Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

relja":mdq3cmiw je napisao(la):
milos.tro":mdq3cmiw je napisao(la):
....
lwldsnh.jpg
...
NPI sa SSC

Pristojna širina trotoara. Nadam se da je neće straćiti samo na parking mesta, već i na drvored koji će da pravi hlad...
.... a i stazu za bicikle.
Ne kao biciklističku obilaznicu oko SavaNove, već biciklistički izlaz iz centra na Savu.

Ovo je vazno pitanje a potpuno je u sjeni pitanja "barake na setalistu" :(

Mislim da vise niko ne zna na sta ce liciti Hercegovacka ulica jer po ranije objavljenim planovima je jedno a po ovoj zadnjoj ilustraciji promenade nesto sasvim drugo. Sta se to desava? :shock:
 
Moje виђење целе ситуације је да уствари нема неког јасног плана, већ се све за сада ради како им се прохте.
 
RioBL":25ut2dk4 je napisao(la):
Mislim da vise niko ne zna na sta ce liciti Hercegovacka ulica jer po ranije objavljenim planovima je jedno a po ovoj zadnjoj ilustraciji promenade nesto sasvim drugo. Sta se to desava? :shock:

Ne znam šta tu može da bude nejasno. Pogledaj na usvojeni plan. Travnička ulica je granica dva vrlo različita pristupa. Između Brankovog mosta i Travničke stvari ostaju manje-više iste. Taj deo se čuva. Između Travničke i starog Savskog mosta, sem Geozavoda i hotela Bristol, ruši se SVE. Tu čak ni trase ulica neće ostati iste. Mostarska se neznatno ispravlja, a Hercegovačka (SAO8) polako skreće tako da bude donekle paralelna sa rekom.

Međutim usvojeni prostorni plan podrazumeva da je u BNVu očišćeno sve što je planirano da se iz Savskog amfiteatra ukloni. Da nema ni jedne od dve autobuske stanice, da je uklonjen kargo terminal, da nema pruge pored obale (dakle da je napravljen novi most na Dunavu).

Tako da je taj plan samo spisak dalekih želja, ili možda tek marketing. Gradnja Savanove, Promenada, ovakvo uređenje Savamale oko Geozavoda, i novi, sasvim drugačiji plan od usvojenog, jasno govore da trenutna vlast smatra da usvojeni prostorni plan vrlo verovatno neće imati baš nista sa njima. To je nešto što će se u nekoj dalekoj budućnosti možda desiti, a možda i neće, i u ko zna kom obliku. I, iako bi naravno voleli, oni sami smatraju da nije realno da u ovom trenutku računaju da će i tada biti na vlasti. To direktno i jedino zavisi od oporavka Srpske ekonomije i povećanja životnog standarda građana.

Zbog toga je OVO njihov novi i za sada jedini realno ostvariv plan. Dakle kafana Savanova, ovakvo uređenje neposredne okoline, bez zaštite od poplava, i šta god do kraja mandata budu uspeli da sazidaju na samoj obali reke, uzvodno od mosta. I to je sve. Zaboravite na prostorni plan. Ovo je jedina stvarnost, a sve ostalo je neka maglovita potencijalnost koja će ko zna kada i kako da se materjalizuje.

Voleo bih da me demantuju, da vidimo razne nove planove o kojima se stalno šuška, ali nikako da se pojave, i još važnije, da počne da se radi i nešto ambicioznije (ali po novim, boljim planovima), da vidimo da su neke ozbiljnije pare ušle u zemlju. Ali jedno je priča, ona je jeftina, a drugo je ono što vidimo da se stvarno dešava. A to je, za početak, prosto obnoviti jednu ulicu i popločati postojeću obalu, napraviti svoju kafanu pored reke i parking za goste. Za sad toliko. U sledećoj godini, ako nađu pare, između Travničke i starog Savskog mosta verovatno sledi radikalno čišćenje slobodnog dela Savamale od prizemljuša. A zatim ponuda domaćim tajkunima i stranim investitorima (a možda je i lično Abar zainteresovan) da investiraju u gradnju niskih, ekskluzivnih zgrada u Savamali. Tu infrastruktura već postoji, pa je sve spremno (za razliku od uzvodnog dela). Tako da ispada je to ustvari prvi pravi projekat u okviru BNV-a, ali da on nema puno veze sa planovima koji su usvojeni u skupštini grada.
 
milanche":1tt538dr je napisao(la):
Neko pita, sta je sa Energoprojektom, izvorima I sl. Pa nista. Energoprojekt je uradio sta je bilo do njega, poslao ponudu, a kako su mi rekli, investitor se neckao, cas se javi, cas se nejavi I tako u krug. Ne znam na kraju sta je bilo, prestao sam I da pitam. Isti princip I ista "ozbiljnost" kao I oko ove "promenade".

Upravo iz ovog Milančetovog posta,se mnogo toga vidi izmedju redova i kontradiktornost Arapskog investitora.

S jedne strane mu se žuri da što pre počne da gradi 2 dve kule 20-to spratnice,pa još ne može i da sačeka kada će biti gotovi projekti Hotela, Kule i trznog centra,mnogo mu se žuri, a onda kada mu Energoprojekt dostavi projekte za prve 2 zgrade koje bi se gradile onda počinje da se "nećka" :roll:.zbog čega?

Investitor ima ugovor,rašćišćeno zemljište, projekat samo fali "malo više para" (i za kredit gradu,i za ulog u firmu i za početak izgradnje,fali stotine i stotine miliona evra koji se trebaju obezbediti od kreditora),a te pare još nisu stigle a i pitanje kada će.

Kod kreditora ne pale makete i megaprojekti u najavi, a koliko mi se čini ne postoji mogućnost ni davanja hipoteke na zemljište koje je pod zakupom.
 
Kada Mali i Vesić razradjuju plan to se uvek završi tako što su predmet njihovog planiranja nestane. Večno hvala Gospodinu Vesiću što je uspeo da sahrani KK Crvena Zvezda, ali grad....nije njegov. Za sada ne znaju ništa da urade, biće opasno pred izbore kada budu potpisivali silne ugovore pred smenu vlasti, za sada je ovo sve bezazleno.
 
milos.tro":w9si54z2 je napisao(la):
mnogo toga vidi izmedju redova i kontradiktornost Arapskog investitora.
S jedne strane mu se žuri

To vas je neko slagao da mi se zuri. Imam lepu kafanu na keju, samo posaljem gorilu jednom godisnje da produzi privremenu dozvolu. Malo me smara sto sam je sagradio na dva metra od pruge, ali zabranicu prolaz vozovima i resicu problem. Nek teraju cisterne kroz Vukov spomenik.
Cekam Malog da dodje na kafu i ratluk da se smejemo uz reprizu BNV na Studiju B :pob:
 
Policajci uklanjali šatore azilantima iz parka kod BAS
V. R. | 21. jul 2015. 13:31 | Komentara: 0

Veš koji se suši na drveću i ogradi u parku kod dolaznih perona Beogradske autobuske stanice, stotine migranata koji leže na travi,postala je svakodnevna slika u ovom delu
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... ka-kod-BAS (ceo tekst)
 
Zuma":vf2s9w1l je napisao(la):
Zaboravite na prostorni plan. Ovo je jedina stvarnost, a sve ostalo je neka maglovita potencijalnost koja će ko zna kada i kako da se materjalizuje.

E svasta...
Ajd onda da pitam. Da li je lakse osporiti neki projekat ako nije u skladu sa usvojenim prostornim planom ili je lakse osporiti SavaNovu po osnovu Zakona o zeljeznici?
 
Dan treći, nasuta podloga...
1.jpg

I još jedno upozorenje, NE NOSITE BICIKL PREKO PRUGE iza Savanove, vozovi saobraćaju još uvek.
2.jpg

3.jpg

4.jpg

Nastavili su radove pored Karađorđeve na delu alternativne, privremene zaobilaznice za bicikliste.
5.jpg

6.jpg

Ovako izgleda početak radova na alternativnoj, privremenoj obilaznici uz Karađorđevu dok traju radovi na promenadi.
7.jpg

8.jpg

Od radova na promenadi, za sada je samo načet asfalt
cks1qoswgaew5nr.jpg

izvor:UG ulice za bicikliste
 
milos.tro":1eg4s59y je napisao(la):
...
Od radova na promenadi, za sada je samo načet asfalt
cks1qoswgaew5nr.jpg

izvor:UG ulice za bicikliste

Na ovom mstu je raskopano šetalište samo da biciklisti ne bi mogli da prođu.

Ovde nije ni pokušano da se nešto radi, ali staza je bez obzira zatvorena.
Jeste vrućina, preko 35 stepeni, ali ako to smeta izvođačima, ne mora da znači da smeta ljudima koji bi da prošetaju ili provozaju bicikl pored reke, makar uveče.
 
Konacno jedna lepa vest ove tri terase dokazuju da mozemo nesto moderno da planiramo ,a ne stari komunisticki dizajn.
bnv2.jpg
 
Ja се плашим да ће испод тих тераса бити гомила смећа које ће Сава наносити.
 
simba222":7mc2fuc0 je napisao(la):
Konacno jedna lepa vest ove tri terase dokazuju da mozemo nesto moderno da planiramo ,a ne stari komunisticki dizajn.

A). Nigde u Beogradu se u pristan ne može ući bez članske karte kluba koji tu čuva brodove.
B). Terasa kafane je samo za goste kafane.
G). Prostor ispod mostova je tradicionalno rezervisan za beskućnike i azilante. Mada bi se mi uz određenu pesničku slobodu u interpretaciji mogli svrstati obe kategorije, nije zgodno uzimati mesto onima kojima je još gore.
 
Provo procitaj javni uvid o terasi videces da je javno [sto znaci za sve] Pise da je A za brodove [mozda ce samo ona biti zakljucana] dok su ostale dve terase javne za sve.
 
milos.tro":1twkl5b4 je napisao(la):
Dan treći, nasuta podloga...
1.jpg

Hej zar nije predvidjeno rekonstrukcija karadjordjeve sa sirenjem te saobracajnice na 2x2 + tramvajske sine u sredini?

A oni grade neku stazu koja nije nigde bila planirana.
 
simba222":1pn113ct je napisao(la):
Provo procitaj javni uvid o terasi videces da je javno [sto znaci za sve] Pise da je A za brodove [mozda ce samo ona biti zakljucana] dok su ostale dve terase javne za sve.

Šta je javno? Pristup Abarovoj jahti? Privatna kafana? Sirijci ispod mosta? Bolje se ostavi čitanja koječega i pogledaj oko sebe u ono što se dešava mimo tih papira.
 
Ova alternativna staza za bicikliste je buduća "trajna staza",spora staza za bicikliste u SA -SF.
Što se Karadjordjeve tiče ovako je planirano nacrtom plana:
"Карађорђева улица се планира са променљивом ширином регулације. Од северне границе Плана
до раскрснице испред зграде Београдске задруге регулација садржи трамвајску баштицу ширине
7.3m, коловоз од 3.5m за једносмерни режим саобраћаја и обостране тротоаре променљиве
ширине од 1.6m до 1.8m са једне, односно од 1.5m до 2.2m са друге, западне стране улице. Код
објекта са кућним бројем 49-51 планира се додатна саобраћајна трака ширине 3m за десна
скретања.
karadjordjeva-49.jpg

Од раскрснице испред зграде Београдске задруге па до Савског трга, Карађорђева
улица је двосмерна и регулација садржи два коловоза од по 5.5m, односно 6.5m (од Хотела
Бристол), трамвајску баштицу у средини променљиве ширине ( од 6.7m до 10.3m) и обостране
тротоаре променљиве ширине од 2.9m до 5.9m са једне, односно од 2.8m до 3.3m са друге,
источне стране улице."
 
spatiotecte":3csnytz4 je napisao(la):
Hej zar nije predvidjeno rekonstrukcija karadjordjeve sa sirenjem te saobracajnice na 2x2 + tramvajske sine u sredini?

Uh, nije valjda to predvidjeno :shock:
Izgleda da cu ja morati i ovde "intervenisati" sa svojom pricom o nesirenju cesta :D

Salu na stranu, sve izgleda vezano za ovu promenadu se odvija po nekim ad hoc planovima. :roll:

EDIT:
sad ugledah ovo sto je Milos okacio pa sam se malo umirio. Ali samo malo jer pocinjem sumnjati u sve planove koje vidim. Kao da za sve postoji plan A (javni) i plan B (stvarni) :roll:
 
„Savanova“ dobija promenadu s terenima i rečnom terasom
Uprkos visokim temperaturama, počeli su radovi na uređenju Savskog šetališta, koji će trajati tri meseca. Prostor oko „Savanove“, odnosno potez od „Beogradske zadruge“ ka šetalištu, u dužini od 200-300 metara ograđen je žicom visokom dva metra i nedostupan za sve osim za izvođače radova. Trenutno je u toku raščišćavanje i provera terena, a nakon toga počeće rekonstrukcija promenade

Gradonačelnik Siniša Mali nedavno je istakao da će ovim Beograđani dobiti „novu oazu na obali Save“, pošto će biti zamenjen asfalt, urađeni novi trotoar i ivičnjaci, postavljeno novo osvetljenje i urbani mobilijar, uređene zelene površine.

Prema navedenom planu, prostor ispod Savskog mosta, kao i deo tačno ispod „Savanove“, biće pretvoreni u „rečnu terasu“. Između njih predviđeno je mesto za okupljanje. Ispod objekta koji je za jedne restoran, a za druge izložbeni paviljon, biće dečje igralište. Na tom pravcu, nastavlja se prostor za promenadu i pristanište. Ovaj deo će biti bogatiji i za dva parkića. Jedan će biti na uglu Hercegovačke i Braće Krsmanović, a drugi u Travničkoj ulici kod pumpe.

Nova staza

Zbog rekonstrukcije ovog dela Savskog šetališta, glas su digli biciklisti koji su prinuđeni da koriste obilaznicu dugu 3,5 kilometara. Nadležni su ipak odlučili da naprave alternativnu stazu od pristana za turističke brodove, preko Karađorđeve, do Braće Krsmanović i Mostarske.

http://www.gradjevinarstvo.rs/vesti/118 ... om-terasom
 
Оаза на обали за оне са џепом. :/ Мало им били сплавови и Бетонхала, већ желе свуда да наплаћују уживање у реци.
 
Sinisa Mali je, u zgradi Geozavoda u razgovoru sa troclanim predsednistvom BiH, upravo rekao da ce promenadu rekonstruisati tako sto ce njena nadmorska visina biti povecana za oko pola metra... :kk:
 
Znaci uvedena je praksa kod Vodje da kad ti dodju gosti prvo pricas sa njima i odma ih odvedes da vide maketu BNV.
 
Vrh