Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Zardinjera ispred Geozavoda je dva puta ostecena tako sto su kamioni prikolicama naletali na nju. Prvi put je neki kamion na NP tablicama naleteo i ostecenje je bilo vece nego sada pa su to ubrzo popravili i vratili u prvobitan izgled i onda samo nekoliko dana drugi kamion nalece i lomi zardinjeru pa su ovoga puta izgleda resili da je ne popravljaju do decembra dok se ne zavrsi most Zemun Borca i ne izmeste se kamioni...
 
milos.tro":9nkan7lb je napisao(la):
PODIZANjE I OPREMA 500.000 EVRA
ŠTAND-restoran gradi se od donacije iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Kako smo saznali, njegovo podizanje i opremanje koštaće oko 500.000 evra. Tako velika investicija, teško da će za godinu dana vratiti uloženo.

Па шта хоћете бре, сад ће мо имати два тематска парка :D
Овај ће барем да заради и неки динар, а онај .... ни цвоњка :p
 
Evo par jutrošnjih (mada mi sunce nije bilo prijatelj) slika obala od kad je sklonjeno nekoliko brodova:

2014-09-27-104332.jpg


2014-09-27-105658.jpg


2014-09-27-105738.jpg
 
B_TALK #2
28. Septembar_18.00
Kulturni centar Rex,
Tema: POLITIKA JAVNOG PROSTORA_PARTICIPATIVNI GRAD
Čija je odgovornost javni prostor grada?

B_TALK # 2
September 28th_18.00

// B_Talk is a series of public panel talks discussing current urban issues hosted by B_Tour Festival //

Join us for B_Talk #2 where we will discuss the politics of public space.

SPEAKERS
Nova Kolekcija/New Collection
Ministarstvo Prostora/Ministry of Space
Nikola Marković project manager Urban Incubator
Radivoje Dinulović and Miljana Zeković, SCEN, FTN
Milena Putnik, artist
International guest *

TIME
28th of September at 18h

VENUE
Cultural Center REX
Jevrejska 16

http://b-tour.org/b_talks1.html
 
GOJE":iy080rt5 je napisao(la):
Evo par jutrošnjih (mada mi sunce nije bilo prijatelj) slika obala od kad je sklonjeno nekoliko brodova:

2014-09-27-104332.jpg

Plus Goje, nego čudi me da nisu iskoristili priliku kada su sklanjali olupine od brodova da pozovu i novinare,
(ionako je većina novinara postalo njihovo partijsko glasilo) i naprave od toga još jednu PR reklamu. Tipa, ti
brodovi su tu decenijama, a evo mi smo prvi koji smo se setili da počistimo obalu. :mrgreen:
 
Nisam novinar, ali ipak pitam: gde su završili brodovi?

Plus za slike, naravno.
 
Nikako ne podrzavam ovu vlast, ali ko god da uradi bilo sta pozitivno ja sam mu zahvalan.
Kao sto sam zahvalan Djilasu sto je sklonio naselje od Gazele...
 
Uklonjene su i olupine ispred buduceg restorana medju kojima je i Zupa.. Kako to da niko na televiziji nije pricao o tome?
slikaa-2.jpg
slikaa.jpg
 
Није ми јасно како не склоне ову полицијску станицу на води...да ли је баш неопходно да она буде ту,у самом центру града...
Мада кад погледам хаос на нашим обалама...не знам чему се и чудим...
 
zoran_m":1lbd5ir2 je napisao(la):
Uklonjene su i olupine ispred buduceg restorana medju kojima je i Zupa.. Kako to da niko na televiziji nije pricao o tome?
slikaa-2.jpg
slikaa.jpg

To smo se i svi mi pitali kada je odjednom i nejajavljeno sklonjena, ali eto, izgleda da je i to moguće.
 
milanobelgrade":1qvqwzlx je napisao(la):
Није ми јасно како не склоне ову полицијску станицу на води...да ли је баш неопходно да она буде ту,у самом центру града...
Мада кад погледам хаос на нашим обалама...не знам чему се и чудим...

Поздрављам питање. Просто не капирам да ово чудо не боде очи. Мени много смета, никада ништа на обали нисам видео а да ме иритира више.
 
To čudo je objekat rečne policije, a naročito mi bode oči parkirano policijsko vozilo na sred biciklističke staze :bash: Kad god sam tuda prolazio (ne baš često),nabasam na neko policijsko vozilo po sred staze i šetališta :bash:
 
Bio sam sinoć kod Radeta u kafani, i baš mi je njegov sin pričao da ih definitivno sve tu dole ruše za ~2 meseca, imaju rok još mesec-mesec i po da se isele.

od Sawovskog sa SSC-a.

Koja je to kafana, jel zna neko?
 
Bivis":1ianjadp je napisao(la):
Bio sam sinoć kod Radeta u kafani, i baš mi je njegov sin pričao da ih definitivno sve tu dole ruše za ~2 meseca, imaju rok još mesec-mesec i po da se isele.

od Sawovskog sa SSC-a.

Koja je to kafana, jel zna neko?

Kod biciklističke staze,lokacija
1.jpg

2.jpg
 
ja sam impresioniran da se stiglo dovde. nadam se da neće stati.
'
 
molim vas ako imate neke nove informacije ili slike da postavite :D
bas me zanima ovo!
 
"Bila je pre neki dan gosca u ,,Beogradskoj hronici'' neka iz seizmoloskog zavoda i pricala kako svaki investitor treba njih da kontaktira pre gradnje gde ce oni reci koliki je rizik od zemljotresa na toj lokaciji. Na pitanje voditeljke jer vas je iko iz BG-a kontaktirao ona je rekla nije niko osim BNV.
Kod Arapa nema rizika sve se proverava."
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 9&page=133
Nadam se da su se raspitali i u vezi plavljenja terena na području SA
 
Kada se ovaj potez ocisti od nasukanih, parkiranih starih brodova izgldace mnogo ruzno. Ostace ovi idiotski polufabrikat - splavovi, drzavni, privatni, mafijaski ili neka od kombinacija. Uredjeno recno korito kao kanal DTD. I kinesko-arapsko gradiliste u nastanju. U sred mog lepog evropskog-seljobdersko-malogradjansko-pecarosko-cigansko-kosmopolitskog Beograda.

Opusteni ambijent sa prirodnom korozijom brodova, razne recne opreme, recnim ad-hoc restoranima, skrivenim kafanicama, vagonima, setacima, biciklistima, mikro-zajednicama je po kvalitetu neuporediv sa onim sto ce tamo da nastane. Postoji jedan pojam koji se zove - duh mesta. On postoji samo ako mesto ima svoju raznolikost, protivrecnost, koegzistenciju, razne slojeve, zivot koji mozete da citate. ko ume da cita.
Umesto toga dobijate nesto sto moze da bude bilo gde, prodani salon Hyundai ( sa mnogo zastava), parking za trzni centar (sa mnogo zastava) , mastodontski trzni centar koji moze da se "ozida" u bilo kojoj kineskoj ili poljskoj ledini gde je porusena komunisticka fabrika. I vrlo verovatno McDonalds. Koji u Srbiji jedu bogati, a u civilizaciji - socijalni slucajevi.
Socijalni slucajevi - pre svega duhovno, a onda finansijski...
Sto me vraca na raniji utisak o Srbiji - ovde nisu problem pare, problem su ljudi. A najvise elita. Nisam siguran da li je vise nepismena ili korumpirana....
 
Postojala je u Budimpesti do 20-30-ih godina proslog veka jedna samonikla orijetalna cetvrt grada pored Dunava. Zvala se se Taban mala. Slucajno je to bila istorijski srpska cetvrt Budima i bila je srce alternativnog zivota grada. Onda je vlast resila da iseli Cigane u ovom slucaju Rac-Srbe i pocisti njihove poletuse i upotrebi prostor za nesto drugo. Od tada je Budimpesta najdosadniji grad u Srednjoj Evropi. Ostale su samo slike i price o zivotu u Taban Mali. Danas taj ambijent ozivljavaju sa jos jednom bivsom srpskom enklavom St. Andrejom.
Beogradu i Srbima ne treba BnV treba mu Taban mala to jest Sava mala. Razumem da mnogi to ne shvataju... jer postoji velika zelja da se lici na nesto drugo, na potrosacki svet. Sto mi nismo jer nemamo dovoljno para. Niti nam treba. Niti cemo svi zajedno imati koristi.
 
Vrh