Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Сва ср*а која су задесила ову државу и нас као њене заточенике су имала неку идиотску правну форму и покриће..
Зато смо ми ту да силом истерамо правду.
 
stf":it9u282y je napisao(la):
Delija":it9u282y je napisao(la):
stf":it9u282y je napisao(la):
Дакле, градска општина је правно - моћна колико и удужење бициклиста.

Дакле није.

Чекај ... ти ћеш од Г.Бајића који ради у општини, и мене, који такође радим у општини да знаш боље правни однос између града и општине? Јел ти нас Делија мало зајебаваш?
Биће да ви партијски војници мало све нас зајебавате. У опису посла ми је бакћење са општинским инспекцијима, прикупљање и сређивање пројектне документације.

Све грађевинске и комуналне инспекције су општинске а не на нивоу града - тачка.

Но, та чињеница није кључна за овај случај, ради се о томе да је правним силовањем наводни београд стављен изнад закона и прописа. Но то не мења чињеницу да је закон на нивоу државе (закон о железницама) најгрубље прекршен и да општина није хтела да реагује на то. И ајде што је закон прекршен, композиције са разним опасним материјама, хемикалијама итд се транспортују на 2 метра од саванове.
 
direktor":25cgunaf je napisao(la):
Momce dobro dosao na forum Aleksandar 1 *(aka premjer se ulogovao )
Vidi prekidas mi odmor sa glupim konstatacijama koji sa pravom i drzavnom upravom veze nemaju .
Prvo plaza je radjena po proceduri propisanoj
Dok se bgh2o radi izbjegavanjem i izigravanjem procedure i postovanjem neke forme uvijene u tanak celofan .
Opstina je najnizi organ vlasti republika ih toliko voli da ce im smanjiti 70 posto transvernih sredstava koje bi inace dobila od povecanog ubranog poreza na imovinu sa svoje teritorije givorim o savskom vencu .
Sto se tice gradnje opstna je nadlezna do 800 m kv povrsine .
Sto se tice pruge tu opstina nema sta vec republicki saobracajni inspektor za zeljeznice .Koi ce iskulirati prijavu ako vec nije tz cutanje uprave .Zemljiste je u vlasnistvu rep srbije zeljeznice su samo korisnik istog .A kad je pocet orokop grad je to dao zeljeznicama a oni amfi vracaju gradu idnosno drzavi .
Zeljeznica ce da smanji brzinu kompozicija i da moli boga da neislizne koja cisterna i loksa sa kolisjeka u stand opet uizigravanje procedure jer im se moze
B GAicu drzi se .Pozdrav sa cg primorija .

Zaključak. Opština se ne pita za gradnju kafane :bash: .
 
A komunalna inspekcija grada beograda opstinske gradj su samo do odredjene kvadrature uvjek postoji i gradska ins kao neposredno visa .
 
direktor":cbip3sj8 je napisao(la):
A komunalna inspekcija grada beograda opstinske gradj su samo do odredjene kvadrature uvjek postoji i gradska ins kao neposredno visa .

Саванова има мање од 800метара квадратних. Са друге стране, не знам да ли постоји било какав валидан документ који правно гледано провремени дивљи објекат саванове ставља под окриље наводног београда, односно лекс спцијалиса.

И опет, све и да га ставља, закон о железницама је прекршен. Безбедност грађана је угрожена а као што видимо ова реконструкција дела кеја се коси чак и са њиховим планом наводног београда. Чак и по том основу инспекције су дужне да реагују. Чак су и регулациону линију коју су сами повукли прекршили а реконструкција читаве улице и 300м кеја се никако не може оправдати наводним привременим карактером.
 
Delija procitaj onaj veliki moj citirani post od clana duke 23 objasnio sam u vezi zeljeznice .Takodje objekat se vodi kao stand sto podrazumjeva da nije fiksiran za podlogu lako uklonjiv itd .Sad sto to sa stvarnoscu nema veze to je druga stvar oni su ga pod to pravno podvukli .Znam da se odredjeni bore da pobiju te odluke na visim instancama ali cutanje administracije i davanje opstih odgovora i idugovlacenhe itd
PS. Delija spustaj se malo do cg da odmoris i oladis vuglu :)
 
Ниси ништа обајснио за железницу. Нема никакве везе ко је власник земљишта. У закону јасно пише: у железничком коридору ширине 25 метара не сме бити било какве нове градње
А то што постојеће стање не одговора ономе наведеном у дозволама је још један очигледан правни основ да инспекције и општина реагују. у ствари није правни основ већ обавеза да реагују.
 
Za zeljeznicu je nadlezna republika republicki saobracajni inspektor to znam jer su prijave za grafite na bg vozu prosledilu njima a njih boli uvo .Opet ti kazem da su plasticno receno opstine proticni bojleri .I kazem ti ljudi prijavljuju ali ove iz grada zabolje uvo .Postoji instanca do koje su opstine nadlezne a poslije prosledjuju po automatizmu gradu a ovi republici .Postoji hijaraehija pravnih akata i put sledjenja itd
 
Ja procitao zakon o zeleznicama i zakon o bezbednosti zeleznice i nigde se ne spominje tih 25m. Ko ne veruje neka procita, mozda sam i ja prevideo. Zastitni pojas od 25m se spominje jedino u nekim planskim dokumentima opstine Kucevo i dr, ali ne i u zakonu. Inace clan 3 zakona glasi:
Član 3
34) pružni pojas je zemljišni pojas sa obe strane pruge, u širini od 8 m, u naseljenom mestu 6 m, računajući od ose krajnjih koloseka, zemljište ispod pruge i vazdušni prostor u visini od 14 m. Pružni pojas obuhvata i zemljišni prostor službenih mesta (stanica, stajališta, rasputnica, putnih prelaza i slično) koji obuhvata sve tehničko - tehnološke objekte, instalacije i pristupno-požarni put do najbližeg javnog puta;

Postoji i zastitni pruzni pojas u sirini od po 50m os ose krajnje pruge ka obe strane, ali nije decidirano da se tu ne sme graditi nista, vec da za to daje saglasnot Zeleznica. Dakle ako Zeleznica da saglasnost, opstina ne moze tu nista. I kao sto rece direktor, u zoni zastitnog pruznoznog pojasa nadlezan je inspektor iz Zeleznica. Ne znam kako se ovo odnosi na zone naseljenih mesta, jer mnoge kuce nisu bas na tih 25m a kamoli na 50m (na primer pruga iz prokopa ka Nbg, prolazi se tik pored kuca), i da li se u tim slucajevima primenjuje stavka "pruzni pojas" od 6m udaljenosti od pruge.
 
Delija":2zx5uj78 je napisao(la):
Биће да ви партијски војници мало све нас зајебавате. У опису посла ми је бакћење са општинским инспекцијима, прикупљање и сређивање пројектне документације.

Јао бре Делија, овамо си као упућен јер си исчупао неки члан неког закона који нико други није нашао, а са друге стране си показао да немаш појма која администрација је изнад које и како заправо функционише.

Да би општина дала дозволу за Саванову било је потребно позитивно мишљење низа РЕПУБЛИЧКИХ инстанци које су све одреда - изнад општине. Ако су сви ти републички секретаријати дали позитиван одговор, општина нема правног основа да одбије дозволу јер су сви поменути секретаријати већ издали позитивно мишљење.

Знам то из директног искуства, јер, као што знаш, и ми овде поседујемо кеј, обалоутврду, шеталиште и грађевинке парцеле дуж ње. И не смемо ни да покосимо траву ако република не климне главом.

Није Саванова исто што и локални малопродајни убјекат унутар зграде за који су општинске сужбе - бог и батина. За градњу на обали се пита читав низ далеко крупнијих играча од општине.
 
Какви бре крупнији играчи?! Није то улица или неки гето, или бар не би требало да буде. Закон је прекршен и општина је била дужна да реагује на то макар дописима свим надлежним институцијама ако већ остали нису реаговали.
 
Стф, то вишим инстанцама не даје право да крше закон, а нижим да не одбију наређење које није у складу са истим.
Нисам сигуран да од пруге до штанда има и тих минималних 6 метара..
 
B.Gajić":2djeay6r je napisao(la):
Mislim da pogrešno sagledavate stvari: objekat nije "divlji" jer ima pravosnažno rešenje za privremeno zauzeće javne površine. Za to zauzeće saglasnost su izdali svi relevantni gradski sekretarijati pa bi bilo kakva eventualna veza izmedju železničkog koridora i same lokacije trebalo da se utvrdjuje u tim saglasnostima.

Na osnovu tih saglasnosti, još jednom, opština Savski venac nije mogla a da ne izda dozvolu i da to hipotetičko odbijanje bude čin koji bi imao bilo kakvo uporište u zakonskoj regulativi za tu oblast, šta god mi intimno mislili o "objektu".

Ово је логичка и правна бесмислица. Ако је општина морала да изда дозволу онда је сам чин издавања дозволе сувишан и бесмислен па "крупнији играчи" не би ни морали да траже дозволу од општине. Овде већ има елемената за кривичну пријаву.


Видите шта вам је политика. Издали су народ којем би требало да служе зарад очувања својих фотеља и као да то није довољно морају још да нас убеде у њихову моралну чистоћу зарад задовољења сопствене савести.
 
Opština ne može da ne izda dozvolu, zato što nema osnova da odbije.
Ako je dokumentacija u redu i kompletna, koji je osnov?
Kako će Opština da obrazloži - "Da, Vi jete podneli sve papire, ali mi jednostavno znamo da ste na nelegalan način došli do tih papira, preko Vaših veza i vezica, podmićivanjem i zastrašivanjem. Ne možemo da to dokažemo, ali jednostano to znamo, stoga Vas odbijamo."
 
Mislim da nema vise potrebe da se raspravlja u nedogled kad se uzme u obzir da zadnju rec ima Vucic i da ne moze nista da se uradi bez njegove saglasnosti tako da opstina moze samo da cuti ako se ono za sta bi reagovala kosilo sa planovima velikog vodje.
 
Аман - заман, од пруге до штанда нема 6 метара, ето за почетак.
И Ал је пао због некаквог пореза, а не кршења закона о прохибицији или Дана светог Валентина..
 
Al Kapone nije postavljao šefa Poreske uprave.
 
relja":3kmhdmz0 je napisao(la):
Opština ne može da ne izda dozvolu, zato što nema osnova da odbije.
Ako je dokumentacija u redu i kompletna, koji je osnov?

По десети пут, закон о железници.
 
Не поставља ни републичка власт општинску, већ и једне и друге бирају грађани.

И у рату, иако се због одбијања извршења наредбе иде на војни суд, војник има право да одбије наређење које се коси са прописима и законима.
 
Delija milance iscito zakon .Ne moze opstina vec republicki inspektor za saobracaj i zeljeznicu .Ako je zelheznica dostavila saglasnost makar i proti propisa opstina ne ulazi u meritum stvari .Zato ako iskoci voz i nedaj boze bude neki zesci picvajz prvi ce da naje*******e saobracajni inspektor i otpravnik voziva sto nije iskljucio neispravna kola neku cisternu sa kiselinom iz emsk recimo
 
А на пример откачи се део (зид, кров..) штанда, који је противзаконито постављен преблизу и падне на пругу баш у тренутку наиласка композиције и проузрокује искакање воза из шина и хемијски аккцидент, да ли је крив отправник што је пустио воз да прође поред нелегалног објекта или они на свим нивоима власти ("по вертикали") који су издали дозволе за непрописно постављен објекат..?
 
direktor":22qdurva je napisao(la):
Delija milance iscito zakon .Ne moze opstina vec republicki inspektor za saobracaj i zeljeznicu .Ako je zelheznica dostavila saglasnost makar i proti propisa opstina ne ulazi u meritum stvari .Zato ako iskoci voz i nedaj boze bude neki zesci picvajz prvi ce da naje*******e saobracajni inspektor i otpravnik voziva sto nije iskljucio neispravna kola neku cisternu sa kiselinom iz emsk recimo
Шта не може општина? Не може да поштује закон?! Закон о железницама важи само за репубичког инспектора за саобраћај и железницу??

Ајте молим вас. Овде би неки оправдали и најгори јевашлук и безакоње само да се контрира на форуму.
 
А неки би контрирали само да се контрира.
 
Milance je pozurio, pretpostavljam da je na brzinu prolazio kroz Zakon, i, sto je ljudski, video ono sto je zeleo da vidi, a nije video ono sto ne zeli.

Postoji pojas od 25m, sa obe stane pruge, od centralne ose, i zove se infrastrukturni pojas.
 
Vrh