Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Саша Бг;153978536 je napisao(la):
20181110-141406.jpg

Апартмани комшија миграната с погледом на Резиденс:
20181110-141330-2.jpg

Наставак новог булевара према Газели:
20181110-141735.jpg

Лево од њега су ископали и однели доста земље у овом делу према Савској улици; поставили су ограду с једне стране:
20181110-141753.jpg

Уска улица тик уз солитер, а тротоар широк:
20181110-142222.jpg

Фасада је демит, покривају је нечим што личи на стаклене панеле:
20181110-142505.jpg

20181110-142533.jpg

20181110-142617.jpg

У овом малом травњаку на тераси је за тзв. усељење у Резиденсе било посађено дрво; осушило се и извађено је после:
20181110-143034.jpg

20181110-142840.jpg

20181110-142924.jpg

20181110-143001.jpg

20181110-143023.jpg

20181110-143212.jpg

Брисач жардињера, стубова и клупа на редовном послу; на Славији нико још ниједном није обрисао нове корпе за отпатке, стубове, ограду, чесму ... ; у задњем плану су жути шатори сајентолога:
20181110-144026.jpg

Пресечено шеталиште између Tрамвајског моста и кафића Саванова:
20181110-144042.jpg

20181110-144045.jpg

20181110-144107.jpg

20181110-144124.jpg

Обилазница око радилишта:
20181110-144216.jpg
SašaBg sa SSC
 
dobismo izvrsno i strucno objasnjenje ovih cudnih pojava kojima svedocimo. znaci neophodna je faznost i neki red u svemu, ne moze se nesto oteti od zmija pacova i narkomana i odmah pretovriti u prostor namenjen deci, penzionerima i generalno postenom gradjanstvu. zato je umetnuta ova faza za kontraverzne biznismene i kafanske pevacice. nemacka obaloutvrda takodje nije mogla odmah iz faze nacistickih megastruktura u fazu savremenog setalista nega je neophodna ova blatnjava faza dekontaminacije od par godina, da se obala malo iscisti. autobuska stanica se fazno pomera ka bloku 42, po stotinjak metra na svakih par godina, da se narod navikne..
 
Pošto nisam pratio temu svo vreme, jel može neko ukratko da mi kaže koja je poenta da se BAS (ili njegovi delovi) ruše i premeštaju na novo mesto 50 metara dalje... umesto da se u okviru celog projekta BnV uradi ono što može oko tih objekata, pa da se onda za par godina, kad se završi novi BAS u Bloku 42, postojeći preseli tamo?
 
Pa zato što planiraju gledajući jedan mesec unapred, plus što malo namerno lažno obećavaju, plus što predizborno prave stanicu kod Buvljaka.

Ti tražiš poentu u nečemu vezanom za BnV ili u dugoročnom planiranju Beograda od strane trenutne vlasti? Duboko si me razočarao :)
 
:D Pa ne, reko ajde ne znam sve detalje, niti pratim non stop niti imam uvid u planove... Pa reko da vidim koja je tu zamisao, kapiram da za sve postoji razlog.
Ako stvarno rade tako zato što ne umeju bolje, ako se sve zaista vrti oko rušenja jednog parčeta asfalta da bi se na par godina zamenilo drugim, 50 metara udaljenim, pa posle i to rušilo i selilo na treći... onda stvarno ne znam šta da kažem. o.O
 
Pa mislim da je plan da se izmesti kod Buvljaka, a ovo je privremeno rešenje. Radovi kod Buvljaka teku neverovatnom brzinom, da ne kažem - neviđenom brzinom.
 
Pa da, znači mogli su da sačekaju da se napravi BAS u 42 pa onda lepo da sve ovo prebace tamo. Al što kažeš, izgleda da su svhatili kako (ne)napreduju radovi u 42 pa su odlučili da naprave ovo privremeno među-rešenje.

Inače takođe mi je nelogično da kroz novonapravljeni bulevar, koji čak nije ni pušten skroz u promet... svakog dana prolazi i stoji desetine autobusa. Ok vidim da se pridržavaju pravila i da voze polako i ne penju se na ivičnjake. Ali opet... ne kapiram logiku. Naprave novi bulevar, spucaju velike pare i marketing u to, i onda puste teške mašine da se vozikaju po tome ne bi li se sve izlizalo što pre i tražilo nove radove i održavanje... Budi bog s' nama... :roll:
 
Ode cela zgrada Simpa dodjavola, kao i zgrada izmedju te i hotela Bristol. Kad pomere sav sut, kao i dolazni peron i parking u nastavku iste ulice, nastace ogroman prazan prostor...



 
Pre neki dan mi jedan matorac kaze "Amerikanci nas unistili i zapad...". E stari, koliko mi sami sebe mozemo da zakopamo, ni najgori neprijatelj, ko god da je ne moze.

Btw lepo mi na fotkama izgleda osvetljena Gazela.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=580866#p580866:1hm7wzw2 je napisao(la):
arsa.arsa » Pon Nov 12, 2018 6:23 pm[/url]":1hm7wzw2]Ode cela zgrada Simpa dodjavola, kao i zgrada izmedju te i hotela Bristol. Kad pomere sav sut, kao i dolazni peron i parking u nastavku iste ulice, nastace ogroman prazan prostor...



Mene mnogo vise zanima kako je simpo obestecen za pomenutu zgradu, iz razloga sto je nezavisno pravno lice u odnosu na BnV? Ima li neko ovu informaciju?
 
[/quote]
Mene mnogo vise zanima kako je simpo obestecen za pomenutu zgradu, iz razloga sto je nezavisno pravno lice u odnosu na BnV? Ima li neko ovu informaciju?
[/quote]

Moze se pratiti hronologija dogadjaja samo treba da se kopa malo. Prvo je Simpo ponovo postao drzavna firma 2015-te. Nakon toga grad Beograd izvsio konverziju dugovanja (konverzija dugovanja u kapital) cime je stekao oko 25.000 akcija. Konverzija je izvrsena na proporuku Vlade Srbije. Izgovor je bio da se nakon toga nadje privatni investitor, koji ce kroz otkup akcija (privatizaciju) drzavi platiti odredjenu vrednost i time drzava naplatiti dugovanja. (Nakon svega sve to deluje samo kao izgovor za ovo sto se danas desava). Ima jos detalja ali treba potraziti.
Inace uveliko se spominje da ce BNV preuzeti i zgradu poste kod zeleznicke stanice.

Evo primera i kako mediji "pripremaju" javnost za ono sto sledi, kao i u slucaju npr Hercegovacke (pacovi, horor, ilegalni objekti, ruglo itd):
https://www.blic.rs/vesti/beograd/z...-nekada-jedna-od-najvecih-robnih-kuca/1nrz1ns
 
Setao sam danas malo i od zanimljivosti izdvajam:

- Milenijum tim uveliko sprema rekonstrukciju potonulog dela promenade. Sada je potpuno zatvoren prolaz u tom delu.

Novost je pocetak izgradnje parka. Uzivo je jos cudnije videti ta tri hektara rasporedjenih po duzini izmedju bulevara i buduce ulice, mislim da ce park biti bucan.

Koliko sam video po nekim ranijim renderima planiraju da ukopaju veliki amfiteatar u sredini parka. Na novijim renderima me plasi premalo drveca. Videcemo sta su izabrali. Evo slika.
 
arsa.arsa":n4as2w4d je napisao(la):
Ode cela zgrada Simpa dodjavola, kao i zgrada izmedju te i hotela Bristol. Kad pomere sav sut, kao i dolazni peron i parking u nastavku iste ulice, nastace ogroman prazan prostor...




st*** destruktivna... :(

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
3b161cce50a632be46b201e3f72a274c.jpg


Zna li neko sudbinu ovog murala?

Po meni je ovo simbol otpora ovom lopovluku


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo mene opet malo da istrolujem sa potpuno neočekivanim primerima iz regiona. Vidin ima promenadu sa vrlo interesantnim rešenjem bici staze. Radi se o pokretnoj metalnoj barijeri po kojoj je iscrtana staza. Rešenje je nepraktično i loše (podloga klizava, uglavnom se voze trotineti uz veliku buku, bicikli na početku i kraju moraju da se ručno popnu) ali svakako interesantno. Ono što je pohvalno je što je promenada izuzetne širine, sa dugačkim i lepim parkom.


Pogledajte prilog 1
 
А и нема станова и садржаја који би привукли људе, ту ће само наркомани и пацови да се скупљају.
 
Preterujete u tom stavu da sve obale u BG moraju da budu identične. Zašto bi bile? Postoje ljudi koji vole drugačije stvari od vas.
 
Istina ali je isto tako istina da su mogli da pomaknu objekte makar još nekih 10 metara a ne da ih naguraju uz obalu kao da iza nema praznog zemljišta. Inače se ponašamo kao da smo u Tokiju a ne Beogradu van svake pameti.
 
Pitanje: koja je zvanična adresa BW Residence-a?
Novi partner firme u kojoj radim je izgleda lociran u Kuli B, ali se kao adresa navodi Hercegovačka... Hmm...
 
Vrh