Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

"Beograd je ravna ploca" po njima a amfiteatar kao pojam smo tako vremenom izmislili :grand:
 
A pogledajte Savsku ulicu na maketi?!
Oaza zelenila, verovatno je i kontaktna tramvajska mreza okacena o drvece :D
 
Ma srediće nam Arapi Savsku ulicu sa sve zelenilom o NAŠEM trošku :laugh:
 
Nije samo nestao Beogradski reljef, izgleda da je čitava okolina izmišljena. Nema ni tih ulica, ni zgrada, ni zelenila.

Ali su zato izgleda da su dve zgrade na obali, one za koje smo videli novi render, više i šire od onih koje su na maketi tu bile ranije. Ambicije rastu.
 
Kad se radi maketa akcenat se stavlja na sami projekat a ne na okolinu. To sto nije 100% realno prikazano je normalna stvar.
 
Vidi se prosirenje bg zadruge prema obali

The Emaar board decided some time ago that markets such as Serbia were ones it did not wish to participate in. I absolutely respect that decision, but that does not mean I cannot provide advice to others wishing to develop these markets, especially when my country has a special interest. I consider it my national duty to contribute in the success of these high-profile projects.”

http://www.arabianbusiness.com/exclusiv ... 88507.html
 
Некако не могу да замислим ову неформалну екипу у БнВ..

http://www.youtube.com/watch?v=KR6ba8pDmWQ
Пенсионеры сыграли Deep Purple в центре Донецка





Привет екипажу в Новороссии.. :wink:
 
@nova maketa

Taman sam mislio za prethodnu maketu da ne moze da se desi gori ispljuvak nakaradnih objekata na obalu Save.
Izgleda da ipak moze. Respect.

Zlatnu medalju definitivno dobijaju zgrade unutar kruznog toka oko zeleznicke stanice. :idea:
(Ziko, sto je ovo ovde ostalo tako praznjikavo? Daj potrazi u smecu jos par zgrada i baci ih tu.)

Srebrna medalja dodeljuje se galebu pustolovu sa plakata iza makete.

A za bronzanu ima previse ozbiljnih kandidata te se ove sezone nece dodeljivati.



Max15":ob03xjk8 je napisao(la):
Kad se radi maketa akcenat se stavlja na sami projekat a ne na okolinu. To sto nije 100% realno prikazano je normalna stvar.

:bash:

direktor":ob03xjk8 je napisao(la):
"I consider it my national duty to contribute in the success of these high-profile projects.”

http://www.arabianbusiness.com/exclusiv ... 88507.html

Gospodin Alabar je zaje*******ao i domace ludake, covek gradi Beograd na Vodi iz cistog patriotizma prema Arapskim Emiratima :shock:
 
Iz teksta:

"Treba da pritivamo sve njih, kakvi god odnosi među njima bili. Dobro je da ima konkurencije među investitorima. Do sada toga nije bilo, nisu se mnogi hvatali za Srbiju.
Plašim se samo da im ipak nismo baš toliko atraktivni, jer niko ne želi da ulaže tamo gde ne može da naplati ono što proizvede - kaže Madžar."
 
zidar
Zvucis kao jedan od onih ocajnika koji misle da su strucnjaci za sve i svasta a u stvari su potpuno nebitni i nisu u stanji ni sebi da nadju normalan posao ili se bar nadaju da ce im neko doneti posao na vrata. Takvih likova je pun net jer tako mogu da lece svoje frustracije. Napadaju i ono sto je dobro i ono sto je lose a pritom nikada se ne zapitaju a gde su oni? Sta su oni to uradili?

Ocekujem da ce se neki prepoznati i odgovoriti na moj post.
 
141656_stock-photo-sandwich-and-orange-soda.jpg
 
Max15":wtvko7ui je napisao(la):
zidar
Zvucis kao jedan od onih ocajnika koji misle da su strucnjaci za sve i svasta a u stvari su potpuno nebitni i nisu u stanji ni sebi da nadju normalan posao ili se bar nadaju da ce im neko doneti posao na vrata. Takvih likova je pun net jer tako mogu da lece svoje frustracije. Napadaju i ono sto je dobro i ono sto je lose a pritom nikada se ne zapitaju a gde su oni? Sta su oni to uradili?

Ocekujem da ce se neki prepoznati i odgovoriti na moj post.


"Tvrđava" radi, Beograd na vodi se gradi...
 
Max15":15vu9kxu je napisao(la):
zidar
Zvucis kao jedan od onih ocajnika koji misle ....

Max, moras biti pazljiviji. Na ovom forumju je mnogo protivnika "beograda na vodi" :D
 
De de, ne preterujte sa ovim saljivim bot fotkama nije ok a i valja cuti i drugacije misljenje premda przinajem posle ove fotke sendvica sam ogladneo. Saljive fotografije postavljajte u temi smehoteka u relax da ne gusimo temu.
 
Igore, ovakve bljuvotine na račun jednog od najcenjenijih članova foruma su ono što treba da opominješ, a ne nekog ko ukazuje na to.
Da je samo drugačije mišljenje ne bih imao ništa protiv, ali vidiš i ti koliko je sati.
 
Ne sumnjam da ce mu zidar ukazati na to koliko gresi ako vec sam nije shvatio. Pritom moj post se nije odnosio na tvoju fotografiju vec na par narednih koje su usledile sa slicnim sadrzajem.
 
Kao i sto sam najavio neki su se prepoznali u mom komentaru, a kao i sto sam ocekivao odgovori su bili obicne nebuloze a nadao sam se makar mlakim argumentima. Jer ja bih prvi voleo da nisam u pravu i nemam taj problem da priznam kada pogresim.

I deluje mi dosta umisljeno ovaj mekbejn cim ima potrebu da brani i govori drugima sta da rade kao da oni nemaju svoje ja.
 
@mekbejn

:D Touché!


Max15":2c02ntoo je napisao(la):
zidar
Zvucis kao jedan od onih ocajnika koji misle da su strucnjaci za sve i svasta a u stvari su potpuno nebitni i nisu u stanji ni sebi da nadju normalan posao ili se bar nadaju da ce im neko doneti posao na vrata. Takvih likova je pun net jer tako mogu da lece svoje frustracije. Napadaju i ono sto je dobro i ono sto je lose a pritom nikada se ne zapitaju a gde su oni? Sta su oni to uradili?

Novi momenat na Beobuildu, dobili smo i clana psihijatra, i to velikodusnog, besplatno deli dijagnoze. Dobrodosao doco i hvala na volontiranju :kk:

Samo ja sam kod cuvenog Dr House-a otkrio da dijagnoza ne moze da se zasniva samo na simptomima vec je potrebno i temeljno prouciti proslost pacijenta a u ovom slucaju ima dosta toga da se prostudira.

5 godina arhive na forumu ce biti dobar pocetak a evo i male prijateljske pomoci:
http://www.imamoplan.com
http://www.jugcerovic.com
http://www.inat.fr

house-md_0001.jpg


:kafa:

RioBL":2c02ntoo je napisao(la):
Max, moras biti pazljiviji. Na ovom forumju je mnogo protivnika "beograda na vodi" :D

Zasto pazljiviji, ovo je fina kafana, samo malo pribraniji.

Tesko je naci mesto gde postoji veci konsenzus za urbanizaciju Savskog Amfiteatra od foruma Beobuild, samo sto se ovde pod urbanizacija podrazumeva temeljni rad na projektovanju remekdela arhitekture i urbanizma koji odgovara izuzetnom kvalitetu polozaja na reci u centru Beograda, a ne budzenje krmaca i galebova.

Zasto bi se Beogradjani koji vole svoj grad i svesni su njegove istorije i dostignuca prethodnih generacija zadovoljili ponudjenim nazadnim mediokritetom projekta "Beograd na vodi"? To bi zaista bilo ispod casti.

- Prosirenje Beograda van sanca krajem XIX. veka, sa sirokim ulicama, drvoredima i velelepnim zgradama uspesno je izvedeno je po najnaprednijim standardima tog doba.

- Jugoslovenska moderna moze se meriti sa svim ostalim evropskim primerima a opet ima jedinstven lokalni smek.

- Novi Beograd je jedan od retkih primera na svetu maestralno uspele primene principa atinske povelje (za razliku od fijaska u Francuskoj Engleskoj, SAD).

- Stambena naselja gradjena 70ih-80ih (Cerak Vinogradi, Visnjicka banja, Nova galenika...) su objasnila sta je zapravo postmoderna to jest humani pristup gradu.

- Pa cak i kiosk-staklenac-splavovi nasledje raspada 90ih je jedinstven i upecatljiv momenat. Pa gde to ima da neko nakaci diskoteku na burice od nafte?

Beograd je cak i u totalnoj dekadenciji ostao avangardan.

A sad kao treba da slavimo sto cemo dobiti dosadnu, bezlicnu, nezgrapnu, nazadnu cetvrt u sred grada?
E pa nece moci.

Kao sto nismo prihvatili da nam se tramvaj u tunelu ( :fijasko: ) proda za metro tako ne prihvatamo da nam se krmaca proda za vranca.

:gobb: :pob:
 
Vrh