Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Otvorite temu u relax o emigrantima u srbiji da ne bi gusili temu ;)
 
76mk3kl.jpg

cslwe4z.jpg

pwgvqsm.jpg

rgyz54h.jpg

zkiny0s.jpg

NPI sa SSC
 
igore, lako cemo mi na novu temu, al mogao bi i da upozoris rasu da svoj nabrekli ud prazni na nekom drugom mestu a ne na forumu.
 
Slazem se bez preterivanja u postovima ;)
 
Ali ipak zaslužuju priznanje što su pristali da brod kupe, poprave i rekonstruišu od svog novca, a zatim deo pretvore u muzej. Što se lamperje tiče, nažalost, sad je tu, šta da se radi. Možemo se samo nadati da je ova odvratna boja temeljni zaštitni premaz za drvo, a da će konačna boja biti pristojnija. Jedan od radnika mi je još ranije rekao da će neka "poznata umetnica" da oslikava spoljašnost ... ili možda samo da bira boje za jednobojne premaze pojedinih površina, nisam ga dobro razumeo. Videćemo kako će to konačno izgledati. Ali ako ni naše ministarstvo kulture ni grad Beograd nisu imali razumevanja za ovako očigledno korisnu investiciju, onda možemo samo biti zahvalni privatniku što planira da uradi bar nešto.

Uvek me je kopkalo kako stvarno izgleda to toliko retko i čuveno "antiminsko" betonsko korito. Kako se u to vreme čuvala strukturna čvrstina, a da se ipak postigne da sve zajedno ne bude preteško? Koliko vidim, neke delove korita će izgleda ostaviti tako da se vidi struktura betona. Pošto je to već sada moguće videti sa obalskog šetališta, pre izvesnog vremena sam napravio par slika za slučaj da baš te meni zanimljive delove kasnije pokriju.

IMG_4318_resize.jpg

IMG_4300_resize.jpg

IMG_4301_resize.jpg

IMG_4319_resize.jpg

IMG_4302_resize.jpg

IMG_4303_resize.jpg

IMG_4304_resize.jpg

IMG_4305_resize.jpg

IMG_4306_resize.jpg

IMG_4307_resize.jpg

IMG_4309_resize.jpg

IMG_4311_resize.jpg

IMG_4312_resize.jpg

IMG_4314_resize.jpg

IMG_4316_resize.jpg

IMG_4317_resize.jpg
 
Zuma, sve pohvale na fotkama :kk:
Nadam se samo da ovaj "muzejski deo" neće biti promoterka sa sve brošurom broda .
 
Sad sam shvatio da bi ovde bila poželjna još jedna slika gde se malo bolje vidi struktura betona. Ovo je maksimum povećanja koga mogu da izvučem iz razumnu oštrinu.

IMG_4310c_resize.jpg
 
Не знам да ли је неко размишљао већ у том правцу али мени сад ово рушење објеката "на пола" коначно добија неки смисао...
Смисао је да се неко не усели ту када види празну уџерицу па да опет имају проблем са исељавањем...овако..поруше кров и мирни су...
 
2.7 Par brzinskih iz prevoza sa sve Nisovom kompozicijom:
fotografija5055.jpg

fotografija5056.jpg
 
Da li ima neko ko bi mogao da stavi ruku u vatru da ce izgradnja promenade poceti u sledecih 10 dana?
 
@simba222
Ниси добро написао.

За дан, два или три...

...четири, пет, шест...
 
Sta mislite o ovome:

novibulevar.png


Meni se cini da bi ovakav bulevar bio u automobilistickom, simbolickom i filozofskom smislu vredan (povezivanje centra i periferije, spustanje niz amfiteatar, divan osecaj u voznji). Kada bi tu bile i dve linije metroa (jedna na potezu usce-prokop-autokomanda, druga na potezu trg republike-sajam; koje je mnogo lakse izgraditi u fazi izgradnje same saobracajnice nego kasnije), postao bi zaista avenija od vaznosti u gradu. i tramvaj bi mogao da se provuce ispod od sajma do prokopa uz podzemnu stanicu rudo.
 
Izvinjavam se Malom ako grešim, ali ja ne primetih da je rekonstrukcija Hercegovačke počela. Video sam, doduše, da se radi onaj parking iza restor, ups pardon, promotivnog štanda "Savanova".
 
Aleksandar1":phe165pe je napisao(la):
Sta mislite o ovome:

novibulevar.png


Meni se cini da bi ovakav bulevar bio u automobilistickom, simbolickom i filozofskom smislu vredan (povezivanje centra i periferije, spustanje niz amfiteatar, divan osecaj u voznji). Kada bi tu bile i dve linije metroa (jedna na potezu usce-prokop-autokomanda, druga na potezu trg republike-sajam; koje je mnogo lakse izgraditi u fazi izgradnje same saobracajnice nego kasnije), postao bi zaista avenija od vaznosti u gradu. i tramvaj bi mogao da se provuce ispod od sajma do prokopa uz podzemnu stanicu rudo.

Лепа идеја, али би за ову трасу било неопходно рушење БИГЗА, што би био непроцењив губитак наспрам друмског повезивања Сењака и Баре венеције. А опет имамо Мостарску петљу у непосредној близини.
 
Дошљак":1hfvb3aq je napisao(la):
Лепа идеја, али би за ову трасу било неопходно рушење БИГЗА, што би био непроцењив губитак наспрам друмског повезивања Сењака и Баре венеције. А опет имамо Мостарску петљу у непосредној близини.

Dosljak, hvala na komentaru, samo da ti skrenem paznju da postoji dovoljno prostora izmedju BIGZ-a i one susedne dugacke zgrade da se komotno provuce 3+3 bulevar. Rusenja bi bilo drugde, ali to bi bilo otprilike istog obima kao i prilikom gradjenja zeleznizkog koridora Prokop-Novi zeleznicki most. A pritom bi se potencijalno resio i problem tramvaja Sajam-Prokop, i moguce nove metro linije na potezu Savamala-Amfiteatar-Prokop-Autokomanda.
 
Homer Jay":1r7bdxfc je napisao(la):
Izvinjavam se Malom ako grešim, ali ja ne primetih da je rekonstrukcija Hercegovačke počela. Video sam, doduše, da se radi onaj parking iza restor, ups pardon, promotivnog štanda "Savanova".
Poceli su :violina:

imag0216.jpg
 
Evo i konceptualne ilustracije organizacije 2 linije metroa i tramvajskog koridora kako sam opisao gore:

novo1.png


(prilikom prolaza pored BIGZ-a, postojala bi tri nivoa: tramvaj, metro, bulevar, tim redom odozdo navise)
 
Vrh