Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Taman posla da sam pomislio da je drug isekao sliku, nego je više vezano za generalni opažaj da kad predstavljaju BnV, uglavnom izbegavaju da na slikama bude tih solitera, njih ne prikazuju već Kulu, Galeriju, šetalište i druge objekte.
 
Срамота што су допустили овакво дивљаштво у ложионици.
 

Prilozi

  • Screenshot_20201223_151155.jpg
    Screenshot_20201223_151155.jpg
    424,8 KB · Pregleda: 5.768
  • Screenshot_20201223_151135.jpg
    Screenshot_20201223_151135.jpg
    350,9 KB · Pregleda: 5.758
  • Screenshot_20201223_151121.jpg
    Screenshot_20201223_151121.jpg
    335,9 KB · Pregleda: 5.767
Presli smo igricu i vreme je za game over.




Uklonjena je zastitna ograda ispred kule, odnosno na delu izmedju zavrsene promenade i promenade kod Galerije. Nema kupaca u Galeriji, nema ni staze za prolaz. Ocekivao sam nesto kreativnije, recimo da se na ulazu u kompleks BW za nekih 1000 din po osobi kupi kupon, koji moze da se iskoristi u nekoj radnji u Galeriji ili da se na izlazu uz fiskalni racun iz Galerije ne placa boravak na setalistu itd. Nesto kao parking u Rajicevoj.

Ako nekoga zanima kako da zaobidje gradiliste i nastavi uz reku, takav odgoor nece dobiti, ali u svakom momentu moze saznati kako da stigne do Galerije




Nova realnost je da nas dogodine jednog jutra, kad krenemo na posao, ispred Starog savskog mosta na novobeogradskoj strani doceka nesto ovako:




A sadruge strane i poruka "Zasto biste prelazili reku, TC Galerija se nalazi sa iste strane reke, na samo 15 minuta od vas."




Ali da se malo uzobiljim. Sreca je sto su bar radovi kvalitetni.






Ako primetite neke neravnine, to mozemo pripisati tome da je ovih 20 kvadrata ploca postavljeno za samo mesec i po, a znate da, sto je brzo to je i kuso.


A ovaj deo su stvarno brzo zavrsili i izgleda u skladu s tim. Kao da su radnike koji nisu preziveli tempo rada, zakopali ispod kocki.
Svakako, nemojte brinuti, za sledeci vikend je najavljen sneg, pa ce sve to da se poravna.






Uglavnom, rece mi devojka koja radi u jednom restoranu (radnici sa gradilista su cesto gosti na rucku u tom restoranu), da je staza ispred kule bila nebezbedna i da nije mogla ostati kao takva, jer ne bi mogla da se dobije upotrebna dozvola.

Informacija za sve koji vole da prosetaju pored reke, od danas je zatvoren i prolaz ulicom paralelnom sa Bulevarom Vudroa Vilsona. Prethodnih dana su setaci i biciklisti prolazili tuda, da sto krace obidju oko kule, ali je to gradiliste i nebezbedno je za prolazak, pa je zatvoreno. Inace i trotoar preko puta parkica je takodje nebezbedan, jer cesto izlaze kamioni, juce je bila zatvorena desna traka bulevara i istovarali su neki materijal, tako da je najbezbednije preci na stranu do parkica i tuda obici. Najdalje je i ceka se na 2 semafora koji dugo drze, ali je najbezbednije. U metrima, bilo je 250m a sad je 1150m.
Zelenom linijom sam ucrtao preporucenu i najbezbedniju rutu, dok je i plava ruta prohodna, ali nesto nebezbednija zbog masina i danas je bila guzva, jer su radnici isli na posao i s posla, a ni oni nisu mogli precicom kroz gradiliste. Nekadasnje precice, kojima vise ne moze da se prodje, sam obelezio crvenom linijom i precrtane su.



Zao mi je sto nemam neku bolju kameru na telefonu da docaram nivo prasine tom obilaznicom. Ali sam zbog toga kuci iz nosa izduvao blato. Na slikama je vidljivija prasina na trotoaru i liscu.









Juce sam prvi put usao u Galeriju ciljano da kupim nesto i bilo je max 20tak ljudi u celom TC. Svi su nosili maske, ali da nema kamera, mogao sam da prodjem i go, ne bi me niko video. Ne razumem se puno, ali sto se mene tice unutra izgleda lepo, msm. kao i svaki drugi TC.




Moj zakljucak, na kraju svega je, da je gradu bitan investitor, a da je investitoru bitan profit (poseta Galeriji, prodaja stanova), a mi rekreativci nismo ni investitor ni profit. Ovo je nesto sitno, ali pametnom dovoljno da se shvate prioriteti celog projekta.
Ne znam da li sam vec pisao da sam pre oko godinu dana biciklom zgazio pacova, a u Avgustu ove godine sam zgazio zmiju. Moja zena je vozila iza i vice "ako negde ugledas narkomana, sidji s bajsa, 'leba ti".
 
Earthmoving":3r1atjfo je napisao(la):
Taman posla da sam pomislio da je drug isekao sliku, nego je više vezano za generalni opažaj da kad predstavljaju BnV, uglavnom izbegavaju da na slikama bude tih solitera, njih ne prikazuju već Kulu, Galeriju, šetalište i druge objekte.
Komšija...pogodio si...šifonjere sam ovde namerno isekao..:) ali sa ciljem da bude lepša slika..:)

možeš ih naći na drugoj temi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izvini komšija, nije bilo ništa protiv tebe živela živela ljubav kažemo složno u glas prokleti prokleti bili svi koji rastave nas, lajkovao sam sliku zanimljiva je, nego protiv šifonjerčića :) Evo, Igor ih je hrabro stavio, tako je kako je, naučimo živeti sa svojim nedostatcima :)
 
Znači staza ispod kule je bila nebezbedna, ali je ipak napravljena da bi ljudi peške dolazili do Galerije. Drugim rečima ugrožavali su živote ljudi zbog jednog tržnog centra.
 
@astrodule, upravo to. Niko od zaposlenih koji tu rade nije ni znao kako je ta staza i nastala. A pisao sam o tome da sam 7 dana pre otvaranja (kad se asfaltirala ta staza) pitao devojku koja radi kao inzenjer na kuli i ona mi je tad rekla da ce taj deo promenade da se radi, ali da nece biti pusten pre zavrsetka kule, jer moze nesto da padne i da nekoga povredi-ubije. Kad sam je pitao da li radi na gradilistu i kad smo poceli pricu, rekla mi je da zavisi sta cu da je pitam i da moze da mi odgovori samo na pitanja vezana za deo posla o kome ona zna. Tako da mi ne lici na nekoga ko ce tek tako da da svoje misljenje.
Takodje, na rucak tu dolaze uglavnom projektanti i inzenjeri, ne bas puno radnici na mesalici (plata ne dozvoljava). Oni su odavno rekli devojci koja radi u restoranu da ce ta staza da se zatvori, ali ja nju nisam ozbiljno shvatio, jer sam mislio da je to njeno misljenje, ali mi je juce rekla cuveno zensko "jesam ti rekla" :) i da je to cula od tih momaka.

Znaci, staza nije imala upotrebnu dozvolu i rizikovani su zivoti, samo da bi Galerija bila pristupacnija od promenade. E, da, radove na kuli su prilagodjavali stazi, zbog toga je ona imala "radno vreme" i bila je otvorena vikendom, a radnim danima ne, da bi mogli da se nesmetano odvijaju radovi.
 
Na žalost, ništa novo, ni čudno :(

Reda i forme radi sam pitao Beokom zašto je staza zatvorena, pa čekamo neki odgovor koji će vređati našu inteligenciju.
 
6923cca9e48e876466c9fdb34ef82da5.jpg



Nije zatvorena već je kopletno uklonjena. Ima se može se.


A put do Galerije je pun izazova..kao nindža ratnik

29b1cb769a979986fdfc95362dca72eb.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
02.jpg

Slika preuzeta od Igora

Deluje mi da bi jedna visa i uza kula kvalitetnije arhitekture pozicionirana medj' ove demit - sifonjere donekle izvadila situaciju ovog urbanistickog silovanja Beograda.

I dalje je sve to katastrofalno lose, medjutim vodim se mislju kada je vec steta ucinjena moze li se kako sve ovo popraviti!? Kada se vec prave zgrade tolikog volumena i gabarita, hajde da se napravi nekav smislen klaster, sa malo dinamicnijom formom :?:

Na mestu ove umetnute kule mozda bi bilo zanimljivo ubaciti zgadu tipa bosco verticale. To bi bio ogroman arhitektonski iskorak za nase pojmove...

U prvom planu na ovoj fotografijiu, ispred ovih demitusa mozda da se predvidi nizi, a izduzeniji objekat od ca. desetak spratova kako bi se formirala nekakva stepenasta forma celog bloka. (Nisam to montirao, probajte da zamislite) :roll:
 
Било би добро да су ове фасаде већ готове да се стекне јаснији утисак, али свакако да би досадност те неке урбанистичке "подлоге" требало разбити неким храбријим дизајном, сад зависи доста од угла посматрања где би то тачно било пожељно урадити.
 
Dobili bi mali Frankfurt:)
Samo nam je on nedostajao, posto vec imamo Pariz i Svedsku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806923#p806923:2d1uflip je napisao(la):
Danebimozhda » Pet Dec 25, 2020 12:56 am[/url]":2d1uflip]Ja ovde za sad ne vidim dalje od Kabula, gde da uperim pogled da ugledam taj Pariz i Svedsku?

Ti to onako objektivno, na bazi velikog poznavanja metropole kakva je Kabul, je li?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806923#p806923:2833oxrz je napisao(la):
Danebimozhda » 24 Dec 2020 11:56 pm[/url]":2833oxrz]Ja ovde za sad ne vidim dalje od Kabula, gde da uperim pogled da ugledam taj Pariz i Svedsku?

images.jpeg.jpg

Pogledajte prilog 4
AO Tajbeg Palace.jpg

Tajbeg-Featured.jpg


Hej verovali ili ne, ove zgrade su u Kabulu.
 

Prilozi

  • 6d66bf5b4c11e4b287011236845f1d23.jpg
    6d66bf5b4c11e4b287011236845f1d23.jpg
    226,3 KB · Pregleda: 3.050
  • Tajbeg-Featured.jpg
    Tajbeg-Featured.jpg
    96,5 KB · Pregleda: 3.045
Dobro drugari, poenta nije bila da se rasplamsa rasprava o Kabulu, ako je nekog uvredio moj sarkazam ili vidjenje tog grada neka oprosti.
Slobodno po zelji odaberite neku drugu od ovde cesto koriscenih referenci za opisivanje problematicno jeftine arhitwkturw dela ovog projekta: od latinoamerickih do azijskih gradova.
I ako moze pojasnjenje sta to u bg na vodi, do sada izgradjeno ili trenutno u gradnji, asocira na Pariz ili Svedsku?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807524#p807524:11p3t2xz je napisao(la):
Danebimozhda » 27 Dec 2020 12:56 am[/url]":11p3t2xz]Dobro drugari, poenta nije bila da se rasplamsa rasprava o Kabulu, ako je nekog uvredio moj sarkazam ili vidjenje tog grada neka oprosti.
Slobodno po zelji odaberite neku drugu od ovde cesto koriscenih referenci za opisivanje problematicno jeftine arhitwkturw dela ovog projekta: od latinoamerickih do azijskih gradova.
I ako moze pojasnjenje sta to u bg na vodi, do sada izgradjeno ili trenutno u gradnji, asocira na Pariz ili Svedsku?

Mene BNV licno asocira na urbanije delove Amerike. Stim da sam
misljenja da je dosta bolje uradjeno jer ovde u US dosta fuseraja ima da ne poverujes. Pored toga nema beskucnika (sto je prosto da covek ne poveruje). Doduse migranti spadaju u tu kategoriju i poceli su da se pojavljuju mada je to promil onoga sto je u US.

Mislim da ce za 10 godina od danas ovaj deo Beograda postati bas najtrazeniji i najluksuzniji deo grada. Sa Kulom Belgrade u prvom planu, BW Galerijom i svime sto se radi dobija jednu potpuno novu dimenziju. Naravno da ce mnogi gradovi ostati u senci Beograda koji definitivno postaje svetska metropola. Jos samo virus da prodje...
 
Има неке врсте бескућника - рома секундараца који живе у старој ложионици.
 
Meni i dalje nije jasno ovo skretanje u Bulevar V Misica.
Jel ovo definitivno znaci da tu ipak ide semafor s obzirom da imaju po dve trake za levo i po dve za desno?

Ja bi tu podigao na stubove ovu traku za levo direktno na gazelu da ima ukljucenje i ka Nisu i ka NS.
https://thumbs.dreamstime.com/z/elevate ... 788588.jpg
Nije neka reprezentacija sa fotografije ali cisto slikovito da bude barem nesto.
 
Vrh