Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487945#p487945:i60jq1ic je napisao(la):
Armatura » Ned Okt 29, 2017 8:41 pm[/url]":i60jq1ic]Moram da iskoristim najposeceniju temu da iznesem zapazanje da je ovo drugi vikend mozda i treci vezan a da se nije objavio izvestaj sa nekog gradilista.
U pravu si Armatura, i ja bih voleo da vidim nove foto-reportaže sa gradilišta. Bio sam izuzetno zauzet poslom prethodnih desetak dana, ali se nadam da ću u toku sledeće nedelje ipak naći vremena za obilazak gradilišta, tako da će biti novih slika narednih dana.
 
Саша Бг;143193699 je napisao(la):
Снимљено јуче, напредује постављање облоге на новој тераси:
20171028_160020.jpg

20171028_160226.jpg

20171028_160146.jpg

20171028_160108.jpg


Напредује и назадовање култа:
20171028_160035-1.jpg


Оваквих пукотина на бетонској греди између терасе испод Трамвајског моста и кафића "Саванова" има на сваки метар до метар и по:
20171028_160759.jpg

20171028_155445.jpg


Овде се бетонира нешто мањих димензија:
20171028_155533-1.jpg

20171028_155552.jpg

20171028_155548-1.jpg

20171028_160250.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=487962#p487962:37mhcxgh je napisao(la):
CASTELBIANCO » 29 Okt 2017 10:10 pm[/url]":37mhcxgh]
Mene bi bio malo blam da prikazujem u hd prezentaciji na zvanicnom YT kanalu okrnjenu obaloutvrdu.
 
Иначе, кружи "у круговима блиским власти" прича да Арабљани излазе из работе са БнВ-ом, а да на њихово место долазе Џонгуанци, тј. што бисмо ми у Србији рекли - Кинези.
 
Ako je to tacno onda padaju u vodu sve one price o pranju novca i domace-crnogorskom privatnom politicko tajkunskom biznisu. Skidam im kapu ako su uspeli da statistu Alabara zamene za statistu SiDJiDzuanga .. to se zove moc.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488061#p488061:2raq09di je napisao(la):
Пантограф » Pon Okt 30, 2017 12:31 pm[/url]":2raq09di]Иначе, кружи "у круговима блиским власти" прича да Арабљани излазе из работе са БнВ-ом, а да на њихово место долазе Џонгуанци, тј. што бисмо ми у Србији рекли - Кинези.

Nisam hteo da podizem prasinu ali sam isto nacuo samo sto se spominje Bogoljub kao neko ko ce zavrsiti projekat.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488116#p488116:1jeo8ej3 je napisao(la):
Nebojsa » 30 Oct 2017 02:28 pm[/url]":1jeo8ej3]Ako je to tacno onda padaju u vodu sve one price o pranju novca i domace-crnogorskom privatnom politicko tajkunskom biznisu. Skidam im kapu ako su uspeli da statistu Alabara zamene za statistu SiDJiDzuanga .. to se zove moc.
To nam i dalje ništa ne govori. Ovakvi poduhvati se stalno kupuju i prodaju čim se promeni nečija procena o potencijalnom profitu, ili njegovoj dinamici, ili stepenu rizika, ili prosto mu zatreba keš za nešto drugo. Bez obzira da li su Arapi bili paravan ili stvarni investitor, onaj čije su zaista pare je sve mogao prodati Kinezima (ili sa njima napraviti neki drugi sporazum).
 
Na kraju ipak ne verujem da je neki mali lokalni Balkanski serif ili serifi uspeo da primoli jednog takvog mocnog igraca da mu bude paravan za svoje kombinacije i egzibicije. Sta takav par lokalnih sicusnih serifa moze da ponudi u zamenu ili kompenzaciju za takvu epizodnu ulogu i spustanje na takav nivo pred ocima ostalih velikih igraca u svetu?

Sa druge strane prosto je neverovatno da iko u ovako raskantanoj zemlji gde narod dirinci za 250 evra i tapse Jeleni Golubovic i Andjeli vestici za 500 din. vidi neku sansu za profit i javno proklamuje kako ulaze 3.5 milijarde dolara u grandiozan projekat?? O cemu se ovde zapravo radi?
Evo polazim od sebe, da imam te pare u ovom trenutku bi zavrsavao minimum komplet 1. fazu projekta umesto dve zgrade i svakako da bi prolongiranje celog projekta na 30 godina smatrao blesavilom da to neko pokusa da mi proturi u ugovor. Sta je, u medjuvremenu sam shvatio u sta sam se upustio i polako se povlacim iz price, a tako mi je sve na poceku delovalo kao da sam dosao u Svajcarsku .... smesno i deci.

Koji je to dil sklopio Srpsko Crnogorski klan sa Alabarom to je prava misterija ovog projekta i kljuc svega. Od samog starta sam bio uveren u realizaciju prve faze jer ako ce ista obrnuti lovu to je svakako taj deo projekta. No mozda su ovo sve samo price koje neko pusta u etar medjutim pitam se kom to investitoru koji ima ovolika sredstva tj. javno proklamuje odgovara gradnja dve po dve zgrade u narednih 30 godina? Sve u svemu od samog starta toliko je protivurecnosti u ovom projektu da je sigurno da tu nisu sasvim cista posla.
 
ovi balvani sto podupiru su odlicna ilustracija celog "projekta". predlazem da se ovde na forumu uvede i nagrada "balvan meseca" za balvana koji najvise podupre
 
Ocistili su dosta parcela a gradnje na istim nema ni u najavi...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488438#p488438:ockrqc9f je napisao(la):
Bukira » 33 minutes ago[/url]":ockrqc9f]Čudno je da nisu ranije isplanirali ove radove u Hercegovačkoj, sada totalno razvališe prethodno sređenu ulicu.

A šta ti je tu čudno? :shock: :bash:
 
Koliko mi se čini, poslednji deo Promenade je poravnat i popločan granitnim pločama negde sredinom leta. Mislim na onaj kratki preostali deo između temeljene jame za kulu i reklamnog paravana koji trenutno označava kraj otvorenog dela Promenade. Recimo da je od tada prošlo oko tri meseca. Pošto su i te ploče VEĆ delom potonule, na osnovu ovoga možemo zaključiti da zemljište ispod Promenade I DALJE nestaje čak i na tom, poslednjem delu. Dakle, sada imamo precizniji utisak o brzini nestajanja nasutog materjala. Ovoliko je potonulo za tačno tri meseca.

Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Ovo se gradilo na pesku tako da nista drugo i nije moglo da sse ocekuje, nigde betona i armature ... uzas jedan ovde ce trebati i sipovi za promenadu na kraju hahaah, jako neozbiljno jedino kvalitetni materijali su ova ograda i poplocanje al dzabe
 
Baš tu gde ja Zuma slikao poslednje fotke zastanem prošle subote da škljocnem ovaj zalazak. Bager na šleperu je marljivo radio s obe njegove strane, nisam ni pokušao da ukapiram smisao akcije, nešto kao nasipanje iz šupljeg u prazno... Uto iza sebe začujem polugrubo pitanje "a zašto to slikate?" te se okrenem u kung-fu pozi i odgovorim "a zašto da ne!?". Stoji lik sa bajsom, neki iskreni rekreativac, pa mu pojasnim: da bih okačio na portal Beobuild. Na njegovo "a šta je to?" objasnim kako se ovde susreću inteligentni, stručni i dobronamerni ljubitelji Beograda, (misleći naravno na bolju polovinu članstva) gde se pomno prati i diskutuje sve... Našta je baja iskreno i uz blagi sarkazam uzvratio "pa šta ti vrede inteligentni i stručni, kad ovi... pogledaj, šta je ovo!... pa nisam očekivao da je ovo ovakvo sranje... ma ludilo!" Zurili smo u upale ploče koje se protežu duž ograde, zatim sam mu obratio pažnju na potonuli deo, uz gruba pojašnjenja dešavanja, na šta je njegova zgranutost prešla skoro u ushićenje izazvano transferom blama. Zatim je nekoliko puta ponovio, "pa ovo je..." ne nalazeći odgovarajući završetak.

Zaličio mi je na nekog urbanog rentijera koji, iako se legitimisao kao Beograđanin, očigledno ni fizički ni mentalno 'ne stanuje' tu, sudeći po tome što sada tek otkriva 'kvalitetne' detalje. Mračni karakter ovog mafijaškog građevinskog urbicida sam po sebi odbija od čestog cirkulisanja 'promenadom', tako sam zaključio.

Ukratko, dozvolili smo, gledaćemo. Leks specijalis je tu, a da bi se on promenio ili odstranio, biće potrebno da država postane država. Što se u Srbiji neće dogoditi skoro, ako i uopšte. Sudeći po šuškanjima, od stola ustaju jedni, a sedaju drugi gangsteri i prava partija pokerice tek počinje. Logično i očekivano.
 
На плацу W хотела избетониране су танке плоче на којима се зидају некакви објекти. Зна ли неко шта би то могло да буде?

Од осталих радова издвајам фотке новог булевара који се увелико ради, огромна количина песка се насипа.

Овде имам и фотку на којој се види где би се данас завршавала Теразијска тераса да смо имали више среће у историји Београда.
 
Vrh