Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

nombre":1c907nak je napisao(la):
Mislim da je sada svima vise nego jasno o koliko ozbiljnom projektu i kompaniji se radi.
Previse je novca do sada ulozeno da bi se odustalo od projekta (zadruga, konkursi, maketa, sajam, osnivanje nove firme...), a i sejk ne bi dozvolio sebi tu sramotu.
Nismo ni svesni koliko srece imamo da tako veliki igrac dodje kod nas.
Vidim dosta vas smatra da grad poklanja zemljiste. Da se ja pitam zemljiste bi poklonio jer bolje da se ulozi 3 milijarde nego nista. Vi samo gledate direktne prihode, a zaboravljate na indirektne. Svi ti kvadrati ce placati struju i komunalije drzavi, bice zaposljena gomila novih ljudi, zahvaljujuci trznom centru turisti ce potrositi vise novca sto znaci vise novca za nas itd. Jednostavno ceo kompleks ce zaradjivati novac za drzvu i nakon sto bude gotov.
Pogledajte malo komentare nasih suseda za ovaj projekat i videcete koliko su oni ljubomorni i zlonamerni u smislu da se nadaju da do ovoga nece doci.
Najbolje od svega je sto ovaj projekat ubrzava i obavezuje grad da zavrsi decenijske projekte kao sto su Prokop, nova autobuska stanica, most Vinca...
I jos nesto, praksa je u svetu da veliki investitori imaju olaksice. Mnoge drzave placaju dolazak i poklanjanu zemljiste velikim kompanijama da dodju na njihovo trziste (Slovacka to cesto radi) a mi u ovom slucaju ne da necemo to raditi nego cemo dobijati i deo zarade a pritom necemo finansirati gradnju a i nismo zaduzeni za prodaju.

I kome smetaju neboderi neka se vrati u svoje selo!

Prvi bold je nadam se jasan. Gramatika, čisto da ti se ne omakne opet negde.

Drugi bold. Da li da budem srećan i zbog Mubadale i farbrike čipova? Navodnjavanja i poljoprivrede? Zbog ugovora sa Etihadom koji još nisamo videli? ili npr. FAPercedesa? Voleo bih da mi predstaviš tu cost-benefit analizu koju imaš u glavi koja se tiče BNV. Uzimati zdravo za gotovo ono što političari serviraju bez ijedne detaljnije analize i plana je u najmanju ruku naivno.

Treći bold. Mi ne dajemo olakšice? Šta je radio ministar Dinkić? Mi smo se razbacivali, a ne vidim da smo blizu Slovačke (zemlja sa najbržim procesom tranzicije).
 
Somi303":epyh42r1 je napisao(la):
Ја тражим задругу :?

Ne vidi se taj deo na renderu - otprilike se vidi prostor od Lastine autobuske stanice do Gazele. Ne vide se ni Savski trg i Železnička stanica.
 
Zasto se niste toliko interesovali za Jat koji je bio rak rana drzave? Sad odjednom svakog zanima ugovor sa Etihadom? A sto je Jat bio leglo korupcije i loseg poslovanja nikom nista.

Sto se tice Mubadale i fabrike cipova :laugh: Pa zar se velike investicije realizuju preko noci? Za takve investicije su potrebene godine za analizu, a do realizacije da ne pricam.

Nisam ni spomenuo da mi nismo davali olaksice.
 
nombre":1os1pmpa je napisao(la):
Zasto se niste toliko interesovali za Jat koji je bio rak rana drzave? Sad odjednom svakog zanima ugovor sa Etihadom? A sto je Jat bio leglo korupcije i loseg poslovanja nikom nista.

Sto se tice Mubadale i fabrike cipova :laugh: Pa zar se velike investicije realizuju preko noci? Za takve investicije su potrebene godine za analizu, a do realizacije da ne pricam.

Ko smo to mi? Odakle ti zaključak da se JA nisam interesovao za stanje u JAT-u? I ne vidim kakav je to razlog da se ne pokaže ljudima ugovor, svetli primer strateške saradnje i putokaz kako će se ova zermlja preporoditi.

Naravno, potrebne su godine za velike investicije ali zato samo par meseci da svi zaborave šta se pričalo i koji su rokovi najavljivani za megalomanske projekte braće Arapa. Ne bih da produbljujem priču i zalazim u politiku.

EDIT: Brzo sam čitao ovaj deo oko Slovačke i investitora, pardon.
 
@Trejsi

Ne vidi se Ekonomski faks na renderu. On bi bio otprilike na prostoru označenom belom strelicom:

ekonomski.jpg
 
Trejsi":1ezt8au1 je napisao(la):
Ko smo to mi? Odakle ti zaključak da se JA nisam interesovao za stanje u JAT-u? I ne vidim kakav je to razlog da se ne pokaže ljudima ugovor, svetli primer strateške saradnje i putokaz kako će se ova zermlja preporoditi.

Naravno, potrebne su godine za velike investicije ali zato samo par meseci da svi zaborave šta se pričalo i koji su rokovi najavljivani za megalomanske projekte braće Arapa. Ne bih da produbljujem priču i zalazim u politiku.

Ti si sve vreme u politici, toliko si u njoj da na sve gledas kao politicar, tj. uveg trazis nekakve zamerke i razlog da kukas.
 
Sada kad probate da otvorite sajt izbacuje prozor za log in unapred registrovanim osobama uz napomenu "Demo verzija sajta" Izgleda da se radi na sajtu.
 
nombre":87fxu3ld je napisao(la):
Trejsi":87fxu3ld je napisao(la):
Ko smo to mi? Odakle ti zaključak da se JA nisam interesovao za stanje u JAT-u? I ne vidim kakav je to razlog da se ne pokaže ljudima ugovor, svetli primer strateške saradnje i putokaz kako će se ova zermlja preporoditi.

Naravno, potrebne su godine za velike investicije ali zato samo par meseci da svi zaborave šta se pričalo i koji su rokovi najavljivani za megalomanske projekte braće Arapa. Ne bih da produbljujem priču i zalazim u politiku.

Ti si sve vreme u politici, toliko si u njoj da na sve gledas kao politicar, tj. uveg trazis nekakve zamerke i razlog da kukas.

Od celog posta uhvatio si se za poslednju rečenicu!?

P.S I da, jako mi je bitna politika i u sferi je mog interesovanja. Ne pokušavam niti bih to da krijem.
 
Nebojsa":27jeq1c5 je napisao(la):
loyola":27jeq1c5 je napisao(la):
Одвратно


A sta to?

Inace meni je u startu "odvratno" sto ne znas da uslikas kako treba jedan obican pano a o ostalom moze da se diskutuje.
Znas gde je lokacija pa slikaj do mile volje, ako oces stani na sred sina da ti bude ceo bilbord u kadru.

Odvratno je to sto su uzurpirali pola zgrade, i sto izgleda ofucano samo tako kao najava za Vendi na Kosmaju...
 
loyola":1q944i0g je napisao(la):
Nebojsa":1q944i0g je napisao(la):
loyola":1q944i0g je napisao(la):
Одвратно


A sta to?

Inace meni je u startu "odvratno" sto ne znas da uslikas kako treba jedan obican pano a o ostalom moze da se diskutuje.
Znas gde je lokacija pa slikaj do mile volje, ako oces stani na sred sina da ti bude ceo bilbord u kadru.

Odvratno je to sto su uzurpirali pola zgrade, i sto izgleda ofucano samo tako kao najava za Vendi na Kosmaju...


Tako reci o cemu se radi da te ceo svet razume a ne da ti izvlacim misli iz usta. Vendi na Kosmaju, zanimljiv izbor lokacije. Jel gore kod spomenika ili ipak dole u Sopotu? Inace za dobar kadar nije neophodno da se stane "na sred sina" dovoljno je sliku obraditi u photoshopu, kropovati, osvetliti itd. Ja sam u nekim svojim reportazama bio na mestima koja su 10 puta nezgodnija i opasnija od ovih tvojih sina, ali to mi nije predstavljalo nikakav problem, naprotiv bilo je sve izazov u kome sam uzivao.

Da nisu "uzurpirali pola zgrade" bila bi sramota kako jedan takav projekat moze da se predstavlja na nekom minornom platnu, inace stvarno jadna zgrada, a i zaposlenima je uskracen pogled na Nemanjinu, bas tuzno. Evo i ja da se pridruzim druzini, pocetak gradnje pocinje u martu sledece godine, znaci za 8 meseci a oni sada postavljaju pano sa renderom projekta?? Bas preuranjeno i cudno, ovo je trebalo postaviti posle nove godine, a do tada imacemo lepo i taj sajt i zgradu zadruge. Sta ce ostati od ovog panoa do marta, sobzirom da slede i jesen i zima.
 
Postujem sve sa moba, pa i fotke tako da ne sredjujem nista. Zanima me samo da l imaju dozvolu uopste za ovo postavljanje, i sto nisu izabrali neku normalniju lokaciju...
 
ekonomski.jpg

da pozajmim homere tvoju kreaciju da pitam a zasto su popunili park luke celovica renderma zgrada sta da izgleda ljepse naguzvanije :?: kao da je radio neko koji beograd nije pogledao ni na bing mapsu
 
Mali gostuje na Studiju B kod one plavuše nove urednice, priča o BNV, i kaže između ostalog da je ovo velika šansa Beograda.

U prvoj fazi kako je rekao biće kula, četiri stambene zgrade i još par nekih zgrada ako sam dobro čuo...
 
Ta dva hotela jedan u sklopu kule a drugi u sklopu trznog centra. E sad ostaje pitanje za dve stambene zgrade. Jel se to misli na zgrade sa trznim centrom (ima 5 manjih kula) ili na 2 odvojena objekta.
 
loyola":2c9btb4y je napisao(la):
Nebojsa":2c9btb4y je napisao(la):
loyola":2c9btb4y je napisao(la):
Одвратно


A sta to?

Inace meni je u startu "odvratno" sto ne znas da uslikas kako treba jedan obican pano a o ostalom moze da se diskutuje.
Znas gde je lokacija pa slikaj do mile volje, ako oces stani na sred sina da ti bude ceo bilbord u kadru.

Mislim da kad bi Caf udario u Loyalu da bi se raspao (mislim na Caf-a naravno)
 
Их Милоше ја сам прочитао "Покрали су билборд" :p

Иначе, могли су оно "Славимо Београд" да напишу и на српском језику, значи на ћирилици.
 
Vrh