Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Izgradnja "Beograda na vodi" počinje na proleće 2015.
Ponedeljak, 13. 10. 2014.|16:04 | Izvor: Tanjug
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... 4%87e-2015

Izgradnja "Beograda na vodi" počeće u aprilu, najkasnije maju sledeće godine, a prvi deo čišćenja i priprema za taj posao svojim novcem pokriće šeik Muhamed bin Zajed, rekao je u nedelju premijer Aleksandar Vučić.

Vučić je gostujući na TV "Pink" rekao da je do sada uklonjeno 70 objekata, 13,9 km pruge i da će za pripremu i rašcišćavanje terena za izgradnju prve faze biti potrebno oko 140 mil USD.
Kako je rekao, šeiku Mohamedu bin Zajedu je pričao o tome da u projekt Beograd na vodi "niko ne veruje", na šta je šeik rekao da će svojim novcem pokriti te radove.

Već 2015. videće se ozbiljnost tih radova, a 2017. biće završena kula.
 
direktor":2p79yk2k je napisao(la):
Rascian":2p79yk2k je napisao(la):
33v136c.jpg



sa novobeogradske strane

5nu1xx.jpg


Kula :)

30hybut.jpg


delovi keja

29wtlrr.jpg


119a4p5.jpg

Zapravo ovakav recni front kao sto je Rascian uradio bi trebao da postoji u SA pa da bude u kontinuitetu sa starim gradom a ne nacickane kule kao u projektu BnV.
 
spatiotecte":20d81zl3 je napisao(la):
Somi303":20d81zl3 je napisao(la):

Mozes li obrazloziti tvoju reakciju?
Не свиђа ми се.



direktor":20d81zl3 je napisao(la):
100e2f2ef046e51f955483387b9084f7.jpg


somi tili si :?:

Да, и боље би било да буде како рече Борчанац јер само због самфија скокнух у центар :D
 
И бре Шоми...па не могу да тврдим то за туристе, историју и све... :D
Него где су ти бркови са аватара :p

Ако си већ скокнуо где су фотографије чишћења терена? :grand:
 
Е немој ми сад те фазоне :Р Бркови и шишкице отишли у историји са све селфијем :D Види како је самфи мутан, ништа се не би видело :D
 
imag0070.jpg



Malopre prođoh kejom, bilo je oko osam uveče i radili su na tom brodu, ispumpavali su vodu.
 
Pa moraju da ga ispumaju da bi mogli da ga pripreme za slepanje
 
Eh da, zaboravim da kažem, ona kafanica i prodavnica gde se biciklisti okupljaju, jasno je da se polako spremaju za rušenje, ali koliko sam video to čine i vlasnici one stambene kuće odmah pored njih. Skidaju ogradu sa terase, prozore i slično.

Plus Miloše za slike, kada sam prolazio kejom malopre stvarno je lepo videti obalu bez splavova. Nekako ne možeš se naviknuti na čistinu. :mrgreen:

spatiotecte":1ysi5ja0 je napisao(la):
Bez olupina, obala dobija potpunu drugu dimenziju.

Da, svakako. Samo još kada bi i ovu policijsku stanicu odneli. Inače, ima još oko šest, sedam brodova, koje treba skloniti.
 
Bivis":3sroamx2 je napisao(la):
spatiotecte":3sroamx2 je napisao(la):
Bez olupina, obala dobija potpunu drugu dimenziju.

Da, svakako. Samo još kada bi i ovu policijsku stanicu odneli. Inače, ima još oko šest, sedam brodova, koje treba skloniti.

Ova policijska stanica je spasila mnoge zivote ljudi koji su pokusali da izvrse samoubistvo skakanjem sa Brankovog mosta tako da bi nju ipak ostavio.
 
spatiotecte":1775bcph je napisao(la):
Ova policijska stanica je spasila mnoge zivote ljudi koji su pokusali da izvrse samoubistvo skakanjem sa Brankovog mosta tako da bi nju ipak ostavio.


Ali ofarbao u drugu boju.
 
Danas prezentacija u skupstini grada komijsa za planove , pisane primejdbe mogu da se podnesu do 3 novembra , sjednica javna je 4 novembra , nisu ni biciklisticke staze ucrtali , javni prevoz khm neki tramvajcic koji ide gore dolje :roll:

dsc01805.jpg


dsc01806.jpg


dsc01804.jpg
 
direktor":1m6blmmf je napisao(la):
Danas prezentacija u skupstini grada komijsa za planove , pisane primejdbe mogu da se podnesu do 3 novembra , sjednica javna je 4 novembra , nisu ni biciklisticke staze ucrtali , javni prevoz khm neki tramvajcic koji ide gore dolje :roll:

Onda bi im trebalo objasniti da je sramota da se u doba ekološkog urbanizma 21. veka na obali reke za ljude odvoji manje prostora nego što su to uradili nekadašnji Beogradski urbanisti u Karađorđevoj ulici, iako za ekološki urbanizam verovatno nikada nisu ni čuli. Pošto ljudi koji odlučuju imaju tendenciju da lako zaborave ono što nisu želeli čuti, evo jedne numeričke zanimljivosti, uz jednu zimsku sliku, za lakše pamćenje. Nizvodno od Brankovog mosta najuži deo obale ipak i dalje ima 60 slobodnih metara. Zgrada na tom mestu je visoka oko 10 m. U "Beogradu na Vodi" je planirano tačno obrnuto. Obala je ta koja je široka 10, a najniža zgrada obalskog dela je visoka 60.

27wu8vr.jpg


I za bolje raspoloženje, jedna lepša, prolećna slika. Kad se uklone šine, a jednog dana, sa tunelom ispod Terazijskog grebena, ko zna, možda i ovaj deo Karađorđeve ulice postane slobodan za pešake, biće to zaista fantastičan prostor. Sa obnovljenim zgradama koje će oživeti zbog ogromnog broja ljudi kojima imaju pristup bez prepreka. Potpuno isto kao i nekada ruinirana Beton hala. Plus laka dostupnost višem nivou Kosančićevog venca, adaptiranim lagumima iza njih, ili krovnim terasama na novim zgradama koje će zameniti ove.

Ali naravno, sve to samo zato što je neko, nekada, imao dovoljno mozga da na obali reke ostavi dovoljno prostora za sve buduće potrebe kojih ni on sam nije mogao da bude svestan. Međutim, kad pogledam kako se reka tretira u sasvim novim projektima po čitavom svetu, onima koji pripadaju ovom vremenu a ne urbanističkom paleolitu, pa onda pogledam projekat BNV-a ... užas.

Ali dobro, biće nam onako kako zaslužimo, ako je to neka uteha. Pa u jednom takvom duhu, nešto lepše. Ovako je izgledao pogled sa Brankovog mosta u proleće, 21. Maja 2014.

keji37.jpg
 
Zuma,

То би било бајно да је тако широк зелени појас заиста урбанистички и планиран од формирања Карађорђеве улице, али није. Тај појас је настао сплетом ратних и политичких околности а не урбанистичким планирањем. На сличан начин су настали и неки најзначајнији јавни простори у БГ. Ташмајдан је рецимо био у свим предратним плановима планиран за изградњу. Теразијска тераса је настала услед ратних разарања. Мањеж такође. Примера ради.

И тај потез Карађорђеве је био густо играђен, готово до саме реке, све између приге и улице било је попуњено магацинима, исто као и део између Бранковог и Моста Миладина Зарића.
 
Oprostite što oživljam mrtvaca (DSS), ali ovo mi se mnogo dopalo:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=911289

....Na pitanje da li DSS podržava projekat "Beograd na vodi“, kaže da ne.

"Ne podržavamo "Beograd na vodi“, to je projekat koji je jako odvojen od realnosti, to je futur II... Videćemo kako ćemo se prema tome postaviti", rekla je dodajući da smo do sada samo videli maketu.

"I ja sam kad sam bila mlada pravila makete", kazala je.

Super je da ovo ostane na maketi, jer struka ima neke zamerke oko onih kula, dodala je.

Kako je istakla, prema njenom mišljenju u redu je izmeštanje železničke stranice, i pravljenje parka na tom mestu, "ali staklo i beton ne, to staklo i beton je tako daleko“.

"Znate ja sam psihijatar, ja ne mogu da pričam o nerealnim stvarima, osim u ordinaciji", kazala je.

"Mi smo napravili otklon od toga, mi ćutimo o tome... Taj projekat je vrlo daleko od realizacije“, zaključila je.
 
Somi303":290hhpot je napisao(la):
...
Да, и боље би било да буде како рече Борчанац јер само због самфија скокнух у центар :D

На Српском се то зове "својко".
 
relja":14tf84ri je napisao(la):
Oprostite što oživljam mrtvaca (DSS), ali ovo mi se mnogo dopalo:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=911289

....Na pitanje da li DSS podržava projekat "Beograd na vodi“, kaže da ne.

"Ne podržavamo "Beograd na vodi“, to je projekat koji je jako odvojen od realnosti, to je futur II... Videćemo kako ćemo se prema tome postaviti", rekla je dodajući da smo do sada samo videli maketu.

"I ja sam kad sam bila mlada pravila makete", kazala je.

Super je da ovo ostane na maketi, jer struka ima neke zamerke oko onih kula, dodala je.

Kako je istakla, prema njenom mišljenju u redu je izmeštanje železničke stranice, i pravljenje parka na tom mestu, "ali staklo i beton ne, to staklo i beton je tako daleko“.

"Znate ja sam psihijatar, ja ne mogu da pričam o nerealnim stvarima, osim u ordinaciji", kazala je.

"Mi smo napravili otklon od toga, mi ćutimo o tome... Taj projekat je vrlo daleko od realizacije“, zaključila je.


Polumrtvac koji je do skoro bio na celu te stranke je od nje i napravio mrtvaca, a koliko sam jutros na kratko u utisku video ova zena mi uliva neko poverenje da ce izvaditi tu stranku iz tog mrtvila ali ne i postici neki znacajniji rezultat u smislu da je vrati na nekadasnje slavne pozicije.

Besmisleno je ovde prenositi izjave pripadnika i celnika opozicionih stranaka o ovom projektu jer su po difoltu protiv svega koliko god to bilo dobro ili obrnuto jer to je politika, u politici je sujeta, zavist, pakost, ljubomora itd. Ovo je ocigledan primer cistog politikanstva i dodvoravanja buducim glasacima sa nove pozicije unutar partije. Mogla je da pozove i onog kolegu Tadica kako ga od milja mnogi nazivaju 'dvorski sarlatan' da i on da svoj strucni sud o ovom projektu pa da se odma raspali kohabitacija. Eto propusta jer covek se razume u sve.

Koliko je sta realno ili ne a koliko daleko od realizacije pokazace vreme i to uskoro. Ono sto je sasvim realno i sto je vreme pokazalo je da su svi ti politicki mrtvaci i mrvice koje non stop nesto prduckaju i kritikuju opljackali i unazadili srbiju za vreme svog 'demokratskog' mandata. Cudno je kako danas sve znaju i imaju resenje za sve.

Meni je licno ova zena simpaticna, ali entuzijazam kojim trenutno sija zahvaljujuci uspehu koji je ostvarila u stranci i novoj najvisoj poziciji u njoj vrlo brzo ce splahnuti kad se bude susrela sa svom negativnom sujetom i licnim ambicijama buducih koalicionih partnera jer to je sve onaj isti sljam koji je od 5. oktobra 'vodio' srbiju, koji samo menja partijska imena i boje misleci da smo dovoljno imbecili da u takve promene verujemo.
 
Trudim se da se zaista suzdrzavam od pisanja o politici na Beobuildu, ali ne mogu da precutim nastup nove predsednice DSS-a.

Draga gospodjo Raskovic-Ivic, ako ste stvarno protiv Navodnog Beograda, onda bi vec koliko sutra trebalo da napustite vladajucu koaliciju u glavnom gradu ciji je glavni predizborni, a koliko vidimo i postizborni adut bio i ostao upravo Navodni Beograd.

Ovako je malo ljigavo da dizete rucice za izmene GUP-a u Skupstini grada, a onda na TV-u jeftino skupljate politicke poene posalicama o Beogradu na vodi.

Mozda vam za to sto ste ispod cenzusa nisu krivi ni EU, ni SAD, ni ambasade, ni iscupano srce Srbije, vec to sto ste oducek hteli da s jednim dupetom sedite na dve stolice, da jedno pricatea drugo radite, da guslate o patriotizmu i principima, dok delite foteljice i punite svoje dzepove.

Tako ste godinama drzali Sekretarijat za urbanizam, imali predsednika Skupstine grada, a onda se pokakili na sve odluke koje su te institucije donele (najdradticnije u slucaju mosta na Adi).

O odbojnosti prema staklu i celilu nekom drugom prilikom, ali dovoljno je reci da to potvrdjuje sve stereotipe koje gajim o vasoj stranci:)
 
Vrh