Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

F52D7AF0-8D4A-11ED-B8CA-0A8480FE094D.jpg
 
Eto za nas koji nismo bili svedoci izgradnje Novog Beograda, ovo je bila lepa prilika da gledamo kako su se gradili soliteri i blokovi, samo na drugoj strani reke:p
 
руку на срце јако је добра идеја ово за дечије позориште и зграда изгледа феноменално

али да, машу њеном реконструкцијом као шницлом изнад изгладнелог пса
 
Само што није у питању реконструкција већ рушење постојеће поште и изградња новог објекта.

Споменик ☑️
Музеј ☑️
Позориште ☑️

Сви услови за нови главни трг у Београду су ту, сем људи.

Свакако ту је похвала за било какве објекте културе у овом делу.
+ ложионица
 
"Новог" објекта који је старији од 95% Београђана
 
Стара фасада поште као из Дизниленда да је изашла, утолико је добро да је обнова старе фасаде у пакету са пресељењем дечјег позоришта. Још ако увече наместе дискотеку у фоајеу, ихај!
 
Похвално је што је на њој (ако добро назирем) представљен грб СХС а не актуелни, та мучена историјска грађевина је имала превише политичких интерпретација и промена кроз године

Ред је да једном заличи на себе и буде верна културноисторијском контексту у ком је саграђена
 
Само што није у питању реконструкција већ рушење постојеће поште и изградња новог објекта.

Споменик ☑️
Музеј ☑️
Позориште ☑️

Сви услови за нови главни трг у Београду су ту, сем људи.

Свакако ту је похвала за било какве објекте културе у овом делу.
+ ложионица

Па нисам више сигуран да нема људи, ако су наумили да "пребаце" центар града у БНВ на добром су путу,
био сам пре неки дан после дужег времена, невероватна гужва и на шеталишту и у и око Галерије,
такође и код оног дечјег новогодишње села или шта је већ, када дође лепше време биће још већа гужва викендом, а Савски трг је ту близу,
док је потез Теразије-Славија прилично замро.
 
Што Бошко Буха, зар нису и Коцкици обећали позориште у БНВ.
 
Posle duzeg vremena me put odveo u centar. Prosao terazije, terazijski tunel, brankov most. To je takva tuga, da se recima ne moze opisati. Ne znam kako dr gradonacelnik moze da spava. Tako rasturen, siv, prljav grad nikad nije bio. Sad nam je cak i terazijski tunel skroz isaran grafitima, sto nikad nije bio slucaj. Uvek su barem njega odrzavali, sad ni to.
Sve ce da urade da razbucaju ostatak grada, kako bi BnV delovao jos bolje i eksluzivnije, kako bi mogli da prodaju kvadrate i za 10k. Takodje kao zbog stednje struje pogasili dekorativno osvetljenje svih mostova, ali pogodite ovaj malignitet svetli u punom sjaju sa sve svetlosnim topovima sa kule koji jedan trosi vise nego cela Led rasveta mosta.
I sve se to desava na nase oci.
 
Jos nisu prvi muzej otvorili a pricaju o drugom.
Ne znam kako im to prolazi...
Nisu ni projekat uradili, sem ovog rendera a vec znaju sta ce biti u zgradi.
A vamo su zavrsili obnovu a jos uvek nema nekih pouzdanih informacija ko ce se useliti u zgradu zeleznicke stanice.

Ovo mi isto smrdi kao i glasanje za prebacivanje Zaricevog mosta:).
 
Predivan je Beograd na vodi! Nekako se sav ozarim kad sam tamo. 😃

Ako nas Novi Beograd podseca na Tita, H2O Beograd nas podseca na Vucica. Ako nas autoput Beograd-Nis i decenijama posle njegove smrti podseca na Tita, autoput Milosh the Great ce nas dugo podsecati na Vucica.

Svaka cast za neimarstvo!
 
Само што није у питању реконструкција већ рушење постојеће поште и изградња новог објекта.

Споменик ☑️
Музеј ☑️
Позориште ☑️

Сви услови за нови главни трг у Београду су ту, сем људи.

Свакако ту је похвала за било какве објекте културе у овом делу.
+ ложионица
Ја бих рекао да је цео пројекат ложионица, ложе нас да је то неки нови центар БГ-а.
 
Vrh