Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Наравно да није. Осим ако не мислите да је она масивна темељна плоча чију арматуру управо завршавају уз бици стазу ту чисто због вишка материјала.

Ово су сасвим извесни габарити надземног дела. Чак се и шема поплочавања код овог проширења "променаде" уклапа у ово

nnhlw4dj.jpg
 
I ja sam to pomislio ali je (za sada) drugačija jer samo iz nje ne izlazi armatura. Ne može li biti neka dodatna podzemna odbrana od reke za desnu zgradu?
 
Ако није носећа темељна плоча будућих спратова изнад може евентуално бити стабилизација конструкције. У многим великим конструкцијама у појединим зонама у темељима излију се огромне количине бетона ради неке врсте уједначавања статичког модела конструкције.
 
Ovo sto je Delija nacrtao ima smisla stim sto bi leva kosina trebala da prati levu stranu stazice kao sto sa desne strane prati desnu stranu stazice.
 
Kad se detaljnije pogleda, deluje kao da trougao fontane ulazi oko 3 metra u liniji šetališta. A s obzirom da na sadašnjoj bicikl stazi nema tog ulaza, tj da je prava linija, blagi sam optimista da će ipak šetalište biti šire. Naravno ako bude kao na crtežu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393106#p393106:12ex40yj je napisao(la):
Igor » 20 Jun 2016 07:00 pm[/url]":12ex40yj]tim sto bi leva kosina trebala da prati levu stranu stazice kao sto sa desne strane prati desnu stranu stazice.
Само сам непрецизно исцртао. Та два равна дела ће сигурно бити у истој равни као и на рендеру.
 
Gotovo neverovatno mi zvuci opcija gde bi biciklisticka staza bila tik uz izlaz iz stambene zgrade i lokala u prizemlju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393076#p393076:3ob7i13o je napisao(la):
Delija » 20 Jun 2016 05:21 pm[/url]":3ob7i13o]

А видим и да ово:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393066#p393066:3ob7i13o je napisao(la):
Delija » 20 Jun 2016 05:21 pm[/url]":3ob7i13o] А ако сагледаш околни рељеф, позицију историјског језгра града, административно језгро око Немањине, долину аутопута, бигз, КЦ, савезни МУП...Биће ти јасно да су сви највиши објекти морали бити на десном крају СА уз Газелу.
...За тебе не постоји или ти није релевантан фактор, али ти зато имагинарне слепе уличице до ове стамбене куле и те како јесу битне. :notok:

Smetaju mi te slepe ulice, trebale su da budu povezane medjusobno ili bar da se ne zavrsavaju na taj nacin a ne ovako da svaka bude corskokak. Tu nam se stavovi slazu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393117#p393117:1ij0xsyc je napisao(la):
Igor » 20 Jun 2016 07:27 pm[/url]":1ij0xsyc]Gotovo neverovatno mi zvuci opcija gde bi biciklisticka staza bila tik uz izlaz iz stambene zgrade i lokala u prizemlju.
Па биће неки тротоарчић од пар метара.
 
Nisam baš neki crtač,pa evo ideje kako bi se moglo skicirati:
-strelicama sam nacrtao kako bi staze trebalo da idu u produžetku orijentaciono,po situaciji na terenu i po renderu to bi značilo da fontana ne bi bila tipa jednakostraničnog trougla,nego trougla različitih ivica
-zamišljena tačka gde bi se sekle ove 2 crvene strelice bi bila orijentaciono "usek" nadzemnog dela aneksa
Pogledajte prilog 1
 
ako obratite paznju na odnos duzina prvih nekoliko spratova leve i desne zgrade na renderu videcete da je on recimo 4:3, sto ce reci da se ova desna zgrada zavrsava na gradilistu nekoliko metara od ograde, tj zgrada ide dokle sada ide armatura, kao sto je igor nacrtao. to ne znaci da ce taj neiskorisceni prostor biti setaliste, verovatno baste kafica kao i na renderu, samo nesto sire
 
Usek je sada lako nacrtati. Asimetričan je. Dovoljno je precizno produžiti sive delove pločnika (crvena linija). Oni su skoro sigurno šetalište tik ispred samih izloga u V izrezu aneksa. Ali još uvek nije moguće reći gde će se završavati aneks u delu najbližem šetalištu, zato što polaganje armature u tom delu još nije završeno.

BNVUsek1.jpg
 
Ja mislim da kran mora biti u uglu useka, kako bi mogao da završi celu zgradu sa okolicom. Pokušao sam da crtam ovako kao Zuma ali mi kran onda nije bio u sredini. Takođe imam utisak da je na slici šetalište nešto šire od linije koja prati pešačku stazu. Trougao je jednokrak (B,B,B) i deluje mi moguće da je paralelan sa širokom terasom zgrade (C,C) samo što je na crtežu ono što je dalje nacrtano kao uže, a ono bliže šetalištu šire. Isto tako mislim da je dužina linije terase (A,A) možda iste dužine ali da na crtežu dalja desna strana deluje kraća od leve. Dno trougla fontane je izbačeno par metara u odnosu na liniju terase zgrade (A,A). Šetalište je šire do plave linije. One srednje linije šetališta nije mi jasno kako se uklapaju.
A trouglasta fontana sa krugom u sredini me podseca masonski znak trougla sa okom u sredini

Pogledajte prilog 1
 
Sve je u redu sa mojim crtanjem, nego je problem što je tačka preseka crvenih linija veoma osetljiva na male promene pravca u kome su povučene te lnije. Pošto je Promenada previše uska, onda je i deo sivog pločnika sa pešačkim prelazom previše kratak, pa nije moguće biti zaista precizan u povlačenju linije koja je paralelna sa nečim tako kratkim. Dovoljna je vrlo mala popravka nagiba pa da kran bude obuhvaćen. Taj deo si dobro primetio. Ali plavu liniju si povukao potpuno proizvoljno, pošto još ne znamo gde će biti.
 
Ma nema sumnje da sam negde pogrešio evo mozgam rebus 2 sata i slabo mi se uklapa :) Posebno sa stazama.
Imam utisak da ti ovo lepše crtaš od mene, verovatno imaš više iskustva. Ali zar se i tebi ne čini da su ti plave linije šetališta suviše uske tj da ti je fontana suviše velika u odnosu na ono dato u renderu ? Šta misliš jel trougao jednokrak i da li je moguće da je širina terase (A,A na mom crtežu) jednaka? U stvari da li ti se čini da ipak preovlađuju jednake razmere, a da je to što deluju nejdnako zato što je render iskosa...
Na mom crtežu ima previše mesta između ivice terase i trougla ali to je zato što sam pratio liniju staze... Mislim da se leva terasa kasnije lomi, negde na sredini leve zgrade tj ispred onih greda na slici. To bi bilo ok kad bi se pratila unutrašnja linija pešačke staze. Ali ako i kod desne zgrade pratim unutrašnju liniju pešačke staze ispada da desna terasa biva maltene paralelna sa desnom zgradom, što nije, nego je iskošena u odnosu na nju...
 
Glavna stvar je da nisam siguran ni da li je taj render dobar. Obalski deo je definitivno pogrešan u odnosu na ovo što je napravljeno. Pošto smo po ogromnom broju međusobno nesaglasnih rendera u toku BNV projekata videli da su prošli kroz niz ideja i revizija, lako je moguće i da je render zgrade, njenog aneksa i uređenja okolnog prostora rađen na osnovu neke ranije varjante plana. Tako da je bolje sačekati sa sudovima kako će ovaj blok konačno izgledati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393169#p393169:2bncllbe je napisao(la):
Earthmoving » 20 Jun 2016 10:45 pm[/url]":2bncllbe]Ali zar se i tebi ne čini da su ti plave linije šetališta suviše uske tj da ti je fontana suviše velika u odnosu na ono dato u renderu ?
Plave linije su samo nastavak ivice sivo popločanog dela pločnika na Promenadi. Crvena linija je spoljni deo te staze, plava linija je unutrašnji deo te staze. To ne znači da trougao fontane polazi tačno od njih. On je negde unutar plavih linija, ali još ne znamo gde i koji oblik će imati.
 
Zar nisu ove 2 fotke rendera,malo zbunjujuće,bar meni:
Pogledajte prilog 1
Na prvoj fotografiji se vidi da su nadzemni delovi aneksa upravni na obalu,a da su zgrade i jedna i druga "iskošene",kao i "terase" na obema zgradama.
Po toj logici bi u osnovi prvog sprata BW residences zgrada dalje od obale bio "trapez" ,a kod zgrade bliže obali "romb" , a ne pravougaonici.
 
Dobro, bar smo malo slagali slagalicu na osnovu ovoga što imamo :)
Zašto Miloše, meni deluju isto
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393153#p393153:2x32ioto je napisao(la):
Earthmoving » 20 Jun 2016 09:52 pm[/url]":2x32ioto]
A trouglasta fontana sa krugom u sredini me podseca masonski znak trougla sa okom u sredini
file.php
Eye.jpg


Ionako imaju dovoljno problema, samo im još treba da ih optužiš da prave novo sedište masonskog pokreta, sa ogromnim "svevidećeim okom" na ulazu. Mada je činjenica da liči :lol:
 
Da sam paranoik pomislio bi da je možda potpis ;) Ali sva sreća tu su mainstream mediji da me isprave na pravi put.
Ej jel može jedan kratak off vezan za oblik fontane i teorije zavere: Razgovaraju 2 svinje dok mesar oštri nož. I prva pita drugu hmm jel ti se ne čini da nas onaj čovek čudno gleda? A druga će: eh ti i tvoje teroije zavere :)
 
Е само нам је фалила још прича о масонима на овој теми да будемо комплетни :)
 
Vrh