Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Delija":3lzwqf21 je napisao(la):
nombre":3lzwqf21 je napisao(la):
Delija mislim da bi trebao manje da posecujes ovaj forum. Nije dobar za tvoje mentalno zdravlje. :wink:
Хвала на овом злонамерном и некултурном коментару. Имаћу га у виду у будућим расправама.

Zao mi je sto si ga tako shvatio ali to mi nije bila namera.

Jednostavno neshvatljivo mi je kako ljudi imaju potrebu da zamere svemu sto je dobro. Ali kao sto je Bivs napisao razliciti stavovi su bogatstvo ovog foruma.
 
Da nisu malo požurili sa ogledno-poglednim stanom?
Uobičajeno je da se takav stan odradi tokom gradnje ?
 
Ljudi sa tolikim parama i ozbiljni buduću kupci tih stanova će se svakako raspitati o izvodjaču,pretražiti nešto o tome na netu itd. Raspitaće se šta se trenutno radi u SA,kada bi trebalo da počne gradnja stanova,cene,kvalitet gradnje,struktura stanova,spratnost i još mnogo toga. Ne verujem da će na pomen investitora, biti razgrabljeno nekoliko hiljada stanova,kako se pričalo.Od čitave priče imaćemo za sada veliki bilbord i ogledno -pogledni stan,a početak gradnje tih stanova,realno .... 2020godina
 
Zuma":1nvhi243 je napisao(la):
Ako je SVO zemljište unapred i bezuslovno prepisano zajedničkoj firmi u kojoj 2/3 vlasništva imaju Arapi, onda Arapi kontrolišu tu zemlju. Nebitno je preko koje firme, ako oni donose odluke u njoj. U praktičnom smislu, situacija je potpuno jednaka kao da su joj oni direktni vlasnici. Sudovi tu ne mogu pomoći, jer tu arbitražu ne možemo dobiti. Plus što kažu da oni uvek zahtevaju da nadležni sud bude baziran kod njih.

Opet se ogradjujem od teksta iz Politike (da li je u pitanju špekulacija ili ne), hoću da iznesem stav kako ja to doživljavam.Mi ulažemo zemljište,a arapski investitor maglu i postaje vlasnik 2/3 zemljišta.Pominje se da će arapski investitor uložiti novac,pa normalno mi je da investitor ulaže novac za gradnju, ali mi je takodje normalno i da taj isti investitor plati to zemljište po tržišnoj ceni.
Našao sam i jedan link na netu,ne znam koliko su cene aktuelne:
http://www.kombeg.org.rs/aktivnosti/udr ... ?veza=1259
"Masovna stanogradnja nije planirana ni u prvoj zoni, kojoj pripadaju najatraktivniji delovi - Dedinje, delovi Čukarice, Savski venac, Stari grad, Novi Beograd, Zemun, Zvezdara i Voždovac... Ovde je naknada za uređenje po kvadratu 18.954 do 29.484 dinara. "
 
Ogledni - ugledni - navodni stan je ustvari simulacija zamisljenog prostora, u ovom slucaju u kombinaciji simulacije buduceg pogleda koji sluzi iskljucivo u marketinske svrhe...simulacija bilo cega se moze smestiti bilo gde i bilo kada...cista iluzija buduceg korisnickog iskustva...
 
Delija":1vk124ij je napisao(la):
Zuma":1vk124ij je napisao(la):
Uzevši u obzir predviđeni koeficjent izgrađenosti, bar 90% stanova u SA će kao vidik imati vertikalni betonski zid susednog solitera nedaleko od svog prozora. Oni koji su dovoljno srećni da im prozor gleda između dva susedna solitera, gledaće u sledeći, treći soliter, koji se vidi u rupi imeđu ova dva.
На страну сва имбецилност наводног београда, узевши у обзир да је тај велики коефицијент изграђености постигнут кулама а не бедемима и крмачама поглед станара у том имагинарном наводном београду би био лепши, хуманији и отворенији него у било ком стамбеном бг насељу изграђеном у последњих 30 година и са већим размаком између стамбених јединица.

Humaniji, ovde?

beograd-na-vodi.jpg


ili ovde?

untitled.jpg


Humanost visokih zgrada je vrlo uslovna. Ideja je da se odlaskom u visinu za ljude oslobađa zemljište između zgrada. Ta humanost je realizovana samo ako su zgrade sve dalje jedna od druge što su više. Tj naseljenost ostaje ISTA, ali ima više slobodnog zemljišta, pa se to računa kao humanije. Ali ovde ne postoje veći razmaci između stambenih jedinica, pa su odlazak u visine shvatili samo kao mogućnost da se na istoj površini spakuje još mnogo više ljudi. Tako zgrade jesu više, ali je njihovo međusobno rastojanje isto ili možda i manje nego u Novom Beogradu (zavisi kako se računa ovih par spratova u prizemlju), pa čitava teorija humanosti pada u vodu. Ne može gušće pakovanje ljudi biti humanije, pa kako ih god spakuješ, horizontalno ili vertikalno. Ovde jesu išli u visinu, ali su onda povećali i gustinu, pa se to svodi na isto.
 
Је ли намерно подмећеш рендере који више нису актуелни или се само шалиш са мном?

Не доводи ме у ситуацију да браним наводни Београд. Чак и у тим првим рендерима са насумично набацаним једним те истим кулама оне су (не и њихови приземни анекси) знатно удаљеније једне од других него што је то случај са било чиме изграђеним у Бг-у последњих деценија.
 
Sačekajmo onda petak pa ćemo videti na najnovijim verzijama. Ne očekujem nikakvu razliku u pogledu gustine pakovanja zgrada, ali će uz snimke makete iz pogodnih uglova bar biti jednostavnije za komentarisanje.
 
Kule će parati oblake: Ovo su budući simboli Beograda
Milana Pejić | 22. 06. 2014. - 14:03h | Komentara: 0
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/475383 ... i-Beograda (ceo tekst)

Da je studija visokih objekata ranije ukinuta, prestonica bi danas verovatno drugačije izgledala - s već nekoliko oblakodera koji bi se utrkivali koji je viši.
484689kula-voda-copyff.jpg

Kula Beograd na vodi

Privremeni organ je pre formiranja gradske vlasti stavio van snage studiju koja je ograničavala visinu objekata, čime su investitori iz Emirata dobili zeleno svetlo da u Savamali grade toranj visok 210 metara u sklopu „Beograda na vodi“.

Ovo znači da prepreka više nema ni za Miroslava Miškovića i Milana Beka koji su planirali da Beograd obogate tornjevima visine 144, odnosno 250 metara.

Tako je kompanija „Delta holding“ još 2007. godine predstavila projekat koji je obuhvatao izgradnju poslovno-hotelskog tornja na 35 spratova na Novom Beogradu površine 110.000 kvadrata. Projekat vredan 150 miliona evra trenutno je stopiran, a iz ove kompanije nismo dobili odgovor da li je zaustavljanje radova imalo veze s visinom tornja, kao ni da li planiraju da ga ponovo aktiviraju.

Kompanija Miroslava Miškovića je i na Autokomandi zamislila da zapara oblake tako što bi se uz tržni centar našle i dve kule visine 102 metra. Upravo zbog visine gradnja ovih objekata nije dozvoljena, ali je odobren projekat tržnog centra „Planet“ na čak 200.000 kvadrata, čija je izgradnja trebalo da počne u proleće 2013.

Slična sudbina zadesila je i biznismena Milana Beka, koji je planirao da u Luci Beograd uzdigne poslovno-komercijalnu zgradu od čak 250 metara. Problemi oko konverzije zemljišta Luke stopirali su skoro sve planove na ovoj lokaciji, pa je tako i sudbina tornja ostala nepoznata. Ni iz Luke Beograd nismo dobili odgovor na pitanje kakvi su dalji planovi.

Studija štitila gradsku vizuru
- Studija visokih objekata jeste imala svojih mana, ali vodila je računa o gradskim vizurama, zaštiti životne sredine i kulturnih dobara. Njeno ukidanje povlači i formiranje novih kriterijuma za planove detaljne regulacije. Problem je razlog zbog kojeg je ona ukinuta, jer bi to značilo da ovde bilo koji projekat koji se ne uklapa u regulativu zahteva njenu promenu umesto prilagođavanje projekta - kaže Vesna Cagić, predsednica Društva arhitekata Beograda.

S druge strane, ukoliko izraelska kompanija „Plaza centres“ dobije neophodne dozvole, Beograd će u Ulici kneza Miloša dobiti kulu visine od oko 100 metara.

- Projekat je nekoliko puta odlagan, između ostalog, i zbog studije visokih objekata. Tokom svih ovih godina otakako je „Plaza“ ušla na srpsko tržište, blisko sarađujemo s gradskim vlastima kako bismo ispunili sve neophodne propise, ali se nadamo da će ta procedura u budućnosti biti brža. Drago nam je da je studija ukinuta jer smatramo da to na prvom mestu koristi građanima, a onda i investitorima - kaže za „Blic“ Rabio Shihab, glavni direktor kompanije, i dodaje da za početak čekaju odobrenje Sekretarijata za saobraćaj, koji još nije odobrio projekat.

I iz kompanije „Real holding“, koja posluje kao posrednik grčke „QS investment“, koja gradi „Jugoslaviju“, pozdravili su odluku da se studija stavi van snage.

- Studija je i ranije trebalo da bude ukinuta jer je služila kao izgovor da se nekom zabrani gradnja, što je otvaralo mnoge malverzacije. Sad kada je studija ukinuta, nema više prepreka i videćemo odluku Komisije za planove, gde nam projekat stoji još od februara - rekao nam je Rajan Rajačić ispred „Real holdinga“.

Nezavisno od studije, zeleno svetlo već su dobili domaća kompanija „Napred“ i ruska „PSP - Farman“, koje će na Novom Beogradu podići nebodere. „Napred“ će uz stambeni blok i tržni centar podići kule bliznakinje od 75 metara, a očekuje se da radovi budu gotovi sredinom 2015. godine. Rusi takođe uveliko grade stambeno-poslovni blok „West 65“, čija će kula sa čak 146 metara visine biti najviši gradski obakloder, bar dok se ne izgradi „Toranj na vodi“.

1. KULA BEOGRAD NA VODI
Savamala
484689kula-voda-copyff.jpg

Kula Beograd na vodi
POSLOVNA KULA
Visina: 220 metara
Investitor: arapska kompanija „Igl Hils“
Status: u planu, odobreni projekti
---------
 
Ovo su noviji projekti koje je uradio Skidmore, Owings & Merrill LLP (SOM), arhitektonska kompanija koja je pobedila na konkursu za ,,Belgrade Tower''.

One World Trade Center, New York
245px-OneWorldTradeCenter.jpg

Al Hamra Tower, Kuwait
200px-Alhamra_Tower.jpg

China World Trade Center Tower III
250px-China_World_Trade_Center_III.jpg

Pan Peninsula, London
275px-Pan_Peninsula_London.jpg

Trump International Hotel and Tower, Chicago
225px-20090518_Trump_International_Hotel_and_Tower%2C_Chicago.jpg

Pearl River Tower
240px-PearlRiverTower_Jan.jpg

Cayan Tower, Dubai
240px-Infinity_Tower_-_Dubai.jpg


Kao što vidite reference su i vise nego odlicne.
 
Cisto informativno, novoosnovana kompanija Eagle Hills cerka firme Emaar Properties je registrovana u Srbiji sa uplacenim kapitalom od 410 000 dolara i 0 zaposlenih.
 
spatiotecte":1fqahb1n je napisao(la):
Cisto informativno, novoosnovana kompanija Eagle Hills cerka firme Emaar Properties je registrovana u Srbiji sa uplacenim kapitalom od 410 000 dolara i 0 zaposlenih.

Začudio me ovaj podatak sa nula zaposlenih, pogledao sam na netu, u Srbiji imamo oko 25.000 firmi sa nula zaposlenih :shock:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=784213
 
Sajt koji su postavili ispod rendera još uvek nije u funkciji
 
Upravo je na taj sajt - Belgrade Waterfront - Igor mislio kada je pre par nedelja rekao da je domen već registrovan i da je sajt u pripremi.

Čekiramo ga sigurno već mesec dana i uvek je stajala siva pozadina na kojoj je belim slovima stajalo "Under construction", a danas kada su okačili ovaj bilbord čak ni toga više nema, već samo "Internal Server Error" :D Verovatno će do petka biti onlajn.
 
Bas je inteligentno staviti ogroman render sa internet sajtom koji ne radi. Komunikacija i reklamiranje na nivou! :notok:
 
Nije ga počupao vetar, nego još nisu zategli i privezali sve :D Gvirim malo na kamerama Mondo portala i 24 sata, još malo pa gotovo!
 
loyola":8t3gp3wi je napisao(la):
Одвратно


A sta to?

Inace meni je u startu "odvratno" sto ne znas da uslikas kako treba jedan obican pano a o ostalom moze da se diskutuje.
 
Mislim da je sada svima vise nego jasno o koliko ozbiljnom projektu i kompaniji se radi.
Previse je novca do sada ulozeno da bi se odustalo od projekta (zadruga, konkursi, maketa, sajam, osnivanje nove firme...), a i sejk ne bi dozvolio sebi tu sramotu.
Nismo ni svesni koliko srece imamo da tako veliki igrac dodje kod nas.
Vidim dosta vas smatra da grad poklanja zemljiste. Da se ja pitam zemljiste bi poklonio jer bolje da se ulozi 3 milijarde nego nista. Vi samo gledate direktne prihode, a zaboravljate na indirektne. Svi ti kvadrati ce placati struju i komunalije drzavi, bice zaposljena gomila novih ljudi, zahvaljujuci trznom centru turisti ce potrositi vise novca sto znaci vise novca za nas itd. Jednostavno ceo kompleks ce zaradjivati novac za drzvu i nakon sto bude gotov.
Pogledajte malo komentare nasih suseda za ovaj projekat i videcete koliko su oni ljubomorni i zlonamerni u smislu da se nadaju da do ovoga nece doci.
Najbolje od svega je sto ovaj projekat ubrzava i obavezuje grad da zavrsi decenijske projekte kao sto su Prokop, nova autobuska stanica, most Vinca...
I jos nesto, praksa je u svetu da veliki investitori imaju olaksice. Mnoge drzave placaju dolazak i poklanjanu zemljiste velikim kompanijama da dodju na njihovo trziste (Slovacka to cesto radi) a mi u ovom slucaju ne da necemo to raditi nego cemo dobijati i deo zarade a pritom necemo finansirati gradnju a i nismo zaduzeni za prodaju.

I kome smetaju neboderi neka se vrati u svoje selo!
 
Vrh