Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527880#p527880:nxx9mnuw je napisao(la):
Dr.Back » Pon Mar 26, 2018 1:35 pm[/url]":nxx9mnuw]Ja zelim da budem optimista, ali kako su krenuliu, nesto mi se cini da ovo ne ide na dobro..
Nije baš zgodno da vam se preporuči čitanje cele teme gde su neki članova detaljno ukazani na propuste još u samom početku na šta su mnogi ostali ravnodušni (oni znaju zbog čega).

Optimista sam 99 odsto osim u slučaju Bnv. Toliko traljavosti, nestručnosti, nejasnih dogovora, pregovora (što bi moralo biti transparentno), i još hiljadu nedoumica itd. itd. Ono što je oku vidljivo vredni, analitični članovi BB su prezentovali.

Ipak, sačekajte stručnjake i stručne, samo sam neko ko razmišlja iz nekog drugog ugla a da nije stručan. Na kraju, imam pravo na to, i moj mesečni budžet trpi i ne samo budžet a i nisam slepa da ne uočim vodu koja buja iz tla, vatru koja gori na sedam spratova, vrata koja se ne mogu otvoriti, potpuni haos i rusvaj na gradilištu. Jedino što mogu pohvaliti jeste drveće bočno podbočeno podupiračima. Jedva čekam da se primi koji listić pa da mogu reći - nešto je ipak uspelo.
 
Делили летке на сајму аутомобила
 
Zbog čega magnolija kada bi pre odgovaralo žalosna vrba budući da raste na vlažnom tlu tokom cele godine u kom slučaju se takav teren izbegava za stanogradnju kao štetan, maksimalno nepovoljan.
 
A je, naravno stambena zgrada. Evo konacno su sve dileme otklonjene. Ocekujem da se radi o jednoj od niskih zgrada do tramvajskog mosta na raskrcenom delu kompleksa autobuske stanice.

Imao sam od pocetka sumnju da se radi o dve zgrade do Gazele sobzirom da su najavljene u drugoj fazi projekta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=527900#p527900:1sxx3ela je napisao(la):
Ksenija » Mon Mar 26, 2018 2:20 pm[/url]":1sxx3ela]Zbog čega magnolija kada bi pre odgovaralo žalosna vrba budući da raste na vlažnom tlu tokom cele godine u kom slučaju se takav teren izbegava za stanogradnju kao štetan, maksimalno nepovoljan.

Као што је неповољна градња у Холандији? Венецији?
Човек је стварно чудо. :)
 
@JarJarBinks
Baš tako, čovek je zaista čudo kada poistovećuje države koje uslovno rečeno sličnom problemu pristupaju na različite načine: jedni ozbiljno (oni), drugi neozbiljno (mi), jer da nije tako ne bi nas malo-malo iznenadilo neko novo jezerce, odroni obaloutvrde (reka teče, zar ne), i sl. A šta nas još može iznenaditi to ni sami graditelji ne mogu predvidti a jasno je i zbog čega. Dakle, porediti Holandiju i Veneciju sa traljavom izgradnjom Bnv jeste neozbiljno.
 
Ko kaže da stanari u Veneciji nemaju problem sa vlagom? Protiv prirode se nekad jednostavno ne može ali mogu da se ublaže posledice.

Ja se lično ne bih gurao da živim odmah pored reke / mora, koliko god to lepo izgledalo na prvi pogled.
 
@cloud041
Upravo tako. Zaboravih da navedem problem koji naizgled ne postoji. Poznato je da ljudi koji žive pored većih vodenih površina u velikom procentu boluju od reume i da ne nabrajam ostale primere života pored reke. Ali Bnv je na vodednom tlu što je daleko ozbiljniji problem.

Davno sam spominjala drenažu zemljišta na Čukaričkoj padini. Istina da se ni jedna zgrada nije srušila niti se pojavilo novo jezero ali je pitanje kakav je uticaj na ljudsko zdravlje živeti na mestu koje je po prirodi stvari vodeno?
 
367c5893-f18b-4665-ac19-630eab658699-original.png
 
Prva asocijacija na film "Magnolija", pretežak, mučan za gledanje ali dobar za one sa jakim želucem, zarada od njega glava boli.
Bilo bi interesantno znati zbog čega baš magnolija. Možda se pisalo o tome a meni je promaklo. Zar nije bolje npr. lotos koji pluta na vodi a pri tom je lep.
Edit: a može i lokvanj. :mrgreen:
 
I tvoj avatar je zgodan za poređenje Bn Milanche ne toliko vizuelno koliko trusno. :mrgreen:
 
Trenutno im sajt nije u funkciji, verovatno ubacuju novi projekat. :grand:
 
Reklama za magnoliju je ocajna
1.privatni vrt sa naglasko samo za StAnArE
2.bezbedni porodicni sadrzaji sta god to ZnAcILo
3.privatna podzemna garaza ne nego NePrIvAtNa glupost
 
Пошто су додали "поинт" на мастер плану који још није активан претпостављамо да је то та зграда.Pogledajte prilog 1
Овако изгледа на промо видеу, или је ова или зграда поред.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rH1I0JJBy5I[/youtube]
 
Sta koji moj znace bezbedni porodicni sadrzaji...? Monopol? Mice ili covece ne ljuti se? Jel se oni sprdaju?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=528235#p528235:3mkaznrn je napisao(la):
abrines » Uto Mar 27, 2018 6:38 pm[/url]":3mkaznrn]Пошто су додали "поинт" на мастер плану који још није активан претпостављамо да је то та зграда.Pogledajte prilog 1
Овако изгледа на промо видеу, или је ова или зграда поред.

file.php

file.php

Taj point je BW Park
 
bezbedni porodichni sadrzaji? sta je to? par igracaka za decu na tapaciranoj podlozi....
a nadam se da magnolija nije ova zaokruzena zgrada sa poslednje slike jer ovo je nivo arhitekture koji je i kod nas vidjen vec deset godina a ne ono sto su dezurni sendvicari najavljivali - turisticki magnet
 
Vrh