Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Komentar je generalan osim prve rečenice koja je upućena tebi. Ili si ti novinar koji je između ostalog kačio fake slike? Ili si koliko čujem "nepotvrđeno" ti fake stanar D.O.? Neki komentari ovde su takvi da ne očekujem da će se iko od pogođenih vlasnika i javiti. Na čast autorima.
Ma ne uzbudjuj se , meni je bas uvek drago kada vidim te fejk vesti, jer ipak narod nije glup, pamti to, zato i prolaze tako na izborima. Kada vidim fejk vesti, mene Sunce ogreje, jer odmah znam kako ce proci na izborima.
 
Poslednja izmena:
Neke stvari je zaista neophodno razjasniti. Ja zaista ne podržavam šikaniranje i nipodaštavanje stanara "Beograda na vodi", fantazije o rušenju zgrada i kletve kojima im se želi sve najgore, ali jadna je i ova kontraofanziva koju vodi sadistički trol vradovic koji, kako i sam priznaje, trenutno niti je u Srbiji, niti se problemi o kojima se govori tiču zgrada u kojima poseduje stanove (!?) ali zato je čovek voljan da nam sa velike udaljenosti "objašnjava" šta se zapravo dešava.

Ali to me od njega ne iznenađuje, mene iznenađuju ljudi za koje sam mislio da nemaju nit stranačke, nit trolovske motive, a plasiraju teorije zavere o "izmišljenom protestu" i "fake stanaru D.O."

Dakle, D.O nije nikakav fake stanar. Čovek ima ime, prezime, profesiju i stan u "Navodnom Beogradu" i pouzdana informacija je da je kontaktirao bar jednu, ako ne i više novinskih redakcija, najavljujući protest i pružajući im uvid u prepisku iz interne stanarske Vajber grupe.

Uostalom, zašto bi mediji najavili izmišljeni protest kada bi time sebi naneli najveću štetu i dali materijal botovima da plasiraju priče o "lažnim vestima"!? Zar u tom slučaju nije najlakše "izmisliti" vest o problemima u zgradama, reći da je izvor anoniman, i gotova stvar. Zašto rizikovati da ispadne da lažeš? Zašto cimati ekipu i trošiti resurse (a to za medije jesu ozbiljni resursi) i slati ih na nešto što unapred znaš da je izmišljeno i da se niko neće pojaviti?

Dakle, pozudano je postojala ideja o protestu barem kod jednog dela stanara. Da li su ti stanari pustili najavu medijima kako bi izvršili pritisak na svoje komšije da im se pridruže u radikalizaciji ili im je na stanare izvršen pritisak da odustanu od protesta nakon što su problemi procurili u medije, to pitanje je nažalost ostalo bez odgovora, jer su svi stanari sa kojima su mediji bili u kontaktu prestali da se javljaju, a oni novinari koje su pojedini stanari ubacili u internu Viber grupu (što verovatno nije u redu) su promptno iz iste izbačeni bez ikakvih objašnjenja.

Naročito je razočaravajući što optužbe o nekakvoj medijskoj manipulaciji dolaze od ljudi koji su se i sami suočavali sa problemima u svojim stanovima (dakle, znaju da problemi mogu da se jave, jer su se i sami suočili sa istim, i to u zgradama koje je radio isti izvođač), a i sami imali priliku da govore za medije, ali iz svojih razloga nisu želeli.

Što se lažne slike tiče, voleo bih da mi neko pokaže u kom relevatnom mediju je objavljena slika poplavljene garaže u Hrvatskoj uz tvrdnju da je to Beograd na vodi? Koliko sam ja video, sliku je na Twitteru objavio funkcioner Narodne stranke, a ovde je preneo Vučko koji se kasnije i izvinio što se upecao.

Bilo bi stoga najbolje da svi malo "spuste loptu" i prestanu da se ponašaju kao da smo u ratnim rovovima.
 
Sve je to cirkus Srbija. Dosta je zabavno.

P.S. Iskreno inteligentnija mi je varijanta da neko ovo radi po nalogu stranke i nekog pritupog koordinatora, nego da sam "oseća potrebu" da brani neodbranjivo i očigledno, ali i ne toliko bitno za širi krug ljudi.
 
Poslednja izmena:
Dakle, D.O nije nikakav fake stanar. Čovek ima ime, prezime, profesiju i stan u "Navodnom Beogradu" i pouzdana informacija je da je kontaktirao bar jednu, ako ne i više novinskih redakcija, najavljujući protest i pružajući im uvid u prepisku iz interne stanarske Vajber grupe.
Ja sam dobio info da je to jedna osoba koja se predstavlja kao "Dimo, Omer, Vučko, Nada". Sam nisam proverio (i kako bih?). U katastru nisu još zavedni svi vlasnici u tim zgradama. Zato sam i napisao da je nepotvrđen info. Isto kao i N1. Fer?

Uostalom, zašto bi mediji najavili izmišljeni protest kada bi time sebi naneli najveću štetu i dali materijal botovima da plasiraju priče o "lažnim vestima"!? Zar u tom slučaju nije najlakše "izmisliti" vest o problemima u zgradama, reći da je izvor anoniman, i gotova stvar. Zašto rizikovati da ispadne da lažeš? Zašto cimati ekipu i trošiti resurse (a to za medije jesu ozbiljni resursi) i slati ih na nešto što unapred znaš da je izmišljeno i da se niko neće pojaviti?
Pa čekaj, je li bio protest ili nije bio? Kako shvatiti čoveka koji nešto najavi pa ne ispuni?

Dakle, pozudano je postojala ideja o protestu barem kod jednog dela stanara. Da li su ti stanari pustili najavu medijima kako bi izvršili pritisak na svoje komšije da im se pridruže u radikalizaciji ili im je na stanare izvršen pritisak da odustanu od protesta nakon što su problemi procurili u medije, to pitanje je nažalost ostalo bez odgovora, jer su svi stanari sa kojima su mediji bili u kontaktu prestali da se javljaju, a oni novinari koje su pojedini stanari ubacili u internu Viber grupu (što verovatno nije u redu) su promptno iz iste izbačeni bez ikakvih objašnjenja.
Pa ti stanari neka okače na ovaj forum slike. Šta im je teško?

Naročito je razočaravajući što optužbe o nekakvoj medijskoj manipulaciji dolaze od ljudi koji su se i sami suočavali sa problemima u svojim stanovima (dakle, znaju da problemi mogu da se jave, jer su se i sami suočili sa istim, i to u zgradama koje je radio isti izvođač), a i sami imali priliku da govore za medije, ali iz svojih razloga nisu želeli.
Imao sam poziv N1, da, nisam želeo baš zbog toga što sam znao šta sve može da ispadne od toga. Poziv jesam iskoristio kao pregovarački kapital. I što nekog tamo koji muku muči da spoji mesec dana između plata treba da interesuju moji problemi "prvog" sveta. Ja sam isterao svoje sa Strabagom i BnV-om. Doduše, istina, okolnosti nisu bile iste - Strabag je imao obavezu da se dokaže jer im je to bila prva zgrada u BnV koju su gradili, ja sam bio među prvih 50-100 kupaca a sad ih je preko 5000... Još sam i ja sam piskarao po ovom forumu.

Neka to bude poziv vlasnicima stanova u Arcadii i Aurori da se uključe ovde ili na SSC. Ima botova ali je daleko prihvatljivije neko komentari u medijima.

Što se lažne slike tiče, voleo bih da mi neko pokaže u kom relevatnom mediju je objavljena slika poplavljene garaže u Hrvatskoj uz tvrdnju da je to Beograd na vodi? Koliko sam ja video, sliku je na Twitteru objavio funkcioner Narodne stranke, a ovde je preneo Vučko koji se kasnije i izvinio što se upecao.

Bilo bi stoga najbolje da svi malo "spuste loptu" i prestanu da se ponašaju kao da smo u ratnim rovovima.
Nisam ja nikakav branilac Strabaga, njih jedine za sada krivim za sve što se dešava (iz onoga što je meni poznato). Inače, kupio sam još jedan stan u BnV (da, i pored svega kroz šta sam prošao). Kad sam dobio info da Strabag neće biti glavni izvođač otvorio sam šampanjac, dovoljno je to reći.

Sad će ispasti da agitujem za druge izvođače, nije mi to namera. I ovi koji grade zgradu u kojoj sam kupio drugi stan su u istoj poziciji - dobili su prvu zgradu da samostalno grade i dobiće isti tretman od mene ako ne bude sve u skladu sa cenom. Moja pretpostavka je inače da je neko od predstavnika drugih izvođača ovo pokrenuo u medijima, ne znam da li znaš da svi oni tamo kupuju stanove kao fizička lica u raznim zgradama. Strabag se po mom viđenju u celoj priči nikako nije uklapao od samog starta, delovao je više iznuđeno i veštački od ovih "novih" koji se pojavljuju i stasavaju uz BnV. Pretpostavljam da je to bila neka trgovina na visokom nivou, da se da kredibilitet projektu kroz zapadnjačko ime.

EDIT: Kao što si rekao, prošao sam kroz slično ili isto, znam koliko je ovo sve nelogičan potez tog navodnog vlasnika koji je pozvao medije i ispalio (ili pravog vlasnika, potpuno je nebitno zapravo ako se gleda sled događaja). A komšijama da isteraju svoje želim iz sveg srca.
 
Poslednja izmena:
Sve je to cirkus Srbija. Dosta je zabavno.

P.S. Iskreno inteligentnija mi je varijanta da neko ovo radi po nalogu stranke i nekog pritupog koordinatora, nego da sam "oseća potrebu" da brani neodbranjivo i očigledno, ali i ne toliko bitno za širi krug ljudi.
Ti si druže bot koji ide na ignore listu.
 
Inače, @Homer Jay isti taj kontakt iz N1 nije želeo da na moj poziv napravi jednu reportažu (nevezanu za BnV) o kojoj se posle godinu dana pisalo naveliko u nekim drugim medijima. A tiče se "običnog" sveta i bila je baš prilika da se pomogne samohranoj majci oboleloj od raka koja je bila žrtva samovolje direktorke jedne osnovne škole. Svi su mediji za mene isti, ako nema senzacije nema ni vesti...
 
Pa čekaj, je li bio protest ili nije bio? Kako shvatiti čoveka koji nešto najavi pa ne ispuni?

Pa ti stanari neka okače na ovaj forum slike. Šta im je teško?

Ova pitanja jesu jako važna. Dakle ako je stanar D.O. (znam ime i prezime, ali ne mogu da napišem ovde) već najavio protest, bilo bi fer kasnije da odgovori i novinarima koje je kontaktirao i objasni zašto do protesta nije došlo.

Umesto toga, kao što rekoh, svi su samo prestali da se javljaju na telefone i odgovaraju na poruke.

Meni miriše sve na to da je došlo do sukoba stanara oko strategije da se izguraju zahtevi prema izvođačima. Jedni su očigledno hteli da sve to radikalizuju, pa su najavili protest, čak i ubacili pojedine novinare u internu stanarsku Viber grupu.

I OK, ako je većina stanara bila protiv protesta i uključivanja medija u celu priču, to je sasvim legitimno. Ali je onda u redu i da se odgovori na upite medija, dovoljno je reći: "Hvala vam na interesovanju, ali odluka skupštine stanara je da sve probleme rešavmao interno sa izvođačima radova i molimo vas da je poštujete". I to je to. To je bilo sasvim dovoljno. Ovako se stvorila atmosfera o nekoj agendi nametnutoj spolja da se projekat oblati.

Inače, treba imati par činjenica u vidu:

1. Verovatno ne postoji stambeni projekat o kom se na ovom forumu diskutovalo, a da bar jedan kupac stana ili više njih nije izneo bar jednu primedbu. Dakle, nevezano da li je to "Beograd na vodi" ili ne, očigledno je da se suočavamo sa problemima u samoj industriji.

2. Cenim da ne postoji stambena zajednica u Beogradu u kojoj postoji apsolutna sglasnost po svim pitanjima. Bio sam svedok žustrih svađa o boji vrata za liftova, držanju kučnih ljubimaca, korišćenju bicikala i dečijih kolica itd. Mogu da zamislim kako to tek izgleda kada su u pitanju pravi problemi, poput loše izvedenih radova.

3. Ne biste verovali za šta sve ljudi cimaju medije - od problema sa komšijama do pritisaka na trgovce da im isporuče veš mašinu u dogovorenom roku ili poprave aparat koji je još u garanciji.
 
Ova pitanja jesu jako važna. Dakle ako je stanar D.O. (znam ime i prezime, ali ne mogu da napišem ovde) već najavio protest, bilo bi fer kasnije da odgovori i novinarima koje je kontaktirao i objasni zašto do protesta nije došlo.
Apsolutno. I da pokaže javno slike sad. I da pokaže javno slike posle sanacije.

Umesto toga, kao što rekoh, svi su samo prestali da se javljaju na telefone i odgovaraju na poruke.
I to nije čudno? :) Ili se sad pravi babaroga od BnV?

Meni miriše sve na to da je došlo do sukoba stanara oko strategije da se izguraju zahtevi prema izvođačima. Jedni su očigledno hteli da sve to radikalizuju, pa su najavili protest, čak i ubacili pojedine novinare u internu stanarsku Viber grupu.
Ja sam dobio info da je podmetnuta medijska eksponacija. Nemoj niko da me drži za reč, kao što napisah nepotvrđeno.

I OK, ako je većina stanara bila protiv protesta i uključivanja medija u celu priču, to je sasvim legitimno. Ali je onda u redu i da se odgovori na upite medija, dovoljno je reći: "Hvala vam na interesovanju, ali odluka skupštine stanara je da sve probleme rešavmao interno sa izvođačima radova i molimo vas da je poštujete". I to je to. To je bilo sasvim dovoljno. Ovako se stvorila atmosfera o nekoj agendi nametnutoj spolja da se projekat oblati.

Inače, treba imati par činjenica u vidu:

1. Verovatno ne postoji stambeni projekat o kom se na ovom forumu diskutovalo, a da bar jedan kupac stana ili više njih nije izneo bar jednu primedbu. Dakle, nevezano da li je to "Beograd na vodi" ili ne, očigledno je da se suočavamo sa problemima u samoj industriji.
Tačno ali to ne sme da se napiše na ovoj temi jer odmah ispada da braniš vladajuću kliku.

2. Cenim da ne postoji stambena zajednica u Beogradu u kojoj postoji apsolutna sglasnost po svim pitanjima. Bio sam svedok žustrih svađa o boji vrata za liftova, držanju kučnih ljubimaca, korišćenju bicikala i dečijih kolica itd. Mogu da zamislim kako to tek izgleda kada su u pitanju pravi problemi, poput loše izvedenih radova.
Nema na žalost toga u BnV, bar ja nisam bio svedok zbog same činjenice da vlasnici često nisu dostupni, da imaju po zilion stanova i zbog toga što vlasnici do skora nisu imali nikakvog predstavnika osim FM-a. Mada tu polako stvari evoluiraju u naselju. Svakako ovi problemi koje Strabag ostavlja za sobom nisu nešto što uošte treba da bude predmet diskusije. Popravi i ćao.

3. Ne biste verovali za šta sve ljudi cimaju medije - od problema sa komšijama do pritisaka na trgovce da im isporuče veš mašinu u dogovorenom roku ili poprave aparat koji je još u garanciji.
Stavi se u moju poziciju. Pored tog kontakta vezano za probleme u prethodnoj Strabagovoj zgradi, 2x su me mediji iskulirali kad sam govorio o nečemu što je po tačno godinu dana kasnije zaista bila vest. O prvom kontaktu sa Insajderom još dok je bio na B92 ne želim ni da se prisećam detaljno, mada to mi je bila važna lekcija da mediji prvenstveno postoje za sebe pa tek onda za druge. Mnogo pre "1000 oštećenih" ja sam donosio dokaze...
 
Poslednja izmena:
Neke stvari je zaista neophodno razjasniti. Ja zaista ne podržavam šikaniranje i nipodaštavanje stanara "Beograda na vodi", fantazije o rušenju zgrada i kletve kojima im se želi sve najgore, ali jadna je i ova kontraofanziva koju vodi sadistički trol vradovic koji, kako i sam priznaje, trenutno niti je u Srbiji, niti se problemi o kojima se govori tiču zgrada u kojima poseduje stanove (!?) ali zato je čovek voljan da nam sa velike udaljenosti "objašnjava" šta se zapravo dešava.

Ali to me od njega ne iznenađuje, mene iznenađuju ljudi za koje sam mislio da nemaju nit stranačke, nit trolovske motive, a plasiraju teorije zavere o "izmišljenom protestu" i "fake stanaru D.O."

Dakle, D.O nije nikakav fake stanar. Čovek ima ime, prezime, profesiju i stan u "Navodnom Beogradu" i pouzdana informacija je da je kontaktirao bar jednu, ako ne i više novinskih redakcija, najavljujući protest i pružajući im uvid u prepisku iz interne stanarske Vajber grupe.

Uostalom, zašto bi mediji najavili izmišljeni protest kada bi time sebi naneli najveću štetu i dali materijal botovima da plasiraju priče o "lažnim vestima"!? Zar u tom slučaju nije najlakše "izmisliti" vest o problemima u zgradama, reći da je izvor anoniman, i gotova stvar. Zašto rizikovati da ispadne da lažeš? Zašto cimati ekipu i trošiti resurse (a to za medije jesu ozbiljni resursi) i slati ih na nešto što unapred znaš da je izmišljeno i da se niko neće pojaviti?
Pa mogo bi taj D.O da se spusti u podrum svoje zgrade i da napravi video poplave u garazi :).Pozeljno selfi video, da kaze danas je 13. mart 20223 godine evo kakva je poplava. Nego izgeda on ne ume da koristi telefon :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Ne brini zbog medija, ne nanose oni sebi nikakvu stetu. Ti mediji koji plasiraju takve vesti, imaju verne gledaoce ( 4-5% populacije), taman na granici cenzusa i sta god da objave, gledanost ne moze da padne jer je stepen mrznje kod njihovih gledaoca toliko veliki da im pomucuje razum, tako da ne mogu shvatiti sta im voljeni mediji rade. Kao sto im nije opala popularnost posle one vesti o Savskom trgu na stubicima, nece ni posle ovog. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Kako ide ROI na gajbu u Kijevu, matori?
Evo podaci za Irpinj, grad koji je pogodjen okupiranjem ruske vojske.
Od 2018 do 2020 godine se grad totalno izgradio
U tom periodu cena stanova su bili +- 400-500 $ za kvadratni metar
od 2020 do 2022 cene su porasle duplo. Stanovi bez mebla su sada oko 1000$.
Posle okupacije dosta zgrada su pogodjenje ali se sada prodaju za 1000$ sa sve nameštajem.
Sadašnja dogadjanja nisu puno uticala na pad cene stanova. Dosta privatnih kuća su uništena.
 
Članak u "Danasu" je slika i prilika novinarstva danas. Neko napiše na Tviteru, u mejlu, u poruci na Vajberu...da zgrada tone (?!), novinar ne nalazi za shodno da tu informaciju proveri, već se poziva na "izvor" (a izvor je neprovereno lupetanje) i onda to urednik stavi na naslovnu stranu! Koja institucija je proveravala i potvrdila da zgrada tone? Ovakav način izveštavanje je obično dezinformisanje javnosti i nanošenje štete ugledu privrednog društva (investitora).

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Evo podaci za Irpinj, grad koji je pogodjen okupiranjem ruske vojske.
Od 2018 do 2020 godine se grad totalno izgradio
U tom periodu cena stanova su bili +- 400-500 $ za kvadratni metar
od 2020 do 2022 cene su porasle duplo. Stanovi bez mebla su sada oko 1000$.
Posle okupacije dosta zgrada su pogodjenje ali se sada prodaju za 1000$ sa sve nameštajem.
Sadašnja dogadjanja nisu puno uticala na pad cene stanova. Dosta privatnih kuća su uništena.
Ето шансе за онога ко има вишак кеша, купити стан у Ирпињу.
 
Posto vidim da je neuko morao da montira sliku, evo jedna slika Beograda na vodi kako ga zamislja novinar Danasa. Dakle pogled sa Gazele na bivsi soping centar, Kula je morala da se skrati jer temelji ne mogu da izdrze, a mozda je i potonula 8 spratova. A promenadu je odnela Sava. Tu ima i nekog korova sa pacovima.
22.png
 
Cujem gluposti kao propada BNV slabo se prodaju stanovi. Pa da je to tacno sto se gradi jos 16 novih zgrada i sto su kupili nove parcele bivseg NIS-a na Cukarickoj a cujem da ce i Sajam ? Mislim da njima sjajno ide posao.Veliki deo stanova ce da kupe Rusi i Ukrajinci koji su dosli a problemi sto se tice podvodnih voda resice se.
 
Руси слабо купују станове, код нас су привремено. Имају паре за високе кирије, али нису спремни да овде живе стално, већ су дислоцирани због рата.
Не би БнВ био први пројекат који се залетео па упао у стагнацију.
 
Mislim da Rusi nisu ludi da ovde ostanu.
Nadam se da ce ekonomska kriza zaustaviti sva gradilista i sve investitore, ne samo bgd na vodi.
 
Vrh