Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Najlepši i definitivno najavangardniji objekat Beograda na Vodi ...

IMG_9265c_resize.jpg

IMG_9266_resize.jpg

IMG_9268_resize.jpg


... i poučan primer kako se u uobličavanju urbanog prostora do kraja koriste sve prednosti terena. :lol:

IMG_9283_resize.jpg

IMG_9284_resize.jpg


Savska Prizma je naravno van svake konkurencije, ali ovde nekako ispada da i prethodni stambeni objekat, takođe na samoj obali i retko skladnih i prijatnih proporcija, sa ovakvim stanarima takođe ima neku svoju pokaznu namenu ... ili bar, ako ima onaj nizvodni, onda ima i ovaj uzvodni ...
 
Na prve 3 fotke se nalazi piramida-bunker koju su Nemci izgradili u 2.sv.ratu,postoji još jedna u SA blizu Savske ulice,danas one predstavljaju ruglo u koje se ne moze ući zbog raznoraznog krša i djubreta.Nadam se da će se neko pozabaviti ovim bunkerima i od njih napraviti turističku atrakciju.Detaljno o piramidama-bunkerima sa obiljem fotografija imate na linku:
http://www.mycity-military.com/Ostalo-5 ... adu_3.html
 
Nekad i sad, leto i zima na Savskoj obali :)

78013_96855152_16%20piramida%20skloniste%20pored%20reke.jpg


IMG_9265c_resize.jpg
 
:?:

Постоји ли на Форуму тема за графите, и за украсне и друге занимљиве детаље на зградама?

Ако их нема, предлажем да се покрену.
 
Постоји тема "Мурали Београда" или тако нешто, нека неко постави линк овде.
 
Zuma":15eewzpy je napisao(la):
Najlepši i definitivno najavangardniji objekat Beograda na Vodi ...

IMG_9265c_resize.jpg

Na moju veliku žalost, u toku su pripreme za uklanjanje ovog bunkera u sklopu rasčišćavanja terena za projekat "Beograd na vodi".
 
B.Gajić":11jggj9x je napisao(la):
Zuma":11jggj9x je napisao(la):
Najlepši i definitivno najavangardniji objekat Beograda na Vodi ...

IMG_9265c_resize.jpg

Na moju veliku žalost, u toku su pripreme za uklanjanje ovog bunkera u sklopu rasčišćavanja terena za projekat "Beograd na vodi".

Odakle su te informacije posto su vise puta naglasili da su u planu da ih uklope u okviru novih resenja.
 
U planu je uskoro i rušenje objekata u Hercegovačkoj ul.
 
milos.tro":xtt0a547 je napisao(la):
U planu je uskoro i rušenje objekata u Hercegovačkoj ul.

Miloše, koliko je ovo pouzdana informacija? Zar taj prostor iza Geozavoda nije planiran za neke kasnije faze, kada se (ako se) izmesti teretna pruga?

Inače, "Navodni Beograd" se aktivirao i na društvenim mrežama, i možete ih pratiti na:

Facebooku

Twitteru

Instagramu

YouTubeu

Pored toga, od 10. do 13. marta se u Kanu održava dobro nam poznati sajam "MIPIM". Za razliku od prošle godine, kada je prezentacija "Navodnog Beograda" pompezno najavljivana na sva zvona po domaćim medijima, ove godine se na "MIPIM" niko ni ne obazire. Mada, prema zvaničnom spisku izlagača stoji da će i "Eagle Hills" ove godine imati svoj štand, pa možda nešto o ovom projektu saznamo i posredno iz Kana, kad se već svi nadležni u Srbiji prave ludi i ćute kao zaliveni.
 
Steta sto su tako veliki projekti smanjili ljuckost.iselili su nas iz nasih sopstvenih kuca,kucica dali toboze dobre stanove, sto nekazu da su nam dali na koriscenje u trajanju od nekom na 1god nekom 2god nekom5 a posle toka ajde napolje na ulicu pa se snalazite kako znate vazno da smo mi izgradili beograd na vodi uz to dobijamo racune tj info stan na mesecnom nivou od 18 000 hiljada dinara plus struja za stan od 60m2 da nedodje do zabune.i ako sam nezaposlen i nemam stalna primanja stoga ja nisam u mogucnosti da platim ove racune tako ce nas primorati da sami napustimo smestaj koji su nam dali ili ce nam poslati uterivace dugova tj sucke izvrsitelje
 
Homer Jay":11yrsgft je napisao(la):
milos.tro":11yrsgft je napisao(la):
U planu je uskoro i rušenje objekata u Hercegovačkoj ul.

Miloše, koliko je ovo pouzdana informacija? Zar taj prostor iza Geozavoda nije planiran za neke kasnije faze, kada se (ako se) izmesti teretna pruga?

Informacija je od osoblja iz jedne kafanice u Hercegovačkoj .
 
decko87bg":2is8bw6a je napisao(la):
Steta sto su tako veliki projekti smanjili ljuckost.iselili su nas iz nasih sopstvenih kuca,kucica dali toboze dobre stanove, sto nekazu da su nam dali na koriscenje u trajanju od nekom na 1god nekom 2god nekom5 a posle toka ajde napolje na ulicu pa se snalazite kako znate vazno da smo mi izgradili beograd na vodi uz to dobijamo racune tj info stan na mesecnom nivou od 18 000 hiljada dinara plus struja za stan od 60m2 da nedodje do zabune.i ako sam nezaposlen i nemam stalna primanja stoga ja nisam u mogucnosti da platim ove racune tako ce nas primorati da sami napustimo smestaj koji su nam dali ili ce nam poslati uterivace dugova tj sucke izvrsitelje

Da li možeš da nam daš informacije iz prve ruke? Koliko smo imali prilike da čujemo iz medija bilo je govora da su oni koji su imali "legalne" stanove u SA dobili stanove u vlasništvu na drugim lokacijama,a oni koji su imali "nelegalne" stanove dobili stanove na korišćenje? Koji su to bili kriterijumi da se nekom da stan na korišćenje na 1,2 ili 5 godina?
 
milos.tro":3fblxkdx je napisao(la):
Homer Jay":3fblxkdx je napisao(la):
milos.tro":3fblxkdx je napisao(la):
U planu je uskoro i rušenje objekata u Hercegovačkoj ul.

Miloše, koliko je ovo pouzdana informacija? Zar taj prostor iza Geozavoda nije planiran za neke kasnije faze, kada se (ako se) izmesti teretna pruga?

Informacija je od osoblja iz jedne kafanice u Hercegovačkoj .
Zao mi je Savskog ekspresa ili ti kafane kod Nade. Tesko da ce ikada u tom delu biti vise takav bircuz sa dobrom klopom :(
 
CASTELBIANCO":cxhfq86e je napisao(la):
Zao mi je Savskog ekspresa ili ti kafane kod Nade. Tesko da ce ikada u tom delu biti vise takav bircuz sa dobrom klopom :(

"Pročitao" si mi misao :),čuveni ćevapi i točeće :vops: .
 
Vrh