Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

487169geozavod-beograd-n.jpg

487176geozavod-beograd-n.jpg

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/476593 ... ad-na-vodi
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/476593 ... /komentari
 
Još se nisu dogovorili,malo se pominje 180m, pa preko 200m... :wink:
 
Ovim "botovima" na sajtu Blica kao da su obećali stanove u BnV :)
 
Ne vidim biciklisticke staze. Ako ne budu u zvanicnom projektu (kada bude objavljen) predlazem protest.
 
a otkrio je i da će na insistiranje srpske strane pre kraja 2016. biti završen spoljni deo "Beogradske kule".

:lool: Ја сам одушевљен! :D

Севернокорејски Вучић је пре пар година спровео у дело исту ствар

article-2245054-166956B7000005DC-340_634x642.jpg
 
Znači konačno smo saznali: mi ćemo raščistiti deo po deo SA, a zatim dati u zakup deo po deo zemljišta na određeni broj godina toj našoj zajedničkoj firmi u kojoj će odnos udela biti 2:1 u korist arapskog partnera, i onda će on izgraditi objekte, a kvadrate i rentu ćemo deliti, ako sam dobro shvatio. Ovome se nema puno prigovoriti, korektno i veoma zaštitnički prema interesima Beograda i Srbije. Kula će biti izgrađena i obložena staklima do kraja 2016. godine. I ovo je veoma korektno i pohvalno, nema šta. Reklo bi se jedna veoma afirmativna priča, koja dobija svoj novi view.

Izgradnja Prokopa ako smo dobro shvatili nema nikakve veze sa Beogradom na vodi, dakle, ako se i ne izgradi Prokop za 18 meseci, a realno znamo da neće, to ne utiče na izgradnju Beograda na vodi, jer će kula već vidimo biti neuseljena bar do kraja 2017. godine. A i tada će se ići preko šina i dolaziti u kulu i tržni centar. Ovo sve nije tako loše, imajući u vidu da će se platiti naknada za uređivanje građevinskog zemljišta, dakle možemo očekivati i lepe prihode u Gradu Beogradu. Sveu svemu prijatno iznenađenje u odnosu na dosadašnje predizborno i postizborno glumatanje ovim projektom.
 
Samo ovo oko zakupa me muči, to mi liči na laž i muljačinu, ali nema veze, ko će sad da zagleda svaki detalj.
 
Eh taj starogovor - novogovor, moj Gojko, ko bi ga danas razumeo. Izvini za ovo Gojko, od srca je.
 
Najaci biser:
Connected with the historic town by an efficient tram network, the new centre will become a hub for businesses of all kinds, with a focus on technology and design.
prevod
Novo gradsko jezgro, sa istorijskim centrom povezano mrežom tramvajskih linija, prerasta u središte biznisa, sa fokusom na tehologiju i dizajn.

Ici cemo efikasnim tramvajskim sistemom u 22 vek, da se smrznes. LOL
 
Сети се да на почетку ни тај трамвај нису помињали..
Иначе, све зграде су близанци рекао бих :D
_MAC7795.jpg

Ова у води ми је фаворит, после микрофона на ком је хвала богу планиран видиковац :vops:
Имаћемо и копију највише зграде Мадрида 8)
_MAC7732_zps932e9601.jpg

640px-Torre_Caja_Madrid_%28CTBA%29_12.jpg
 
Danas mi je najjaci utisak ostavilo licitiranje sa visinom investicije 3, 4 milijarde dolara(evra), koja milijarda gore-dole :?
I pitanje zakupa zemljista na odredjeni broj godina (jos se ne zna koliko godina, tipa dogovoricemo se..) :?
 
VincentN sa SC...

Pozdrav svima. Pratim forum već godinam, međutim, nisam se uključivao jer nisam mislio da mogu značajno da doprinesem. Sada, usled trenutnog posla, možda i mogu.


Ako ne gresim to je valjda stari zeleznicki most samo su mu natakarili neke balkone?

Plan je da se pretvori u pešački most, a 'balkoni' su kafići i restorani. Reč je o drugoj fazi gradnje, što znači da uopšte nije definisan izgled i samu organizaciju kafića. Cilj je samo da se modelom kupcima pokaže šta bi trebalo da se nalazi na samom mostu.


Ne bi lose bilo da posle bilborda, makete, sajta, juce osnovanog drustva... snime i film!

Shvatam sakrazam, ali i 'flim' je u planu. Odnosno planira se kratki film u vidu virtualne ture/šetnje. Bar za deo oko kule, mall-a, keja i parka. Čak i daleko manji projekti imaju slične filmove, sve u cilju bolje prezentacije i lakše odluke kupaca na kupovinu.



Ruše zgradu Pošte ako dobro vidim?

U planu je vraćanje njego prvobitnog izgleda, ali još nije sigurno. Ovo je danas je bila beogradska prezentacija projekta. A ovo što smo videli je model. On treba da pokaže gde će se šta otprilike nalaziti, tipa: ovde će biti mall, biće otprilike te veličine, ovde će biti toranj... a ne i precizan izgled zgrade. Isto, na mapi na sajtu, koji pokazuje faze izgradnje se ne vidi ni zgrada hotela Bristol, što ne znači ni da će se ona rušiti.

Samo da dodam, da ono sa čime sam upoznat, jeste da postoji velika volja da se Belgrade Waterfront izgradi. Promocija u Dubaiju, Kanu, pa danas i u Beogradu, sigurno nisu jedine. Biće ih još, verovatno ne sa toliko pompe kao danas. Plan je da se izgradi prva faza, a u zavisnosti od zainteresovanosti kupaca. Otuda prezentacije, sajt, virtuelne šetnje, reklame koje će usledeti. Dakle, ne zavisi ovo ni od naših političara ni od dobre volje Araba (koja, istini za volju, postoji), već od komercijalnog momenta. Trenutno se radi, i tek će se raditi na tome.

Originally Posted by Nemanja034 View Post
Ма ово се Ровина узјогунила што смо је овде прозивали па сад дошла да нам се свети.

Inače, imao sam priliku da je upoznam. Neverovatna devojka. Perfekcionista, puna energije. Bukvalno ljud imaju tremu pred njom.

Boldovao sam njegove odgovore da bi bilo preglednije, ako nekome možda smeta ili smatra napadnim, što mi uopšte nije bila namera, izmeniću.
 
milos.tro":2reji14a je napisao(la):
Danas mi je najjaci utisak ostavilo licitiranje sa visinom investicije 3, 4 milijarde dolara(evra), koja milijarda gore-dole :?
I pitanje zakupa zemljista na odredjeni broj godina (jos se ne zna koliko godina, tipa dogovoricemo se..) :?

I Miloše, evo i da ovde citiram Vincenta sa SC-a...

Plinira se više od nekoliko zgrada. Trenutno je akcenat na prvoj fazi. Zato sam i skrenuo pažnju da se ljudi ne nerviraju oko zgrade pošte ili slično. Jer to dolazi naknadno.

Uh. Ovako. Radim u marketingu, tačnije promocija i prodaja, i mi ih uvek savetujemo da kažu tako 'sigurno 3 milijarde, avioni, kaminio...' Jednostavno, postoje dve opcije:

Opcija A: Znate, mi planiriamo tu da izgradimo neke zgrade... e sad, videćmo kako će tržište reagoviti. Znate, mi pokušavamo, i evo, sada ćemo doneti neke zakone. Postali smo kandidat za EU, ali, eto... ipak nećemo otvoriti prva poglavlja na jesen, već, verovatno u proleće...'

ili

Opcija B: 'Gospodo, mi trenutno menjamo Srbiiju. Beogradski aerodrom beleži istorijski rast. I za nekoliko godina novoosnovana kompanija AirSerbia će duplirati svoju flotu. (btw, vidim da smo dobili dozvolu da letimo za USA) Hapsimo lopove, menjamo zakone, pregovaramo čak i sa Prištinom. Postali smo kandidat za EU. Otpočinjemo sa novim velikim projektom koji će promeniti Beograd i Srbiju. Njegova vrednost je 3 mlrd, i one su već na putu...'

Ako pogledaš i opcija A i opcija B su relativne istina. (za nekog ko gleda sa strane). Jedino, zavisi kako ćemo je prezentovati. U slučaju A, potencijalni investitor će reći: 'Hm... hajde da sačekam još malo, da vidim šta će se dešavati i šta će konkurencija uraditi, pa ću razmisliti.' A u slučaju opcije B: 'Hm, stvarno se nešto dešava, stvarno BEG aerodrom raste, postaje hub, stvarno su postali kandidat... kako se budu približavali EU verovatno će biti skuplje nekretnine i teže poslovanje... možda da uđem odmah pre konkurencije.'

Srećom pa nisam odabrao marketing kao smer na fakultetu, ostadoh na spoljnoj trgovini! Jednostavno to ulepšavanje istine, mi nikako ne ide. :mrgreen:
 
Beograd na vodi - Belgrade Waterfront
Projekat uradila kompanija Eagle Hills
Ukupna površina od milion kvadratnih metara

60% stambena površina
17% komercijalna površina
15% maloprodaje, kulturne zone i zone zabave
Kula Beograd preko 200 metara visine
Tržni centar Beograd 140.000 kvadratnih metara
6000 stambenih jedinica
24 grupacije kancelarijskog prostora
8 hotela
Savsko šetalište 1,8 km
Centralni park 37,6 hektara
 
Drugari,da imamo za dokumentaciju evo linka sa izjavama na temu BnV
http://www.tanjug.rs/videodet.aspx?galID=132353
Muhamedu el Abar o arhitekturi
Muhamedu el Abar: Zaista mislim da smo u poslu koji menja ljudima život
Vučić: Srbija se ne odriče svojih prijatelja
Vučić: Zemljište neće menjati vlasnika
Vučić: Beograd će biti ubedljivo najvažniji grad jugoistočne Evrope
Mali o perspektivi projekta "Beograd na vodi"
Vučić o projektu "Beograd na vodi"
Pokrivalica
Aleksandar Vučić
Vučić: Ovo je samo početak
Vučić: pomoć Emirata na bilateralnom nivou veća nego pomoć svih ostalih zemalja zajedno
Pokrivanje
Siniša Mali
Maketa (pokrivalica)
Vučić: Prva faza gotova do kraja 2016. godine
Vučić o aspektu arhitekture
Vučić o Prokopu
Muhamedu el Abar: Vođstvo je jako bitno
Muhamedu el Abar: motiviše me rad sa tako divnim ljudima
Muhamedu el Abar o fazama gradnje
 
spatiotecte":2q2hmd1c je napisao(la):
A ko je VincentN sa skyscraper city-a?

Ili je veoma unapređena verzija bota 12.103, ili neko ko je direktno ili indirektno povezan sa projektom.

Ako je bot, onda skidam kapu ovima iz SNS, doveli su ih do savršenstva. :mrgreen:

Inače, čitam malo portale i sajtove iz regiona i moram priznati da nam većina zavidi na ovome.

Nekako ni sam nisam bio ubeđen da će išta biti od ovoga, pa ni sada nisam siguran, ali kako se stvari odvijaju i
činjenica da nije priča gurnuta pod tepih posle izbora već stavljana u prvi plan govori mi da je velika verovatnoća
da barem prva faza uspe. Za ostale faze sam još uvek skeptik.
 
Ne razumem na čemu nam "zavide"?
Na tome što ćemo da se otimamo da pokupujemo ove stanove, ili na radnim mestima koje će se otvriti samo da bi se popunio novoizgrađeni kancelarijski prostor?
 
relja":11785atb je napisao(la):
Ne razumem na čemu nam "zavide"?
Na tome što ćemo da se otimamo da pokupujemo ove stanove, ili na radnim mestima koje će se otvriti samo da bi se popunio novoizgrađeni kancelarijski prostor?

U biti klasično dečačko vi dobijate kulu a mi ne, nažalost većina rezonuje na taj idiotski način.

A to što nam je javni dug već dostigao 60% BDP, a stopa nezaposlenosti preko 20% to nikom ništa.
 
@Bivis
Ja svaki put kad idem na sajtove Blica ili B92 vidim gomilu botova.
Da li je moguca da je tolika navala botova?
 
Vrh