Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528299#p528299:24kk2l42 je napisao(la):
mradulovic » 27 Mar 2018 10:04 pm[/url]":24kk2l42]bezbedni porodichni sadrzaji? sta je to? par igracaka za decu na tapaciranoj podlozi...
"Bezbedni porodični sadržaji" su eufemizam za početak ozbiljne i formalne klasne segregacije u Beogradu. Znači ne dobrovoljno i spontano odvajanje, nego obavezno. Da malo karikiram da bi bilo razumljivije, to znači da se očekuje da će horde gladnih i siromašnih da haraju gradom, pa će bogatima biti u interesu da im se deca ne igraju zajedno sa drugom decom, već na posebno ograđenom prostoru i u nedostupnim privatnim parkovima, pošto neko inače može da ih otme i traži otkup. Recimo.

Arapi prenose svoja haremska iskustva obogaćena raznim sličnim, iz južne Amerike ili delova ove prave Amerike.
 
Po opisu to bi bila zgrada kod Gazele... Ne znam sto se cudite za bezbednost i sprdate, nije da decu ne otimaju iz ruku majki u po bela dana vec sad. Koliko tek ima pedofila silovatelja i ubica, pune novine...
 
Синоћ сам добио информацију, која је незванична, да је објекат "Магнолија" у делу код бивше Ластине станице. Дакле, реч је о једном од оних нижих поред моста.
 
Znaci verovatno ovo...

file.php


file.php
 
nije lako danas biti roditelj.. treba dobro promisliti da li je dete bezbednije dok se recimo igra u obicnom parku sa drugom "obicnom" decom ili je sigurrnije u drustvu "dece sa posebnim bezbedonosnim izazovima i potrebama" u kontrolisanom okruzenju. ja ih srecom nemam pa ne moram da razmisljam da li je bolje da odrastu uz obicnu normalnu decu ili uz potomke kontraverznih biznismena i pevaljki
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528366#p528366:v63mvvna je napisao(la):
Posmatrac » 28 Mar 2018 10:00 am[/url]":v63mvvna]Синоћ сам добио информацију, која је незванична, да је објекат "Магнолија" у делу код бивше Ластине станице. Дакле, реч је о једном од оних нижих поред моста.
Kao sto sam i predpostavljao, a i logicno je da krenu sa tim delom jer su u poslednje vreme dosta rusili i raskrcivali. Nadam se da je rec o ovoj zgradi sto je Max postavio.
 
Mozda je i ovo u pitanju:
b02949dbcb5aa7b0fd4b99f9b39da89f.jpg

Ili ovo(doduse ovo je poslovni objekat):
b76d13626708823e30bb82d3826f9528.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam zasto se ne postavi fotografija o kom objektu se radi, koja je fora da se nagadja..
 
Ista fora kao kad neki tamo najave novu verziju golfa ili bmw trojke pa prikazu samo onako zakamuflirano i onda par meseci razmisljas kako li izgleda, sta li su promenili itd. Klasicna igra manipulacija masama u cilju ekskluzive i drzanja paznje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528417#p528417:1risqqz0 je napisao(la):
zoran_m » Сре Мар 28, 2018 1:43 pm[/url]":1risqqz0]Mozda je i ovo u pitanju:
b02949dbcb5aa7b0fd4b99f9b39da89f.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk

Moguće je da je to taj objekat, obzirom da je u opisu pisalo da ima privatne bašte, a ovaj je ispresecan baštama.
 
Саша Бг;146790917 je napisao(la):
Почели су да поплочавају преостали део шеталишта ка Бранковом мосту:
20180328_134529.jpg


Стално причају о високим стандардима, а овде радници који секу плоче немају никакву заштиту од буке и прашине:
20180328_134348.jpg

20180328_134448.jpg

...........................................
20180328_135131.jpg

20180328_135150.jpg


С ове стране Резиденса облик слепе улице није исти као с друге:
20180328_135530.jpg


Дигли су плоче на једном делу (в. где је заокружено) недовршеног шеталишта према Кули на којем су се појавиле деформације као и на делу од Трамвајског моста дотле:
20180328_135816_LI.jpg


Изградња новог булевара се наставља новим слојевима шљунка у подлози:
20180328_140402-1.jpg

20180328_140346.jpg

20180328_140333-1.jpg

..............................
20180328_140043.jpg

20180328_140420.jpg

20180328_140057.jpg
SašaBG sa SSC
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528357#p528357:1rmjly8t je napisao(la):
11030 » Sre Mar 28, 2018 8:13 am[/url]":1rmjly8t]Po opisu to bi bila zgrada kod Gazele... Ne znam sto se cudite za bezbednost i sprdate, nije da decu ne otimaju iz ruku majki u po bela dana vec sad. Koliko tek ima pedofila silovatelja i ubica, pune novine...

A gde kod Gazele? Uz BW galeriju nema sanse.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528357#p528357:1pc3bgyi je napisao(la):
11030 » 28 Mar 2018 08:13 am[/url]":1pc3bgyi]Ne znam sto se cudite za bezbednost i sprdate, nije da decu ne otimaju iz ruku majki u po bela dana vec sad. Koliko tek ima pedofila silovatelja i ubica, pune novine...
Niko se ne sprda. Čovek je pitao šta su to "bezbedni porodični sadržaji", pa sam rekao šta su. Zar nije zanimljivo sa kakvom se pažnjom i političkom korektnošću smišljaju licemerni izrazi samo da bi se izbeglo otvoreno i jasno reći ono što je sama tužna suština takve ponude: odvojeno odrastanje dece, unutar ograda i privatnih prostora, sa čuvarima i video kamerama? Još malo rasturanja naše tradicije i dosadašnjih navika,

Sećam se da je o klasnim aspektima BNV-a bilo reči na samom početku projekta. Čini mi se da su to prvi pomenuli oni iz AAS-a i na nekim blogovima. Na zapadu se svašta radi i dešava, ali to ne znači da baš moramo da žurimo da ih u svemu lošem dostignemo i pre nego što se zaista pojavi potreba, a još manje to treba svima baš nabijati na nos čak i onda kada se pojavi.

Jer, uzmite u obzir kontekst uvođenja takvih, izrazito vidljivih podela, baš ovde, u Beogradu na vodi i na obali reke. Po svim dosadašnjim planovima Savski amfiteatar je kao posebna vrednost grada trebao biti ispunjen javnim sadržajima, parkovima, sportom i kulturom. I nezavisno od toga, sama obala obala reke je praktično oduvek bila tradicija i Beograda i Zemuna. Čitao sam jedan divan predratni tekst o tome kako su leti svi Beograđani jedva čekali da završe posao i odu na kupanje na Savu, mesto gde su brisale sve razlike u bogatstvu i klasi.

A sada smo dočekali da umesto javnih sadržaja prvo prisvoje Savski amfitetar za najbogatije, a u okviru toga posebno obalu reke. Obratite pažnju na razliku u širini dve, nazovimo ih "Promenade", kod Residensa. Kolika je širina ostavljena za javno šetalište ZA CEO BEOGRAD, a koliko je široka terasa Residensa, odnosno privatna promenada iznad toga za svega nekolicinu stanara. Jer ova zelena površina na vrhu aneksa nije deo njihovih privatnih stanova. To je jako važno. To NIJE privatni prostor njihovih stanova. Ne, to je namenjeno KOLEKTIVNOM KORIŠĆENJU BOGATIH, tj samo onih koji imaju dovoljno para da ovde kupe stan i tako dobiju pravo na obalu, dakle neka vrsta njihove privatne Promenade iznad one za sve ostale. Simptomatična je razlika u širini i uređenju. Doduše oni to jesu platili, ali su i ove stotine hiljada ostalih kroz porez takođe platile svoju javnu promenadu, ovu nižu, užu, sa bitno manje zelenila i klupa, ali za BITNO više ljudi. Uporedite veličinu i budući kvalitet prostora za jedne i druge. Kad sve bude gotovo, ljudi to će lako uočiti.


Nema smisla ovde raspravljati o pravednosti ili nepravednosti klasnih razlika u kapitalizmu. Ipak, treba primetiti da je malo bezosećajno i prilično drsko nametati ih ljudima na nos baš ovde, pošto je BNV u kranje štetnom ugovoru prvo promenio očekivanu javnu namenu zemljišta, zatim je bukvalno uzeo svima ostalima i maltene poklonio u privatno vlasništvo, zajedno sa vidikom, Beogradskim vizurama i najvećim delom obale. Da su ti "bezbedni porodični sadržaji" negde na Dedinju ili na nekoj livadi u Bežaniji, pa neka bude. Ali, uzevši u obzir emotivni značaj obale reke i Beogadskih vizura, da je čitava jedna politčka partija nastala samo iz osećaja nepravde povodom BNV-a, imati DVE bliske terase pored reke, jednu kolektivnu za bogate, i drugu tik ispod nje za siromašne, verovatno će ubrzo početi iritirati i jedne i druge.

Zamislite hiljade ljudi u jezivoj gužvi koji se tiskaju na bednih par metara širine javne Promenade, dok ih odmah iznad njihovih glava, sa hladnim sokovima i u ležaljkama na svojoj širokoj "promenadi-terasi" kolektivno posmatraju bogati. Imaćemo situaciju kao da je preslikana iz Alana Forda. Biće veoma dobro ako vremenom ne postane običaj da pijanci iz bezboj kafana kad god završe piće, flašu ne zavrljače na terasu "bogatuna", a da klinci odozgo za uzvrat ne počnu prosipaju vodu i još gore stvari po ovim "prostacima" dole. Možda se varam, ali uzevši u obzir istorijat kotraverzi, metod izbegavanja dijaloga, namerne polarizacije društva i nametanja projekta silom, osećaj uskraćenosti mnogih Beograđana i uvek istu psihologiju mase, ovo prilično liči na buduću nevolju baš na klasnoj osnovi.
 
A gde kod Gazele? Uz BW galeriju nema sanse.

Pa na renderu ima zgrada ispred BW Galerije ka setalistu. Da li ima sanse ili nema ja ne znam, procitala sam opis, poklapa se.
 
Najvise ce posla biti u Karadjordjevoj i Savskom trgu a najmanje u Savskoj.
 
Počela prodaja stanova u zgradi BW Magnolia

Pogledajte prilog 1

Jedinstvena prilika -najpovoljnija zgrada do sada. Ne postoji obaveza kupovine parking mesta. Kupci ne plaćaju proviziju. Pozicija zgrade je leva strana tramvajskog mosta, izmedju Hercegovačke, Simpa i Parka. To je porodična stambena zgrada u drugom redu od reke, u neposrednoj blizini Bristol parka, u srcu Savamale. Biće okružena pažljivo izabranim rastinjem i postojećim objektima od istorijskog značaja. Stanovi su opremljeni višim srednjim do visokim nivoom kvaliteta završnih obrada. Zgrada je niska, zamišljena je kao privatna oaza, gde će u tri segmenta biti smešteno po 5-6 jedinica na svakom spratu. Zgrada ima pristup samo jednoj ulici (Hercegovačkoj) i okružena je vrtićem, parkom i zelenilom, a do mosta se pruža privatno, rastinjem dekorisano dvorište, idealano za porodičan zivot. Prostor dvorišta će biti odvojen od javnosti, posvećen stanarima, uređen kao privatna bašta

Izvor https://www.nekretnine.rs/stambeni-obje ... at=prodaja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528597#p528597:2ehjvhaw je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Mar 29, 2018 12:43 pm[/url]":2ehjvhaw]Opet se prodaju stanovi u zgradi koja ne postoji. :kafa:

Koliko ja znam to se svuda radi tako? Prvo kreće prodaja, pa onda izgradnja.

P.S. Zgradica je jako simpatična, lepo uklopljena..
 
Da, tako je svuda, evo, pozdrav šalju stanari koji su se uselili u prve zgrade u BnV, kažu da je jako lepo, osim što im je nešto malo nagorelo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528599#p528599:266r4wpj je napisao(la):
DzonTravolta » Čet Mar 29, 2018 12:47 pm[/url]":266r4wpj]Da, tako je svuda, evo, pozdrav šalju stanari koji su se uselili u prve zgrade u BnV, kažu da je jako lepo, osim što im je nešto malo nagorelo.

Jel je vama nagorelo ili njima? :) Čemu briga, to je njihova stvar - ne naša. :kafa:
 
Hoce li biti neka biznis zgrada, ili samo stambene jedinice i trzni centri ?
 
Vrh