Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Аматери су и за урбанизам и саобраћај. Једино је мобилијар на нивоу - улилна расвета, ивичњаци, тротоари, ђубријере, травњаци са дрворедима.
A znas zasto je to tako? Jer je to sve islo iz NASIH DZEPOVA I ISKLJUCIVO OD NASIH PARA! Sva infrastruktura je bila obaveza na gradu i drzavi da je napravi i finansira, naravno opet zna se od cijih para i eto cuda zasto je to tako ispalo kad se ‘ne zali’

Jos koliko je stotina puta preko stvarnih troskova te infrastrukture i mobilijara strpano u necije dzepove…

Znaci bas nista ali nista pozitivno, sem jedne pljacke koje nigde u svetu nema na svakom nivou i jednog trajnog unistenja jednog vec provincijskog grada
 
Stvarno bi morali u nekom trenutku da napravimo distinkciju između botovanja i izražavanja mišljenja. Ja sam uvek otvoren da čujem argumente "druge" strane ("druge" pod navodnicima, jer ako nam je svima dobrobit Beograda stvarno na prvom mestu, svi smo na istoj strani), ali postoji očigledna granica, koja kad se pređe, moralo bi da se interveniše jer svaka racionalna diskusija od tog trenutka gubi smisao.
Ovo je formalni problem koji ja imam sa ovakvim ponašanjem. Lični i možda iracionalni problem koji ja imam je što investitorski "urbanizam" doživljavam kao nasilje nad nekim/nečim koga volim. Država u sprezi sa svojim investitorima siluje ovaj grad, a mi smo potpuno nemoćni. Beograd na vodi je investitorsko nasilje na steroidima - urbanizam se prilagođava investitoru umesto obrnuto, kvalitet arhitekture je očajan jer tržišna utakmica ne postoji, lista povrede zakona i zloupotreba institucija je beskonačna. Što je najironičnije, od svega, ostatak Beograda od ovoga ne da nema nema ništa (osim uređenog šetališta i još jednog tržnog centra), nego trpi nemerljivu i nepopravljivu štetu - nema nikakve finansijske benefite, pošto nije bio vlasnik zemljišta, pa i nije sunivestitor (nije da mislim da će i država videti neke pare ovde), finansira infrastrukturu i kreditira Bnv čime ozbiljno opterećuje svoj budžet, zbog čega sve stoji, a sve planirane buduće veće investicije su direktno ili indirektno vezane za BG i na kraju, kao šlag na torti, otimanje metroa - dugogodišnji san Beograđana je prerađen da bude po potrebama Bnv, a ne Beograda i ako ovo stvarno bude ostvareno, to će biti tragedija nemerljivih razmera.
Da li je pravdanje silovatelja i davanje medijskog prostora silovateljima demokratija? U čemu se Beobuild onda razlikuje od Informera?
 
Stvarno bi morali u nekom trenutku da napravimo distinkciju između botovanja i izražavanja mišljenja. Ja sam uvek otvoren da čujem argumente "druge" strane ("druge" pod navodnicima, jer ako nam je svima dobrobit Beograda stvarno na prvom mestu, svi smo na istoj strani), ali postoji očigledna granica, koja kad se pređe, moralo bi da se interveniše jer svaka racionalna diskusija od tog trenutka gubi smisao.
Ovo je formalni problem koji ja imam sa ovakvim ponašanjem. Lični i možda iracionalni problem koji ja imam je što investitorski "urbanizam" doživljavam kao nasilje nad nekim/nečim koga volim. Država u sprezi sa svojim investitorima siluje ovaj grad, a mi smo potpuno nemoćni. Beograd na vodi je investitorsko nasilje na steroidima - urbanizam se prilagođava investitoru umesto obrnuto, kvalitet arhitekture je očajan jer tržišna utakmica ne postoji, lista povrede zakona i zloupotreba institucija je beskonačna. Što je najironičnije, od svega, ostatak Beograda od ovoga ne da nema nema ništa (osim uređenog šetališta i još jednog tržnog centra), nego trpi nemerljivu i nepopravljivu štetu - nema nikakve finansijske benefite, pošto nije bio vlasnik zemljišta, pa i nije sunivestitor (nije da mislim da će i država videti neke pare ovde), finansira infrastrukturu i kreditira Bnv čime ozbiljno opterećuje svoj budžet, zbog čega sve stoji, a sve planirane buduće veće investicije su direktno ili indirektno vezane za BG i na kraju, kao šlag na torti, otimanje metroa - dugogodišnji san Beograđana je prerađen da bude po potrebama Bnv, a ne Beograda i ako ovo stvarno bude ostvareno, to će biti tragedija nemerljivih razmera.
Da li je pravdanje silovatelja i davanje medijskog prostora silovateljima demokratija? U čemu se Beobuild onda razlikuje od Informera?
Dobili nista nismo, opet napominjem, da ne mesamo izraze. Samo je oteto i unisteno sve trajnim ruglom i bedom.

A te antracit korpe ivicnjake i bandere ce otplacivati i nasi unuci zasigurno.
 
credit: bestofbelgrade
323284142_508887354610138_839871567673010565_n.jpg
 
Ne brini ti za pare. Kad se domacinski posluje, pare se lako nadju.
За сад нема пара један патрљак једног булевара у строгом центру да се прошири. Наша власт послује кафанско-вашарски а не домаћински.
 
Stvarno bi morali u nekom trenutku da napravimo distinkciju između botovanja i izražavanja mišljenja. Ja sam uvek otvoren da čujem argumente "druge" strane ("druge" pod navodnicima, jer ako nam je svima dobrobit Beograda stvarno na prvom mestu, svi smo na istoj strani), ali postoji očigledna granica, koja kad se pređe, moralo bi da se interveniše jer svaka racionalna diskusija od tog trenutka gubi smisao.
Ovo je formalni problem koji ja imam sa ovakvim ponašanjem. Lični i možda iracionalni problem koji ja imam je što investitorski "urbanizam" doživljavam kao nasilje nad nekim/nečim koga volim.
Nisi ti spreman da cujes razlicito misljenje. Naravno da ja zelim najbolje za Beograd i za drzavu. Moj stav je drugaciji od tvog ali ti ne zelis da ga cujes i kada ga cujes dozivljavas situaciju pod histerijom. Pokazalo se u praksi da nisi spreman da cujes razlicito misljenje ili drugaciji argument. Cim se cuje drugacije razmisljanje odmah se svodi na optuzbe "nizak IQ, botovanje i u slicnim situacijama se pominju i neki krezubi". BB nije zuti tabloid gde ce svi da klimaju glavom vec forum za razmenu misljenja o Beogradu i projektima u Beogradu.
Treba da ti je drago sto postoji i drugacije razmisljanje na forumu jer bi se sve svelo onda na opoziocioni tabloid a ja nisam ni pro opozicija ni pro pozicija. Vec samo za Beograd dajem najbolje misljenje i naravno ponekad ocenim nesto sta mislim da je dobro uradjeno.

Prakticno da bi podigli standard i kvalitet zivota u Beogradu treba nam vise izgradnje da bi drzava imala vise novca.
Moj stav je da je Beograd na vodi doprineo znacajno ekonomiji cele Srbije zbog gradjevinske industrije, poreza na imovinu, poreza na prenos apsolutnih prava, porez na zakup lokala, zapoosljavanje ne tako malog broja ljudi, sredjivanje uzasno zapustenog dela Beograda koji se niko nije setio (ili nije umeo) da sredi decenijama unazad.
Ono sto bi ja zeleo jeste da se po istom principu (a bez obzira u kojoj vlasnisckoj strukturi): "skloni trenutni krs od sajma", "sredi blok 18 (stim da ostane jedan deo zeleni pojas)", "sredi sve do Kalemegdana" i "da se nastavi do Pancevackog mosta a jednog dana i da se nastavi sa one strane Pancevackog mosta pa sve do Grocke". Moje zelje su zaista legitimne ali pitanje je koliko su ostvarive zbog nerazumevanja ljudi koji su zlobni umesto da su srecni jer ce biti vise posla za sve.
Ko god je dosao u Beograd (prvi put u zivotu) je rekao WOW za Beograd na vodi. Bukvalno svako. Ne za Kalemegdan, Adu ili Avalu nego za Beograd na vodi. Nema ni jedna jedina osoba da je rekla "Urbanisticko nasilje". Ovde pricam o ljudima koji su u biznisu i koji su proputovali svet i koji nisu nasi drazvljani najcesce ili recimo ako jesu onda nasi iz druge ili trece generacije. Svaka od tih osoba se zatim raspitivala za cene nekrtnina sto dodatno podstice nasu ekonomiju. Ovakav projekat kao magnet privlaci investitore iz celog sveta i jedan od najboljih poteza drzave je upravo izgradnja Beograda na vodi. Jedna Amerikanka koja radi u Appleu i koja je obisla preko 100 zemalja (ima na njenom Facebooku) je posetila i Beograd i ja sam imao prilike da joj pokazem BNV. Ostala je bez teksta kako je sve uradjeno. Bukvalno je bila u šoku. Njena recenica na promenadi je bila u fazonu "pogledaj kako je ovo dobro".

Zato se i postavlja pitanje da li je dezurni hejt protiv ovog projekta iz ciste zlobe prema sadasnjoj vlasti (najverovatnije) ili je u pitanju kratkovidost i da nasi ljudi bez iskustva ne mogu da procene racionalno koliko je ovo znacajno za Srbiju.

Po meni veoma je vazno da se potpise novi LEX Specijalis po kome ce se za tako veliku investiciju omoguciti dodatne pogodnosti kupcima ili investitorima. S obzirom da je veliki deo kupaca iz dijaspore treba im omoguciti da mogu recimo preko reda ili jos bolje online da resavaju licnu kartu, beli karton, porez na imovinu, vozacku dozvolu, pasos i slicno. Kako bi se osetili da su prihvaceni i da ne bi bilo zalbe na nase drzavne sluzbe. Na primer kupis stan u kuli donose ti lk na adresu. (praksa u San Francisku za velike investitore). Besplatno parkiranje u celom gradu da se ne bi smarali sa SMS-om. Lex Specijalis bi ovog puta mogao da obuhvati i neke druge znacajne projekte kao sto je Savski most, sredjivanje Gazele, kolektori za reku i slicno. Lex specijalis bi mogao da omoguci i posebne garancije drave za one koji kupuju na kredit. Da se dozvoli firmi Beograd na vodi doo da ima pravo veta na drzavne projekte na opstini Savski Venac u narednih 30 godina. U svakom slucaju treba omoguciti nesto posebno kako bi trend privlacenja investitora ili kupaca iz celog sveta bio nastavljen istim tempom.
 
Ok, ti sad nekome ko stvarno jeste član Mense i ko je stvarno proputovao stotinjak zemalja pokušavaš da prodaš ovakvu priču? Po stoti put - ovo manipulisanje činjenicama kombinovano sa očiglednim lažima prolazi samo kod vaših glasača. Nemam više snage, ako neće administrator da se bavi tobom, ja ne želim, a sigurno se neću spuštati na taj nivo da odgovaram na ovakve političke pamflete
 
Sad me etiketiras i da sam lažov bez da navedes sta je laž. Ja na primer tebi to ne radim.
Srećna ti nova 2023. godina!

Svima kojima su na terenu poručujem saljite fotografije najveceg spektakla na svetu :D:D:D
 
Pusti ga. Ja umirem od smeha na ovo da je svako rekao wow… ne mogu pa ovo je ono dno bez dna…

Sta tacno? Demit sifonjeri sa sarenim napuklim fasadama? Glavna zgrada koja je kao najgora sklepotina u obliku one stvari, sa onolikim alu lajsnama i po nekim staklom kao prorez?

Sto sve ima primese Turkmenistana i socijalnog stanovanja i naselja za zbrinjavanje socijalnih kategorija stanovnistva 80ih u Sssr-u… mislim prejadno i presmesno
 
Sad me etiketiras i da sam lažov bez da navedes sta je laž. Ja na primer tebi to ne radim.
Srećna ti nova 2023. godina!

Svima kojima su na terenu poručujem saljite fotografije najveceg spektakla na svetu :D:D:D

Ok, najbezočnija laž u tvom izlaganju je to da su svi oduševljeni i raspamećeni projektom, onda sledi manipulisanje sa ekonomskim efektima, praćeno spinovanjem da zakoni i propisi nisu bitni kad je nešto tako prokleto lepo. Pritom nisi dao konkretan odgovor ni na jednu moju primedbu za Bnv, nego se kao dobar bot uvek vraćaš na unapred pripremljeni materijal. I to da je barem neki originalni materijal, nego sve neke izlizane priče koje smo čuli milion puta
 
Ok, ti sad nekome ko stvarno jeste član Mense i ko je stvarno proputovao stotinjak zemalja pokušavaš da prodaš ovakvu priču? Po stoti put - ovo manipulisanje činjenicama kombinovano sa očiglednim lažima prolazi samo kod vaših glasača. Nemam više snage, ako neće administrator da se bavi tobom, ja ne želim, a sigurno se neću spuštati na taj nivo da odgovaram na ovakve političke pamflete
Sve se slazemo, imam isto misljenje za Vradovica, al kakvo veze ima Mensa sa bilo cim iskreno hahahahahahaha
 
Sve se slazemo, imam isto misljenje za Vradovica, al kakvo veze ima Mensa sa bilo cim iskreno hahahahahahaha
Pokusava da poistoveti nekoga ko podrzava neki projekat sa niskim IQ. To je fraza koja se koristi vec godinama za svakoga ko podrzi bilo sta sto je uradila sadasnja vlast.
Ideja je da se na taj nacin diskredituju sagovornici tako sto se omalovaze ili im se umanji vrednost. On je prvi pomenuo low IQ i to je klasicna prica kako se diskredituju oni koji bilo sta podrze od toga sto gradi sadasnja vlast. Kad se vlast bude promenila ja cu verovatno podrzavati i njihove projkte koje smatram da su dobri a onda ce se naci neki novi koji ce da diskredituju stare. Na slican nacin pojedini koriste i termin "krezubi".

Ok, najbezočnija laž u tvom izlaganju je to da su svi oduševljeni i raspamećeni projektom,
Rekao sam svi koje sam ja dovodio ili su dosli kod mene u posetu tao da to nije laž već istina.
onda sledi manipulisanje sa ekonomskim efektima
Nije to nikakvo manipulisanje vec moja argumentacja. Ako nesto nije istinito ti onda navedi konkretno šta.
Svaki kupac (svima nama zajedno u Beogradu) nam je važan jer to dovodi do dolaska kapitala u Srbiju.
Da nije Beograda na vodi ja verovatno nikada ne bi investirao u Bg. Beograd na vodi me je privukao kao projekat
i jedan od glavnih faktora zasto cu najverovatnije da odlucim da se preselim da zivim u Beogradu. Da nije Beograda na vodi iskreno ne bi razmisljao o povratku u Srbiju.
praćeno spinovanjem da zakoni i propisi nisu bitni kad je nešto tako prokleto lepo
Niko nikada nije rekao da propisi nisu bitni (to je spin) ili da se meri neka lepota. Ja sam napisao da propisi treba da se izmene kao sto je praksa u svetu da svako ko investira u Beograd na vodi dobije jos neku dodatnu specijalnu pogodnost. Na primer "zlatni pasos" ili nesto da se podstakne dijaspora i strani investotri da investiraju novac. Ja samo kazem da treba da se legalizuje prioritizovanje zahteva vezano za BNV (bas kao sto je i uradjeno Lex Specijalisom) samo da bude neka jos nadogradnja.
BNV je projekat od nacionalnog znacaja i svakako da je vazno da se investitorima omoguci da se osecaju dobro sto su tu investirali.
Pogotovo na primer ako predju investiciju od 1M eura u Beograd.
Pritom nisi dao konkretan odgovor ni na jednu moju primedbu za Bnv
Zao mi je sto nisam razumeo ni jednu tvoju primedbu za BNV, zato sto su sve bile uopstene fraze koje meni nista ne znace. Evo citiracu neke da se podsetimo.
Što je najironičnije, od svega, ostatak Beograda od ovoga ne da nema nema ništa (osim uređenog šetališta i još jednog tržnog centra), nego trpi nemerljivu i nepopravljivu štetu - nema nikakve finansijske benefite, pošto nije bio vlasnik zemljišta, pa i nije sunivestitor (nije da mislim da će i država videti neke pare ovde), finansira infrastrukturu i kreditira Bnv čime ozbiljno opterećuje svoj budžet, zbog čega sve stoji, a sve planirane buduće veće investicije su direktno ili indirektno vezane za BG i na kraju, kao šlag na torti, otimanje metroa - dugogodišnji san Beograđana je prerađen da bude po potrebama Bnv, a ne Beograda i ako ovo stvarno bude ostvareno, to će biti tragedija nemerljivih razmera.
Apsolutno se ne slazem sa svime napisanim i mislim da je destruktivno da neko tako razmislja. Ne znam ni odakle bi poceo.
 
Poslednja izmena:
Jesam i potpuno podrzavam pravljenje pesacke zone u veoma sirokom centru Beograda. To su nesto bili krenuli pa stali.
Pesacka zona, vise garaza, jos par mostova i tunela i naravno metro!
Saobracaj definitivno mora da se resava.

Drago mi je da su napravili ovaj Vilsonov Bulevar i trebalo bi vise takvih da se ima jer ovaj jedan je premalo.
Не могу људи да иду пешице у недоглед. Човек није коњ. Мора да има неко превозно средство.

Саобраћај се решава тако што се мање гради, а и када се гради, мора да се гради рационално. Не овако.
 
Pokusava da poistoveti nekoga ko podrzava neki projekat sa niskim IQ. To je fraza koja se koristi vec godinama za svakoga ko podrzi bilo sta sto je uradila sadasnja vlast.
Ideja je da se na taj nacin diskredituju sagovornici tako sto se omalovaze ili im se umanji vrednost. On je prvi pomenuo low IQ i to je klasicna prica kako se diskredituju oni koji bilo sta podrze od toga sto gradi sadasnja vlast. Kad se vlast bude promenila ja cu verovatno podrzavati i njihove projkte koje smatram da su dobri a onda ce se naci neki novi koji ce da diskredituju stare.
Poistovećujem vašu ciljnu grupu sa niskim IQ, opet lažeš

Rekao sam svi koje sam ja dovodio ili su dosli kod mene u posetu tao da to nije laž već istina.

Nije to nikakvo manipulisanje vec moja argumentacja.

Za nekog ko tvrdi da poseduje milione, ekonomija i ekonomska logika ti ne idu baš najbolje

Ako nesto nije istinito ti onda navedi konkretno šta.
Svaki kupac (svima nama zajedno u Beogradu) nam je važan jer to dovodi do dolaska kapitala u Srbiju.
Da nije Beograda na vodi ja verovatno nikada ne bi investirao u Bg. Beograd na vodi me je privukao kao projekat
i jedan od glavnih faktora zasto cu najverovatnije da odlucim da se preselim da zivim u Beogradu. Da nije Beograda na vodi iskreno ne bi razmisljao o povratku u Srbiju.
Znači vraćaš se u Srbiju zato što imaš priliku da kupiš "kvalitetan" stan na dobroj lokaciji? Zanimljivo...kako se odmah nismo setili ovako jednostavnog načina da vratimo te hiljade i hiljade imigriralih

Niko nikada nije rekao da propisi nisu bitni (to je spin) ili da se meri neka lepota. Ja sam napisao da propisi

Nego šta nego si rekao - na svako spominjanje kršenja zakona okrećeš glavu, a uspeo si i da izjaviš da tvojim gostima ovo nije "urbanističko nasilje". Znači tvoji gosti (investitori) treba da se pitaju za takve stvari, a ne kompetentni državni organi?

treba da se izmene kao sto je praksa u svetu da svako ko investira u Beograd na vodi dobije jos neku dodatnu specijalnu pogodnost. Na primer "zlatni pasos" ili nesto da se podstakne dijaspora i strani investotri da investiraju novac. Ja samo kazem da treba da se legalizuje prioritizovanje zahteva vezano za BNV (bas kao sto je i uradjeno Lex Specijalisom) samo da bude neka jos nadogradnja.
BNV je projekat od nacionalnog znacaja i svakako da je vazno da se investitorima omoguci da se osecaju dobro sto su tu investirali.

Zašto je Bnv projekat od nacionalnog značaja? Ako ne umeš da mi odgovoriš bez otrcanih i neistinitih fraza o milijardama investicija i hiljadama radnih mesta, ne trudi se ni da odgovaraš. Stranački propagandni materijal me ne zanima

Pogotovo na primer ako predju investiciju od 1M eura u Beograd
Zao mi je sto nisam razumeo ni jednu tvoju primedbu za BNV, zato sto su sve bile uopstene fraze koje meni nista ne znace. Evo citiracu neke da se podsetimo.

Više od tebe nisam ni očekivao. Zato niko i ne može da podnese vas i vaše urbanističko silovanje. Samo na sebe mislite, a kad vam neko ukazuje na očigledne probleme, pravite se mutavi. Ajde, pošto ti moje primedbe "ne razumeš", svojim rečima objasni benefite od Bnv za običnog Beograđanina...bez da koristiš reči pacovi i zmije

Apsolutno se ne slazem sa svime napisanim i mislim da je destruktivno da neko tako razmislja. Ne znam ni odakle bi poceo.
Ne slažeš se sa činjenicama? Zanimljiv način razmišljanja i negiranja realnostima...opet, nešto specifično za vašu felu
 
Igore banuj ga, aman zaman više.

Ja u 2023. napuštam forum ako se nastavi ovo tolerisanje trolova i botova. Verovatno niko neće zažaliti za mnom ali je dobro za moje mentalno zdravlje

Koraci:
- Uloguješ se u Beobuild forum
- Mišem pređeš preko imena korisnika
- Pričekaš sekundu, i pojavi ti se pop-up
- Klikneš na opciju "Ignore"
- Više ne vidiš postove dotičnog člana dokle god si ulogovan u forum
 
Vrh