Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Moze neko ko se razume u photoshop da ubaci Skyline Belgrade u taj render? Ta vidimo kako ce izgledati. :)
 
Manje-više, jedan brzinski dodatak. Tako nešto, tih razmera od prilike. :)
 
Nesto mi se vise dopada donji deo slike, sto sumnjam da ce opstati naspram betonske dzungle.
 
Одвратно. Једно је красти паре од народа и уништавати му домовину али ово свесно и намерно уништавање престонице је већ пљување у лице и круна на глави издајничке политике актуелног диктаторског режима.

Само се наставља комунистичка политика цепања Србије и свесног, злонамерног наруживања Београда
 
Kako bi bilo dobro da prekoputa na NBG, otkupe i poruše one udžerice i naprave jedan veliki park po ugledu na Hyde park u Londonu.
 
Mr.Awesome like za trud.

Nemojte zaboraviti da ce izmedju Viste i Kule Belgrade nici jos visokih zgrada do 100. One u renderu nisu ubacene zato sto projekat za njih jos nije uradjen.
 
Ne znam da li je bilo do sada, tako da ne zamerite. Slike su sa Wikipedije (verovatno od letos).

Meni odavde BV Residence izgleda kao posvadjane kule 'Rudo', a treci ortak ih je napustio.

Pogledajte prilog 1
 
Duhoviti deo je kula trebala biti najlepša, i da je zato pomerena ka reci, izvan linije ostalih zgrada. Prvobitno je trebala biti maltene kao neko poluostrvo u Savi, svima na vidiku i putu. I to da bi se njena lepota i važnost važnih osoba koje stoje iza nje što bolje videla od stane svih smrtnika koji hodaju po Promenadi.

bgd-na-void-centar.jpg


Srećom su shvatili da toliko pomeranje u Savu baš neće ići, inače bi kako sad klizišta izgledaju i završila u Savi, ali na njenom dnu, pa su je malo uvukli u kopno. Mada ne baš do kraja. Pošto je širina kompletne obale svuda 30 metara (a gornjeg dela nekih 13 ili tako nešto) dok je ispred kule sve zajedno samo 20. Tako da ćemo i dalje imati tu privilegiju da je uvek vidimo kako štrči izvan linije ostalih zgrada bez obzira gde se na Promenadi nalazimo.

Međutim ONDA je neki malo pametniji lik shvatio da se uzevši u obzir očekivani broj ljudi i dodatno suženje prolaza kod kule od gužve neće UOPŠTE moći proći. Pa su tako na kraju zavšili sa posebnom lučnom "pešačkom obilaznicom" na stubovima, koja ipak ulazi u Savu.

Pogledajte prilog 1
Ali ... Marfi ne spava ... šta sad sa uvek problematičnim i buntovnim biciklistima? Kako njih i njihovu biciklističku stazu provući kroz iglene uši? Pa ... recimo u podvožnjak, pa provući malo kroz Savu ispod nivoa odbrane od vode ... da se ohlade i ne zanovetaju više :lol:

 
To dokazuje da sva pisanija na tu temu su urodila plodom, i nisu nikako bila uzalud kako mnogi misle. Ovo najnovije rešenje mi se čak i sviđa, ovako kao nezavisan projekat.
 
Na renderu i na maketi mi najvise smeta ovaj dupli drvored pored kule,cemu to?! :bash:
 
Goje, uzmi u obzir da je ovo što izgleda kao veliki javni trg u stvari bar 2/3 privatno komercijalno zemljište koje ide uz kulu. Granica je verovatno kod onog drveća. To kasnije, kad se sve proda, neće biti slobodno. Zemljište je ovde isuviše skupo i isuviše pogodno za zaradu. Od početka na renderima varaju tako što spajaju jedno i drugo, pa šetači misle da je sve to za njih, a potencijalne kafedžije da će svuda moći postaviti stolove. Privatni prostor će biti u najmanju ruku simbolički, a možda i fizički ograđen, i iskorišćen od strane zakupaca komercijalnog prostora u anekesu na jedan ili drugi način.
 
Rekao sam da mi se sviđa ovo što vidim na poslednjem renderu - deluje i kvalitetno i funkcionalno i lepo. Do sada to nije bio slučaj čak ni na renderima, a tek u praksi...

Što se drvoreda tiče, apsolutno podržavam, jer je promenada orijentisana ka zapadu, a sunce toliko piči pa je svaki duži boravak na njoj leti nemoguć.
 
Ово су били моји фаворити за СА. Пројекат са прве слике је имао лепо зеленило испред ТЦ, док је пројекат друге куле мени лично био најлепши. Додуше прављена је за висину од 250 метара. Мислим да би једног дана на Новом Београду слично нешто добро легло, рецимо у бродоградилишту :D .
 
Svakako ovakvi projekti dobro dođu gradu, ovi vidikovci i drugi zabavni sadržaji.
Samo što ova poslednja fotografija rendera (vidikovac), previše je nerealno urađena, je je ovo pogled sa visine od preko 500m... 250m je dosta niže od ovoga, ali dobro, i oni su želeli da malo uveličaju.
Na ovom snimku možete videti pogled sa krova Millennium Tower-a u Beču, dole je šoping centar. Ko je posetio Beč, teško da je mogao da zaobiđe centar i da ne vidi ovu kulu. Međutim zgrada je poslovnog karaktera, odlazak na krov i slično - nije moguć, međutim ja sam sa nekim kolegama imao prilike da se popnem gore i bacim pogled na grad, osećaj stvarno ostavlja bez teksta. Neko ko je imao sreće da doživi to, izbacio je ovaj snimak, pa pogledajte...
https://www.youtube.com/watch?v=EsyWCHrAPp0

Milenium Tower je visok 202m (sa antenom), bez nje 171m. Ovo mesto sa kojeg se snima, je 10ak metara niže (od prilike 160m visine), što bi bilo srazmerno budućoj kuli Beograd i njenom vidikovcu (2-3m manje-više). To je taj pogled... Preko snimka se ne može steći taj osećaj, ali uživo, na trenutak zastane dah. :)

To je mesto odakle je snimljeno.
 
"Samo što ova poslednja fotografija rendera (vidikovac), previše je nerealno urađena, je je ovo pogled sa visine od preko 500m... 250m je dosta niže od ovoga, ali dobro, i oni su želeli da malo uveličaju. "

Khm ...Khm... mislio si 168m
 
Odličan snimak sa Bečkog nebodera, oduzima dah. Dve stvari su mi pale u oči kad sam pogledao snimak:
1. Neboder je poprilično udaljen od centra, skoro na periferiji Beča, za razliku od buduće kule Beograd. Nije mi jasno zašto su Austrijanci napravili turističku atrakciju tako daleko od centra grada. Kažem turistička atrakcija jer je glavni argument izgradnje kule Beograd na predviđenoj lokaciji to da će biti mega turistička atrakciija i da će privući mnogobrojne turiste. Zašto taj argument ne važi u Beču a važi u Beogradu? :?:
2.Kad se pogleda dunavska obala u Beču ne vidi se nijedan splav ili sojenica ili nešto slično. Samo brodovi i barže. Opet je čudno da Austrijanci nisu shvatili da se rečne obale mogu mnogo bolje ekonomski iskoristiti nego samo kao šetališta i mesta za rekreaciju, za razliku od Beograda gde su gradski oci odavno shvatili da rečna obala treba da služi samo za unapređenje ugostiteljske ponude.
 
Bec ima mnogo vrednije zgrade da pokaze u svom centru grada koje Beograd svakako nema.
njima taj neboder dodje neka periferna znamenitost pa zato i nije u centru dok mi hocemo nasom kulom da napravimo novi simbol grada.
Razlika je dakle u tome sta predstavljaju te kule njima i nama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509799#p509799:1csvrqut je napisao(la):
CASTELBIANCO » Pet Jan 19, 2018 4:19 pm[/url]":1csvrqut]"Samo što ova poslednja fotografija rendera (vidikovac), previše je nerealno urađena, je je ovo pogled sa visine od preko 500m... 250m je dosta niže od ovoga, ali dobro, i oni su želeli da malo uveličaju. "

Khm ...Khm... mislio si 168m

Ne. Gospodin koji je postavio fotografije rendera na kome se nalazi kula visine 250m. A na poslednjoj fotografiji sa njenog vidikovca vidi se panorama ka ušću Save i Dunava, tako da iz tog ugla se jasno vidi da je prikaz nerealno urađen, jer takav pogled može biti sa nekih 500m visine, a ne sa 250m (Imao sam prilike i sa preko 300m da vidim panoramu, tako da je ovo još više od toga).

Ono što sam ja ostavio kao post, i uporedio sa Millennium Tower-om, je ono kakav će pogled biti kada se kula Beograd izgradi. Visina budućeg vidikovca na našoj kuli i visina ovog krova na Millennum kuli je skoro u metar ista. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=509801#p509801:g7t832yu je napisao(la):
roland » Pet Jan 19, 2018 4:21 pm[/url]":g7t832yu]Odličan snimak sa Bečkog nebodera, oduzima dah. Dve stvari su mi pale u oči kad sam pogledao snimak:
1. Neboder je poprilično udaljen od centra, skoro na periferiji Beča, za razliku od buduće kule Beograd. Nije mi jasno zašto su Austrijanci napravili turističku atrakciju tako daleko od centra grada. Kažem turistička atrakcija jer je glavni argument izgradnje kule Beograd na predviđenoj lokaciji to da će biti mega turistička atrakciija i da će privući mnogobrojne turiste. Zašto taj argument ne važi u Beču a važi u Beogradu? :?:
2.Kad se pogleda dunavska obala u Beču ne vidi se nijedan splav ili sojenica ili nešto slično. Samo brodovi i barže. Opet je čudno da Austrijanci nisu shvatili da se rečne obale mogu mnogo bolje ekonomski iskoristiti nego samo kao šetališta i mesta za rekreaciju, za razliku od Beograda gde su gradski oci odavno shvatili da rečna obala treba da služi samo za unapređenje ugostiteljske ponude.

Onda se vidi da u Beču niste bili, pošto je Millennium u samom centru grada (20. bezirk).
Ima i splavova i restorana na vodi, samo nisu na snimku, nalaze se u drugom delu (nizvodno - tj. levo gledavši u fotografiju).
 
Vrh