Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=688987#p688987:3fjiqjz0 je napisao(la):
nikolas27 » Sun Dec 15, 2019 8:30 am[/url]":3fjiqjz0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=688957#p688957:3fjiqjz0 je napisao(la):
roland » Sub Dec 14, 2019 11:57 pm[/url]":3fjiqjz0]
Koliko god to čudno zvučalo, cena je subvencionisana, jer je građevinsko zemljišto dato bez naknade. Grad je dao građevinsko zemljište bez naknade ali sa obavezom da investitor nakon završetka projekta, za 30 godina (tj. sad 25 godina) isplati gradu novčanu protivvrednost tog zemljišta.

Gde si to pročitao?

U ugovoru je spakovano malo drugačije, ali poenta je da je grad uložio građevinsko zemljište, i to ulaganje treba da se vrati u novcu kad se projekat završi. Bilo bi mnogo logičnije da je grad tražio zauzvrat 30% od izgrađene građevinske površine, ali onda bi bilo teže "arapskom investitoru" da izvuče pare iz projekta.

U svakom slučaju ako investitor odluči da prevari grad i poreske obveznike, pa ne isplati realnu vrednost zemljišta koje je dobio bez naknade, onda će vlasnici tih nekretnina biti u obavezi da isplate gradu nedostajuću sumu jer ih grad može tužiti kao solidarne dužnike investitora. Zato što su, iako svesni rizika, tj. činjenice da građevinsko zemljište nije plaćeno, sklopili ugovor sa investitorom.

dejo2000":3fjiqjz0 je napisao(la):
@Ronalde, ne budu smesan, pojedini stanovi ce promeniti vlasnike vise puta, drzava opet moze da donese lex specijalis (koji je uzgred protivustavan) i najvaznije - ko ce tuziti kupce u ime drzave? Pravobranilastvo ? Hahah, pa ovde ni JT nije regaovao (obilje dokaza), Ustavni sud smatra da je lex specijalis u skladu sa ustavom, itd, itd......po meni ce se ovo zavrsiti produzetkom roka ugovora. Inace, sustinsko je pitanje sta dobija drzava zauzvrat? Sam ugovor nisam citao, ako neko jeste, neka napise nesto

Pravni osnov postoji, ko god bude bio na vlasti moći će završetkom projekta da naplati građevinsko zemljište koje je dato bez naknade za projekat BnV, na ovaj ili onaj način. Zašto bi se neka vlast odrekla prihoda od par stotina miliona evra? I na kraju krajeva, zašto bi grad oprostio dug ljudima koji su prilično imućni i nije im jedina nekretnina u svojini.
 
ne mislim da ce kupci stanova imati neke dodatne troskove, tu ne treba da imamo nikakve iluzije.

pitanje je samo da li ce ovi stanovi vremenom dobijati ili gubiti na vrednosti te da li ce se investicija isplatiti ili biti promasaj. kao i kod svakog spekulativnog posla pitanje ishoda je upitno, ali eventualni profit moze biti pozamasan..meni je zanimljivo da dosadasnji kupci prakticno imaju najveci interes da ovaj projekat propadne, tj da se prestane sa daljom masovonom stanogradnjom a ostatak prostora privede nekoj javnoj nameni. postojeci stanovi bi dobili aktraktivno okruzenje a kako ih ne bi bilo bas previse drzali bi i ekskluzivniju cenu. ukoliko pak olos neimari isteraju svoje do kraja ovo ce na kraju biti naselje solitera u kojima stanovi u tolikom broju i tog kvaliteta nikada nece imati ekstra cenu, bez obyira na ekstra lokaciju.

imajte ovo u vidu kad citate o izgrebanom parketu
 
Pa bravo @razgradjevinar i @roland. Radite za BnV kao Boško dverjan za SNS :) Ja sam slike i sve drugo izmislio. Dok vi niste izmislili stavke ugovora. Zaključak da je kupcima u interesu da sve stane antologijski. Sigurno je nemoguće da se pojavio neki mali korektivni faktor u vidu mog pisanija. Ipak ja nisam "običan" kupac. No jedno vam priznajem, jedini pišem ovde iz "specifične" perspektive i može se shvatiti na razne pogrešne načine. S obzirom da ima na desetine kupaca na forumu, mogu i oni da se uključe u javnu diskusiju umesto da mi pišu privatne poruke. Iz mog iskustva, tako će ubrzati i rešavanje svojih problema. Moje čvrsto uverenje je da je u interesu svih da se stvari predstavljaju onakvim kakve zaista jesu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689328#p689328:2c4ztfjs je napisao(la):
razgradjevinar » 16 Dec 2019 12:15 am[/url]":2c4ztfjs]
pitanje je samo da li ce ovi stanovi vremenom dobijati ili gubiti na vrednosti te da li ce se investicija isplatiti ili biti promasaj. kao i kod svakog spekulativnog posla pitanje ishoda je upitno, ali eventualni profit moze biti pozamasan..

To je vec vrlo jednostavno da se utvrdi BW Residence prvi kupci su bili pre 2 godine.

Mogu pouzdano da ti kazem da su cene skoro pa duplirane.
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 6478837853
Ovaj stan je kostao na primer oko 280k eura. (ne mogu da tvrdim bas tacno ali tu je negde).

Ipak licno mislim da su i sadasnje cene nerealno niske. Nerealno je da u tom delu grada imate stan sa pogledom na reku ispod 7-8k eura po kvadratu. Svakako ocekujem znacajan rast cena nekretnina u tom delu pogotovo kada se projekat privede jos malo kraju.
BW Galerija, novi most, glavna stanica metroa, promenada koja ce ici do Ade....itd, itd.
Tako da ko sad prodaje je ili u zescoj frci ili hoce da kupi nesto drugo ili jednostavno ne razume da ce do rasta vrednosti tek da dodje.
 
vradovic":1d65hoz2 je napisao(la):
Nerealno je da u tom delu grada imate stan sa pogledom na reku ispod 7-8k eura po kvadratu. Svakako ocekujem znacajan rast cena nekretnina
Da li to pričaš za Menhetn sa pogledom na Ist river ili na Hadson ?
 
Ko hoće mnogo bolji pogled od BnV, a za mnogo manje para
neka kupi stan u jednom od ovih solitera na ulazu u Zemun.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689384#p689384:1w3eifge je napisao(la):
dragan » Pon Dec 16, 2019 9:00 am[/url]":1w3eifge]Ko hoće mnogo bolji pogled od BnV, a za mnogo manje para
neka kupi stan u jednom od ovih solitera na ulazu u Zemun.
file.php
Ali te respale stare zgrade pred rušenjem nemaju portira i bazen i saunu i Budha Bar u prizemlju :roll:
 
"Raspale stare zgrade" ?! . . one su gradjene kada se nije štedelo na materijalu.
A, gradjene su ta Vojsku i imaju 4 lifta, ali nemaju portira i to ostalo nabrojano.
 
znaci ja potpuno pogresno percipiram stvari? ok, u buducnosti, vrednost kvadratnog metra stana u bnv-u bice veca ukoliko bude izgradjeno milion tih kvadrata nego ukoliko bi se desilo da na trzistu ostane samo par desetina hiljada do sada izgradjenih kvadrata.

hvala na otvaranju ociju, prenecu bosku
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689432#p689432:30npqwbu je napisao(la):
dragan » Pon Dec 16, 2019 11:35 am[/url]":30npqwbu]"Raspale stare zgrade" ?! . . one su gradjene kada se nije štedelo na materijalu.
A, gradjene su ta Vojsku i imaju 4 lifta, ali nemaju portira i to ostalo nabrojano.
Obrati pažnju na smajli na kraju mog posta i referencu na Buda Baro kao nešto relevantno.

Zemunske soliterčine uopšte nisu jeftine, baš zbog te same njihove lokacije i pogleda cene idu od mislim 1500 pa do 2000 za renovirane stanove.

A zašto BGH2O posustaje sa prodajom? Pa možda zato što su cene stigle Milano i Beč.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687272#p687272:2nnkmhfx je napisao(la):
dejo2000 » Pon Dec 09, 2019 7:57 pm[/url]":2nnkmhfx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687192#p687192:2nnkmhfx je napisao(la):
Myah » Pon Dec 09, 2019 2:32 pm[/url]":2nnkmhfx]Ceo Beograd se izliva u Savu i Dunav dragi moji, neće 1 soliter u Beogradu na vodi ništa da promeni
Nisam bas siguran da nece - imaj u vidu da je to elita "elite" srpskog drustva, crem de la crem, koji obilno jedu i piju. E sad ako je tacno da se to izliva odmah ispod prozora gde upravo obeduju, to znacajno utice na situaciju...

mozda obilno jedu i piju ali zato jedu kvalitetnije, a vecina i zdravu hranu tako da... :D


a tek ovo da drzava naplati stanove za 25 godina :lol:

@nikolas27

sta je sanirano sve od onih kacenih slika? Reklamacije nigde ne idu odmah, čak šta više svuda je jurnjava za njih.
 
Strava je. Jedva cekam kraj sledece godine da vidimo update. Tada ce sve da bude u punom sjaju. Ovo je samo pocetak pravog silaska Beograda na reke. Najvaznije je da krajem sledece godine krene da se gradi i metro i onda ce ceo centar grada da promeni gravitaciju ka Savskom trgu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=688074#p688074:14kntcly je napisao(la):
cloud041 » 12 Дец 2019 09:41 am[/url]":14kntcly]Kupovina stana u ovom naselju je direktna podrška tom projektu. Što se mene tiče, nikakva razlika u moralnoj veličini onog ko kupi stan ovde i onog ko kupi diplomu fakulteta, radno mesto, ocene u školi itd.

Игром случаја сам био у стану неких људи у улици др Александра Костића, староградска породица која баш не одаје утисак бирача СНС-а. Искористио сам прилику па сам се распитао за мишљење о Београду на води будући да су у напосредној близини и директо су погођени пројектом и на краткорочан и дугорочан период.

Изненадило ме је да су они били у фазону да је то сјајно. Имају констатни проблем са прашинчином, али су генерално задовољни пре свега јер су им цене квадрата у улици већ скочиле.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689693#p689693:wjt4x7k2 je napisao(la):
vradovic » Uto Dec 17, 2019 3:55 am[/url]":wjt4x7k2]Strava je. Jedva cekam kraj sledece godine da vidimo update. Tada ce sve da bude u punom sjaju. Ovo je samo pocetak pravog silaska Beograda na reke. Najvaznije je da krajem sledece godine krene da se gradi i metro i onda ce ceo centar grada da promeni gravitaciju ka Savskom trgu
A zasto je to tako vazno?
U cemu je fora sa izlaskom na reke?
Zar moramo i obalu da u potpunosti unistimo?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689712#p689712:l1tcaq39 je napisao(la):
stf » Uto Dec 17, 2019 10:45 am[/url]":l1tcaq39]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=688074#p688074:l1tcaq39 je napisao(la):
cloud041 » 12 Дец 2019 09:41 am[/url]":l1tcaq39]Kupovina stana u ovom naselju je direktna podrška tom projektu. Što se mene tiče, nikakva razlika u moralnoj veličini onog ko kupi stan ovde i onog ko kupi diplomu fakulteta, radno mesto, ocene u školi itd.

Игром случаја сам био у стану неких људи у улици др Александра Костића, староградска породица која баш не одаје утисак бирача СНС-а. Искористио сам прилику па сам се распитао за мишљење о Београду на води будући да су у напосредној близини и директо су погођени пројектом и на краткорочан и дугорочан период.

Изненадило ме је да су они били у фазону да је то сјајно. Имају констатни проблем са прашинчином, али су генерално задовољни пре свега јер су им цене квадрата у улици већ скочиле.

A sto, trebalo bi da budu protiv toga sto ce im neko urediti okolinu u kojoj zive?
 
Na metar od porodicne kuce lokalni biznismen kupi plac, napravi zgradu od 10 spratova, izdaje sobe, tresti muzika opšte bahanalije, a pritom u basti napravi bazen , posadi dva japanska drveta i malo engleske travice a vlasnik kuce kaze super ovo je ono sto sam oduvek zeleo, oplemenio je okolinu, bolje da gledam u vodu nego u zarasli plac koji je bio tu do tada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=689874#p689874:24a6ssu2 je napisao(la):
molder » Uto Dec 17, 2019 2:11 pm[/url]":24a6ssu2]Na metar od porodicne kuce lokalni biznismen kupi plac, napravi zgradu od 10 spratova, izdaje sobe, tresti muzika opšte bahanalije, a pritom u basti napravi bazen , posadi dva japanska drveta i malo engleske travice a vlasnik kuce kaze super ovo je ono sto sam oduvek zeleo, oplemenio je okolinu, bolje da gledam u vodu nego u zarasli plac koji je bio tu do tada.

Bravo!
Beograd na vodi je upravo to, samo skalirano.
 
Kako je to "Jugopetrol" pripao preduzeću "Beograd na vodi" ?!
.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ffHpTCflpAU[/youtube]
 
Veoma mi je smesno kako se neki ljudi ovde gadjanu ciframa, pa to ce biti 8,000e po kvadratu, pa 9,000e, dajte da zaokruzimo na 15,000e jer ipak ima pogled na reku. :mrgreen:

Salu na stranu, moje licno misljenje koje se mozda nece svideti kupcima, je da ovo ne vredi toliko. Prosecne zgrade, eksterijer cak i ispod proseka novogradnje, interijer na prvo oko ne deluje lose, vec kao prosecna novogradnja u Bg (osim bazena i pogleda), ali kada se zagleda dublje i vide reklamacije kupaca onda vidimo da ipak ima fusarenja. :bash:

Sto se tice pogleda, ajd mogu i da razumem ljude ciji stanovi imaju pogled na reku, ali platiti 200,000 evra za stan koji gleda na raspali deo Beograda i pricati kako je to extra pogled to ne mogu.

I da, slazem se da je bolje imati nesto novo nego narkomane, pacove i zmije, ali bez nasilnog otimanja zemljista, kradje poreskih obveznika i ono najgore sto ljudi ne mogu da progutaju je estetika na nivou blok 64. Ajd kradju i lex specijalis smo progutali nekako, ali previse je dobiti ovakav projekat.

Svojevremeno sam citao da je celokupna cena kostanja 3,5 milijarde (biliona) dolara, a toliko je kostalo sve ovo zajedno:
1. Burj Khalifa (da, najvisa zgrada na svetu)- 1,5 billion $
2. Willis Tower (Cikago) - 0.9 billion $
3. Empire State Building (NYC) - 0.6 billion $
4. 5 kula velicine Usce 2 (racunao sam grubo, 100 mil$ po kuli) - 0.5 billion $

Znaci nasilno oteto zemljiste praceno aferama, i za 3.5 milijardi dolara umesto gore navedenih primera, mi smo dobili ovo dole (slika ispod), i serviranu pricu nekih "life-coucha" i ostalih neradnika kako je ovo cool, moderno, nevidjeno, cena 8,000e po kvadaratu, najbolja investicija.. Srbi mozda jesu ludi, al glupi bas nisu, pitao sam bas ljude, poznanike raznih profila (od doktora, menadzera, drzave administracije, profesora, radnika u MAXI-ju) i mogu vam reci da apsolutno niko ne vidi ovo kao nesto dobro, i da bi ljudi pre ono "leglo narkomana, pacova i zmija", jer ako tu stoji 50 godina, nek stoji jos pa kad se ozbiljno pristupi projektu i napravi nesto stvarno, onda "spustiti Beograd na reke", a ne upropastiti sansu da Beograd stvarno dobije moderan centar grada zbog par demit-zgrada na kojima ce investitor da izvuce maksimalan profit koji nece ostati u Srbiji.
 
Realno je da bude 3.5B jer ovde nisu samo zgrade nego je trebalo promeniti ceo taj deo sa infrastrukturom, putevima, kanalizacijom, optikom, uracunaj broj kvadrata koji ce tu biti izgradjen i videces da je i 3.5B malo. Racunaj i na deo od gazele do sajma gde ce biti biznis deo Beograda na vodi.
 
Ovakve zgrade se u Kini grade za nižu srednju klasu.
Ceo projekat je kopija svega što oličava sadašnja vlast. Malo nekompetentnosti, malo kršenja zakona, malo propagande preko vazalskih ili okupiranih medija, malo odsustva stila i mere.
 
Ovakve zgrade u San Francisku su bukvalno za najbogatije al u poslednje vreme ni oni ne mogu da ih priuste!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690072#p690072:1uodoma9 je napisao(la):
vradovic » 18 Dec 2019 01:53 am[/url]":1uodoma9]Realno je da bude 3.5B jer ovde nisu samo zgrade nego je trebalo promeniti ceo taj deo sa infrastrukturom, putevima, kanalizacijom, optikom, uracunaj broj kvadrata koji ce tu biti izgradjen i videces da je i 3.5B malo. Racunaj i na deo od gazele do sajma gde ce biti biznis deo Beograda na vodi.
drzava je preuzela na sebe troskove pripreme terena i instalacija tako da putevi, kanalizacije itd....ne ulaze u tu fantomsku zaradu od 3.5 milijarde.

I da, josh jedno....

NE.

mozesh da spinujesh koliko hocesh ali ovakve zgrade nisu standard za bogate u San Francisku. Prvo, tamo materijali nisu najjeftiniji koji mogu da se nadju na trzistu kao ovde i arhitektura je daleko inventivnija. Jedina slichnost je u tome sto postoji portir. Imamo i dalje internet i pasoshe i znamo kakve su zgrade za bofate na zapadu tako da znamo koliko je ova tvoja izjava daleko od istine.
 
Vrh