Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Pokusacu da ne zvucim retardirano oko situacije.

Ljudi, vi stvarno ocekujete da vlast koja je napravila granicu sa KiM (jel ste bili na protestima?) postuje neki tamo ustav oko ove price?

Dalje, ne mogu da verujem da veliki broj forumasa, ozbiljnih ljudi, i dalje smatra da su vlast i drzava neka imaginacija... Da su neki nedodirljivi entitet sa kojim nemamo kontakt i koji nas ugnjetava jadne...

Vlast, politicari, drzava - sve smo to MI! Nasi rodjaci, komsije, poznanici... Oni imaju neke roditelje i rodbinu koja im sve to tolerise i takve ih napravila...

Napravite stranku, dajte program, akcije, videcete koliko ce vas da radi, koliko cete da osvojite glasova, koliko ce njih da skrene sa puta, koliko ce da vas ugazi sistem... Lako je pljuvati po politicarima, cinovnicima, kormilo drzave u njihovim rukama, a ti bi da menjas drzavu setnjom sa patkom i odbijas svaku pomisao da dodjes i ti na kormilo drzave prelazeci istu stazu koju danasnji politicari prelaze... Previse prljavo za tebe... Pa onda setaj sta da ti kazem, ja se nasetao, drzava nije mrdnula cm... Zali boze vremena koje sam mogao da provedem sa ljudima koji me bar slusaju i koji bar veruju da se borim za njih...

Da "mi smo govna" Delija, "nije Sloba kriv"! A misleci su krivi sto misle da se drzava pravi od krova, a ne od temelja...

To je nas drzavotvorni kapacitet... Zasto? Nebitno... To smo mi i toliko mozemo...

U ovom slucaju ne postoji revolucija, vec samo evolucija koja mnogo duze traje i verovatno necemo doziveti njene opipljive rezultate... Na nama je da se mnozimo i da vaspitamo potomstvo... Ili cemo opstati ili nestati. Ako dam sve od sebe ja sam miran, makar izgradili 1000 nelegalnih zgrada u BNV... Izgradjeno je brdo nelegalnih i skandaloznih za 15 godina i nista ih nije sprecilo, niti sam ista mogao da uradim...
 
vidim da ovde ima dosta onih koji za sebe misle da su govna. Zasto i kako u to ne bih ulazio, svi najbolje poznaju sebe pa verovaatno takve tvrdnje nisu bez osnova. Elem, ja g***o nisam sigurno a na osnovu postova forumasa siguran sam da ovde ima jos ljudi koji ne zasluzuju da ih "govnari" prisvajaju i smatraju sebi ravnima.
 
Kako nezreo komentar i uzak pogled... :(
Evo stavljam znakove navoda za uvredjene...
 
Дошљак":1hh7nlay je napisao(la):
Немам ништа против камиона брзе хране, али ми је Паун дражи.

А ова два контејнера су стварно бедна за приобаље и најављену променаду. Све ми смрди на неку фенси вашаризацију.

I meni.
Medjutim, ovaj beogradski vasar je mila majka sta su uradili u Londonu i kakve su tamo uzasne kamiončiće i kućice stavili na promenadu...

2015-09-24122937.jpg


2015-09-24123413.jpg


2015-09-24123457.jpg


2015-09-24123547.jpg


2015-09-24123624.jpg


2015-09-24123701.jpg


2015-09-24123819.jpg


2015-09-24123907.jpg


ne samo da prodaju hranu i piće već i cvijeće pa čak imaju i ringišpil!
Ja mislim da je to ono što kažu..."kriminal ne poznaje granice" :roll:
 
Poslednji čin predaje Beograda je pred nama.

U nedelju 27. septembra predsednik vlade Aleksandar Vučić i Muhamed al Abar uz mnogobrojne goste postaviće kamen temeljac za izgradnju prve dve kule u okviru projekta "Beograd na vodi".

Za nas ovaj kamen temeljac zapravo predstavlja samo još jedan nadgrobni spomenik javnom interesu.

Iako su gradski i republički čelnici mesecima pokušavali da od očiju javnosti prikriju sramotan ugovor kojim se legalizuje ova prevara, građani Srbije su im pokazali veliku žutu patku.

Iako su proteste zaklanjali tramvajima, građane hapsili,a kordonima policije štitili privatne kafane, građani Beograda su sve glasniji!

Pozivamo vas da pokažemo koliko nas ima.
Pozivamo vas da ne damo Beograd.
Pozivamo vas da sprečimo bahatost, kršenje zakona i korupciju!

U nedelju, 27. septembra nema povlačenja.

Vidimo se u nedelju u 13h ispred "Geozavoda"!
#nedavimobgd

https://nedavimobeograd.wordpress.com
https://www.facebook.com/events/914019362009252

12019936_522937904550386_2712440262935585395_n.jpg
 
Само немојте да дозволите симпатизерима ДС, који и сами организују протест, да се утопе међу вас, јер на тај начин протест губи смисао.
 
Надам се да схватате да против БнВ-а протестују уништени ДС за чијег је мандата подигнуто широм града више нелегалних квадрата него што цео БнВ има, као и "бели листићи" који су већи кривци за ситуацију у држави него гласачи свих осталих странака заједно.
 
Ево рекао Балша Божовић да је полиција одбила захтев ДС-a за скуп. Одлично! Ако љигавци буду покушали да се прилепе протесту иницијативе "Не давимо Београд" надам се да ће их извиждати.
 
Zanima me procena vrednosti zemljista tih 177ha u porstoru SA?
 
stf":2rg6euym je napisao(la):
Надам се да схватате да против БнВ-а протестују уништени ДС за чијег је мандата подигнуто широм града више нелегалних квадрата него што цео БнВ има, као и "бели листићи" који су већи кривци за ситуацију у држави него гласачи свих осталих странака заједно.

+100000000000000000000000000000000000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Beograd će uskoro dobiti još jedan luksuzni hotel! U pitanju je svetski poznat brend W hotela, iz lanca Starwood Hotels & Resorts Worldwide, sa kojima je Belgrade Waterfront potpisao ugovor o saradnji. Hotel W Belgrade biće modernog i savremenog dizajna, a otvaranje ovog hotela planirano je za 2019. godinu.
izvor:BW Waterfront
 
Pokusavam da stvorim siru sliku i sve sto ide uz ovaj projekat, ali ne na osnovu sturih informacija koje se uglavnom pogresno interpretiraju od strane ljudi koji ne poznaju pravo uopste ili od onih koji ga poznaju ali su kontrabotovi.

Prilozi ugovora nose sadrzinu istog. a bez uvida u iste sve je ovo mlacenje prazne slame.
Realno 1/3 prihoda od najavljene izgradjene kvadrature, je mnogo para. A to je prema clanicma novina jer u priloge nemam uvid
Projektom je predviđeno da se na površini od oko 177 hektara izgradi više od milion kvadratnih metara stambenog prostora, oko 750.000 kvadratnih metara poslovnog i komercijalnog prostora, više od 62.000 kvadrata javnih sadržaja kao što su vrtići, škole, ustanove kulture, socijalne i zdravstvene zaštite i oko 242.000 kvadrata novih zelenih površina.
Neka je i pola od ovoga, to je opet ogromna para.

EDIT: Ako neko ima parametar kojim bi mogao da izracuna vrednost zemljista u SA koje je predvidjeno za BNV, molio bih da posalje. Hvala.
 
Danas Savski amfiteatar ne vredi nista. Ni jedan jedini dinar.
Taj prostor je danas samo plavna barustina puna suta i neeksplodiranih bombi.

Kada Drzava ulozi predvidjenu MILIJARDU evra u infrastrukturu (obaloutvrda, putevi, kanalizacija/kolektor, toplovod, opticka vlakna, izmestanje zeleznice...), tek onda ce Savski amfiteatar poprimiti ogromnu vrednost.

A ko ce tada prodavati zgrade/parcele i ubirati kajmak?
2/3 preduzece kome je zemljiste poklonjeno, 1/3 Drzava

Dakle drzava ulaze zemlju koja nam pripada i 1 000 000 000 evra koje nema (Zajednicko preduzece ce velikodusno obezbediti kredit koji ce nasa deca otplacivati) da bi dobila samo trecinu zarade od posla.

Privatno preduzece ulaze samo nekoliko miliona evra u izgradnju novih objekata i dobija 2/3 zarade od objekata i zemljista (koje nije kupilo vec dobilo na poklon a drzava valorizovala) + kamatu od kredita.


Svaka cast akcionarima zajednickog preduzeca, dobar posao nema sta :kum:

Eh nismo mi te srece da nam neko od tih tako iskusnih i sposobnih ljudi bude u drzavnom rukovodstvu...
 
Зидар, земљиште и сада има огромну тржишну вредност. Као што видимо изградња зграда је већ сада могућа у при-савамалском делу СА уз вероватно качење на постојећу комуналну мрежу. У питању је највреднији градски ресурс. И до сада су у граду морали да доводе инфраструктуру до продатих парцела које су инвеститори и такве неопремљене плаћали по тржишној цени и по 50-60 милиона евра. Парцеле које су морали сами инвеститори да уређују, рашчишћавају, опремају...

А ако ће лепи да мери профит на имагинарним милионима изграђених квадрата онда ће морати и да мери штету насталом ослобађања од пореза тих квадрата а која се мери у више стотина милиона евра.

У реалности, једино се може сагледавати рачуница на основу уговорене "инвестиције" у износу од 150 милиона евра. Чак и када се стави по страни поклањање највреднијег градског ресурса штета само од задуживања државе за рашчишћавања локације и суфинанирање приватне "инвестиције" је дупло већа од горепоменутог уговореног износа стране "инвестиције".
 
@zidar

O tome pricam, proizvoljno biranje informacija sve vreme.

U clanu 7. ugovora koji sve detaljnije citam opisuje to sto si ti rekao.
7.1 kaze da d.o.o. duzo da uredi infrastrukturu u granicama projekta.

u odeljku 9.1.1 RS se obavezuje da opremi infrastrukturu do go granica projekta. Sto znaci da nece drzava da ulaze u tu infrastrukturu, nego d.o.o.

S obzirom da RS participira u d.o.o-u sa 32% znaci da i ona ulaze trecinu, ali opet na teret prihoda prodatih kvadrata.
 
Računica je prosta ako investitor ulaže 150miliona za 68% udela u zajedničkoj firmi,a grad celokupno zemljište SA za 32% vlasništva onda je tržišna cena tog zemljišta 70,59 miliona evra .
 
nisam mislio na monopolsko trziste :roll: :bash:
Nego na slobodno ;)

@delija
Izvor za cenu od 50-60 miliona i mernu jedinicu?
Nemoj sture informacije, alergican sam na njih. bar odredive ako nista drugo
 
lepi":2nr48i8l je napisao(la):
@zidar

O tome pricam, proizvoljno biranje informacija sve vreme.

U clanu 7. ugovora koji sve detaljnije citam opisuje to sto si ti rekao.
7.1 kaze da d.o.o. duzo da uredi infrastrukturu u granicama projekta.

u odeljku 9.1.1 RS se obavezuje da opremi infrastrukturu do go granica projekta. Sto znaci da nece drzava da ulaze u tu infrastrukturu, nego d.o.o.

S obzirom da RS participira u d.o.o-u sa 32% znaci da i ona ulaze trecinu, ali opet na teret prihoda prodatih kvadrata.




А има ли неког ко је сигуран да ће у оваквом послу мањински власник учествовати у профиту пропорционално учешћу у власништву над компанијом (шифра: "Мобтел")??
 
lepi":27bs8is8 je napisao(la):
@zidar

O tome pricam, proizvoljno biranje informacija sve vreme.

U clanu 7. ugovora koji sve detaljnije citam opisuje to sto si ti rekao.
7.1 kaze da d.o.o. duzo da uredi infrastrukturu u granicama projekta.

u odeljku 9.1.1 RS se obavezuje da opremi infrastrukturu do go granica projekta. Sto znaci da nece drzava da ulaze u tu infrastrukturu, nego d.o.o.

S obzirom da RS participira u d.o.o-u sa 32% znaci da i ona ulaze trecinu, ali opet na teret prihoda prodatih kvadrata.
Не, то не значи то. Инфраструктурно опремање једне парцеле или више парцела подразумева довођење све потребне инфраструктуре до истих о трошку државе или локалне самоуправе након чега се се инвеститор лако о свом трошку качи на ту инфраструктуру у оквиру својих парцела. Пошто је инвеститор преузео комплетан СА они, колико год злонамерни били, нису ни у теорији могли да удесе да држава на себе преузме и трошак изградње инфраструктуре у оквиру граница приватног пројекта.

Највећа штета се крије у рашчишћавању терена и довођењу инфраструктуре до СА. Ми смо у ту сврху већ задужени 130 милиона евра а тек ћемо да се задужујемо за измештање главне жел станице. Па само штета од губитка главе жел станице у центру града је практично немерљива.

Једини ко овде произвољно бира информације си ти.
 
Procitaj sta si napisao. SVe ulice, struja, voda gas , kej, zelene povrsine finansira d.o.o.

Procitj ugovor.

Slao sam te gde ti je mesto na ssc-u, tako da ako neces uljudno da diskutujes seti se sta sam ti tamo napisao.
 
Што се тржишне вредности СА тиче прво морамо узети у обзир да га ми де факто поклањамо парцелу по парцелу али као чисте грађевинске парцеле потпуно рашчићене и опремљене до граница СА о нашем трошку.

Имајући у виду да пореска управа земљиште на Новом Београду вреднује од 500 па до чак 650 евра по метру квадратном вредност једног хектара у СА по овом уговору који подразумева да ми инфраструктурно опремамо цело подручје и уговору који цело то подручје третира као градско грађевинско земиште износи најмање 5 милиона евра, по мени и знатно више јер се ради о далеко бољој и атрактивнијој локацији од неке уз неки од периферних нбг булевара.

Иначе, да упозорим Беобилдере, Лепи је мало опседнути момак који иде по нету и прати ме у стопу. Сада спинује о томе ко опрема СА. Целокупни СА је преузео "стратешки партнер". Целокупни СА рашчишћујемо ми и финасирамо сву инфраструктуру до СА а што ће по речима самих људи из града укупно коштати 900 милиона евра.

У даљу расправу са њим нећу улазити.
 
@stf Надам се да схватате да сте провидни, да не успевате да скренете пажњу са чињенице да је ово највећа пљачка од почетка ере тајкуна, да сва злодела разноразни постпетооктобарских влада и владица стављамо у исти кош, и да тиме неоспорива штета коју је ДС нанео јуче, ни на који не умањује егзистенцијалну претњу онога што СНС ради данас, чиме је ваше спомињање ДС-а сасвим ван контекста и из јасних политичких разлога.

@Delija Ово су СНС-ови напредни ботови. Не мисли да разговараш са нормалним људима. Дошли су ниоткуда, а остаће док се не стиша последњи вал критике. Без обзира, пуна подршка. Ботови или не, не сме им се дозволити да стану на пут критици.
 
milos.tro":1c5gm8fa je napisao(la):
Računica je prosta ako investitor ulaže 150miliona za 68% udela u zajedničkoj firmi,a grad celokupno zemljište SA za 32% vlasništva onda je tržišna cena tog zemljišta 70,59 miliona evra .

Velika konfuzija vlada na ovom forumu i vidim da se dosta spinuje sa kontra strane. Ovo gore nije tačno. Takođe nije tačno da država finasira infrastrukturu u vrednosti od milijardu evra.

Investitor ulaže 150 miliona evra za 68% udela u zajedničkoj firmi, a grad ulaže samo ono zemljište koje se nalazi ispod građevine koja može da se napravi za 150 miliona evra, a to nije celokupno zemljište SA. To što se napravi za 150 miliona (a mora da se pravi i infrastruktura i sama zgrada), mora da se proda za 220 miliona, da bi arapi dobili 150, a mi 70.

Kada se završi taj prvi ciklus ulaganja, rezultat je da smo mi prodali zemljište ispod onoga što je napravljeno za 70 miliona, a arapi su vratili uložen novac.

Onda se ide u drugi ciklus ulaganja de se zida nešto za 220 miliona, pa treći ciklus, i tako dalje do petog ciklusa gde se nešto što je sazidano prodaje za 900 miliona i deli u odnosu 300 prema 600 miliona.

Biznis plan je po meni prihvatljiv. Mi smo ceo SA prodali za 300 miliona, a Arapi su uložili 150, a dobili 600. Arapima je ovo odličan posao ako uspeju sve da naprave za 10 godina. Ako se otegne na 30 godina onda bolje da su pare u banku stavili.

Sa čisto poslovne strane, projekat ima smisla, treba ga napadati sa urbanističko/pravnog aspekta.
 
Delija":34kb54qu je napisao(la):
lepi":34kb54qu je napisao(la):
@zidar
Највећа штета се крије у рашчишћавању терена и довођењу инфраструктуре до СА. Ми смо у ту сврху већ задужени 130 милиона евра а тек ћемо да се задужујемо за измештање главне жел станице. Па само штета од губитка главе жел станице у центру града је практично немерљива.

Zar nije izmeštanje glavne železničke stanice planirano pre 30 godina i nije vezano za Beograd na vodi?
 
Vrh