Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

...
Usustini da plavi voz bi bio atrakcija tipa obici srb njime i to da bude ekluziva a sto se tice muzeja meni je najbolji primer teslon muzej koliko ljudi ne ide tamo iako je to jedinstvena stvar na svetu

Plavi voz bi trebalo oživeti kao Orijent expres, na primer na turi Beograd-Bar.
 
Gradilište zgrada BW Riviera i BW Perla (danas)
1b754740a4c006d911474b1ff0b60b82.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Da stavim i ovde, u kontekstu priče o širenju BNVa na Sajam.
Zanimljiv razvoj događaja, pitao sam Zavod kako može da se pokrene procedura za zaštitu Sajma, od ulaza do hale 4 i dobio ovaj odgovor:
Поштовани,

У вези са дописом, наш број Р 376/23 од 03.02.2023. године, упућеним електронском поштом Заводу за заштиту споменика културе града Београда, везано за утврђивање комплекса Београдског сајма за непокретно културно добро обавештавамо следеће:

Завод за заштиту споменика културе града Београда израдио је током 2008. године Предлог о утврђивању Комплекса Београдског сајма за непокретно културно добро и упутио га у даљу процедуру одлучивања. У Предлогу је јасно дефинисано да је композициони акценат овог урбанистичког комплекса стављен на 3 изложбене хале под куполама међусобно повезаних пасарелама. На основу Предлога о утврђивању Комплекса Београдског сајма за непокретно културно добро, који је израдио Завод за заштиту споменика културе града Београда, Влада Републике Србије донела је Одлуку о утврђивању комплекса Београдског сајма у Београду за споменик културе која је објављена у „Сл. гласник РС“ бр. 4 од 20.01.2009. године.

Наведена одлука је била на снази један дан након чега је Влада Републике Србије донела Одлуку о престанку важења Одлуке о утврђивању комплекса Београдског сајма у Београду за споменик културе која је објављена у „Сл. гласник РС“ бр. 5 од 22.01.2009. године. Влада Републике Србије је без даљих консултација донела нову Одлуку о утврђивању „Хале 1 Београдског сајма“ за културно добро - споменик културе. Одлука је објављена у „Сл. гласник РС“ бр. 16 од 06.03.2009. године. Наведена Одлука се односи само на Халу 1 и даље је на снази.

Законом прописаним одредбама одређене су мере заштите за свако културно добро те тако и за Халу 1 Београдског сајма и то: предвиђено је очување изгледа хале 1, дозвољавају се интервенције којима се не би нарушио интегритет и начин коришћења хале 1, дозвољава се увођење комплементарних, пратећих садржаја у постојећи објекат, уз унапређење сајамске функције као примарне и дозвољава се опремање хале 1 најсавременијим инсталацијама и комуникационим системима.

С поштовањем,

Завод за заштиту споменика културе града Београда

Hvala Tadiću i njegovoj kafe kuvarici.
 
Ne bih da upadam u zamke politike, ali sta su oni krivi ako ovi budu srusili sajam i umesto njih napravili zgrade. Da su tada usvojili nesto drugo, to bi kao sprecilo ove sada u svojoj nameri da zgrnu jos koju stotinu moiliona. Ajte molim vas!
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
Wow odlican prostor za prosirenje Beograda na vodi!! Fantastican snimak dronom da se lepo vidi. Samo mi nije jasno kako je leteo sve to odjednom a nisam primetio da je sekao.
Ja bi srusio sve osim hale 1
Onaj cosak pred kraj kod mosta na Adi bi pretvorio u zelenu povrsinu i to nastavio na drugoj strani ka Adi.
Sklonio one camce na reci i onu celu "Marinu".
Sve splavove sklonio odatle

Ovo nam je istorijska sansa da se sredi ovaj deo Beograda. Ja razumem da postoje emocije oko sajma (a postojali su i oko onih napustenih brodova) ali vreme je da se ovo sve renovira i sredi. Niko se nece uhvatiti ovo da sredjuje ako se sad ne nastavi ovaj trend koji imamo.
 
Wow odlican prostor za prosirenje Beograda na vodi!! Fantastican snimak dronom da se lepo vidi. Samo mi nije jasno kako je leteo sve to odjednom a nisam primetio da je sekao.
Ja bi srusio sve osim hale 1
Onaj cosak pred kraj kod mosta na Adi bi pretvorio u zelenu povrsinu i to nastavio na drugoj strani ka Adi.
Sklonio one camce na reci i onu celu "Marinu".
Sve splavove sklonio odatle

Ovo nam je istorijska sansa da se sredi ovaj deo Beograda. Ja razumem da postoje emocije oko sajma (a postojali su i oko onih napustenih brodova) ali vreme je da se ovo sve renovira i sredi. Niko se nece uhvatiti ovo da sredjuje ako se sad ne nastavi ovaj trend koji imamo.
Bravo Vradovicu, i ja sam za rusenje svega sem hale 1 koju treba ostaviti mozda za neki muzej ili sportski centar 👍🏻
 
Ja sam pre za rušenje zgrada i kuća iza sajma. Ne znam da li ste svesni, ali ovo sada nam je šansa.

Tu svašta može da se izgradi i uredi. A posle i sajam naravno.
 
Савски амфитеатар - БнВ

Ложионица је била одлично место за Музеј железнице - близу Аутопута, најпрометније саобраћајнице у Београду, и попречне осовине Савска - Бул. Војводе Мишића, недалеко од ТЦ Галерија, велике јавне гараже и све прометније окретнице аутобуса. У Пожеги има Музеј уског колосека на отвореном, поред пруге (Музеј у Пожеги), а и у Мокрој гори поред Беле реке (Камишне) има зачетак још једног музеја железнице на отвореном. Дакле, лако би се нашли вредни и занимљиви експонати.
...........................

С нивоа улице, телефоном - ред зграда у Херцеговачкој улици:




У вези са сликама неуредно изведених фасада у БнВ: пре него што је зграда Парк завршена објављивао сам слике овог оштећења на фасади, и после, по њеном завршетку, још неколико пута, и као да га нико није видео, или није сматрао да треба да се поправи:



Чак ни знатно после, кад су поставили довод струје за спољашње осветљење нико није хтео да се позабави њиме:

Између Арије и Тере:






































 
Poslednja izmena:
Vrh