Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390857#p390857:19h02nea je napisao(la):
Пантограф » 09 Jun 2016 01:05 pm[/url]":19h02nea]Ја мислим да уопште не сачекамо, него да пљујемо ово што јаче док не отече уз пљувачку Савом и Дунавом до Црног мора.

Zasto takav ogorcen komentar Pantografe? Nit je zavrseno nit znamo kako ce na kraju da izgleda a donosimo zakljucke na osnovi polu resenja.
 
Ма, как`и огорчен, напротив, крајње је ведар и оптимистичан. Јуче пао Мали, сутра ће и Београд на води :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390844#p390844:1q8t462e je napisao(la):
GOJE » 09 Јун 2016 12:38 pm[/url]":1q8t462e]
:sesir: hvala. Negde i možemo da se raširimo, ali uglavnom je to harmonika i deljenje u redove. :rant:
Руку на срце Гоје, а на ком то шеталишту можете да се раширите у линију и тако шетате целом дужином? :wink:
 
Pa na dorćolskom keju i kod beton hale možemo - i česti smo "konzumenti". Ponekad navratimo na NBG savski i NBG dunavski i zemunski kej. Svi su vrlo upotrebljivi. Često vozimo bicikle, a ćerka i rolere. Uglavnom nemamo većih problema na ovim lokacijama.
 
Dorcolski kej je super, a Goje nisam znao da si mi komsija, odnosno tek sad sam provalio da ti pise na profilu Dort yol ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390879#p390879:k0atqhlp je napisao(la):
spatiotecte » 09 Jun 2016 02:04 pm[/url]":k0atqhlp]Dorcolski kej je super, a Goje nisam znao da si mi komsija ;)
Nego šta! Sudeći po tvojoj slici sa četvorotočkašem u Dubrovačkoj, i prilično blizak komšija!
 
za sada svaka moguca pljuvacina a uskoro i krivicno gonjenje. ako je ovo kako tvrde najlepse setaliste u evropi, nesto sto nema ni london i dubai.. takav bezobrazluk ne zasluzuju kritiku i zdravo suceljavanje stavova vec samo pljuvacinu, to je nivo komunikacije koji razumeju i koji sami namecu u svim svojim nastupima, na svim nivoima, od ovog odlepa na vrhu do poslednjeg bota.

u sledecoj fazi, koja dolazi neverovatno brzo posto odlep svakom svojom konferencijaom za stampu duplira broj mislecih ljudi u ovoj zemlji, sudovi ce konacno raditi svoj posao posto nema sanse da smo toliko glupi da im dva puta oprostimo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390870#p390870:arvitif2 je napisao(la):
stf » 09 Jun 2016 01:38 pm[/url]":arvitif2]
Руку на срце Гоје, а на ком то шеталишту можете да се раширите у линију и тако шетате целом дужином? :wink:
Naprimer na ovom u nastavku Promenade koje je trebalo bar NASTAVITI u istoj toj širini, ako već nismo u stanju da budemo bolji od onih pre nas.

IMG_2174c_resize.jpg

IMG_7533c_resize.jpg


Pa onda na ovom

IMG_7610_resize.jpg


Pa čak i na ovom pošto ovde praktično i nije bilo vozila. A u svakom slučaju je čitav put bio javna površina, pa je prosto trebalo da ostane javna površina, a ne da se ono što je već bilo javno pretvara u privatno. Naravno, nema veze što je i sve ostalo zemljište bilo vlasništvo železnice, tj. opet naše.

IMG_4731_resize.jpg

IMG_4097_resize.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390884#p390884:o09o1cz3 je napisao(la):
GOJE » 09 Jun 2016 02:12 pm[/url]":o09o1cz3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390879#p390879:o09o1cz3 je napisao(la):
spatiotecte » 09 Jun 2016 02:04 pm[/url]":o09o1cz3]Dorcolski kej je super, a Goje nisam znao da si mi komsija ;)
Nego šta! Sudeći po tvojoj slici sa četvorotočkašem u Dubrovačkoj, i prilično blizak komšija!

Jeste tu sam u Dubrovackoj. Znaci blizu si i ti, moracemo onda jednom na pivo. :vops: :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390888#p390888:16ehc2b3 je napisao(la):
spatiotecte » 09 Jun 2016 02:19 pm[/url]":16ehc2b3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390884#p390884:16ehc2b3 je napisao(la):
GOJE » 09 Jun 2016 02:12 pm[/url]":16ehc2b3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390879#p390879:16ehc2b3 je napisao(la):
spatiotecte » 09 Jun 2016 02:04 pm[/url]":16ehc2b3]Dorcolski kej je super, a Goje nisam znao da si mi komsija ;)
Nego šta! Sudeći po tvojoj slici sa četvorotočkašem u Dubrovačkoj, i prilično blizak komšija!

Jeste tu sam u Dubrovackoj. Znaci blizu si i ti, moracemo onda jednom na pivo. :vops: :sesir:
Eto! Ja sam u Visokog Stevana. Pa onda i prilažem ovu sliku dorćolskog keja, pa nek kaže neko da nije 'vako lepše i bolje.
 
Visokog Stevana, ulica koja mi je posebno draga koliko sam tamo blejao i landarao kao klinac :)
Inace super sto su posadili ove ruze na Dorcolskom keju, sad izgleda jos bolje sa njima. ;)
 
Miloše, već sam objasnio zašto su ti Londonski standardi širine neprimenljivi na naš slučaj. Odnose se na gradske trotoare, a ne na obalsko šetalište. Cilj boravka na ta dva prostora je drugačiji, pa ne mogu važiti isti standardi udobnosti. Na šetalište ljudi odlaze da bi se opustili, da bi pričali sa ljudima dok su tu, da bi dakle BILI na tom mestu. Ono je samo sebi CILJ. Trotoar je uglavnom sredstvo, on pre svega služi da bi se PROŠLO preko njega do nekog drugog mesta.

Na šetalištu čovek MORA da ide paralelno sa još nekim, a obično i sa više njih, i da ga/ih gleda dok mu se obraćaju. Ili da ih pazi, kao decu. Ili podupire, kao stare ljude. Sve to zahteva paralelno kretanje cele grupe u jednom redu. A čak i ako ide sam, tamo je otišao zbog ambijenta, pa obično gleda negde sa strane, u vodu, ili u zelenilo, ili u neke druge atrakcije. Da bi ta, osnovna socijalna i psihološka funkcija šetališta bila ispunjena, elementarni zahtev je da nema potrebe da stalno gleda pravo ispred sebe i planira dinamički promenljivu putanju kojom će se provući kroz gužvu, u more ljudi koji se kreću cik-cak, popreko i uzdužno. Onda bi se odmorom smatrala i vožnja auto putem, ili kroz Beogradske ulice. Zbog toga su ovi Londoski standardi za širine trotoara ovde potpuno smešni, jer i nisu namenjeni ovakvim prostorima. Niko u sred Londona ne ide opušteno i polako, po troje i četvoro u redu, intenzivno pričajući sa svima njima i gledajući svakoga u oči.

A ovde (sa klupama koje će zbog dužine obale i broja ljudi pre ili kasnije morati u većem broju da postave) ima od 2,8 do 3 metra, i to za oba smera kretanja. Jer se i ljudima iz suprotnog smera mora obezbediti ista širina, bez ulažnja u njihov prostor i dijagonalnog kreatanja. To je onda svega 1,4 do 1,5 metara po smeru !!!!!!????

A donji nivo, zbog raznih izbočina, prepreka i stalnih uspona i rampi, uglavnom neće u većem obimu biti korišćan za kretanje paraleno reci, već će se pre koristiti za kontakt sa vodom, dakle sedenje i tek sporo, minimalno kretanje. To neće biti ravna i prava površina kao na drugim obalama u Beogradu. On zato NEĆE pomoći da se značajniji deo saobraćaja sa gornjeg nivoa premesti na donji.

O čemu se dakle ovde uopšte priča? Čemu ova rasprava kad je sve očigledno?
 
Da pojedinci ne bi i dalje fantazirali kako je ovo dovoljno, evo fotografija kako se STVARNO koristi to šetalište u ovom trenutku. Uzmite u obzir da je ovo stanje u kome ono još uvek ne vodi nigde, a kamoli do Ade Ciganlije, i u kome nema 2.000.000 kvadarata samo ovde, nego par kontejnera i jedan WC koji ne radi, u kome ljudi još uvek masovno ne dolaze iz celog grada da bi videli to novo čudo i oprobali razne atrakcije koje će se samo ovde moći naći. Dakle nema svega toga i nema svih ljudi koji će se tek pojaviti. Takođe, nema ni klupa. Tj ima samo dve sa leve strane, da bi izgledalo da ima više mesta. A klupe će tek zauzeti deo prostora na slici, isto kao i ljudi, njihove noge, prtljag, deca, dečija kolica, mali bickili, ili prijatelji koji stoje PORED KLUPE i pričaju sa njima. Dakle, posmatrajte naročito grupne odnose, u kojim formacijama se ljudu kreću, kako se odnose jedni prema drugima, i koliko to mesta na šetalištu zauzima. Takođe, gledajte gde sve stoje i šta sve imaju sa sobom, i koliko TO mesta zauzima. A posebno gledajte koliko su mesta ostavili za one iz suprotnog smera kretanja, kojih će biti DALEKO više nego na ovim slikama:

Baba i deda šetaju unuke. Ona sedi na klupi, deda stoji i čuva blizance. Žena iz suprotnog smera, sa kolicima, mora da skreće kolica da bi ga zaobišla.

IMG_4526_resize.jpg


Žena mora da zabavlja blizance. To nije bez posledica po raspoloživi prostor.

IMG_4529_resize.jpg


Deca sa malim biciklima ne mogu na stazu. I devojčica mora da zaobilazi blizance. Zašto? Zato što je tu klupa, a ona traži prostor ispred sebe.

IMG_4536_resize.jpg


Grupa od petoro ljudi. Dvoje na kraju formiraju blagi luk da bi se svi u grupi mogli videti. TO JE VEOMA VAŽNO. Prilično su sabijeni što omogućuje prolaz paru iz suprotnog smera, ali samo zato što nema klupa. Takođe, neki su se uklonili sa strane zato što stoje pored ograde.

IMG_4541_resize.jpg


Standardna postavka, muž, žena, dete i kolica, zauzima OVOLIKO mesta. Prethodno su morali da zaobiđu žene sa decom što stoje u dnu slike. Takođe nema klupa pa ima više mesta.

IMG_4544_resize.jpg


Ova grupa od petoro ostavlja mesta samo za jednog čoveka sa kolicima, koji će uskoro da se spotakne o noge ovoga što sedi. Žena sa detetom skroz desno pokušava da zaobiđe celu grupu tako što se provlači tik uz ogradu.

IMG_4545_resize.jpg


Grupa od petoro je morala da skrene desno, među cementne blokove, ali svejedno, levo od njih je čeoni sudar. Kako da ove dve što nam prilaze savladaju klince? Sad ih več ima troje.

IMG_4547_resize.jpg


Gospodin sa torbom je dočekao svoj red za prolaz. Dve žene sa detetom su otišle skroz levo, pravo na njega. Desno od njih je džoger u narandžastoj majici koji trči i maše rukama.

IMG_4548_resize.jpg


Ovde imamo susret dve porodice koje su zastale da popričaju. To automatski zahteva da kolica iza njih moraju da skreću u levo. Ovaj što telefonira mora istovremeno da pazi na klinca i noge ovoga što sedi, budući da je zbog sastanka ove dve grupe morao da ode prilično u levo.

IMG_4557_resize.jpg


Ovde jedna grupa pretiče drugu. NEMA slobodnog mesta za suprotni smer kretanja.

IMG_4558_resize.jpg


Blizanci su krenuli kući. Ova grupacija MORA da zauzme četri kocke, tj dva metra. Obratite pažnju kako sedi čovek na klupi. Na samoj ivici klupe, da bi imao slobodn vidik i levo i desno. Inače mu smeta žena koja sedi do njega.

IMG_4559_resize.jpg


Grupa sa čovekom koji pokazuje prstom na okolni pejsaž je morala da skrene između zelenih pojaseva da bi mogla da obiđe ove druge.

IMG_4560_resize.jpg


Kako se nosi dete. Na kolikom se rastojanju ona obično obilazi sa leve strane?

IMG_4562_resize.jpg


Kako se grupišu ljudi. Takođe, česti izlazi sa leve strane za mnoge menjaju smer kretanja u sred šetališta, što smeta svima ostalima koji idu pravo.

IMG_4566_resize.jpg


Biciklisti izlaze sa staze pošto tamo ne smeju da stanu. Tako i sami bicikli zauzimaju mesto.

IMG_4567_resize.jpg


Da li stvarno mislite da ovde može da stane još ljudi?

IMG_4569_resize.jpg


Ionako nestabilan, čovek sa štakom mora da polazi previše blizu nogama ovih što sede.

IMG_4570_resize.jpg


Opet grupa. Ova u sredini se drži za stomak i implicitno zahteva više mesta oko sebe.

IMG_4571_resize.jpg


Stara žena je nestabilna na nogama i oseća se sigurna samo ako se oslanja sa obe strane. Ovakva šetališta su verovatno jedini dnevni izlazak i odmor od televizora za desetine hiljada naših starijih komšija. MINIMALNA MOGUĆA širina koju ovakva grupa zauzima je troje ljudi naporedo. Takođe, ideju da će ovakvi, pa čak i mnogo mlađi, da se pentraju po cik-cak rampama na donjem nivou (koji bi trebalo da po visini obuhvati oscilacije vodstaja od 6 metara) možete odmah da zaboravite.

IMG_4719_resize.jpg


I sad mi samo recite kako je ovo i divno i super i sjajno. A Promenada je tek otvorena, i još nema ničega. Kako mislite da će ovaj prostor da izgleda za 5 ili 10 godina? Ljudi ovde treba da se opuste posle ko zna kakvog radnog dana. To nije baš nepovezano sa opštim nivoom produktivnosti u gradu. A kako da se opuste na mestu kome je potreban saobraćajac?
 
Zuma a ovakva analiza keja u zemunu bloku 45 kod gazele ono suzenje kod sklepane stenke ada cig uporedo
 
Šta je bilo, bilo je. Ne zavisi od nas. Ovo zavisi. Zatim, ranije urbanisti nisu znali ono što danas znaju. Ni to nije isto. Grad pripremamo za budućnost, i to uspešnu, ne za prošlost. Nekada nisu pravili čitav jedan mali grad iz početka, a sada to radimo, i to na zemlji koju smo imali u vlasništvu. Jedini izuzetak je bio Novi Beograd, a tamo je ukupna širina obalske zone ogromna. Samo izračunaj razdaljinu između vode i prvih zgrada, ovde i tamo.
 
Koliko smarate sa tom pricom oko sirine staze. Vec mesecima se u ovoj temi samo se to naglasava. :roll:
Zar smo mi toliko razvijena zemlja da nam je no1. problem sirina pesacke stase? :kafa:

Sto se mene tice sirina je zadovoljavajuca posebno imajuci u vidu da ce paralelno biti izgradjene jos 2 staze!!! Cekajte makar da se sve zavrsi pa tek onda sudite a ne kao Zuma gde tek sto su poceli da ravnaju zemlju a on se vec respisao o ,,(ne)sirini'' staze.

A i ne razumem cemu tolika zabrinutost o sirini staze kada je BNV ,,zabranjeni grad samo sa odabrane koji nece moci da koriste svi smrtnici''.
 
Zato što je taj prostor na obali bio jedini od kojeg smo i svi mi ostali mogli da očekujemo neku korist.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390929#p390929:rcq5x3rc je napisao(la):
Max15 » Čet Jun 09, 2016 6:56 pm[/url]":rcq5x3rc]Koliko smarate sa tom pricom oko sirine staze. Vec mesecima se u ovoj temi samo se to naglasava. :roll:
Zar smo mi toliko razvijena zemlja da nam je no1. problem sirina pesacke stase? :kafa:

Zuma je tolko ubio u pojam sa sirinom staze da mi dodje da navucem fantomku odem srusim setaliste i vratim sve kako je bilo samo da prestane. Alo covek slika i vreba ljude ,decu sa mosta, komentarise njihove pokrete, gradju, roditelje , bake i deke :bash: :bash: :bash: :notok: :notok: :notok:

Ubio je u pojam i ove Google,Yahoo botove, kad krene da pise o sirini setalista nestaju iz liste Online korisnika iste sekunde.
 
Novaljlije na forumu, ako vas nase diskusije smaraju, nemojte vise da se nervirate, setajte dalje... :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390939#p390939:szismoyk je napisao(la):
stefanvozd » 09 Jun 2016 07:29 pm[/url]":szismoyk]Alo covek slika i vreba ljude ,decu sa mosta, komentarise njihove pokrete, gradju, roditelje , bake i deke :bash: :bash: :bash: :notok: :notok: :notok:

Zuma Balkanski spijun vreba sa refleks objektivom :D :wink:

hqdefault.jpg
 
Ovako se to radi:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390887#p390887:1ekw9zys je napisao(la):
Zuma » 09 Jun 2016 02:17 pm[/url]":1ekw9zys]
Na primer na ovom u nastavku Promenade koje je trebalo bar NASTAVITI u istoj toj širini, ako već nismo u stanju da budemo bolji od onih pre nas.

IMG_2174c_resize.jpg

.............

IMG_7610_resize.jpg



[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390890#p390890:1ekw9zys je napisao(la):
GOJE » 09 Jun 2016 02:28 pm[/url]":1ekw9zys]...
Eto! Ja sam u Visokog Stevana. Pa onda i prilažem ovu sliku dorćolskog keja, pa nek kaže neko da nije 'vako lepše i bolje.

file.php


a ovi naprdni, totalni id*** - tako ih je nazvao predsednik vlade (i on, nesrećnik, počinje da se ponaša kao nekontrolisani ludak), ne ja, rade ovako

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=390921#p390921:1ekw9zys je napisao(la):
Zuma » 09 Jun 2016 05:03 pm[/url]":1ekw9zys]
IMG_4571_resize.jpg
 
Vrh