Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Занимљива рачуница: 1,8 милиона квм око 3,5 милијарди, а цена изградње стамбеног простора око 1.000е по квм (да је све само стамбени простор то би било око 1,8 милијарди).

Не знамо колики је удео пословног простора чија је цена изградње већа од стамбеног, али ми се опет не уклапа рачуница јер мислим да је стамбени простор у укупном пројекту у доста већем проценту.

Како год, чини ми се да су предимензионисали укупну инвестицију од стране арапа.

Можда би се уклопио износ ако би ту урачунали и комплетну инфраструктуру коју треба Србија да изгради (саобраћајну, железничку, енергетску и слично)

Још ако урачунамо да 30% изграђених квм треба да припадне Србији због датог земљишта, колика је рачуница за крајњу цену квм коју неко треба да плати?
 
Ovde se nameće pitanje kolika će biti CENA ZAKUPA KOJU BI INVESTITOR TREBAO DA PLATI ? (ranije smo razmatrali na temi mogućnosti zakupa,postoji i solucija da se zemljište da gratis u zakup uz saglasnost Vlade).
Ova solucija mi izgleda sasvim moguća jer postoji nedorečenost po pitanju izdavanja obveznica za izgradnju infrastrukture.
 
direktor":3ncdksk3 je napisao(la):
Spacio siris dezinformacije bedmen te je vec demantovao prosili put oglasice se na forumu pa ce ti objasniti detalje vec

Ne znam sta me je Badman, odnosno Dobrica demantovao kad je samo potvrdio ono sto sam rekao, da je delio vizitke i slao mejl Malom.
On tvrdi da je to radio kako bi vlast znala ko im je protivnik. Zaista ne znam koliko mu je to pametno bilo.

Bukvlano je sebi pucao u nogu, sada posto znaju ko im je protivnik strpali su ih u pritvor.
 
Nisu nikog strpali u pritvor nauci da razlikujes termnie privodjenje , odvodjenje , zatvor , pritvor itd
 
Dobro u pravu si, prvo sam pomislio da su ih priveli, tako su napisali, u stvari su im samo oduzeli dokumenta, napisali kaznu i valjda su morali da krenu sa njima po dokumenta u gradsku upravu.

Ma da ako nastave kako su krenuli, sledeci put im pritvor ne gine uz samaranje u Majke Jevrosime.
 
Uopste mije problem sa MUPom oni su ok dali dozvolu sve ok vec sa komunalnom policijom koja misli da je sve i svja
 
Vidi, oni mogu da upotrebe koga god hoce ako im neko pravi problem. Ovaj put je to bila komunalna policija.

Isto tako da su hteli mogli su da im posalju navijace da ih iskrive tamo sve redom i jos bi to predstavili kao nesretni slucaj mladih ljudi zrtve nasilnih huligana.

Posle toga znas kad bi im padalo na pamet da dele one novine, nikad.
 
Ако мислиш на навијаче Железничара из Баре Венеције, којима БнВ потопи стадион - тешко.

А сад озбиљно - за чије бабе здравље ово пишеш??
 
Pa pisem ovo zato sto je neshvatljivo da grupa ljudi iz pomenute organizacije pravi cirkus na sednici skupstine, siri transparente, pravi razne spektakularne akcije kako bi bili primeceni od strane medija a posle se cude da im se desi ovako nesto.

Sto bi se reklo, cackali su mecku. A i jos su dobro prosli.
 
Шта је ту несхватљиво? Организовање перформанса? Изражавање протеста мирним средствима? Дељење визитки? Прављење циркуса? Задобијање медијске пажње?
Како су "чачкали мечку"? Ко је, уопште, заштићена мечка? Вучић? Онда је Мали мече.

Да ли се постојећи систем случајно зове "демократија"?
 
Ajde da napravimo neku prostu paralelu da shvatis sta sam hteo reci ovim.

Zasto niko nije dirao Filipa Vuksu koji je ukazao na razne nedostatke celog ovog drustvenog sistema? (osim one kazne koju je dobio i hvala bogu izdejstvovano je da ne mora da je plati)
Zato sto Filip nije mesao politiku u svoju akciju. Decko je radio svoj posao i nudio je resenja da popravi nesto sto ne funkcionise dobro u gradu. To se zove Aktivizam (ali onaj pozitivni)

A ovo sto rade ovi iz Ministarstva Prostora je potpuno politizovano jer njima nije cilj da pokazu da je neki projekat los vec da skupe sto vise ljudi protiv sadasnje Vlade ma koliko god bio projekat los ili dobar. Pri tom, ne nude nikakvo resenje, vec samo galame kako projekat ima nedostatke, sto naravno svi ovde znamo i bez njih. To sto oni rade je populizam.

Pri tom i dalje se nije oglasio Badman na Delijino pitanje koje je sasvim na mestu.
Da li ih finansira EU? (ma da verujem da nam to ne bi ni priznao da je tacno)
 
Мени као некоме ко има искуства са грађанским активизмом једино што смета код целокупне иницијативе "Неда(ви)мо Београд" јесте управо тај вриштећин недостатак било каквог решења, алтернативе, предлога и једино што је заличило на предлог је оно Амфитеатар - парк што нема везе са мозгом а камоли реалношћу.

Недостатак предлога јесте и појава која се од када постоји овај форум најжешће искритикује код оних форумаша који се баве исклјучиво критиком. Јер, критика без решења нема тежину.

Оно што прати недостатак алтернативног предлога а представља још једну ману иницијативе јесте прихватање сваке шуше која пљуцне н а пројекат БнВ без неког критеријума и класификовања те критике. Битно је само да је против, ма какву глупост рекао. (критика о измештању ластине станице нпр.)
 
Спат неће бити да нико није дирао Вукшу. А чак и они који су му зарад политичких поена пружили подршку у медијима нису могли а да не покажу своју праву бахату природу.

У принципу се слажем са СТФ-ом уз промедбу да је парк на очишћеном простору убедљиво најповољнији сценарио за Београд с обзиром на трагичне околности отимања целог СА, мутног исламског инвеститора и још мутнијих политичара који би на том пројекту кроз уплитање државе на тржиште некретнинанаакрали на десетине милиона евра а све на штету грађана.
 
Mislim da je svima nama preko glave raznih politicara i ministra.

Nama ne trebaju novi ministri (prostora) ili neki drugi.
Nama ne treba kuknjava i pljuvanje
Nama ne treba senzacionalizam
Nama ne trebaju transparenti, duvanje u slauf
Nama ne trebaju novine gde pise sta sve nije u redu sa BNV.

Mi sve to znamo.

Nama trebaju ljudi koji ce se ozbiljno uhvatiti u kostac sa problemima i koji ce da nude konkretna resenja da se poboljsa stanje a da ne rade to u svom interesu nego u interesu Srpsog naroda i ovog grada.
 
Pa Spacio angazuj se ponudi rijesnej sve radi dobrobiti srpskoga naroda kako kazes napis teks javi se redakciji za sledeci broj .
Mislim da dobar dio gradjana nije upoznat ni sta ni kako vlast zeli da gradi u SA I nije bas da svi znamju zan mala grupa ljudi .Naprvi anketu pa ce te rezultati iznenaditi .
Lako je kritikovati i neraditi nista , Posalji mejl kazi redakciji novina sta te muci imas u novinama kontakt :wink:
 
Delija":kmutzt22 je napisao(la):
С
У принципу се слажем са СТФ-ом уз промедбу да је парк на очишћеном простору убедљиво најповољнији сценарио за Београд с обзиром на трагичне околности отимања целог СА

Ја сам гледао мало ширу слику.
Ако је Савски Амфитеатар "највредније" земљиште у Србији, и ако за његово ослобађање треба уложити угрубо беше, 3.5 милијарди евра? , направити у њему парк је економска смрт града и државе према којој би Мост на Ади био као када неко од нас изгуби новчић од 5 динара.

Ако ми улажемо новце у измештање толике инфраструктуре, тај новац треба повратити уз помоћ земљишта у АМфитеатру. Парк не може да поврати 3.5 милијарди евра.
 
Е, па, није тако. Не кошта баснословно измештање инфраструктуре - нешто зарђалих шина и барака - већ изградња нове инфраструктуре за опслуживање неколико милиона квадратних метара. Ако градиш парк, не треба ти нови магистрални гасовод, ни водовод, ни улице.
 
Upravo, a ostali projekti poput prokopa, obilaznice nam trebaju u svakom slucaju bez obzira na savski amfiteatar.
 
direktor":1rwjgt8h je napisao(la):
Pa Spacio angazuj se ponudi rijesnej sve radi dobrobiti srpskoga naroda kako kazes napis teks javi se redakciji za sledeci broj .
Mislim da dobar dio gradjana nije upoznat ni sta ni kako vlast zeli da gradi u SA I nije bas da svi znamju zan mala grupa ljudi .Naprvi anketu pa ce te rezultati iznenaditi .
Lako je kritikovati i neraditi nista , Posalji mejl kazi redakciji novina sta te muci imas u novinama kontakt :wink:

Ja nemam pretenzije da promenim stvari u kojima sam kao pojedinac nemocan jer sam svestan onoga sto mogu da radim i onoga sto ne mogu za razliku od nekih koji umisljaju da su ministri.

I nemam vremena da gubim da se pravdam nekim novinama tamo koje se bave teoretisanjem.
Jer u zivotu imam mnogo pametnija posla i radim KONKRETNE stvari kao ovako nesto na primer:

16686739578_135d805f9e_c.jpg

16874343775_1ed153de2c_c.jpg

16848446256_ca20db4f46_c.jpg


Vilu od 519 kvadrata koju sam projektovao za direktora lova na Rotschildovom imanju u okolini Pariza (trenutno u izgradnji).
Vrednost objekta 1 350 000 evra.
 
Могу да кажем да ми се свиђа. Рекао бих да си талентован архитекта.

Али, није у реду да омаловажаваш некога ко се бави општим добром, тј. "стварима на које као појединац не може да утиче". Од спремности за то зависи напредак друштва, сваког.
 
spatiotecte":34j5njvl je napisao(la):
Pa pisem ovo zato sto je neshvatljivo da grupa ljudi iz pomenute organizacije pravi cirkus na sednici skupstine, siri transparente, pravi razne spektakularne akcije kako bi bili primeceni od strane medija a posle se cude da im se desi ovako nesto.

Sto bi se reklo, cackali su mecku. A i jos su dobro prosli.



Ovaj, izvini, ali nisi u pravu.

Sve ovo što su radili su legitimni oblici otpora ekipi koja ne na vlasti (da ne upotrebim reč "režim", pošto režimi ozbiljno shvataju pojam "država", za razliku od ekipe koja je dobila izbore).
Ništa od učinjenog nije ne znam kakvo kršenje zakona. Niti je pričinjena šteta, niti je neko povređen, niti su nečija sigurnost, sloboda kretanja i sl. bili ugroženi.
To što si ti napisao mene podseća na moje babu i dedu tamo daleke 1996/97, kada sam ja učestvovao u studenstkom protestu. Oni nisu mogli da shvate da ljudi na vlasti mogu da rade mimo pravnog poretka izakona, i nisu mogli da shvate da građani imaju pravo da se bune. A zahvaljujući RTSu, mislili su da je i naš otpor Miloševićevoj vlasti nasilan i protivzakonit, iako je bio sve suprotno. Štaviše, mi smo ti koji su trpeli nasilje: premlaćivanja, hapšenja, upadi u stanove, premetačine, pretnje... Ja ne, pazio sam šta radim i nisam imao problema (naprotiv, ipak se dobro dobrim vraća), ali ljudi koje poznajem su itekako imali neprijatnosti.
Pošto ta moja generacija nije postigla ništa osim što se pošteno izduvala za sve dotadašnje Miloševićeve svinjarije koje je trpela, ljudi na vlasti su se osilili i još više su skrenuli od realnosti i počeli su da ubijaju ljude koje su oni doživljavali kao opasnost.
Pa ti vidi. To tako ide, i to nije nikakva srpska specijalnost, to je tako - ljudi koji nemaju osećaj za demokratiju, da je njihov mandat ograničen i da će biti odgovorni za svoje postupke, koriste policiju i silu za sitnice, kao što je ova: deljenje letaka.


PS - mnogo mi se sviđa tvoj rad koji su međuvremenu postavio.
 
Vrh