Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Prilozi uz ugovor na srb su objavljeni u engleskoj verziji tako da je sve komple
 
b104a62a5f05a848bd37da408495ba75.jpg


kordon kod zgrade Nelta ima nas ovde oko 1000 uprkos kisi.
 
rasho62":ea4r6q2w je napisao(la):
Зума. Не разумих добро. Да ли су објавили све прилоге уговора, у оригиналу и превод?

Na pocetku ugovora je eksplicitno naveden spisak priloga koji se moraju smatrati njegovim sastavnim delom. Objavljeno je sve sto je na tom spisku. Ne mogu da tvrdim da li se negde drugde u tekstu ugovora spominju i neki drugi sporazumi ili ugovori kojih ovde nema, posto na takve delove jos nisam naleteo, a nisam ga celog procitao, ali sve sa onog pocetnog spiska je objavljeno u engleskoj verziji fajla, sa prevodom na srpski.
 
Bulbulderac17":385nljbe je napisao(la):
b104a62a5f05a848bd37da408495ba75.jpg


kordon kod zgrade Nelta ima nas ovde oko 1000 uprkos kisi.
Ako je ovo hiljadu ljudi :lol:

Uprkos kisi :lol: stvarno ste nezadovoljni cim kisa smeta.

Stvarno internet daje laznu sliku opozicionarstva.
Tolko o zutima i njihovom rejtingu.

Ako nastave ovako Vucic ce na vlasti da dozivi i kraj projekta
 
@lepi

Hvala na neprocenjivom doprinosu diskusiji

sendvic.png


Prijatno.
 
Student sam prava, doduše, obligacije još uvek nisam položio. Odvojio sam vreme i pročitao ceo ugovor u verziji na srpskom i na engleskom jeziku... Zaista, uzevši u obzir da će se prilikom svakog eventualnog spora uvažavati verzija na engleskom, moram da primetim da ima ključnih razlika u prevodu, koja se jezičkim tumačenjem i analogijom mogu tumačiti na više načina. Ovaj dokument jeste sastavio ozbiljan tim pravnika, ali ne u našu korist. Ovde jeste obezbeđena naša država, kako i investitor, ali samo u onoj meri u kojoj su to već dogovorili.Neće verovatno dolaziti do bilo kakvog spora zato što je ugovor jasan po svim tačkama (ako potpuno zanemarimo srpsku verziju, koja i onako ne može biti relevantna, jer služi samo da bi građani mogli da vide "kako to izgleda")... Dakle to je ono što vidim iz prvog čitanja. Sada ću se baciti na proučavanje relevantne verzije, malo obnovoti Stvarno pravo (inače, to je grana prava je direktno u vezi sa ovim pored obligacionog koja je u Srbiji najneuređenija, a imamo još uvek neke odredbe iz 19. VEKA (Srpski građanski zakonik iz 1844!) na koje se suduvi pozivaju prilikom donošenja presuda usled nedostatka regulative koja se baš tiče svojine na zemljištu i tzv. pravila da zemljište prati sudbinu objekta. Da ne pominjem da smo skoro jedina zemlja koja i dalje vuče ostatke iz doba komunizma upravo na ovom polju, a novi zakonik se čeka, i različite radne grupe ga pišu već 25 godina). Jedna bitna stvar oko konverzije zemljišta... Zaista, prodajom stanova i useljavanjem vlasnika, zenljište na kome se zgrada nalazi prelazi u privatnu svojinu, ali vlasnika stavnova, proporcionalno. (još jedana relikvija iz doba komunističke Juge, koje nema više toliko u drugim zakonodavstvima, ali u ovom slučaju stoji kao lepa brana od neželjenih stvari kada je u pitanju BNV). Dakle, zemljište prati pravnu sudbinu objekta.
 
Gamad je zatvorila sve bocne ulicice,ali ljudi ima I preko hiljadu.Sjajna brojka za sada.Ima sjajnog sveta!
Imao sam I maler ispao mi mob u vodu,alimislim da je to dobar znak. :p

@preLepi
Zuti protestvuju u 16h I ostale stranke.Zvalavko dovukao veliki broj policije jer se plasi za svoju prevarantsku guzicu.Cujem da je poslao policiju danas u prostorije DSa.To je super,znaci gubi kompas I toliko o tome koliko je jak.
 
Игоре, молим вас бришите коментаре очигледних ботова. Уз то, мислим да је време да се новим члановима уведе период чекања од пар дана пре него што им се дозволи да постављају поруке. То се ради на неким форумима и одлична је брана против сендвич-мафије.
 
Пантограф":1v58vkpu je napisao(la):
Људи, на које гране смо ми спали? Који архитекта је заслужан за ову "променаду"? Је л` сме он да буде безимен? Па, људи су добијали октобарске награде за осмишљавање београдских обала (Б. Јовин). Није ово обала неког потока на периферији Трговишта.

Такав је цео пројекат БнВ: провинцијалан, осредњи, плагијаторски, буразерски, кич, безимен, сив, скоројевићки...

Uvijek precizan i rijecit :kk:
Moram cak i ja da te pohvalim :D , iako, kao sto znas, nisam tako ostar kriticar ovog projekta.

zexland":1v58vkpu je napisao(la):
Meni se dopada kako je ispalo uprkos nekim propustima u projektovanju.

Moram i Zexa da pohvalim jer je u moru agresivnih kritika ostao potpuno ne osudjen njegov komentar.
Jesi li i ti Zex na crnoj listi ko ja pa ne vide sta pises? Kako ti uspjeva? :D
 
Moram da se složim sa Arsom. Mislim da bi bilo najbolje da u podforumu "projekti u izgradnji" imamo posebne teme za gradilišta (trenutno samo za BW Residence, a možda i za promenadu) dok bi ova tema služila za raspravu o ugovoru, uticajima na saobraćaj, finansije i sl.
 
Da li je moguće da nakon toliko godina dočekujemo policijske kordone kao i ovoliki nivo cenzure. Nedostaje samo pendrcenje pa da utisak bude komplet.

Zbog objektivnih okolnosti nisam u prilici da učestvujem u protestu, ali evo bar ovako želim da dam podršku svima onima koji će danas da kisnu za dobrobit svih Beograđana.
 
Na nečiju žalost, na nečiju sreću, moju iskrenu ravnodušnost ne vidim da ce vučić da se pomeri sa vlasti u narednom periodu, sigurno jos jedan mandat a verovatno i duže.

Gigi, diskreditovan si da sada das bilo kakve kvazineutralne opaske.

Slikaj, cim oce net, oce i kamera :)
sa gornje slike mogu sve da vas prebrojim.
A ako su blokirane ulice, pre ce biti da su samo prolaznici privremeno nagomilani. :lol:

@djakovac
Ne razumem sta si hteo izlaganjem da kazes.
Da bi neko mogao da utudji nepokretnost mora da bude vlasnik, to se desava famoznom konverzijom .
Sta je tu prepreka?
 
Блокираше све живо између Бранковог и Зарићевог моста, па и пешачку стазу преко Зарићевог моста.
 
Дошљак":xosk7oax je napisao(la):
Блокираше све живо између Бранковог и Зарићевог моста, па и пешачку стазу преко Зарићевог моста.

Говнари.
 
U 16.20
direktan prenos ``najvece investicije u Srbiji``
:blah:

3 dana sam `apstinirao` od komentara.
u medjuvremenu su se na temi pored agitatora (bot, trol) pojavili pojavili i `spavaci`.
Vlast nikada arogantnija, opozicija nesposobna da se organizuje pa da ocigledan lopovluk iskoristi za napad, konsolidovanje i vracanje poverenja razocaranih gradjana.
Gradjani... Posebna prica, izgubljno stado, samo poslo na klanje... samo im obecaj sarenu lazu i odmah si omiljeno lice...

danas od vise ljudi cujem komentare o `gradnji` .
Komentari su vecinski bez trunke emocije, zainteresovanosti i svesnosti da je u pitanju nas grad, nase pare, nasi zivoti.
Kao da se radi o necemu u Pjong Jangu... Totalno odsustvo svesti i odgovornosti....


Ovima sto su odusevljeni, posto verujem da su vecinski `zavedeni` fantasticnim spinovanjem `velikog vodje` u reziji Tonija Blera , samo jedna poruka:

``Ko se na brzinu raduje, na tenane se kaje``
 
RioBL":174h53mz je napisao(la):
Moram i Zexa da pohvalim jer je u moru agresivnih kritika ostao potpuno ne osudjen njegov komentar.
Jesi li i ti Zex na crnoj listi ko ja pa ne vide sta pises? Kako ti uspjeva? :D

Evo ja cu da ti odgovorim kada se vec pravis da ti nije jasno. A odgovor je naravno upucen i mnogima slicnim tebi.

Prvo nemoj molim te ni u kojoj situaciji stavljati sebe u isti kos, listu ili sto god sa Zexom, jer da nije bezobrazno bilo bi jadno. Takvo drustvo se zasluzuje.

Zexland predstavlja ono najbolje sto ovaj forum moze da pruzi drustvu: 1548 postova punih maste, duhovitosti, entuzijazma, inspiracije, konkretnih i ilustrovanih predloga, srdacnog razgovora, argumentovanih dikusija, uzornog recnika, jednom recju sve ono zbog cega ovaj forum postoji i zbog cega se ovde rado okupljamo.

Drugom recju, susta suprotnost stotina tvojih i slicnih postova dosadne promaje.

:kafa:
 
Nisam se toliko aktivno ukljucivao u ovu temu, ali ipak moram da napisem. Kada se prvi put pojavio dodatak,,Beograd na vodi" u novinskom listu 24 sata, bio sam fasciniran ali i u nevericu da do toga nikad nece doci. Mogu samo iskazati da mi je drago sto se najzad krece sa izgradnjom.
Kada sam video glavne autobuske stanice u Skoplju ili Zagrebu, bio sam u cudu da nas grad ima obicnu palanacku u odnosu na ova dva grada. Jako mi je drago sto su pokrenuti radovi u prokopu, jer sam redovno upravo tu cekao bg voz i sve je delovalo sablasno i zapusteno. Takokodje se radujem uredjenju prostora oko Zeleznicke stanice Novi Beograd.
 
И како ти се допада стара каскадна обалоутврда којој испадају блокови у комбинацији са изливеним бетоном, оградом до реке, баштицама-терасама на обали и уском бициклистичко и пешачком стазом?
 
@deki_nb
Hvala sto si se napokon ukljucio u temu i podelio sa nama to sto si "morao da napises". Tvoje iskazivanje zadovoljstva je tako iskreno i dirljivo, vidi se da te je tema zaista dubinski dotakla i da istinski uzivas u mastanju o liliputanskom Dubaju na Savi koji ce Srbiju pretvoriti u Svajcarsku.

Toliko si ubedljiv da razmisljam da kupim blic sa specijalnim dodatkom pa da se i je malo radujem.

Nego pitam se da li imas misljenje o nekim sitnim i manje bitnim stvarima koje nas okruzuju, penzionerima koji kopaju po kontejnerima, zatvorenom Narodnom Muzeju i muzeju savremene, potopljenoj Kolubari, klincima koji brze bolje beze iz zemlje i hrani koja je skuplja nego u ostatku Evrope? Ah da, toga nema u specijalnom dodatku.
 
Vrh