Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=392708#p392708:1j8ww7gs je napisao(la):
Dalmatinac » Sat Jun 18, 2016 9:13 am[/url]":1j8ww7gs]Interesantan snimak sa F1 staze. Pogledajte kako Baku ima prelepe stare delove i nove moderne i kako su spojeni... Kao putovanje kroz vreme.
Deluje da nema nekog blagog prelaza vec ide staro pa odma novo, kao sto ce biti i BG na vodi :)
Treba obratiti paznju na fasade, kako su ruinirane i izvrljane, zelenila i parkova nigde..a i "promenada" im nikavka, uzana i neuredjena... ova nasa u B na Vodi je lepsa, ma najlepsa... ovo je ironija :laugh:

Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
 
angry bird":az5b551g je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=392862#p392862 je napisao(la):
milos.tro » Danas, , 08:41[/url]":az5b551g]Pominjali smo ranije pa da postavim fotku:

izvor:FCB
Dobrodosli u "Belgrade city", "Airport city"...
Postao sam strejndzer u rodjenom sitiju.
Mali off. Videh i treću skulpturu (pored aerodroma i ove na slici). Lokacija - Avalski put kada od 1000 ruža krenete ka Jajincima sa leve strane u rastinju

Poslato sa telefona
 
Vladimir Veličković: Nemojte da gradite kulu, ako Boga znate

"Beograd nije ni Monte Karlo, ni Dubrovnik, a pre svega nije Dubai i ono malo arhitekture što imamo treba da sačuvamo, a ne da potkopavamo nekim uvoznim projektima kojima ovde apsolutno nije mesto", rekao je za Danas slikar Vladimir Veličković, srpski i francuski akademik.

"Nedavno su krenuli radovi i bojim se da se ne mogu zaustaviti, ali ako Boga znate, nemojte tu kulu da zidate. Ona će biti prst u oko celom gradu i svim građevinama Beograda", poručio je Veličković.

Kako kaže, to je nasilno projektovana građevina, arhitektonski ružna, šamar Beogradu i njenim građanima. "Ono malo arhitekture što imamo treba da sačuvamo, a ne da je pokopamo sa nekim uvoznim projektima kojima ovde nije mesto. Uopšte ne vidim na koji način ta kula može da doprinese jednom gradu", izjavio je on.

Prema njegovim rečima, rušenje Savamale je nasilnička i nehumana akcija i ako nešto treba rušiti zna se kako se to radi i na koji način.

"Treba se dogovoriti sa ljudima, a ne praviti teroristički napad na jedan deo grada sa nekom dozom iznenađenja i uterivanja straha sa svim tim maskiranim ljudima", dodao je Veličković.

http://www.021.rs/story/Info/Srbija/137 ... znate.html
 
^^Tako su pricali i za Beogradjanku da ce biti prst u oko celom gradu pa na kraju je ispala super.
 
To je normalno ocekivati uvek imas ljude koji nemaju bas sposobnost da gledaju unapred sta je dobro.

Srecom pa ima ko to radi kako treba.
 
Srecom pa takvi kao ti ne doguraju dalje od sendvicarenja i uvlacenja u anus...

Preziveo je ovaj grad mnoga razaranja, pa ce preziveti i vas!

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ni meni se ne sviđa ideja da tako visoka kula bude u starom delu grada. Ne mislim ni da je Beograđanka super ispala jer se visinski ne uklapa u svoje okruženje. Ne vidim razliku u zidanju tolkih kula gde im nije mesto i "seljačkog" mentaliteta da se digne sprat više od komšije. To nije simbol reda nego haosa. Ako je neka zgrada nova i treba da se gradi u postojećem okruženju, onda ona kao nova treba da ima poštovanje prema starijem postojećem okruženju. Ako joj to okruženje ne odgovara gabaritno, ima hvala Bogu mnogo drugih prostora u gradu van starog gradskog jezgra gde se dužu slične zgrade.
Po meni bi grad trebao biti podeljen u celine npr: gde su porodične kuće, gde su moderna naselja, gde je srednjovekovni Beograd, gde je Beograd s kraja 19. i početka 20. veka, gde je moderan Beograd, poslovni Beograd (ovde je kuli mesto). Ako je čovek izabrao da živi u postojećem stanju kraja, on npr u kraju sa porodičnim kućama sigurno ne želi da neko oko njega sutra zida šestospratnice. Ako neko želi da živi u okruženju Bg-a s početka 20. veka on sigurno pored sebe ne želi u svom kraju ovoliku staklenu kulu iz 21. veka. Zato i kažem da je to haos jer ljudi ne mogu da planiraju gde će se skuće jer vlada haos i sutra pored prozora može da im nikne metalno-staklena skalamerija koju da su znali da će tu biti, nikad ne bi bacali pare da žive u takvoj sredini. Zato je ova kula meni simbol urbanističkog haosa. Ljudi bi morali znati kad nešto kupuju šta je tu planirano, šta može a šta ne može da se gradi, pa da na osnovu toga odluče da li žele tu da žive ili ne, a ne da plate jedno a sutra dobiju drugo. To je prevara tih ljudi. A ti ljudi smo svi mi jer ovakva nakaradna logika važi po celom gradu.
 
Najjaci su mi ovi akademici koji su se verovatno do sad smejali i nisu pravovremeno reagovali jer su neozbiljno shvatali ceo projekat (cim dozivljavaju stvari neozbiljno dakle i oni su neozbiljni s obzirom da mi ljudi volimo da svoje ponasanje reflektujemo u svakom aspektu zivota) ali sad kad su videli da su ovi ozbiljni u namerama tek su sada nasli da se bave ovim projektom i da daju svoju strucnu kritiku pred svrsen cin, stvarno sramota, profesionalci ne smeju da imaju uopste aroganicju (zbog koje dalje od svoga nosa ne vide) ali za mene su jedini kredibilni oni koji su od samog pocetka kritikovali ovo dakle od kada je predstavljen projekat , svi ovi ostali koji su se kasnije pridruzili kritici ne piju vodu, jer nisu pravovremeno reagovali vec sa zakasnjenjem od 4 godine i sad su nasli da se bune i izigravaju neki bunt i iskazuju svoja strucna misljenja u interesu gradjana , gradjani su trebali ovakvim kritikama da se brane od prvog dana a ne posle 4 godine , to je kao da nas neko bombarduje 4 godine i onda se nadju ovakvi koji ce da kazu " mislim da su ovi stvarno ozbiljni u namerama da nas uniste i da je narod mnogo propatio u ove 4 godine, trebaju prestati sa bombardovanjem jer je zaista stetno ".
 
Не лупај глупости. ААС се јавила одмах по објављивању пројекта још пре скоро две године са врло конкретним ставом и примедбама. Схватили су ове твоје криминалце врло озбиљно.
 
Ti si bre bot o cemu ti pricas? Moram da ulozim zvanicnu primedbu vasem HRu da malo povede racuna i ne salje na forum blic komentatore vec barem drugi nivo ako vec ne salje doktore sa tvitera.
 
Влада Величковић је сликар. То би сви требали знати.
 
Gledajuci sa mosta, videh danas obaloutvrdu sa setalistem. Setaliste je tu gde treba da bude, ali obaloutvrda izgleda katastrofalno. Kao pristaniste za zalezaru Smederevo. Lice grada je vec promenjeno. Cak i sa setalistem je mnogo ruzno. Po meni je ovo bespravna gradnja po svim osobinama. Vodja jedino ima iskustva sa bespravnom gradnjom. U stvari to mu je jedino zemunsko radno iskustvo.
 
Moze li neko da mi objasni zasto toliko smeta kula kao najvisi reper i centralni element jedne urbanisticke kompozicije u centru SA?

Ili mozda vise smeta sto je je ona proizvod politicke volje vise nego potrebe za njom.
Meni se iskreno nije dopala na prvu loptu ali mi je kula kao kula opravdana na tom mestu jer je logicno da postoji jedan objekat koji ce biti dominatan u odnosu na druge. Koji god urbanisticki projekat bio u pitanju, uvek postoji hierarhija zgrada koje cine jerdnu celinu i uvek se jedan objekat istakne u odnosu na ostale.
 
Нико не спори толико постојање доминантног објекта колико његову позицију у СА али богами и намену истог која није адекватна за доминантни објекат самог географског центра Београда.

Ајде поразмисли маало о топографији тог подручја, облику и позицији амфитетра. Чак ти и сама реч амфитеатар сугерише да су управо у средишту СА морали бити најнижи објекти јавне намене и најбоље архитектуре са великим јавнимн површинама око њега. А ако сагледаш околни рељеф, позицију историјског језгра града, административно језгро око Немањине, долину аутопута, бигз, КЦ, савезни МУП...Биће ти јасно да су сви највиши објекти морали бити на десном крају СА уз Газелу.
 
Ja sam za izgradnju P+6 objekata u Savskom Amfiteatru da bi bilo u kontinuitetu sa ostatkom grada, sa izuzetkom jedne kule koja bi bila reper tog epicentra i mozda po jos po 3 ili 4 kule manje visine.

Nikako nisam za neku sumu solitera ili neki skyline u savskom amfiteatru.
Ali reci da ce ta jedna kula od 168 metara zakloniti pogled na ostatak grada je jednostavno netacna cinjenica.
A pozicija kule je opravdana jer se nalazi na spicu tridona ulica koje zrakasto krecu od nje sto formira jasan urbanisticki potez sa kulom koja dominira u perspektivi.

Dodao bi jos jednu primedbu koju niko ovde jos nije video na forumu.
A to je da ce postojati jos jedna perspektiva sa kulom u produzetku a to je bulevar Zorana Dzindzica koji je tacno u osi sa kulom preko puta reke sto ce svakako stvarati zanimljivu vizuru sa Novog beograda.

Zbog svih tih razloga mi je pozicija kule skroz opravdana.
 
Став ти нема смисла. Оправдаваш позицију куле нечим што се налази на супртоној страни, дубоко унутар Новог Београда игноришући у исто време непосредно окружење Савског Амфитеатра у старом делу града где се кула и налази. Притом ти позиција има смисла због оних бесмислених слепих улица које су уцртали у оквру наводног Београда а које не могу бити никакав валидан параметар за позиционирање најдоминантнијег објекта у читавом граду и то испред читавог гребена старог града.

А видим и да ово:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393066#p393066:32w9i4hf je napisao(la):
Delija » 20 Jun 2016 05:21 pm[/url]":32w9i4hf] А ако сагледаш околни рељеф, позицију историјског језгра града, административно језгро око Немањине, долину аутопута, бигз, КЦ, савезни МУП...Биће ти јасно да су сви највиши објекти морали бити на десном крају СА уз Газелу.
...За тебе не постоји или ти није релевантан фактор, али ти зато имагинарне слепе уличице до ове стамбене куле и те како јесу битне. :notok:
 
kad pomislim da svi putevi vode u rim setim se i da su ga jednom prilikom guske spasile. u nasem slucaju svi putevi vode do kule a jedini spas vidimo u patkama
 
Videcemo uskoro gde ce tj dokle izlaziti nademni objekti

Neka optimisticna varijanta
 
Vrh