Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Forsiranje ukidanja pruge oko kalisa bez potrebno brzanje ...stavljanje nerealnih rokova ...sjecenje kulturnih dobara...rusenje zgrade simpa ...to mu dodje ne postovanje ugovora ...zavlacenje vojnih lica za stanove ....
I sta kaze ustav u kojim slucajevima moze da se ogranici jel u odredjenim ili. Kako kome dune ...
 
.. nerasvetljen (noć/fantomke) slučaj Hercegovačka ..
.. privremeni objekat Savanova ..

.. nastavite niz ..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579214#p579214:24s6cqjd je napisao(la):
astrodule » Pon Nov 05, 2018 1:13 pm[/url]":24s6cqjd]Ili si vrlo ograničen pa ne vidiš koliku je štetu je doneo BnV ostatku grada ili namerno provociraš? Iskreno se nadam da namerno provociraš.

Nije to ništa čudno, pun je svet takvih ljudi, naročito na internetu.

Zaista mi nije namera da provociram, niti da uvredim nekog. Samo pokušavam sa strukovne strane da objasnim, da bar neko shvati i sagleda sa realno šta se ovde dobija. Ima ovde nekih sitnih minusa, ne branim to, ali u globalu sagledano je dobro što se ovako nešto radi.
Zašto mislite da je doneo štetu? Šta je tačno narušio? Tu smo da diplomatski prokomentarišemo i sagledamo stvari.
 
Hajd ti nama objasni sta se to dobija sa ovim projektom?
Da se mi manemo nabrajanja sta se sve do sad izgubilo, ja od "dobitka" vidim kopiju juzne kapije Beograda i jos nekoliko bezlicnih solitera kakvih BG ima na stotine.


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
pa beobuild je dobio puno novih clanova, vrhunskih strucnjaka iz oblasti urbanizma, imovinskog prava, zaljubljenika u modernu arhitekturu i amtera fotografa, malo li je
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579209#p579209:2vxn918k je napisao(la):
Mr.Awesome » 05 Nov 2018 12:03 pm[/url]":2vxn918k]A kojih to milion tržnih centara imamo?
Kroz sve to država zarađuje, apsolutno kroz sve, počevši od materijala za gradnju, pa sve do zaposlenih i prodaje robe nakon otvaranja.
PDV se svuda ubraja. Fali nama svašta još, ali od nečeg se mora početi...
U ostalom, ne sviđa ti se mesto, pogled, život, odeš na neko drugo mesto, batališ da daviš ljude kako je loše ovo i ono, pomogneš sebi, opustiš se i rešen problem. :)
odlichna ti je ova logika....popusti pred olosem i digni ruke i idi negde drugde. jel bi tako pricao i da neko iz vlasti pored tvoje kuce napravi stovariste gde pali gume, pa posto se ne moze nista protiv uvezanih likova ti se lepo pokupish i odesh? jel ti to zivotna filozofija - ako ti se ne svidja nesto, prihvati stanje i bezanija? Ne brini se ti za mene, ja srecom ne radim za lokalne ljude, ali mi je ovo ipak zemlja i da i ne zivim u njoj ne bih dozvoljavao da se u njoj radi nesto sto ni ti, niti bilo ko drugi iz parizer divizije, ne moze da odbrani bez floskula, jer znam da ovde imam mnogo prijatelja koji ne misle kao ti, odnosno misle svojom glavom. Uostalom, zasto se ti mesash u ovo i odakle tebi pravo da ucestvujesh u ovoj raspravi onda, ako je istina da vishe ne zivish ovde nego u nemackoj/austriji?

a ovo za trzne centre - hocesh da ti nabrojim koliko se otvorilo i koliko se pravi, u ovom trenutku trznih centara? Zvezdara, Ada Shoping mall, pre godinu i po dana je otvorena Rajiceva,plus retail parkovi po Rakovici, Zemunu....sve u gradu i drzavi gde je toliko dobro da je godisnje, prema racunici CIA-e, napusti oko 30 000 ljudi.

A ovo za zaposlene i PDV je malo smeshno kada jedini deo projekta koji je do ovog leta, bio zavrshen - SAVANOVA bio zatvoren, navodno zbog neprijavljenih radnika i gde je plata radnika u trznim centrima oko 30000 rsd neto. Da se nesto drugo, gradilo u Savskom amfiteatru, od kicerajskog legla krimosa, estradnih zvezda, nesto za ceo grad mozda bi se dala neka nada za tih 30 000 ljudi koji godisnje odu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579199#p579199:2draqwhq je napisao(la):
Mr.Awesome » 05 Nov 2018 11:02 am[/url]":2draqwhq]

Slažem se sa vama za osnovni prihod budžeta, to i jeste industrija, fabrike, pa tek onda sve ostalo...
Izvoz imamo, doduše mali je (povećava se), ali prethodnih 30 godina smo prodpadali. Mi nismo krenuli sa nule, nego iz "minusa" da se vadimo.
Iz godine u godinu sve više fabrika i preduzeća se otvara, privatnih firmi, to je svakako plus za državu.
Nemamo mnogo naših fabrika jer nemamo gde da izvezemo tu robu, sankcijama 90-ih su presečeni svi putevi, džaba ti proizvodiš kada nemaš tržište gde to da izvezeš i prodaš. (Vidim da su nešto i povodom toga počeli da razmatraju, nadam se da će da se ozbiljnije poradi na tome).
Još je Srbija slaba, još mnogo toga fali tu, ali ako pogledamo poslednjih 25 godina, sada imamo najviše.
Pomirili se sa tim ili ne, standard se postepeno povećava, još je to malo, ali je dobro dok ide na gore.
Treba raditi, graditi, unapređivati se, a manje pričati.
Da je bio neko drugi, za hleb ne bi smo sada imali, a kamo tek za sendvič. Uostalom, bolje je i sendvič pojesti, nego nešto drugo. :kafa:
Ovo je lista lepih zelja, u stvarnosti ja jos nevidoh rezim koji toliko ponizava svoj narod kao sto je ovaj ovde. Ovim tempom i ovakvim stazama uspeha necemo doziveti normalan standard za 100 godina. Nemamo mi nista, mi smo okupirana kolonija cije vodjstvo radi za strance, mi samo imamo privid da nesto imamo a to su trzni centrli, lidli, krpice, mobilni telefoni i kola u proseku stara 15-20 godina a uz to braca Rusi nam prodaju najskuplji i najgori benzin u okruznju. To je to. Nama nije dozvoljeno da radimo za 1000 - 1500 evra, ja cak verujem da je 5. oktobra neko to podpisao. Nama odlazi drzava, mi nestajemo dok u isto vreme cigani i bosnjaci imaju konstantan pozitivan prirodni prirastaj.
O kojim fabrikama pricas? cije su to fabrike? kakva preduzeca? Mi otvaramo kafice, igraonice i pekare a stranci otvaraju fabrike i trgovinske lance. Banke - neznam dal jos imamo i dve domace banke. Dakle jasno je da Vucic sa svojim rezimom vodi ovaj narod u ambis jer su im opstanak na vlasti i procenti bitniji od svega, njih savseno boli uvo za drzavu i narod i sta ce sutra biti. Isto vazi i za zuti kartel i njegove odcepljene satelite. Sve to ima istog gazdu a taj gazda ovoj zemlji nezeli dobro. Zato ovde nikad nece biti bolje. Sto pre zaglupljena i izmanipulisana sendvicarska masa to shvati tim pre ima sanse da se nesto promeni.
 
Sve češće u medijima i javnosti, od članova vladajuće garniture i njihovim simpatizera, provejava taj stav ''ako vam se ne sviđa naša verzija Srbije, tornjajte se''. Odnosno u ovom slučaju ''ako vam ne odgovara ovaj projekat, vi napravite svoj''.

Nameće se ta neka ideja da ljudi ne čine državu, da država i nadležni organi ne treba da imaju nikakve obaveze i odgovornosti pred narodom. Da to što ti ljudi plaćaju svoje dugove državi i društvu im ne daje nikakvo pravo da komentarišu i preispituju nešto što se tiče, ne samo njihovog grada, nego i njih samih. Gradi se i nameće ta neka ideja da narod postoji zarad vlasti, a ne obrnuto. I da je na narodu da daje, ćuti i trpi, a na vlastima i njihovim ljubimcima da rade šta hoće.

Bio je skoro i jedan dobar članak na tu temu:

„Postoji jedan sindrom, koji nije nov, a to je čuvena rečenica idi odavde ako ti ovde nije dobro. Niko ko je na vlasti ne želi da se zapita šta je to što ja radim što tera ljude da odavde idu. Dakle, sve što ja radim je dobro, a ako se tebi to ne dopada- idi. Kao da ova zemlja pripada vlastima, a ako su građani nezadovoljni kako se u zemlji živi to je problem građana a ne onih koji zapravo određuju kako se u Srbiji živi“

Isti nastup, ideologiju i metode redovno viđam i na ovoj temi. Pojedinci zaboravljaju ko im čini državu i od čijih para im se svakog meseca isplaćuje plata.
 
@Bender Rodriguez
Nazalost, u pravu su. Ne ti, oni koji porucuju "ako ti se ne sviđa idi odavde"...
Jer procenat buljsona koji su prigrabili vlast, zatim uvlakaca u bulju, pa onih manje 'uspesnih' podguznih muva, i na kraju onih koji sa ispranim mozgom slepo veruju u svaku laz propagandne masinerije pod kontrolom vlasti (...) daleko prevazilazi broj onih koji su svesni da se stvar mora menjati pod hitno i radikalno ili nam sledi nestajanje i drzave i nacije.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Pa dobro što jes jes, sa tog aspekta su u pravu. Svakim danom bitka sa vetrenjačama postaje sve uzaludnija i besmislenija a odlazak postaje sve racionalnija odluka.

Ali kažem sa moralnog aspekta, koliko je bezobrazno to što rade. Taj mentalitet ''biće po našem, a kome se ne sviđa, nek se tornja/nek nađe svoje''. Kao da su oni izgradili ovu zemlju. Kao da je oni izdržavaju i kao da su neki heroji koji su dali deo sebe za državu i narod. A ne (pre)debelo plaćeni i raspušteni ljudi u službi nacije koji imaju odgovornost i obavezu prema svakom članu društva.

U stvari kad razmislim voleo bih da im se jednom ostvari ta želja, pa da odu svi ti ''nepoželjni''. Da im ostanu samo blentave ovce bez mozga sa sendvičima i zastavicama u ruci koji će se oduševljavati svemu što Vođa kaže i uradi. Pa kad im ostane takva zemlja i takvi ljudi da vidim baš šta bi uradili. Mada znajući njih, ne bi se nimalo potresli. Naprotiv, pretvorili bi se u malu Balkansku Severnu Koreju i bili presrećni takvi. Ko prasad u blatu.
 
Njihovi mentori i žele da se kvalitetni ljudi rasele na sto različitih strana sveta gde će opet biti nemoćni, jer će biti usamljeni i neće biti svoji na svome, a da ovde ostane samo glupa i nesposobna masa s kojom će lako moći manipulisati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579255#p579255:ij8j3nj7 je napisao(la):
laki72 » Pon Nov 05, 2018 3:54 pm[/url]":ij8j3nj7]Hajd ti nama objasni sta se to dobija sa ovim projektom?
Da se mi manemo nabrajanja sta se sve do sad izgubilo, ja od "dobitka" vidim kopiju juzne kapije Beograda i jos nekoliko bezlicnih solitera kakvih BG ima na stotine.


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Napisao sam ja jednom prilikom referat šta se sve dobija, zaista nemam vremena da ga pišem ponovo. Želim da čujem, šta je to izgubljeno?
Kakva južna kapija? Gde su te stotine solitera? Gde?
 
Pa nadji ga i samo kopiraj da nam osvjezis pamcenje ...
Sta smo mi to dobili ...
 
Super sto nisi zaludan.
Onda ne troluj temu, jer na svakoj stranici pa i na ovoj imas makar desetinu postova o tome sta se sve do sad izgubilo.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Mr.Awesome":2l282j6c je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579255#p579255 je napisao(la):
laki72 » Pon Nov 05, 2018 3:54 pm[/url]":2l282j6c]Hajd ti nama objasni sta se to dobija sa ovim projektom?
Da se mi manemo nabrajanja sta se sve do sad izgubilo, ja od "dobitka" vidim kopiju juzne kapije Beograda i jos nekoliko bezlicnih solitera kakvih BG ima na stotine.


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Napisao sam ja jednom prilikom referat šta se sve dobija, zaista nemam vremena da ga pišem ponovo. Želim da čujem, šta je to izgubljeno?
Kakva južna kapija? Gde su te stotine solitera? Gde?


A imas vremena da prepisujes stranacki pamflet dva posta pre? Izvos, industrija, fabrike, gdp..bdp...duing lista...

A za stvari koje su u vezi sa diskusijom i temom nemas?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da nazovemo stvari pravim imenom bez uvijanja.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579004#p579004:2mtk3rmv je napisao(la):
Mr.Awesome » Ned Nov 04, 2018 2:08 pm[/url]":2mtk3rmv]Prvo, onaj gore napisani Nemački članak je kritičarska kuća, koja uglavnom takve tekstove i piše za sve (Ne vidim njihovu povezanost sa Srbijom, niti sa bilo čim ovde, ali verovatno su dobili nešto novca pa su i to morali da spomenu - pošto tako i rade)

U tom nemačkom članaku u kratkim crtama pise o gradu bez železnicke stanice, gde je pod korupcijskom aferom poručeno novogodisnje osvetljenje u vrednosti od 3 miliona evra, kako bi se strani turisti privukli u garad.

Međutim, posto su uklonjene zeleznicka i autobiska stanica, pitanje je kako ce ti takozvani turisti uopste dodji do grada!? Zeleznicka stanica je premestena na nedovrseni Prokop, koji ne samo da nema staničnu zgradu, vec nema ni nikakvu infrastrukturu, pa ni kiosk.
Dalje piše o tome, kako ni sami beograđani ne znaju kako da dodju do zeleznicke stanice, a turisti koji dodju autobusom sa aerodroma do grada, budu ostavljeni na staroj železnickoj koja ne radi, gde su prepušteni sami sebi ukoliko negde dalje putuju.

Taj clanak pise i o rusenju u Hercegovackoj ulici, nocu pod maskama, bez potrebnog odobrenja, a ime krivca/nalogodavca do dan danas nije objavljeno.

Osim toga, pise i o uništavanju i krađi istorijskih parnih lokomotiva.

Pa postovani gospodine zgodni, razmisli sam da li ovo napisano ima veze sa BNV. Ukoliko se ne varam, cilj projekata je privlacenje turista, a nakon sto prošecan nemac procita tekst, ne verujem da će izraziti želju da dođe. Povrh svega, plaćen ili ne, tekst prenosi činjenice i tačan je od reči do reči.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579004#p579004:2mtk3rmv je napisao(la):
Mr.Awesome » Ned Nov 04, 2018 2:08 pm[/url]":2mtk3rmv] A drugo, da li priliči nekom savremenom čoveku da napiše ovakav opis ispod fotografije?
Da li bi bilo lepo da vama neko pred kućom ili stanom zapali sveću, a iznad vrata okači tablu sa vašim natpisom?
Naravno da ne bi, to je nečiji dom sada, i trebalo bi ga ceniti, kako njihov - tako i vaš.
Sveće kupite, prošetajte do neke crkve, zapalite ih za zdravlje i sreću, molite se za mir, jer je ovde prisutna jako velika količina mržnje- to nije dobro...

U pravu si, izraziću se prikladnije. To nisu ničiji domovi, vec je*******.rnici kriminalaca sto su uzjašili vlast od devedesetih na ovamo u kojima će privoditi estradne prostit... zvezde uz pogled na duhovno, emotivno i financijski devastiran grad i njegove stanovnike. Valjda imaju fetiš na takav pogled, ko će ga znati. Al ostaje im i druga strana sa pogledom na usće reka i zalazak sunca, kada im dosade porušene fasade Starog Grada... I to samo za njih, ostale beogradjane ko j.be...

Domovi su nesto drugo. Njih neces naci u BNV.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579004#p579004:2mtk3rmv je napisao(la):
Mr.Awesome » Ned Nov 04, 2018 2:08 pm[/url]":2mtk3rmv] ne razumem šta je to ovde uništeno? Za čim se toliko žali?

Ako do sad nisi shvatio, nece ti ni moj odgovor pomoci da shvatiš. Preslistaj forum u nazad, pronađi postove članova foruma sa dugogodišnjim stažom, objašnjeno je više puta iz raznih aspekata koliko je ovaj projekat poguban po Beograd.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579004#p579004:2mtk3rmv je napisao(la):
Mr.Awesome » Ned Nov 04, 2018 2:08 pm[/url]":2mtk3rmv] Jesu li one raspadnute kuće, šupe, udžerice, magacini i ostalo imali neku posebnu istorijsku vrednost?
Da li je to sve srušeno dok su ti ljudi bili u svojim domovima? Da li je nekog buldožer sravnio sa svojom kućom? Pa naravno da nije, svi su oni pre toga preseljeni u svoje nove modernije stanove na lepim mestima (svakako mnogo lepšim nego stare oronule kuće u kojima su živeli).

Opet, niko ne žali za udžericama. Da su ih samo srušili, počistili prostor i ostavili tako, verovatno se niko ne bi bunio, evo ja prvi.

Da, buldozer je direktno odgovoran za jedan život, tokom akcije noćnog rušenja u Hercegovačkoj. Osim toga, poginuli su i radnici na gradilištu.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579004#p579004:2mtk3rmv je napisao(la):
Mr.Awesome » Ned Nov 04, 2018 2:08 pm[/url]":2mtk3rmv] svi su oni zadovoljni, samo vi niste, samo vama nešto stalno smeta.
Ono što je od istorijskog i kulturnog značaja, kao što je železnička stanica - nije srušeno, nije bilo u planu da se ruši, niti će biti - naprotiv, osvežiće se i pretvoriti u lep muzej koji će biti dostupan svima.

Ovim projektom zadovoljni su politički plaćenici, lopuže koje su naučile da love u mutnom kao i zombiji kojima su farme, parovi, grand parade, španske i turske serije spržile mozak, pa tako omađijani gledaju "vođu" kao bozanstvo i slepo mu veruju svaku reč.

Intelektualci su odavno napustili to ludilo od zemlje, oni koji nisu kopaju rukama i nogama da pobegnu sto pre jer njihovu reč niko ne čuje, njihovo nezadovoljstvo se predstavlja kao bunt stranih plaćenika, prišiva im se da su žuti i da im je jedini cilj rušenje "napredne" vlasti.

A u vezi zastite istorijskog i kulturnog nasleđa. Pa eto i stranci pišu o uništenim lokomotivama koje bi u svakoj normalnoj zemlji bilo tretirano kao nacionalno blago. Osim toga, popni se na Gazelu pa pogledaj zatrpanu ranžirnu stanicu, obraslu u korov. Jel to ta briga o kulturnom nasledju o kojoj pišeš?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579004#p579004:2mtk3rmv je napisao(la):
Mr.Awesome » Ned Nov 04, 2018 2:08 pm[/url]":2mtk3rmv]ve zgrade možda nisu najnovijeg dizajna koji postoji, ali su svakako najmodernije koje imamo. Sa druge strane ne bi ni priličilo da se od jednom izgradi nešto u najnovijem dizajnerskom stilu, jer se ne bi uklapalo sa starim delom grada, previše bi odskakalo.
Svuda se po Evropi koristi izlaz na reke, gradi pokraj njih, jedino pojedinima ovde to pravi problem...

Veću glupost nisam u skorije vreme pročitao. Ne da nisu novijeg dizajna, nego nisu nikakvog dizajna. Kažeš, nešto modernije ne bi priličilo starom gradu. Al zgrade od preko 100m visine priliče, one se uklapaju, ne odskaču? Pa bukvalno su pojele stari deo grada. Dominiraju svojom visinom, gabaritima, ružnoćom da se od njih nista više ne primećuje. BW Residence je toliko mračna zgrada da bole oči kad se gleda. Kao Mordor deluje. Gledam ih i izgledaju kao da su još uvek u gruboj fazi gradnje - bukvalno.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579004#p579004:2mtk3rmv je napisao(la):
Mr.Awesome » Ned Nov 04, 2018 2:08 pm[/url]":2mtk3rmv]ašto pratite ove teme? Zašto smarate druge koji su ovde došli da vide šta ima novo, dokle se stiglo sa radovima?
Kao što spomenuh u nekom prethodnom postu - ima puno lepih lokacija u gradu na prodaju, kupite, investirajte, sagradite šta vam se sviđa, po vašem ukusu i rešite problem.
Svim članovima želim ugodan ostatak dana.

Smaramo jer smo tako u mogućnosti, a na lepe lokacije šapu su već stavile lopuže i kriminalci da prave njihove čardake sa demit fasadom, trosobnim stanovima od 35 kvadrata, sobama bez prozora, jeftinom PVC stolarijom, itd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579154#p579154:1tgfomov je napisao(la):
Delija » 04 Нов 2018 11:41 pm[/url]":1tgfomov]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578880#p578880:1tgfomov je napisao(la):
stf » 03 Nov 2018 07:01 pm[/url]":1tgfomov]ravnom smislu, jer zgrada nije bila zaštićena. Ali jeste zločin u moralnom smislu.
Добар покушај.

Апсолутно јесте злочин у правном смислу и то на свим нивоима законодавства ове, лекс специјалисом суспендоване државе
Питао си ме за конкретну зграду и конкретно сам ти одговорио. Твоје даље писаније о "издајницима народа" ћу игнорисати, као и до сада.
 
83f21d3f903db45c984592042365a070.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579556#p579556:86nzxnmu je napisao(la):
milos.tro » Uto Nov 06, 2018 4:12 pm[/url]":86nzxnmu]
Ne razumem, jeli se ovo spremaju da zastakle/zazidaju/adaptijrau ove dve velike terase ili samo rade detaljnu rekonstrukciju stanova pa su radnici izneli materijal naplje?
 
Jel će ovde žive Del Boj i Rodni sa dekicom?


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Тјанђин на води.
Неки град тамо неђе на северу Кине , Богу иза ногу. Намерно не узимам примере 30-40 њихових већих и битнијих градова... ( Ђе ћемо ми са Ћингдаом или Ч-ћијеном ? )
Можда је генерична, али је опет лепша архитектура него код нас.
Иначе , подржавам цео БНВ концепт и навијам за пројекат.
Штета.

41488183921_6d8683f832_h.jpg


44459423311_651035df99_h.jpg


45511464821_f33109a918_h.jpg
 
Vrh