Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Apsolutno se slazemo sa Dosen-om, mi srbi hocemo da licimo na nesto sto nismo.
 
Апсолутно се не слажем (ја ипак не бих у множини) са Дошеном! Ђубришту је место на депонији, старом гвожђу у железари, а обала у центру града није најбоље место за одлагање отпада, не видим ту никакву романтику... Чак ми звучи увредљиво као ово како је било до сада је нама баш примерено, а ако се уреди е то онда више нисмо ми?! :?: :?: Признајем да не разумем... :cry: :?
 
spatiotecte":20ffnb6f je napisao(la):
Apsolutno se slazemo sa Dosen-om, mi srbi hocemo da licimo na nesto sto nismo.

Зоран Николић, писац књиге "Београд испод Београда" је на једној од презентација књиге изјавио: "Деценијама се прича о томе да Београд треба да се спусти на реку а у ствари бежи од њих. Центар града нем је на врху брда. То је ваљда јер се Срби традиционално плаше воде, тј. хигијене"

Симболична изјава која описује много тога. Срби можда не желе да личе на себе, али је то у случају БГ обала можда и најбоље.
 
Ja bih se ovde osvrnuo na "duh života" u SA. Život na mestu budućeg BNV-a je bio "nužno zlo" za radnike zaposlene u Železnici koji čine većinu ljudi koji tamo žive.Kakav je to kvalitet života u napuštenim vagonima,nelegalnim objektima gde decenijama živite u iščekivanju da će Vam neko od nadležnih doći i reći da u roku od 2 meseca treba da se iselite,jer će se objekat rušiti. Prvi utisci ,bar ono što smo imali da čujemo i vidimo da su žitelji SA zadovoljni jer će dobiti nove stanove bilo u vlasništvu ili na raspolaganju zavisnosti o kakvoj se vrsti objekta radi(legalnom ili nelagalnom objektu).

Splavovi će biti uklonjeni u roku od par nedelja zbog vodostaja,a one olupine-krševi biće isečeni u staro gvoždje i rok za završetak radova je godinu dana. Žalosno je da se jedan od 3 armiranobetonska broda na svetu nalazi na djubrištu, a trebalo bi da predstavlja turističku atrakciju.

Trenutno jedinu "oazu" tamo mi predstavlja biciklističko-pešačka staza i par kutaka za odmor bicilista.Za pešake ona staza je prilično nekomforna jer se 2 porodice ne mogu ni mimoići.Ono što smo mogli videti na maketi imali bi široko šetalište (vizuelno oko 50-tak metara) sa biciklističkom stazom,drvoredima i brojnim sadržajima.
 
Po meni nema diskusije oko raščišćavanja priobalja. To je ruglo. Uređenje obale je primarni zadatak trebao da bude svake vlasti u Beogradu. Da se sa raščišćavanjem priobalja krenulo pre 10. godina... kakvu bi danas situaciju imali? Svako je mogao da u svom mandatu nešto uradi... ali nije. Za ovu akciju u svakom slučaju svaka čast. To je obaveza svih vlasti pa i ove.
 
Mozete da kritikujete Vucica ,ali cinjenica je da ce se Beograd na vodi graditi i izgraditi!
A to sto se za raščišćavanje priobalja cekalo decenijama govori samo o nesposobnosti Djilasa i njemu slicnih ,ova vlast je uradila za par meseci vise nego sto su predhodne za 10 godina. Jedva cekam februar da pocne gradnja Kule Beograd.
 
Bice da ili nemamo ni priblizno isto godina pa nam secanja razlicito dosezu ili da smo u poslednjih 15-20 godina ziveli u istom a tako razlicitom gradu.

Da ne bude zabune za mene je svakako uspeh samo da se rascisti priobalje i SA cak i da se nista ne izgradi.
 
Kao prvo ja nisam u stranci ,drugo ti si dokaz kolko ima glupih ljudi u Srbiji koje vise vole mostove na kredit koje ce placati narednih 50 godina ,nego donacije 7 milona eura za geozavod i evo sad vidimo stand, ciscenje obale ...A da nepricam sta ces tek reci kad se izgradi Beograd na vodi KOJI KAKO MORAM RECI NIJE KREDIT NEGO INVESTICIJA !!! KOJA ODMA PODIGNE BDP!!!
Ali sta ljudi znaju kad nas je pola nepismeno ne razlikuju kredit i investicije! Cak i da ne izgrade Beograd na vodi a oce, mi smo vec nadobitku nisu u minusu kao sto je Expert Djilas radio!
 
BDP podigne bilo koja izgradnja, za isti je nebitno iz kojih sredstava se finansira, to tangira neke druge ekonomske velicine :kafa:

kredit i investicija naravno da nisu isto, iz kredita se finansiraju investicije...

Kao sto rece MilisaV :vops:
 
simba222":28zngfiu je napisao(la):
donacije 7 milona eura za geozavod

Колико је мени познато, донирано је 2 милиона евра, не 7, ако је уопште донирано. Ако је донирано 7, неко је дебело покрао паре јер комплетан пројекат реконструкције кошта 6 милиона евра за целу зграду а није цела зграда реконструисана.
 
Feanor":1cp60f71 je napisao(la):
Nikako ne podrzavam ovu vlast, ali ko god da uradi bilo sta pozitivno ja sam mu zahvalan.
Kao sto sam zahvalan Djilasu sto je sklonio naselje od Gazele...
Ali je zato omogućio nelegalno naselje bogatih na Savskom nasipu!
 
PETAK, 26 SEPTEMBAR 2014 09:24 El. pošta Štampa PDF
Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti rešenjem je naložio Gradskoj upravi Grada Beograda da najkasnije u roku od 5 dana obavesti Organizaciju "Transparentnost Srbija" da li u vezi sa objektom u Karađorđevoj br. 48 ("Beogradska zadruga") poseduje: dokumente iz kojih se može saznati ko je vlasnik a ko korisnik objekta, osnov korišćenja istog, kao i ko je bio investitor obnove navedenog objekta izvršene u 2014. godini; građevinsku i druge neophodne dozvole za izvođenje radova na obnovi objekta; odluke, dozvole i ugovore u vezi sa izvođenjem radova na preuređenju saobraćajne infrastrukture ispred objekta kao i dokumente koji se odnose na plaćanje tih radova, te da ih ukoliko ih poseduje dostavi tražiocu informacija.
 
Pre svega ja nisam rekao da je Vucic dobar bas naprotiv svi znamo da je lazljivac i demagog ko i vecina politicara ,ali sto se tice Beograda na vodi cinjenica je da se gradi i da ce se izgraditi.
 
skolski primer kvalitetnog bot-a :shock: (no matter where)
 
Predlog za Igora:

Otvori jednu stranicu ili čitavu sekciju foruma, gde botovi mogu potpuno slobodno da pišu svoje epopeje. To je "win-win" situacija - Oni ispune norme i dobiju svoja sledovanja (robnonovčana ili u naturi), a mi možemo da uživamo u svojoj slobodi izražavanja.
 
stf":35rbcwhi je napisao(la):
simba222":35rbcwhi je napisao(la):
donacije 7 milona eura za geozavod

Колико је мени познато, донирано је 2 милиона евра, не 7, ако је уопште донирано. Ако је донирано 7, неко је дебело покрао паре јер комплетан пројекат реконструкције кошта 6 милиона евра за целу зграду а није цела зграда реконструисана.

Donirano je 2 miliona evra(oko 35% od potrebnih para),odradjeno je max za te pare.
p.s.Danas su uklonili jos jedan plovni objekat na potezu SSM-BM.
 
Ovde ako si hejter onda si normalan a ako si optimista i verujes u ovaj projekat onda si nekakav stranacki bot.
Cekajmo februar, mart i onda cemo videti ko je bio u pravu. :kafa:
 
ponedeljak 29.09.2014 | 16:58
Mali: Sređujemo priobalje
Izvor: Tanjug
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=905499

Obrenovac -- Gradonačelnik Beograda Siniša Mali izjavio da se radi na raščišćavanju priobalja i uklanjanju brodova na prostoru Savskog amfiteatra.

On je dodao da se radi i na uvođenju reda u oblasti postavljanja plovnih objekata.

On je novinarima u Obrenovcu rekao da je od 50-ak brodova više od pola već sklonjeno, a u sledećih nekoliko nedelja biće uklonjeni skoro svi.

"Sklanjanje tih brodova je, s jedne strane, deo raščišćavanja Savskog amfiteatra, a sa druge strane predstavlja uvodjenje reda u priobalje Beograda s obzirom da ti brodovi tamo stoje godinama i decenijama unazad", rekao je Mali i naveo da polovina tih brodova nije u plovnom stanju.

Prema njegovim rečima, uglavnom se radi o brodovima koji su u vlasništvu preduzeća Ivan Milutinović - PIM ili Bagersko-brodarskom preduzeću Beograda, a te firme imaju i druge lokacije gde mogu da drže brodove.

Gradonačelnik je rekao i da je brod hotel koji je bio postavljen u blizini Kule Nebojša pomeren, naglašavajući da nije jednostavno uvesti red u nelegalnu gradnju i u postavljanje nelegalnih plovila na obalama i Dunava i Save.

Mali smatra da je uklanjanjem broda-hotela poslata jasna poruka da se nelegalno postavljeni objekti neće tolerisati, a u tom kontekstu, Grad priprema pravilnik koji bi trebalo da bude gotov do kraja godine i koji će definisati uslove i kriterijume koje vlasnici splavova moraju da ispune kako bi imali pravo na takve objekte na teritoriji grada.

Navedeni pravilnik bi, dodao je gradonačelnik, mogao da stupi na snagu 1. januara 2016. godine, kako bi se vlasnici splavova pripremili za neophodne kriterijume.

Gradska vlast, prema njegovim rečima, želi da očisti priobalje i da ga vrati onima kojima je ono najbitnije, a to su gradjani Beograda.

"Krajnji rezultat svega toga treba da bude da ta obala i taj deo obale Save, koji je sada pun djubreta i starih olupina, očisti koliko može i da se vrati Beogradjanima na korišćenje", zaključio je Mali.
 
"Ali je zato omogućio nelegalno naselje bogatih na Savskom nasipu!"

Moj post nije nikao bio hvala Djilasu jer sam zbog njegove otimacine zamalo ostao bez posla i buducnosti, tako da nije na spisku osoba koje gotivim...

Naprotiv smatram da je zajedno sa drugim vlastima vise stetio nego koristio, ali mislim da uvek treba biti realan za neke pozitivne pomake koje decenijama niko nije regulisao...

Za 10, 20 godina mozda se pojavi gradonacelnik koji ce potpuno srediti problem sa nelegalnim vikendicama, a zaje*******e negde drugde :)

Mi nazalost jos nemamo kompletne kvalitetne ljude u politici, svi posteni i kvalitetni fini i gade se politike...
 
Da li će ispred novog kafića, koji je oteo deo priobalja, a u skolpu je BNV nići i splav na vodi, kao njegov "prirodni" produžetak? Da li se raspali brodovi uklanjaju zbog mesta za nove splavove-kafane?
 
Bulevarac":14yen9oe je napisao(la):
Da li će ispred novog kafića, koji je oteo deo priobalja, a u skolpu je BNV nići i splav na vodi, kao njegov "prirodni" produžetak? Da li se raspali brodovi uklanjaju zbog mesta za nove splavove-kafane?
Po ovim fotkama makete onog što bi se radilo u prvoj fazi biće i restorani,marina za čamce itd
fovbbcsac.png

dhbudah.png
 
Uvek se mora uzeti u obzir i cena svakog poboljšanja, inače sud nije kompletan. Ako deo grada po nekom kriterijumu postane bolji nego što je bio, po koju cenu je to postignuto? Da li je bolji i po drugim kriterijumima? Mnogo ljudi se u razmišljanju zadržava samo na nekom od slučajno izabranih "poboljšanja". Niti gledaju njegovu cenu, niti druge kriterijume. Naprimer, uobičajeno je: "nema više rugla, znači, situacija je sigurno bolja". Ali to je potpuno pogrešno. Situacija može biti gora ako se posmatra u celini, iako je u nekim aspektima bolja. Nikada nismo slobodni od raznih vrsta marketinga, i on je taj koji nam stalno u glavu ubacuje svoje fokuse i svoje vrednosti. Uvek se mora razmotriti i

- Koja je direktna cena tog poboljšanja, materjalna i nematerjalna? Da li više dobijamo ili gubimo? Ko dobija? Ko gubi? Kada? Koliko dugo će ti dobici ili gubici trajati? Kakav će ONDA biti bilans?
- Da li su postojala još bolja rešenja, dakle trajni gubitak svih drugih, boljih mogućnosti? Koliko ćemo u dužem vremenskom periodu izgubiti što nismo uradili nešto bolje od ovoga što je urađeno, sasvim nezavisno od cene koju smo već platili?
 
Vrh