Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

pjongjang na vodi je mnogo bollji primer za poredjenje. vidimo da i tamo nema poslovnih zgrada, imaju jednu dominantnu kulu, stambenjake i promenadu. ja se gadim bnv-a u svakom smislu ali priznajem da ce za 30 godina, kada bnv bude gotov i pod uslovom da severnokorejci ne menjaju nista bitno, nas na vodi biti u rangu njihovog na vodi. sahovskim recnikom bice 1.5-1.5, nasa kula bice lepsa, njihova promenada sira i funkcionalnija a stembenjaci u oba slucaja bednjikavi.

563b240cbd86ef20008c76f4-750-563.jpg
 
Мислим да су им ове велике терасе као заједничке за сваки спрат.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579719#p579719:3s4m6pwn je napisao(la):
razgradjevinar » 07 Nov 2018 11:42 am[/url]":3s4m6pwn]sahovskim recnikom bice 1.5-1.5, nasa kula bice lepsa, njihova promenada sira i funkcionalnija a stembenjaci u oba slucaja bednjikavi.

563b240cbd86ef20008c76f4-750-563.jpg

Nazalost nije dokazano da ce nasa kula, ako je ikada bude, biti lepsa. Daleko od toga. Raskoraci izmedju obecanja sa rendrera i realizacije su sve veci i veci.
Rezidensu su skresane terase, velelepnu fontanu je progutao mrak, fasada plane za tren oka a krase je klima uredjaji.
Vista bi jedva prosla i u najzabacenijem kineskom predgradju.
Promenada je propala u Savu a ono sto nije propalo rasklimano je kao posle zemljotresa.

Svi su izgledi da ce kula, ako se iko usudi da je sagradi u zivom pesku, biti sklepana od vertikalno poredjanih kontejnera okicenih novogodisnjom rasvetom.
 
Mene ovo sve više podseća na film "O pokojniku sve najlepše" kada nova vlast sastavljena od nadobudnih bezmozgovića uništi selo zbog industrijalizacije otvaranjem rudnika na silu iako je odavno dokazano da nije rentabilan... da bi na kraju iskopali samo par grumena uglja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579255#p579255:2dyeoanw je napisao(la):
laki72 » Mon Nov 05, 2018 3:54 pm[/url]":2dyeoanw]Hajd ti nama objasni sta se to dobija sa ovim projektom?

Dobija se zakrcenje mostova i saobracajni kolaps kad se sve te zgrade usele i ljudi navale u trzni centar po jeftinu piletinu. :D
 
Jedva čekam da se otvori taj TC pa da gužve postanu potpuno nepodnošljive.
Možda to i sruši trenutnu vlast nadam se jako, pošto rešenja za saobraćaj nemaju to je očigledno.
 
Dobro oni imaju milijarde od nafte da se bahate...

(Pss... I Pjongjang je bolji od Viste&Parkview x2 (za sada x2))
 
Pa i ovi ovde što grade BnV očito imaju para ( ne njihovih, nego naših ) da se bahate i silne pare i troše ( ne koriste se jeftini materijali ), pa ne grade ništa ni lepo, ni moderno, ni skladno, ni moćno, ni unikatno.

Tako da nije samo do para....
 
Pogledajte samo u okruženju šta se gradi i kako se gradi. Zaostajemo i za komšijama a kamoli za Pjongjangom i Moskvom Mislim da bi za početak Beograd trebao da se poredi sa Londonom ili je možda baš Moskva paritet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Realno poredjenje Beograda je sa Sofijom i eventualno Bukurestom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=580110#p580110:1byc0uz6 je napisao(la):
milos.tro » 08 Nov 2018 22:05[/url]":1byc0uz6]Moskva na Vodi

Баш гадно, као неко морско чудовиште. Али увек мора да изгледа као што већа кривудава будалаштина јер је онда безобразно скупо па може више пара да се уштека

Све сами пајаци и циркузанти на овом свету
 
Oktopod na obali. Preterase i udavise se u sujeti i zelji za originalom.
 
moskva na vodi vrlo moderno,
pjongjang na vodi ne'do bog nikom.
 
Ok je da se nekome ne svidi projekat, ali moram da naglasim jednu stvar, ne znam da li su svi skapirali 8)

Ovo nije centar Moskve, nije ni blizu centra, ovo je kao neka njihova Umka i tamo grade novo naselje..


7OgGrkR.png
 
Pritom centar Moskve trenutno prolazi kroz veliku rekonstruciju, obnavljanje starih zgrada i rekonstrukcija ulica... Kad raskopaju ulicu do peska, sve je gotovo za 2-3 nedelje... (i to ne ulicu od 20 m kao kod nas). Pre smo za poređenje sa Tbilisijem i Sofijom.
 
Malo slika iz sveta. Steta samo, sto kaze onaj Mr.fenomenalni, sto se ovako nesto nebi uopste uklopilo kod nas. Ipak nase viste i aurore su zakon za ovo i perfektno ce a se uklope u grad tu nema ni trunke sumnje:











 
Stvar ukusa Nebojša . Meni se ipak nešto ovako više uklapa u današnju spoljno političku globalnu situaciju u Beogradu .

6460c6d0fb41c4064fcab599d46b3fdf.jpg
3d1a2c2398f5d480fb91a8319c893b66.jpg
 
5a0a6f83aa9549d52e25ae63d2bee4f0.jpg


Ko li finansira BG na vodi

Ta vrata su zatvorena . Neko stoji ispred njih i zamišljeno pomalo tužno mašta šta je iza njih . Nema potrebe za time . To samo odvlači pažnju . Zatvorena su iz nekog razloga i to je sasvim dovoljno .
 
@Nebojša
Pogledajte zgrade u pozadini, iza te sa zelenim terasama. Vidite li neku raspadnutu fasadu i starinsku zgradu u pozadini? Naravno da ne.
Zato treba postepeno modernizovati i ispratiti neki deo koji je preskočen. Vista, Aurora i ostale biće lepe kada se završe, e onda se slažem da se sagradi nešto u ovom "eko fazonu" sa ovim zelenilom, i voleo bih da imamo i tako nešto.
Ja sam video u Milanu dve zgrade koje su urađene u tom stilu, i izgleda odlično. To je zapravo obična zgrada kao i Residences, fasada im je od istog materijala, samo što svaka terasa ima svoje drvo, žbun i tako to... Ali svakako super izgleda i korisno je to zelenilo.
Međutim između stare gradnje i nove, mora se uhvatiti neka sredina, inače bi nešto najnovije pred ovog starog izgledalo kao kad piletu staviš si*e (što bi naš narod rekao). :)
 
Vrh