Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Живо је и испод Газеле - има доста радника, машина и возила:

















































 
Поплочава се, уграђује се, фарба се, сади се, брише се, чисти се ...:



































 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785693#p785693:3d5pe8zt je napisao(la):
Саша » 21 Oct 2020 01:11 am[/url]":3d5pe8zt]Поплочава се, уграђује се, фарба се, сади се, брише се, чисти се ...:

...



...

Saša, fenomenalna ti je ova fotografija. Toliko toga govori. Bukvalno za naslovnu nekog magazina :)
 




























Набијају се шипови уз речну обалу (лево), поставља се стаклена фасада (десно) на солитеру:

















 
Bas je lep crveni drvored.

Deluje da su ubrzali dosta infrastrukturu oko trznog centra, obzirom da nece biti otvoreno u pocetku ni 50% lokala, mislim da moraju da se potrude da sva infrastrutkura oko BW Galerije bude cakum pakum, da novi potencijalni zakupci a i posetioci kada budu obilazili TC steknu najbolji moguci dojam.
 
Плусквамперфекат":4rw1n7lp je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785551#p785551 je napisao(la):
astrodule » Уто Окт 20, 2020 6:34 pm[/url]":4rw1n7lp]Evo i Tirana ima svoj Rezidens

Je l može neko da vidi da li je u pitanju copy-paste ili ne
Чим видиш "Твитер" одмах можеш да знаш да је 90% лаж/манипулација. Зато је видео тако и исечен да не видиш прави облик зграда.
Da li je ovo render ili stvarna fotografija? Ako je foto onda trebamo da se stidimo kako smo stigli do toga da Tirana može da nam se smeje...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Нит се неко стиди, нит се неко смеје. Без бриге. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785822#p785822:2kcwkm4e je napisao(la):
unedfined » Сре Окт 21, 2020 3:32 pm[/url]":2kcwkm4e]Da li je ovo render ili stvarna fotografija? Ako je foto onda trebamo da se stidimo kako smo stigli do toga da Tirana može da nam se smeje...

Зашто да се стидимо? Људи можда мало превише потцењују Албанију, али они могу да привуку много овог типа капитала (непознат капитал, непознат инвеститор) и сигурно више арапских инвеститора него ми. Једна од две улице у којој су ове зграде је названа "Косоварска" ако кога занима.

Иначе слика је готово сигурно нека комбинација рендера и стварне фотографије, по видеу се види да се још граде...
 
Јуче поподне:













Станари ове стране "Висте" који су у рекламама убеђивани да ће имати поглед на реку имаће диван поглед на - зграду "Терасе", коју чека још 11 спратова у висину:







Зграда Аркадија/Аурора је свега неколико метара од Херцеговачке улице, истурени делови су безмало изнад ње:



Направе улицу, тротоаре и ивичњаке од гранита, посаде цвеће и дрвеће с аутоматским заливањем, а онда ту направе градилиште; у просеку нема тротоара и улице који нису рађени бар два пута:











Овде, у предњем плану, шеталиште излази у заобљеној линији према реци:











 
Cek cek jel se ovo meni cini ili ce oni kod kule da zaokrenu setalista ka dubini reke pa da naperve da kazem "poluostrvo", kada gledam kako je izliven onaj beton sa kosinom ka reci i ove sipove u vodi nesto mi deluje tako?
Ili gresim...
20201020-144544.jpg
 
Negde ce morati da spoje donju stazu za bicikle sa gornjom, pretpostavljam da je to na tom delu sto ce dograditi.
 

Ovo spajanje čekam već godinama.

A što se tiče konstatacije da su neke zgrade bukvalno iznad trotoara - to je užas. Tako je i uz Bulevar Vudroa Vilsona - ne znam ime zgrade, ali zaista je preblizu. Imaš ceo Savski amfiteatar i ti nabijaš zgrade uz trotoar i prometni bulevar :bash:
 
Konacno sam ulovio inzenjera koji radi bas na raskrsnici Bulevara Vudroa Vilsona i Bulevara Vojvode Misica. Definitivno, raskrsnica ce imati samo desna skretanja i nece se presecati Bulevar Vojvode Misica. I on kaze isto ono kao i radnik na semaforu, da ce to biti samo privremeno resenje, dok se ne izgradi kruzni tok. Kaze da trenutno nemaju mogucnosti za kruzni tok, ali ga nisam ispitivao zasto i deluje optimisticnije po pitanju roka izgradnje od radnika na semaforu. E sad, zasto je neophodan semafor, ne znam. Logicno je da skroz desna traka Misicevog bulevara ide desno, a druge 2 pravo, a da se u Vilsonovom bulevaru koristi samo desna traka i da se ona ukljucuje u desnu ka Mostu na Adi.
Juce su radili do kasno pod reflektorima. Danas su radili do mraka. Znaci da zure da zavrse sve, verovatno za otvaranje Galerije. Prekljuce su asfaltirali traku koja se ne koristi u zavrsni sloj asfalta, a ova koja se koristi je jos odavno asfaltirana do pola u zavrsni sloj, a oko 50m je u 2. sloju. Do same raskrsnice ima oko 30tak metara. Juce su pravili spojeve na cevima, a danas su betonirali sahtove za pristup. Ostalo je da se spoji jos jedna cev i da se zatrpava i asfaltira.

Pitao sam devojku koja radi na gradilistu kule (zaboravih ime firme, 2 reci) za promenadu ispred kule i ona kaze i 100% stoji iza inormacije da taj deo nece skoro biti zavrsen, a da ce biti otvoren za upotrebu tek kad se zavrsi kula. Razlog je sto je nebezbedna udaljenost promenade od kule i u slucaju da nesto padne sa kule, moglo bi da padne na setace.

Jedna grupa radnika rece da ce otvaranje Galerije biti 29. Citiracu "29. je otvaranje, ali uzmi to sa rezervom, jer mi ne odlucujemo o tome, nego nam je receno da moramo da zavrsimo do 29."

Postavili su 3 stajalista uz bulevar, 1 Galeriju i 2 sa druge strane, gde su za stajaliste blize semaforu izmestili bici stazu (to je ocigledno razlog raskopavanja)













Pobusenili su ostrvo 50tak metara





Obelezili su bici stazu ispod Gazele







Postavili su autobuska stajalista



Razlog raskopavanja trotoara i bici staze je izmestanje zbog autobuskog stajalista













 
Ma dobro je da nije zaboravljena neka cev ili kabal, pa da raskopavaju celu ulicu, kao sto su od Gazele do ulaza u sajam uklonili ploce oko pola metra sirine i iskopali kanal. Kanal su zatrpali, ali ploce jos uvek nisu vratili.
A za stajalista, ko zna, mozda im je kasnio projekat GSP-a, nemam pojma. Svakako je besmisleno. Meni zao iako ne kosta mene :)
2 stajalista su predvidjena na vreme tamo blize Gazeli i tu se staza udaljava od kolovoza. Mada, ne znam zasto imaju dva stajalista tako blizu sa iste strane, ali videcemo da li je za iste linije ili mozda hoce da razdvoje, da ne prave guzvu (nagadjam, ne razumem se).
 
Deluje da su ubrzali dosta radove, kamo srece da infrastrukturni radovi gde je investitor grad Beograd imaju bar 50% brzine i kvaliteta kao ove sto radi BW.
 
Dosao Alabar smeska se za kamere a onda ih poredja u office i samo vidis magija krenuse da rintaju :)

:)
 
Vradovicu koliko ce po tebi uticati ovo otvaranje Galerije u polovicnom broju lokala na povecanje atraktivnosti nekretnina u BW, moze i konkretan odgovor koliko mislis da bi trebalo da skoce cene u % vec izgradjenim zgradama(Residence, Vista, Parkview, Magnolija) ili ovim sto ce biti useljene sledece godine(Arcadia, Aurora, Metrpoliten), i koliko bi jaci efekat bio da se Galerija otvorila sa 90-95% lokala i svim prisutnim brendovima u ostalim Beogradskim tc plus neki high fashion brand?

Da li mislis da ce slicno jak efekat imati i kada BW Kula bude zavrsena otvorena i da li vidis koji neki katalizator za skok cena u BW, sem Galerije i Kule( npr zavrsetak i otvaranje Savskog trga, preostalih 1h BW Parka, novi Savski most, W Hotel, izmestanje BASa, poslovne zgrade itd?)

Vrlo me zanima tvoje misljenje, ali molim te da bude objektivno i sto preciznije bez onih preterivanja kojima si ponekad sklon bio prethodnih godina :)

Hvala unapred
 
Moje mišljenje (iako me niko nije pitao :D )
Kao i uvek, cenu odredjuje ponuda i potražnja.

POTRAŽNJA: Za stanovima u BW postoji i verovatno će rasti je se sada već jasno vidi da će to biti najelitni deo grada.
PONUDA: BW mendžment je može lako dozirati,zavisi koliko im treba svežih para.Da su izdali kompletan tržni centar verovatno ne bi imali problem sa pokrivanjem tekućih troškova ali ovako ne znam kako finansiski stoje.

Da zaključim, cena prilično zavisi koliko će zgrada godišnje da puštaju u prodaju, tj. da li će godišnje da puštaju 50 ili 2500 stanova u ponudu.To je faktor koji po mom mišljenju vrlo utiče na cenu.Ako ih neko pritisne da moraju da brže završavaju projekat i recimo min. 2500 stanova godišnje da puste u prodaju to je jedan scenario...sasvim drugi scenario je da drve 25 godina i da godišnje puštaju po 500 stanova.

PS.Mislim da će ovaj debakl sa tržnim centrom ostaviti traga i ne slažem se sa Vradovićem da će cene tako brzo rasti kako on misli, tj. mislim da će status quo sa cenama ostati najmanje do leta.
 
Petre Petroviću, prevideo si da je tržni centar zasebno pravno lice koje više nema veze sa Beograd na vodi d.o.o.. Dobro ili loše poslovanje jednog preduzeća se neće preliti na drugo. Takođe, i Kula ima zaseban d.o.o..

Osnovno pitanje je da li je tržište već ukalkulisalo sve te lepe scenarije koji se predviđaju. Mislim da je ovde očigledno da jeste i da nekog naglog rasta cena stanova neće biti. Cache flow i kupoprodajni ugovori su takvi da BnV d.o.o. i ne trpi neke preterane penale usled kašnjenja, a nije baš da prave mlečne proizvode sa ograničenim rokom trajanja. Zbog toga cela situacija oko pandemije i nema preteranog uticaja na cenu. To se i vidi na katastru, cene su stabilne, ali je obim znatno smanjen. Sve dalje analize i špekulacije se svode na uticaj uspeha vakcine protiv covida na globalnu ekonomiju.
 
Nema veze osim sto je cerka firma? Pa ko pokriva gubitak u slucaju da ga ima? Ili mislis da ce privredno drustvo otici u stecaj?
 
Nisu kćerke firme već nezavisna a tzv. povezana lica. Sve 3 firme imaju istu vlasničku strukturu i zbog toga sve transakcije između njih zahtevaju obavezu dostavljanja izveštaja o transfernim cenama. Baš zbog toga propast jedne firme ne utiče neposredno ni malo na drugu firmu. Posredno zbog marketinga i imidža bi uticalo naravno, ali samo tako.
 
Znaci sestrinske firme? Nisam bas pratio i citao ugovor o toj saradnji sa arapima al nesto se ne secam definicije o zasebnim ulaganjima u posebna drustva al cisto sumnjam da se potencijalna propast jednog drustva ne bi odrazila na ukupan bilans te nase poslovne saradnje sa arapima.
 
Vrh