Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ne, MilisaV-e, od njega sam upravo ovo ocekivao.
Bez osude, ali somi je jedan mlad momak koji na svet jos gleda kroz ruzicastu prizmu.
Masta o oblakoderima u BG, a vodja 'nam' je obecao jedan.
Za njega dovoljno.
Kazem opet, ne osudjujem ga, jer svi smo bili mladi i zeleni, pa je takvo reakcija ocekivana.
Sa druge strane, gotovo sam siguran da ce isti taj Somi za 5-10 godina imati pravi kriticki stav koji nece prihvatati da se "kolje vo radi kila mesa"
 
vradovic":3i3goa9s je napisao(la):
Bitno je samo pomenuti da protesti nisu uspeli niti su uspeli u svojoj nameri da zaustave Srbiju. Danasnji progres niko ne moze da zaustavi.

Sada je bitno da pocne i ta velika kula da se gradi koja ce biti simbol Beograda!

:bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
 
Гради се један блок зграда , а дигла се прашина као да се гради Трећи Београд преко Дунава. Све могу да разумем , али ово ми дефинитивно не улази у главу... :bash: :blah:
 
Sad sam siguran da se vradovic ipak sprda. Razumem ja i cinizam i satiru al nije to lepo.
 
kopmania":1i06m83t je napisao(la):
vradovic":1i06m83t je napisao(la):
Bitno je samo pomenuti da protesti nisu uspeli niti su uspeli u svojoj nameri da zaustave Srbiju. Danasnji progres niko ne moze da zaustavi.

Sada je bitno da pocne i ta velika kula da se gradi koja ce biti simbol Beograda!

:bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:

kako se dodaje na ignor listu? neki su spominjali da postoji ta opcija. hvala unapred
 
Значи од укупно 55% гласачког тела (белих гласачких листића), протествовало је 4 000 ? И то кад се сви протести саберу?

И то протест против "пљачке века"?
 
Stf jel si ti taj koji je kordiniraopolicijom koga delija pominje?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
MilisaV":2b7cwcu4 je napisao(la):
Somi?!?!


Od tebe nisam očekivao nož u leđa.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
laki72":2b7cwcu4 je napisao(la):
Ne, MilisaV-e, od njega sam upravo ovo ocekivao.
Bez osude, ali somi je jedan mlad momak koji na svet jos gleda kroz ruzicastu prizmu.
Masta o oblakoderima u BG, a vodja 'nam' je obecao jedan.
Za njega dovoljno.
Kazem opet, ne osudjujem ga, jer svi smo bili mladi i zeleni, pa je takvo reakcija ocekivana.
Sa druge strane, gotovo sam siguran da ce isti taj Somi za 5-10 godina imati pravi kriticki stav koji nece prihvatati da se "kolje vo radi kila mesa"
Шта ћу, нисам за џабе добио посао у државном предузећу :wink:
Шалу на страну, надам се да видите колико је делија постао опседнут овим пројектом и жељом да га што више испљује и у ботове гурне што више чланова форума, а ни остали не заостају за овом другом ставком.
 
Pre svega da napomenem da sam u potpunosti prihvatio sasvim logican pedlog da ova tema ostane za opstu diskusiju o projektu a otvorena je nova tema koja ce za pocetak pratiti izgradnju dva stambena objekta tzv "BW Residences", kako se gradilista budu otvarala tako cemo otvarati i teme dok cemo u ovoj temi nastaviti sa opstom diskusijom.

Ubuduce sve fotografije izgradnje ova dva objekta obavezno postavljajte u novoj temi na sledecem linku viewtopic.php?f=20&t=3466

Ovde ce fotografije tih objekata biti obrisani. Fotografije obaloutvrde i slicnog prateceg sadrzaja koji smo i dosada fotografisali naravno ostaje na ovoj temi ;)
 
Delija je pomenuo svoje iskustvo a red je i ja svoje.

Naime regularno sam se akreditovao kao novinar i namenski sam krenuo na Zaricev most dva sata pre dolaska delegacije politicara i pratnje racunajuci da nece biti problema jer i ne ocekujem da u njihovom prolasku most bude prohodan za pesake.

Docekala me je mala grupica policajaca koja je u sustini bila ljubazna. Identifikovao sam se kako licnom kartom a tako i akdreditacijom ali je onda usledila cudna situacija gde su oni rekli da nisu nadlezni vec "neki organizatori" i da ne mogu da me bez njihove saglasnosti puste na most na par minuta da uhvatim par kadrova kako je red.

Sacekao sam jedno 20 minuta cekajuci da se neko pojavi racunajuci da su to ljudi iz Belgrade Waterfront-a tj predstavnici investitora ili pr agencije koja vodi deo price za medije. Na kraju se pojavila grupa ljudi sa nekakvim belim akreditacijama bez oznake gde je pisalo "redar ili organizator" nisam trenutno ni siguran. Pokazao sam im moju propusnicu i istakao da sam policiji dao na uvid lk. cak sam i opremu pokazao i ako niko nije trazio tipa otvorio sam objektiv i sl.

Jedna od tih organizatora je ustvari neki partijski tip koja vodi svoje clanove na most i rekla mi je da ne moze da me pusti ali su oni nesto posle toga prosli kao i dosta njihovih ljudi. Obratio sam im se pitajuci policiju i njih ko su oni sa tim "akreditacijama" oko vrata i ko ustvari meni ne da na most ako to nije policija zvanicno, koja je rekla da ako oni kazu mogu da prodjem. Neko od njih je pomenuo da su iz stranke tako da sam video koliko ima sati i otisao sam da ne gubim vreme da se nadjem sa jos par ljudi pre redovnog novinarskog obilaska. Dok sam imao tu situaciju slicno je doziveo i snimatelj RTS-a koji je trebao da snima direktan prenos sa mosta pa je i on od strane "akreditovanih" upucen na ko zna koga te je i on otisao.

Naravno ja sam se kasnije snasao i napravio manje vise ocekivane fotografije kada se u obzir uzme vreme tj kisa koja je konstantno padala. Imate priliku da u galeriji jedini vidite fotografije sa "kule" koja je postavljena i sa koje je rts snimao prenos postavljanja kamena temeljca.
 
Dakle, danas je u svakom slučaju bio poseban dan, pa se i imalo šta videti. Sa jedne strane, posle puno decenija priče o tome, počela je gradnja u Savskom amfiteatru. Sa druge strane, posle velike pauze, jedan deo mali deo dotada pasivnih ljudi se zaista pokrenuo i izašao na ulice. Ovo drugo nije toliko značajno zbog broja onih koji su se pojavili, nego pre svega zbog jedne sasvim specifične atmosfrere koja je po prvi put donekle potsetila na devedesete godine, zatim zbog potencijalne širine ovog pokreta, ali možda pre svega zbog nekog, čini mi se, opšteg osećaja da se ovaj put sasvim slučajno pojavila neobična fokusna tačka - uništavanje našeg grada - koja je dovoljno ideološki neutralna za široku početnu bazu pokreta, a opet ima priličan emotivni i iracionalni naboj koji je u praksi izgleda neophodan da bi on bio trajnije prirode. Glavni utisak je ipak apsolutno neverovatna količina policije koju su sudeći po tablicama i natpisima očigledno autobusima dovlačili iz drugih gradova. Angažovana je i žandarmerija pod punom opremom. Takođe, ne znam da li je to dobro ili loše, tek kiša je lila bez prestanka. Ni za trenutak nije stala. A ipak, među prisutnima nisam video video nikoga ko pokazuje bilo kakve znake nestrpljenja ili odlazi pre vremena. Ova kombinacija gradske elite i totalne mobilizacije policijskih snaga je još jedan neodoljiv potsetnik na prve početke protesta iz devedesetih. Jedino objašnjenje koje mi za ovoliko nesrazmernu policijsku silu pada na pamet (sem očigledne, bezbednosti rukovodstva, ambasadora i stranih gostiju) je verovatno strah da ovo, ako se duže nastavi, može poslužiti kao inicijalna fokusna tačka za šire okupljanje koje će kasnije ispostaviti i mnogo šire političke zahteve koji nemaju nikakve veze sa Beogradom na Vodi. Srećom to nije nešto što nas treba da zanima, mada me oduvek čudilo zašto u ovom projektu idu toliko "đonom" na široki spektar ljudi koji uopšte nemaju političkih ambicija. Ima li tamo nekog ko razmišlja na duže staze?

Probao sam da na fotografijama uhvatim atmosferu koliko se to na onoj kišurini i polumraku uopšte moglo (a nije, nažalost). Zbog skoro kompletne blokade mnogih pristupnih puteva dosta ljudi je verovatno odustalo od pokušaja da pronađe mesto kuda se MOŽE proći, a sem policije nažalost nema previše drugih prizora.

Zatvorene desne stepenice Brankovog mosta.

IMG_0886_resize.jpg


Zatvorene leve stepenice Brankovog mosta.

IMG_0888_resize.jpg

IMG_0777_resize.jpg


Zatvorene i SVE druge ulice koje vode ka Karađorđevoj, Geozavodu i dalje.

IMG_0778_resize.jpg

IMG_0779_resize.jpg

IMG_0781_resize.jpg


Prolaznici su prilično besni.

IMG_0783_resize.jpg

IMG_0785_resize.jpg

IMG_0786_resize.jpg


Kamionet sa razglasom.

IMG_0788_resize.jpg


Govori.

IMG_0793_resize.jpg


Ljudi je uprkos teškoćama nalaženja slobodnog prolaza, promenjenog i nepoznatog mesta održavanja i obilne kiše, bilo duž čitavog pročelja zgrade na desnoj strani, pa su bili gusto pakovani po čitavoj širini ulice, sve do autobusa i WC-a sa leve strane.

IMG_0796_resize.jpg

IMG_0801_resize.jpg

IMG_0804_resize.jpg

IMG_0808_resize.jpg


Pri kraju skupa, kako se narod razilazi policija se polako pomera napred.

IMG_0800_resize.jpg

IMG_0797_resize.jpg


A bilo ih je dosta ...

IMG_0798_resize.jpg


Ispostavilo se da je bio zatvoren i Stari Savski most.

IMG_0822_resize.jpg


Što je napravilo nemalu gužvu. Međutim video sam da su neke puštali. Ne znam po kom kriterijumu.

IMG_0823_resize.jpg


Mercedesi sa stranim zastavama su ovde pravili U zaokret pa su išli desno i ispod mosta na svečanost.

IMG_0824_resize.jpg


Čak je i park sa izbeglicama bio jedna od tačaka sa policijom.

IMG_0826_resize.jpg
 
Pročitao sam Igorov izveštaj i moram reći da mi ni malo nije svejedno.
Partijski aktivisti koji zavode red i otvoreno deluju van zakona, zapovedaju policiji na ulici.

Ako imaju ovakvu slobodu na jednom marketinškom događaju, šta li će tek i oni i policija da rade u nekoj ozbiljnijoj situaciji?
 
Na mostu je bio dozvoljen pristup samo ogranicenoj ekipi pijuna, koji su po zadatku mahali vodji koji je prolazio ispod mosta i zudno iscekivali njegov otpozdrav dok im je kisa kvasila kiflu
 
Nešto kasnije se pojavila i kolona DS i Nove stranke. B92 kaže da su ovde bili prisutni Zoran Živković, potpredsednik NS Vladimir Pavićević, portparol DS Aleksandra Jerkov, bivši ministar odbrane Dragan Šutanovac.

IMG_0832_resize.jpg

IMG_0835_resize.jpg

IMG_0836_resize.jpg

IMG_0838_resize.jpg

IMG_0839_resize.jpg

IMG_0841_resize.jpg


Jedan od autobusa koji je dovezao policiju. Iz Vršca?

IMG_0842_resize.jpg


Prethodnih par kordona su posle malo pregovaranja ili guranja prošli, ali ovde su ih zaustavili.

IMG_0844_resize.jpg

IMG_0845_resize.jpg


Međutim ovima nije bio problem da se guraju sa policijom i da idu na nasilno probijanje kordona.

IMG_0847_resize.jpg


Ovde je bilo baš žestoko. U najboljoj tradiciji 90tih. Posle nekog vremena policija se povlači do Miksera. Valjda zato što je tu ulica uža.

IMG_0856_resize.jpg


Uz bučne povike i dobacivanja pojavljuje se i žandarmerija u punoj opremi.

IMG_0857_resize.jpg

IMG_0860_resize.jpg


Naravno, kordon je i prema promenadi.

IMG_0849_resize.jpg


Policijski krug je zatvoren i sa druge strane reke.

IMG_0851c_resize.jpg


Jedan gospodin sa svojom porukom.

IMG_0853_resize.jpg


Tramvaji su odavno zaustavljeni.

IMG_0861_resize.jpg


A Savamala posmatra šta će od svega na kraju ispasti.

IMG_0865_resize.jpg


Dalje ipak nisu uspeli da prođu, pa su posle nekog vremena završili skup. Obećali su trajne proteste i podizanje tužbi. Povratak.

IMG_0868_resize.jpg


Poruke.

IMG_0872_resize.jpg

IMG_0873_resize.jpg

IMG_0876_resize.jpg

IMG_0877_resize.jpg


Odlaze i oni, ali uz verne čuvare.

IMG_0882_resize.jpg


Šta na kraju reći? Bolje je završiti slikom: Savamala, Ilija Čvorović, Policija i niko više.

IMG_0885_resize.jpg
 
U tezoj situaciji?
Raspasce se...
Isto kao sto su se raspali prilikom proslogodisnjih poplava.
Zaboga imas sve poluge vlasti na svim nivoima ali ipak nisi sposoban da 'prikrijes' da jedan skup organizuje stranka zarad svojih i interesa pojedinaca?!

Kada je 2012 SNS osvoji vlast, iako nisam glasao, bio sam medju onima koji su zagovarali da im se da sansa jer ljudski je gresiti, sto ne znaci da se covek ne moze 'popraviti'.
Ono sto me brinuli u tom trenutku je 'nedostatak kvalitetnih kadrova' u toj stranci koji bi delali po vertikali.
Ispade da je to ono cemu se danas radujem, jer ova sarena laza, ova farsa, ova kula od karata, (ova vlast) ce se urusiti sama od sebe (kao i svaka pre nje u poslednjih 25 godina) i to urasavanje ce biti toliko minjevito da ce 'dezintegracija' DSS-a 2008, ili raspad DS-a 2012 delovati kao dugacak proces...

U zdravlje svima i hvala Bogu sto posla kisu.
Eto, zahvaljujuci njoj mi danas dobismo "Beograd na vodi" ;)
 
relja":1mxfgi46 je napisao(la):
Partijski aktivisti koji zavode red i otvoreno deluju van zakona, zapovedaju policiji na ulici.

Čekaj Relja ... :lol:

Ima li bilo kakvog dokaza da su to članovi partije? Da li su rekli ko su i odakle si, čiji su? Da li su imali bilo kakvo stranačko obeležje?

Ili se podrazumeva da su stranački ljudi samo zato što je Delija to napisao, zato što on želi da je tako?

Kako je ljudima lako manipulisati, čak i ovde, na Beobildu. :wink:


A da ... onako usput .... gledam malopre fotografije srušenog "Dvorištanceta" na dvajčetvorci .... zidovi od giter bloka ?!?!?! Predratno zdanje sigurno. Duša predratne Savamale? :bash:
 
STF, odgovaram ti sa kiselim izrazom lica - to je napisao Igor, a ne Delija.
 
stf":1pzslw4a je napisao(la):
Ima li bilo kakvog dokaza da su to članovi partije? Da li su rekli ko su i odakle si, čiji su? Da li su imali bilo kakvo stranačko obeležje?
Imas pravo, pre bi se reklo da su clanovi cirkuske pratnje.
 
Da li si realan?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
@Stf

Au, sto se ti pravis blesav...

E vidis, tako ljudi postanu ____.
Ma znas ti, nema potrebe da ti pricam. ;)

Zao mi je, iskreno mi je zao, sto si zadnjih dana ovde na forumu pretrpeo gomile prozivki i kritika.
Al jbg, to ti je kad se kod nas odoma ilo ono "ili si sa nama, ili si protiv nas"
A eto tako si se i ti u nekom od skorasnjih postova ophodio prema nama - belim listicima. :)

Zao mi je zato sto znam da sto te vise budu napadali vise ces kao mehanizam odbrane i ti napadati, a time ces izgubiti kriticki pogled i analiticnost po pitanju bilo cega.
A onda postajes SAMO stranacki vojnik (mozda i kapetan ;) ) sa eventualnom mogucnoscu da povremeno menjas vojsku (primer Vesic, mihajlovic...)

Mislim da ti ipak vredis vise...
(No ko sam ja da sudim o bilo kome) :)
 
Bilo vise ljudi veceras na koncertu Leksington Bend-a kod trznog centra Merkur na Karaburmi nego ljudi na ovim demonstracijama u Savamali. :kafa:
 
stf":1590rgll je napisao(la):
relja":1590rgll je napisao(la):
Partijski aktivisti koji zavode red i otvoreno deluju van zakona, zapovedaju policiji na ulici.
Ima li bilo kakvog dokaza da su to članovi partije? Da li su rekli ko su i odakle si, čiji su? Da li su imali bilo kakvo stranačko obeležje?

Ili se podrazumeva da su stranački ljudi samo zato što je Delija to napisao, zato što on želi da je tako?

Ma ne , Delija gresi, to su u stvari pribadnici regularnih sluzbi drzavne bezbednosti sa ugradjenim skenerom u glavi koji nepogresivo zna ko je clan SNSa a ko je demonstrant, bez ikakve pomoci, I onda takve samo pustaju kod Vodje na sendvic.

Sto je najgore , ja sam danas ,na prvu loptu, kad sam video taj olos iza kordona, u prvom trenutku I pomislio da su bezbednjaci u civilu, a onda mi ortak kaze, gledaj brate , ovi ladno sortiraju ljude u ime policije. Ja nisam mogao da verujem! To je poslednji put vidjeno(ovako otvoreno I bahato partijsko upravljanje policijom) 30ih godina proslog veka u Nemackoj. To ni Sloba nije radio,verujte mi, video .
Ono sto ce sigurno narednih dana da izadje na videlo, to je , izmedjuostalog I anonimna svedocenja policajaca koji su danas angazovani za ovu sramotu, kako su im direktno naredjivali partijski funkcioneri SNSa. To ce tek biti bruka I sramota. Rade neverovatno katastrofalne stvari sve vise I vise, I jedina sreca je ta sto su apsolutno nesposobni da bilo sta urade kako treba , pa I takvo jedno nepocinstvo. Definitivno su poceli da prave sve kardinalnije I kardinalnije greske, kraj je blizu , ponasaju se kao grogirani bokser , ali morace I sa ove strane neko da zada taj lagani ali precizan udarac I da ih nokautira.Sto pre , to bolje , za Srbiju.

Evo eksplicite dokaz video ovoga gore sto sam pricao, pandur kaze samo simpatizeri SNSa mogu da prodju!
https://www.facebook.com/nebojsa.stanko ... 819384726/
 
Vrh