , kako to da se niko ne okupi oko te ideje vec protestuju oko necega sto ce udahnuti zivot jednom zapustenom prostoru, ste se ne bore za metro, kanalizaciju, ciste ulice, odrzavane puteve i fasade, obilaznicu koja ce biti jedna vrsta saobracajnog spasa za Beograd pored metroa, sto se ne bore da se srede javne ustanove, protiv korupcije i kriminala, zelenaskih kamata na kredite, niskih plata ,reketiranja ?! Vec se bore i skupljaju i trose svoju snagu na projekat koji je uporedjenju sa svim ovim ostalim navedenim pojedinacno nebitan za vecinu Beogradjana......


uspeo si da nadmasis sebe

momcicu, upravo si ustvrdio da bnv nije od neke zivotne vaznosti i nabrojao deset stvari koje su bitnije.. tih 10 tema koje si naveo su stvari KOJIMA TREBA DA SE BAVI VLAST.. ali ne, olos oce da se igra sim sitija a mi na ulici treba da se borimo protiv korupcije i reketiranja, nepotizma, da se borimo za metro, obilaznicu, kolektore... pa cak i ti i tebi slicni bi trebalo da imate intelektualni kapacitet da pojmite koliko je GLUPO to sto pisete
 
@razgradjevinar Glupa je istina? pa jeste glupa je jako kada izadje 100 ljudi da protestvuje zbog smanjenja plata i penzija, kada 150 ljudi izadje da protestvuje zbog toga sto je 20.000 ljudi u duznickom ropstvu zbog kredita u svajcarcima, ali zato 20.000 ljudi izadje jer se gradi jedan deo grada... e to je tuzno , sto se protestvuje zbog stvari koje su manje bitne ali zato za stvari koje su zivotno bitne za to se ne protestvuje u toj meri, objasni mi kako to da je ovaj projekat Bitan i da treba zbog njega da se protestvuje, a ovih eto koliko 10 stvari koje sam u prethodnom postu su manje bitne? dakle vlast treba da se bavi tim stvarima , ali vlast ne treba da se bavi BNV-om koji je takodje njen projekat ? objasni mi moju glupost jako me interesuje, al na racionalnim osnovama a ne dogmatskim da ovaj projekat treba spreciti i tacka.
 
Vrh