Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ma sve ja to znam samo kazem kako su neozbiljini sa orjentacjonom maketom BgH2O
 
Ok onda 1:100, ili makar 1:200 ali bez Save, samo ovaj deo do obale. Naravno, kada se sve detaljno završi u fazi projektovanja, dakle kada bude poznata namena svakog objekta i kada počne prodaja prostora.
 
U razmeri 1/100 bi morali da smeste maketu unutar stadiona marakane ili JNA pa da je razgledamo sa tribina
 
Ma nek urade u razmeri 1:1 na Novom Beogradu, ako su mogle Terazije, može i BNV!
 
oce li mi neko odgovoriti da li ima informaciju o starom savskom mostu.ako cela ova prica bude odradjena, da li savski most ima tramvajske sine ili ne?ili se tramvaji sele samo na novi most.hvala
 
Ko ima para za 'Beograd na vodi': Stanovi po ceni od 3.850 evra po kvadratu
http://www.dnevno.rs/biznis/nekretnine/ ... dratu.html

Krajnji rok za izgradnju luksuznog projekta Beograd na vodi je osam do deset godina, dok će cena stanova biti 3.850 evra po metru kvadratnom.
Pre nekoliko dana predstavljena je maketa "Beograda na vodi", a tom prilikom je premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio da to "nije pusti san, već nešto što će se zaista dogoditi".

Međutim, cena ekskluzivnih apartmana biće 3.850 evra sa PDV-om po kvadratnom metru, saznaje "Informer". List prenosi da su u tu cenu uračunati opremljeni kuhinja i kupatilo, garderobni plakari i ostave.

– Očekuje se da će do 20 posto stanova biti prodato ljudima iz Srbije i još toliko bogatim Srbima iz inostranstva, dok će ostatak kupiti stranci – navodi izvor "Informera".

Sa druge strane, najveći deo poslovnog prostora neće biti na prodaju, već će se iznajmljivati. Cena još nije određena i zavisiće od mnoštvo faktora.

Kako mediji prenose, najveći broj stranih kupaca doći će iz Rusije i arapskih zemalja.

Zvaničnih potvrda o ceni nekretnina još uvek nema, ali se naglašava da će ovo biti uspešna i isplativa investicija.
 
POLICIJA ČEŠLJA UPRAVU „ŽELEZNICA SRBIJE“
Izdavali lažna rešenja za „Beograd na vodi“!
Autor: S. Vojinović | 01.07.2014 - 20:00:00h | Komentara: 5
http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/izdava ... vodi/59907

Beogradska policija pokrenula je istragu u „Železnicama Srbije“ zbog sumnji da su najbliži saradnici direktora ovog preduzeća Dragoljuba Simonovića izdavali lažna rešenja pojedinim biznismenima da su navodno vlasnici objekata na delu gde se gradi „Beograd na vodi“, kako bi od države naplatili odštetu. Policija zbog ove mućke proverava i pomoćnicu generalnog direktora Gordanu Savić Popović, otkriva „Alo!“. Policija sumnja da su neki od njih jednom beogradskom biznismenu pokušali da omoguće da dobije 200.000 evra od države.

Proveravaju se fiktivna rešenja o vlasništvu zemljišta ili objekata izdavana prijateljima pojedinih funkcionera u „Železnicama“ kako bi od države uzeli desetine hiljada evra

- Sumnjamo da su neki ljudi iz ovog preduzeća smislili ovu veliku prevaru. I to tako što su gotovo preko noći omogućavali rešenja pojedincima, po kojima su ti ljudi navodno bili vlasnici nekih od lokacija na kojima se gradi „Beograd na vodi“. Sve je to rađeno s ciljem da se naplati šteta od rušenja objekata na tim lokacijama. Tako su u dogovoru sa pojedincima napravili fiktivna rešenja za neke ljude, uglavnom svoje prijatelje, da su oni vlasnici, a u stvari nemaju veze sa tim i nikada nisu imali ništa na tim lokacijama. Konkretno, otkrili smo da je jedna Simonovićeva saradnica omogućila svom prijatelju biznismenu, vlasniku privatnog radija, da ovom prevarom stavi sebi u džep 200.000 evra. Inače, ona je i ranije sa firmom tog svog prijatelja u ime „Železnica Srbije“ učestvovala u zaključivanju štetnih ugovora, i ti postupci još traju - objašnjava sagovornik „Alo!“.

Policija sumnja da je za ove malverzacije znao i Simonović, pošto se proverava i eventualna uloga u svemu ovome i njegove pomoćnice Gordane Savić Popović.

- Simonovićevi ljudi od poverenja osumnjičeni su za zloupotrebu službenog položaja i sumnju da su za velike iznose imali nameru da oštete budžet države. Policija proverava i eventualnu povezanost pomoćnice generalnog direktora Gordane Savić Popović. Pokupili smo dokumentaciju i obavili razgovore sa pojedincima iz Simonovićevog kabineta. Pošto je neverovatno da on nije znao šta se radi, i on će biti saslušan - dodaje naš sagovornik.

Železnice ne znaju za istragu u policiji!

Iz „Železnica Srbije“ tvrde da nemaju nikakva saznanja da se u njihovoj kompaniji vodi bilo kakav postupak u vezi sa izdavanjem zemljišta na kojem će se graditi „Beograd na vodi“, pa samim tim ni protiv Gordane Savić Popović, pomoćnika generalnog direktora za upravljanje nekretninama. Tvrde da ona nije privođena u MUP, niti je bila pozivana da o tome daje bilo kakve informacije državnim organima?!

„Gordana Savić Popović nije imala nikakvo ovlašćenje, niti je mogla davati bilo kakve ‘dozvole‘ za korišćenje zemljišta ili objekata na prostoru gde će se graditi ‘Beograd na vodi‘, jer to i nije u domenu njenog posla. Ako je reč o pravnim licima sa kojima su ‘Železnice Srbije‘ imale zaključene ugovore o izdavanju železničkog zemljišta ili objekata na prostoru gde će se graditi ‘Beograd na vodi‘, u skladu sa ugovornim mogućnostima sa svim zakupcima su ugovori raskinuti, zbog predstojeće realizacije ovog projekta. Taj posao vodio je i realizovao Sektor za komercijalizaciju železničke imovine“, stoji, između ostalog, u saopšenju „Železnica Srbije“.

Inače, zanimljivo je da „Alo!“ u tekstu nigde ne tvrdi da je ona privođena, da je potpisivala lažna rešenja i da je do sada pozivana da daje izjave u policiju, već da policija za sada proverava ovaj slučaj.
 
Bulevarac":1wpiuylx je napisao(la):
Ma nek urade u razmeri 1:1 na Novom Beogradu, ako su mogle Terazije, može i BNV!

Ima mesta koliko hoćeš,samo da ne prodju kao Terazije na NBg-u
 
Срећан Београд свима који славе.
 
Bejah u Geozavodu. Najčešće izgovorena rečenica u toj zgradi je: "ovo je samo koncept, to se još ne zna" :D Maketa uživo izgleda impresivnije nego na slikama. Prvenstveno zbog dimenzija i detalja. Kao neko kome su Lego kocke omiljena igračka svih vremena, zavidim onima koji su se "igrali" sa maketom "Navodnog Beograda".

Druga stvar koja mi se dopala su oni veliki "touch screenovi" - jer na njima ima daleko više informacija nego na sajtu "Navodnog Beograda", što je, po mom mišljenju, poražavajuće. Npr. vidi se koje zgrade su stambene, koje su hoteli, koje su kulturni prostor, čak se, dođavola, vidi i gde su školu zamislili (iza fabrike Vapa u Bulevaru Vojvode Mišića).

Što se objekata kulture tiče - navodno je planirano da u podnožju kule (onaj delić pored mosta, koji liči na kutiju za sapun) bude velika koncertno-pozorišna dvorana. Stara ranžirna stanica bi bila kulturni centar sa otvorenim amfiteatrom, a Geozavod bi, posle nekog vremena, prestao da bude "šourum" i postao bi umetnička galerija. Stara Železnička stanica postaje muzej (još se ne zna konkretno koji), njeno sređivanje dolazi tek u poslednjoj fazi.

Prva A faza podrazumeva izgradnju kule, četiri zgrade koje se nalaze tačno iza nje (dve stambene i dva hotela), tržnog centra i jedne nove ulice - produžetak Višegradske. U samoj kuli će u donjoj polovini biti hotel, a u gornjoj apartmani.

Što se javnog prevoza tiče, planirano je da onim novim krivudavim bulevarom ide tramvaj. Za metro je prezenter bukvalno rekao: "ako se metro ikada bude gradio, lako ćemo ga uklopiti u ovaj masterplan" :roll:

Jedna fina teta je pitala za biciklističke staze i navodno će ih biti i duž obale i duž novih bulevara, mada mi je delovalo kao da je to prezenter malo izmišljao na licu mesta :D

Neki čova je pitao za zgradu Pošte, na šta je dobio odgovor da "postoji želja da joj se vrati predratni izgled, ali da još ne mogu to i da garantuju". Uglavnom, rekonstrukcija Savskog trga je planirana u kasnijim fazama, nakon izmeštanaj železničke stanice.

Zanimljivo je bilo da je neko pitao i za sređivanje blokova, fasada i ulica koji se naslanjaju na "Navodni Beograd", na šta je prezenter rekao: "to morate da pitate grad, mi smo zaduženi samo za ovaj deo". Malo su se uživeli u ulogu, zar ne?

Što se Savamale tiče, kažu da sve od Geozavoda do Brankovog mosta ostaje ovako kako jeste, sa željom da opstane kao centar kulturnog i noćnog života.

Prezenter je naglasio da projekat nema veze sa Novom Beogradom, osim u dve tačke - poslovni centar koji se naslanja na Stari železnički most i najverovatnije rekonstrukcije šetališta. Verovatno ga ljudi dosta pitaju za Staro sajmište, pa je zato to odmah naglasio.

Ljubiteljima kula je verovatno intersantna informacija da je, prema sadašnjim planovima, predviđeno da maksimlana visina svih solitera (osim, naravno, Kule Beograd), bude do 80 metara.

Ogledni stan nisam gledao, niti sam išao u restoran, pošto sam žurio. Izašao sam kroz dvorište, koje je zaista jako lepo sređeno.
 
Od mene pohvala! Otici cu da vidim a nisam namjeravao.
 
Mair":1kp4etp5 je napisao(la):
Zgrada_02569_zps6a757676.jpg


Da li neko zna nešto oko statike objekta?
Izgled da će imati velike ("debele") noseće stubove do nivoa kada menja oblik u širinu to je na crtežu visina pod "a", da bi mogla da izdrži udare vetra.
Неће имати стубове већ класично језгро око ког мења облик, и јел на крају то коначни изглед или ће бити конкурса за њу?
 
@Somi303

Manje-više konačan izgled. Video si i sam tokom rasprave na prethodnim stranama da je malo drugačija na nekim renderima, što se možda i ne vidi na prvi pogled. Verovatno će biti još nekih promena na renderima u narednih nekoliko meseci, a onda ćemo videti da li će, za razliku od svih beogradskih kula do sada, da odmakne i dalje od toga.

Kako je potvrdio i sam Alabar, za izgled kule je zaslužan studio Skidmore, Owings & Merrill (SOM), koji, međutim, još ništa nije objavio o ovom projektu.
 
Homer Jay":1i9tdzb0 je napisao(la):
@Somi303

Manje-više konačan izgled. Video si i sam tokom rasprave na prethodnim stranama da je malo drugačija na nekim renderima, što se možda i ne vidi na prvi pogled. Verovatno će biti još nekih promena na renderima u narednih nekoliko meseci, a onda ćemo videti da li će, za razliku od svih beogradskih kula do sada, da odmakne i dalje od toga.

Kako je potvrdio i sam Alabar, za izgled kule je zaslužan studio Skidmore, Owings & Merrill (SOM), koji, međutim, još ništa nije objavio o ovom projektu.

Homere sve pohvale na reportaži :) , o što se tiče kule kako da i objave nešto o kuli kad je i sam El Abar na konferenciji bio "zatečen" najavom početka radova na kuli.
 
@Nombre
Kako si došao do ovih podataka o spratovima? Brojao si spratove na maketi?
 
Ја у најави видим нешто друго али добро, свако има право на своју перцепцију стварности.

Иначе, са ССЦ-а:

Јуче сам видео нешто што не могу да објасним. До билборда код Бувљака на коме је стајао сад већ чувени постер "Славимо Београд" дођоше радници "Алме кватро" и почеше да прелепљују тај постер са другим - истоветним! Али буквално ни слово, ни цртица, ни тачкица разлике! Могу само да претпоставим да је у питању неки лоповлук са билбордима, али заиста ми не иде у главу какав?

Маир: Бојим се да их је бројао са макете.
 
Vrh