Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ovde su neki pričali da postoje propisi u vezi sa obaloutvrdama - širina, dubina i sastav podloge - a koji se nisu poštovali ovde, izgleda. U redu, za Leks specijalis ne važe propisi, ali kako specijalnim zakonom nadjačati zakone prirode?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483422#p483422:1qyw1aqs je napisao(la):
nikolas27 » 08 Oct 2017 11:42 am[/url]":1qyw1aqs]
...
Ko uspe da mi nađe ovih 6 spratova nadzemne garaže na renderu dobije plus kao vrata.



Daj sad taj plus k'o vrata.... Samo pazi na gips, molim te :p
 
[url=http://.rs//viewtopic.php?p=483255#p483255:12dlu1qs je napisao(la):
Delija » 07 Okt 2017, 15:13[/url]":12dlu1qs]Након ове дискусије барем некима више нећу ни одговарати на комплетне будалаштине које пишу. Некаквим теоријама о сигурносном гипсу који спречава да се отворе врата доводе у питање сопствену способност да комницирају и да се сматрају ментално здравим, нормалним људима са макар минималним степеном интелигенције.

Bas tako, sve je receno. Samo Delija posmatarj to iz drugog ugla. Iz petnih zila su se trudili da budu "prvi put u istoriji" pa eto uspeli su makar u necemu :laugh:

Sigurnost francuskih balkona se osigurava ogradama, da li od sigurnosnog stakla ili neceg drugog, ne bitno. Tako je bilo od kada je francuski balkon izmisljen u svim delovima sveta, sve do sada kada je izmisljen "sigurnosni gips" :laugh:
 
Pa nemojte tako.
U zakonu o BnV lepo piše da mogu da se primene bilo koji građevinski standardi, ne samo domaći, samo je bitno da su u nekoj zemlji na snazi.

Tako da, ne budite lenji i standarde u šake, sigurno ćete naći gipsanu ploču spuštenog plafona kao sigurnosni graničnik za zaustavljanje prozorskog krila.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483674#p483674:t5mge2zm je napisao(la):
Aleksandar1 » 09 Oct 2017 04:44 pm[/url]":t5mge2zm]Ovde su neki pričali da postoje propisi u vezi sa obaloutvrdama - širina, dubina i sastav podloge - a koji se nisu poštovali ovde, izgleda. U redu, za Leks specijalis ne važe propisi, ali kako specijalnim zakonom nadjačati zakone prirode?

Lako.
Proglasiš da je priroda protiv Srbije.
Tako i inače rade sa svakim ko im javno kaže ko su i šta su.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483698#p483698:1m48nuri je napisao(la):
Homer Jay » Pon Okt 09, 2017 8:09 pm[/url]":1m48nuri]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483422#p483422:1m48nuri je napisao(la):
nikolas27 » 08 Oct 2017 11:42 am[/url]":1m48nuri]
...
Ko uspe da mi nađe ovih 6 spratova nadzemne garaže na renderu dobije plus kao vrata.



Daj sad taj plus k'o vrata.... Samo pazi na gips, molim te :p
file.php

Dao plus samo nisam ubeđen da je ovo garaža. Previše velika površina u osnovi, očekujem do 1ha za tih 55k m2 nadzemne garaže. I previše fensi za garažu, stakleni krovovi, staklena fasada...

EDIT: mada i deluje da je otprilike 1ha u osnovi taj deo. Hm. I prikazana su 2 ulaza sa strane Gazele, a sa novog bulevara ništa (a u lokacijskim uslovima piše nešto sasvim drugo). Biće da je ovo samo neka radna verzija.
 
Nisu stakleni krovovi, to su nadstrešnice za parking mesta na samom krovu. Takođe mi se čini da nije staklena fasada, već rešetkasta sa efektom uključenog svetla na renderu. Evo ga zumiran taj deo gde se bolje vide detalji:

 
Da prebacim iz prethodne poruke - nedostaje ulaz sa novog bulevara a po lokacijskim uslovima treba da postoji. Takođe, taj novi bulevar se na neki volšeban način uključuje na gazelu. Render je možda rana verzija ali se slažem da ova lokacija deluje najrealnije za buduću lokaciju garaže. Kakav monstrum, pa sve garaže u centru jedva imaju ovoliko mesta zajedno :)
 
Ne uključuje se bulevar na Gazelu, već prolazi ispod, ali je render loš, pa se to ne vidi baš najbolje. Po ovome ulaz/izlaz neće biti pravo na bulevar, već će biti ta bočna servisna saobraćajnica ispod same Gazele koja će sa bulevara voditi u garažu. Da podstimo - 3.600 garažnih mesta (!?)
 
Pa logicno.
Posto ce svi objekti u garaznom i podrumskom delu imati bazene (a predlazem im da odma pored sipova buse za cevi i postavljaju instalaciju za toplotne pumpe, da bi je grejali), onda i ne preostaje nista nego da naprave gigantsku garazu za sve (buduce) stanovnike zgrada u BnV, a odatle organizuju razvoz satl minibusevima ;) :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Sad bez sale, stvarno mi je neshvatljivo da u ovakvom "nikad vidjenom projektu" nisu predvidjene toplotne pumpe za grejanje, ali i hladjenje.
 
@milanche
To je zato sto su toplotne pimpe 'vec vidjeno'.
A ovaj projekat je ipak rezervisan za "nikad (do sad) vidjeno" ;) :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Te zgrade su u planu za neku od narednih faza, a i dal ce biti zgrade ili zgrada ni to nije definitivno.

Ako ikad dodje do rusenja ili temeljne ispravke neceg u ovom projektu nadam se da ce ovaj ludacki trzni centar biti prvi na listi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483762#p483762:p6d3uwhh je napisao(la):
zekagradjevinar » Uto Okt 10, 2017 1:06 am[/url]":p6d3uwhh]Ček, jel ovo zvaničan render? Zar nisu bile predvidjene dve zgrade na tom mestu?

Iz lokacijskih uslova, predviđeni su "akcenti visokih spratnosti namenjenih hotelu, poslovnim apartmanima i stanovanju" ali tek u trećoj fazi za koju nisu ni izdati uslovi (prva faza je TC, a druga faza "pešačka urbana promenada").

Iz lokacijskih uslova:

Из правца саобраћајнице САО1-Савски булевар (грађевинска парцела СП 34) планиран је један колски приступ - улаз у гаражу.Из правца саобраћанице САО2 (грађевинска парцела СП33) пројектован је један излаз из гараже.Из правца саобраћанице Аутопут (грађевинска парцела СП 37) пројектовани су: један улаз и излаз из подземне гараже, два улаза и два излаза у/из надземне отворене гараже, две улазно/излазне сервисне рампе у/из подземне гараже објекта којима се омогућава приступ меродавног тешког возила простору за доставу и пријем робе, складишним и сервисним просторима тржног центра и просторима за одлагање и евакуацију отпада.

Ja bih rekao da ako se uporede lokacijski uslovi i render - render nije finalan.
 
XXI. vek, nevidjeni projekat od nacionalnog znacaja zasnovan na par krmaca i trznom centru sa dzinovskim parkingom. I sve to odseceno od grada zeleznickom prugom, rampom i tridesetogodisnjim gradilistem. Zaboravih nedovrsrnu obaloutvrdu koja se urusila sama od sebe. Bajno.

A da bi se to cudo nevidjeno realizovalo pogazrni su zakon i ustav, zemlja otudjena od gradjana, unistena stara dobra svapska obaloutvrda, ugrozena bezbednost od poplava, ukida se zeleznicki prevoz tamo gde je najpotrebniji, prebacuje se hiperaktivni autobuski prevoz na ledinu kod buvljaka, planira se novi most tamo gde vec postoji umesto tamo gde je potreban, da nastavim? Mogu do sutra.

Koncept kutujastog trznog centra odavno je prevazidjen a evropski gradovi polako ukidaju obavezna parking mesta u centru dok mi sprintom srljamo pravo u slavnu proslost. Samo nam jos fali dzinovski kip srednevekovnih vladara da slika bude upotpunjena.
 
Ne, ne, kakvi srednjevekovni kad imamo jednog velikog postojećeg i aktuelnog??? Nemoj molim te tu prošlost, ovo je sada budućnost!
Ja parkinge podržavam, kamo sreće da ih je više po gradu da se rasčiste ulice. A to ne isključuje ogromnu potrebu našeg grada za efikasnim gradskim saobraćajem, nekim gde nećeš ići 30m 10 minuta kao ja pre neki dan.
 
Slike od nedelje.

Ovo je jako brzo propalo. Pitam se na šta će ovo da liči kada ispadne iz političko/medijskog fokusa...

Sviđa mi se ovaj mobilijar. Kako bi bilo super kada bi čitav grad imao standardizovan mobilijar i organizovanu reciklažu.
Pogledajte prilog 1
 
Nisam znao gde da postavim slike a najvise ima veze sa ovom temom.

Poceli su ciscenje parcele preko puta buvljaka, odnose smece i ne moze vise sa se parkira. Razgovarao sam sa radnikom obezbedjenja kaze da nece biti vise parkinga i da se sprema za radove. Naravno nike znao da mi kaze kada ce poceti radovi.

Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Deo automobila koji je ostao bez sigurnog parkinga
Pogledajte prilog 1
 
Vrh