Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ebanyWw-qi0[/youtube]
 
@vradovic Dve leve trake su ulivne ka Beogradu na vodi, a dve desne su izlivne ka Mostu na Adi.

Nadamo se da neće postojati trake za skretanje ka Gazeli.
 
aha kapiram sad. Hvala za objasnjenje.
Znaci ko sidje sa gazele mocice da ide ka BNV tako sto odmah skrene desno u Bulevar Vudrova Vilsona a ovi sto odlaze mogu da odu ka mostu na Adi. Zapravo niko nece imati nista sa drugom stranom u V Misica.

Tako ako ostane mislim da ce biti jako mala iskoriscenost "ulivnih traka" jer ko god silazi sa Gazele vec i sad moze da skrene ispod gazele i pravo pored supa ka BNV.

Ako hoce pravu iskoriscenost to je jedino da se digne na stubove i direktno na gazelu u obra pravca.
 
Користиће се тај почетни део Вилсоновог булевара код булевара Војводе Мишића и за одлазак на Сајам. А знамо какве некад знају да буду гужве због сајма.
 
Da dobro zapazanje! Mogli bi onda i izlaz sa Sajma tu da naprave pa ko hoce moze u Vilsonov bulevar ka gradu.
 
Da li ste sigurni za to...meni se čini da sam video horizontalnu signalizaciju za skretanje levo ka Gazeli iz bulevara VV?

Pogledaću slike kasnije


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
P_808_1940_b016_001.jpg
 
Ja se nadam da ce sto pre srusiti tu mahalu i poceti uredjivanje tog prostora.
 
danasnje fotke :vops:
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    159,7 KB · Pregleda: 4.206
  • 3.jpg
    3.jpg
    125,1 KB · Pregleda: 4.212
  • 4.jpg
    4.jpg
    150,2 KB · Pregleda: 4.207
  • 5.jpg
    5.jpg
    87,3 KB · Pregleda: 4.205
  • 6.jpg
    6.jpg
    121,1 KB · Pregleda: 4.210
  • 7.jpg
    7.jpg
    160,2 KB · Pregleda: 4.205
  • 8.jpg
    8.jpg
    69,6 KB · Pregleda: 4.128
  • 24.jpg
    24.jpg
    118,7 KB · Pregleda: 4.153
  • 25.jpg
    25.jpg
    143 KB · Pregleda: 4.204
  • 29.jpg
    29.jpg
    142,1 KB · Pregleda: 4.205
  • 30.jpg
    30.jpg
    149,8 KB · Pregleda: 4.207
  • 31.jpg
    31.jpg
    128,2 KB · Pregleda: 4.209
  • 32.jpg
    32.jpg
    102,3 KB · Pregleda: 4.204
Zabrinjavajuće zadržavanje vode na donjoj platformi Promenade ispod Galerije...
Nadam se da će ovo biti rešeno, inače kad krene led... :(

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vwsvmTqDXgE[/youtube]
 
Tužno je što je potreban ovakav tekst, mislim u smislu da ljudima treba mediji da objašnjavaju da to naselje pored reke, dostupno i vidljivo svima, nije nikakav mitski lokalitet nego samo još jedna grupa zgrada u kojima žive i rade ljudi. No dobro, i ja sam kao stanovnik centra prolazio kroz slične etikete i budalaštine, pa je bilo očekivano da će i ovo naselje.

Vidim da žena kaže da nemaju pekaru u komšiluku. Pa bogme, bojim se da je neće ni imati pošto je njima taj prostor sigurno preskup. Jedino što mogu da očekuju su Hleb & kifle, pa ko hoće da kupi kroasančić od 50gr za 100 dinara nek izvoli. :laugh: (smejem se hohštaplerima u H&K, ne stanovnicima)

I definitivno razumem ovo kad kaže ''svi prde po ovom naselju a dolaze 'vamo da se slikaju i poziraju za društvene mreže''. Ista priča kao i sa centrom. :D :mrgreen:

Svako malo pa po okolini Rajićeve i Aerokluba vidim splavaruše i instagramuše kako razvlače riblja usta i grče se ko deformisane dok poziraju za fotkice. :D Neke od njih dovlače i neke simp jadnike da im drže platna za osvetljenje. :laugh: U Knez neće jer je to kliše, lako se prepozna po pločama. Zdanja na Studentskom trgu ih ne zanimaju jer su to mahom kulturne i naučne institucije. A ko od tih foliranata i pozera hoće da ga asociraju sa naukom i kulturom... Pa onda pikiraju na raskrsnice tu oko Vasine, Uzun Mirkove i Kralja Petra pa stanu na kolovoz i grče se u 20 različitih poza. :D A tu im je i centrala i glavno zborno mesto svih gradskih foliranata i kriminaliteta, Javna kuća Boho odmah iza ćoška. :D Doduše sad im je zatvoren, od novembra, kad su povrh zabranjenih korona žurki imali drskost da divljaju za Dane žalosti pa su izašli u svim novinama kao primer ultimativne bahatosti i kriminaliteta.

P.S.
Drago mi je da se gospođa slaže da su - parafraziram - visinski zgrade trebale da budu malo drugačije raspoređene i uređene. To jeste ispala baš teška glupost. No dobro, šta je tu je, sad ionako gotovo.
 
Zgrade su takve kakve su, ljudi koji su kupili stanove su kupili svojim novcem, neko posteno zaradio, neko ne.
Mene vize brinu ovi sto im je sve to fuj, okrenu glavu kad prelaze most da slucajno ne vide taj uzas, znaju bolje kako se mogu uloziti pare, i naravno ne bi ni dzabe uzeli stan tamo da im neko nudi. Mnogo ljubomore i frustracije u narodu.
 
Pisem pre neki dan drugarici i u sali kazem kako kupujem stan u BNV, a ona mi odgovara nisi valjda lud, svi pricaju da je kvalitet gradnje uzasan. Ja je pitam ko to kaze, verovatno oni sto nemaju para da tamo kupe stan. Ona odmah promeni temu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810207#p810207:1fu9rbsw je napisao(la):
DraganSt » 04 Jan 2021 09:48 pm[/url]":1fu9rbsw]Pisem pre neki dan drugarici i u sali kazem kako kupujem stan u BNV, a ona mi odgovara nisi valjda lud, svi pricaju da je kvalitet gradnje uzasan. Ja je pitam ko to kaze, verovatno oni sto nemaju para da tamo kupe stan. Ona odmah promeni temu.

To sam i ja cuo na vise mesta.
Ljudi jednostavno moraju da nadju neki izgovor za hejtovanje. Prvo tonu zgrade, pa poplava na parkingu, plivaju automobili, poplava po zgradama. Naravno da svuda ima problema i problemcica ali to je sve sitno i sve se to da ispraviti. Nista kriticno.

Imam jedan stan BW Residence. Kupio sam jos jedan Kula Belgrade a vala kupicu i treci.
 
Jel zna neko sta ce sledece da se gradi u okolini kule? Ili generalno na BNV? Mislim na projekte koji jos nisu zapoceli, a za koje se zna definitivno sta ce biti.
 
@Mali Princ.

Sve projekte su vec objavili. Tj sve zgrade koje su objavili to je odluceno da se gradi i radi. Ono sto nisu objavili to verovatno jos uvek 'vecaju' i balansira se kad dovoljno stanova prodaju pa onda neka x y metrika i onda tek odluce ajmo dodajemo novu zgradu.

Imas sve na sajtu https://www.belgradewaterfront.com

Ono sta nema tu jos nije objavljeno da ce se raditi pa samim tim nema takvih informacija ovde.
 
Овде се има више станова у наводном београду него завршених година средње школе.

Но добро, све је то већ виђен процес у пост-социјалистичким друштвима. Ви сте нова елита која ће нестати (или се сакрити иза своје деце којима ће обезбедити скупе школе) а замениће вас нова средња класа са образованим људима као предводницима. Они ће као разумни, просторно свесни људи живети у предграђу а ви остајете ту где јесте, у тим набреклим кулама, где ћете кроз коју деценију да се мало гужвате са мигрантима и људима са маргине.

Десило се у свим западним метрополама, десиће се и овде.
 
Ti si pretpostavljam vec u predgradju tako da nemas problem u buducnosti, jedino ti sadasnjost malo teze pada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810228#p810228:1ksepurs je napisao(la):
Delija » 04 Jan 2021 10:52 pm[/url]":1ksepurs]Овде се има више станова у наводном београду него завршених година средње школе.

Но добро, све је то већ виђен процес у пост-социјалистичким друштвима. Ви сте нова елита која ће нестати (или се сакрити иза своје деце којима ће обезбедити скупе школе) а замениће вас нова средња класа са образованим људима као предводницима. Они ће као разумни, просторно свесни људи живети у предграђу а ви остајете ту где јесте, у тим набреклим кулама, где ћете кроз коју деценију да се мало гужвате са мигрантима и људима са маргине.

Десило се у свим западним метрополама, десиће се и овде.
Auuu Gavrilo...
 
Extra vest, dobijaju novog elitnog komšiju: Kristijan sklopio sa Pink produkcijom Ugovor da mu daju stan 150.000 evra u BnV https://www.kurir.rs/stars/3598413/golu ... 50000-evra
E sad, pošto je bila priča da je ušao u Zadrugu za 300.000 ne znam dal je ispo glup da umesto keša deo uzme za stan u BnV... Uđeš u prodavnicu, kasirka kaže: izvini nemam žvake, jel može kusur stan u BnV? Ili izvini druže dugujem ti 200.000 evra, al evo ti u kompenzaciji 20 kvadrata stana u BnV, jer, znaš, tamo je kvadrat 10.000 evra. A realna cena u šifonjekama možda 1.500. Nije još kao diplome Megatrenda gde na semaforu moraš zatvoriš prozor ti neko ne ubaci diplomu u kola, ali u tom duhu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810247#p810247:3p534nb2 je napisao(la):
mvbg1 » Уто Јан 05, 2021 1:09 am[/url]":3p534nb2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=810228#p810228:3p534nb2 je napisao(la):
Delija » 04 Jan 2021 10:52 pm[/url]":3p534nb2]Овде се има више станова у наводном београду него завршених година средње школе.

Но добро, све је то већ виђен процес у пост-социјалистичким друштвима. Ви сте нова елита која ће нестати (или се сакрити иза своје деце којима ће обезбедити скупе школе) а замениће вас нова средња класа са образованим људима као предводницима. Они ће као разумни, просторно свесни људи живети у предграђу а ви остајете ту где јесте, у тим набреклим кулама, где ћете кроз коју деценију да се мало гужвате са мигрантима и људима са маргине.

Десило се у свим западним метрополама, десиће се и овде.
Auuu Gavrilo...

У праву је потпуно, ниједна цивилизација није пала са небеса него се развила из блата, кроз спору еволуцију својих грађана. Докле год не будемо имали нове друштвене потресе у виду разних револуционарних мешања класа као шпилова карата, биће како је и Делија рекао. Већ сада је друштво ( и то његови најсрамнији делови) на далеко вишем цивилизацијском нивоу него што су били пре 30 година.

Приметићете да најразвијеније нације на које се људи овде често позивају (Швајцарска, Јапан, Канада, Нови Зеланд, Норвешка, Шведска, Данска (итд.)) никада нису имале социјалистичке револуције. Чак је и сада ниво квалитета живота у пост-социјалистичким земљама у обрнутој пропорцији од тога колико су брзо идеолошки и друштвено побегле у капитализам (Словенија, Чешка, Пољска, Мађарска на једној страни и Русија, Белорусија, Србија на другој).
 
Vrh