Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483392#p483392:m651u8dd je napisao(la):
razgradjevinar » Ned Okt 08, 2017 11:23 am[/url]":m651u8dd]
pa ako mogu da vas prekinem u raspravi oko klizno ili na kip, sta se desava sa betoniranjem?

Na žalost, dešava se, i to dobrim tempom.

astrodule":m651u8dd je napisao(la):
Nešto nisam pratio rendere oko izgradnje TC - ovo znači da neće biti podzemne garaže? Biće nešto kao Delta City (bez podzemnog nivoa) ?

Iz lokacijskih uslova, "за изградњу прве фазе слободностојећег трговинског објекта - Тржног центра који чине: објекат тржног центра спратности 2По+Пр+2, укупне бруто изграђене површине 251.103,00м2, од чега надземно 145.953,00м2 са кровном техником укупне бруто изграђене површине 4.507,00м2, надземна отворена гаража са шест нивоа изнад дела првог спрата објекта тржног центра, укупне бруто изграђене површине 53.414,00 м2 и припадајуће зелене и слободне површине". Dodatno, piše i ovo: "Паркирање возила: Планирати у два нивоа подземне гараже и на шест нивоа надземне отворене гараже. Паркирање планирати према нормативу: за пословање: 1ПМ на 80м2БРГП, за тржни центар 1ПМ/66м2БРГП, за хотел 1ПМ на од 2 до 10 лежајева у зависности од категорије, за магацин: 1ПМ на 100м2 БРГП, угоститељство: на два стола са по четири столице.Сва возила сместити на припадајућој парцели, површинско паркирање у оквиру парцеле и/или у оквиру одговарајуће гараже". Na zvaničnom sajtu stoji informacija da će biti 3600 parking mesta, pretpostavljam da će ceo podzemni deo od 105.150,00 m2 biti garaža, to deluje izvodljivo sa ovih nadzemnih 53.414,00 m2. U prevodu, parking će zauzeti malo više mesta od komercijalnog prostora.

Ko uspe da mi nađe ovih 6 spratova nadzemne garaže na renderu dobije plus kao vrata.
 
I ja se sećam ta dva podzemna nivoa, ali očekivao sam veću rupu.

To napisano je nešto kao Delta City, no znamo da renderi u ovom projektu ništa ne znače.
 
igore, imamo mi na forumu razne teme, verovatno negde postoji tema i o mehanizmima za otvaranje prozora. ime teme na kojoj pisemo je savski amfiteatar pa ne vidim bolje mesto za skretanje paznje sa, po mom misljenju efemernih stvari, na cinjenicu da je upravo u toku betoniranje ogromne povrsine tog prostora.

ja razumem da je za******* sa prozorima dodatno zavlacenje ruku u dzepove poreskih obveznika i presipanje para iz nasih u dzepove odabranih privilegovanih neimara ali se radi o steti od reda velicine par stotina hiljada evra. ovo betoniranje je ne vise najava nego realizacija skandala nevidjenih razmera i stete koja ce izrazavati milionima i milijardama i ja kao odgovorni i veoma zabrinut gradjanin i clan ovoga foruma apelujem na tebe da koliko je to realno moguce ostavis makar ovu temu otvorenu za diskusiju o zaista bitnim stvrima. hvala unapred
 
To što su na ekskluzivnoj lokaciji napravili čak nekoliko spratova sa tako očiglednom "greškom", tj prozorima koji se ne mogu otvoriti, nije baš beznačajno i govori dve stvari. Da problemi postoje i na projektima samih zgrada, a ne samo u master planu i javnoj infrastukturi kao što je Promenda, ali i da su normalni međusobni odnosi između izvođača ozbiljno poremećeni, čim je neko smatrao da mora da nastavi rad iako im je moralo biti očigledno da tako prave štetu i trošak. A to je značajno zato što, za one koji površno prate Beobuild i ne ulaze u motive raznih članova, deluje da čak i ovde postoji znatna dilema o kvalitetu čitavog pojekta, a kamoli izvan Beobuilda. Pa je sve što govori o tom kvalitetu posebno važno i ima veći značaj od praćenja gradnje ako se ona rutinski odvija. Mada se podrazumeva da treba da bude prisutno i ovo drugo.

Ako je od pomoći imam prilično upečatljive slike snimane 30. Septembra.

Pogledajte prilog 25
Pogledajte prilog 24
Pogledajte prilog 23
Pogledajte prilog 22
Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 21
Pogledajte prilog 20
Pogledajte prilog 18
Pogledajte prilog 17
Pogledajte prilog 16
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483188#p483188:2fgmt7lc je napisao(la):
milos.tro » Sat Oct 07, 2017 11:46 am[/url]":2fgmt7lc]Na temi BW residences su postavljene fotke ovih vrata što se otvaraju ka unutra i na kant,obzirom da nema terase razlog je bezbednost,tako da je pitanje da li se uopšte ovde radi o propustu ili ne :
Pogledajte prilog 1
viewtopic.php?f=20&t=3466&hilit=kraft&start=1450
file.php

file.php

Vraticu se ponovo na svoj post pošto imam utisak da me niste baš najbolje razumeli,a ponajmanje mi je bila namera da vredjam inteligenciju forumaša.

Na ovim slikama vidite završen stan u BW residences na nižem spratu gde je potrebno samo čišćenje i da se stan useli.Šta vidimo na drugoj slici iza prozora/vrata od plafona? Verovatno sims i ništa više,"francuski balkon u najavi".

Imao sam prilike da boravim u takvom(sličnom) stanu,a verovatno i vecina od vas (blokovi na NBG-u,20-spratnice) gde u dnevnoj sobi imate vrata/prozor koja se otvaraju na kant,ka unutra i imaju francuski balkon. Ja llično mislim da to nije bezbedno jer bi se mogao desiti nesrećan slučaj (malo dete,pripita osoba itd),te bi po mom mišljenju takvi prozori/vrata bi trebalo da se otvaraju samo na kant.

Da li je bilo propusta izvodjača,arhitekte pa su stavljali spuštene plafone,pogrešno orijentisali vrata/prozore verovatno da je bilo,ali smatram da je bolje i bezbednije da kada su u pitanju ovakva vrata /prozori da postoji otvaranje samo na kant,a ako i postoji mogućnost( nazovite je i greškom otvaranja takvih vrata/prozora ka unutra,onda je bolje da postoji mehanička prepreka makar bila to i greška iz bezbedonosnih razloga koji sam ranije naveo.
 
Kakva crna mehanička prepreka?!

Ako se vrata otvaraju samo na kant, mehanizam mora da bude dovoljan.

Ako se vrata otvaraju samo na kant, onda je ovo (po mom) mišljenju dizajnersko / praktičan promašaj.

Bolje da je dole fiksno staklo, a gore prozor.
 
Miloše, čak i francuski balkoni nemaju pravu svrhu ako im se ne može prići, tj ako se prostor gde se nalaze ne može u većoj meri otvoriti. Oni se ne prave samo da bi bili vizuelni ukras na fasadi. Takav ukras bi bio i previše skup i besmislen. A u sobi na tvojoj slici im se ne može prići jer se vrata od spuštenog plafona ne mogu otvoriti na vertikalnim šarkama. A sudeći po blizini ivice spuštenog plafona, uobičajnoj debljini takvih vrata i graničniku potrebnom da ne udaraju u plafon, sumnjam i da je provetravanje prostorije dovoljno ako se otvaraju na kip ovoliko malo koliko na slici izgleda da je slučaj. Pa su veliki izgledi da je u pitanju greška, a ne nešto što je trebalo da postoji. Ako je tako, stan ne može "samo da se useli" pošto ovo mora da se ruši.
 
Dobre slike Zuma, kada imas ovako nesto izbaci odmah dok su vruce. Sada je proslo 8 dana od slika isto kolilo od otvaranja gradilista do trenutka kada si slilako. Verujem da su napredovali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483455#p483455:12svr47h je napisao(la):
milos.tro » Sun Oct 08, 2017 3:06 pm[/url]":12svr47h]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483188#p483188:12svr47h je napisao(la):
milos.tro » Sat Oct 07, 2017 11:46 am[/url]":12svr47h]Na temi BW residences su postavljene fotke ovih vrata što se otvaraju ka unutra i na kant,obzirom da nema terase razlog je bezbednost,tako da je pitanje da li se uopšte ovde radi o propustu ili ne :

viewtopic.php?f=20&t=3466&hilit=kraft&start=1450
file.php

Kako se krilo ovih vrata skida u slucaju da treba da se zameni ili se pokvari mehanizam? Moram da razbijam gips da bi servisirao vrata... ?!
Ako je zbog bezbednosti bolje da su stavili fiksno staklo i gotovo. Neka kaze ko sta hoce, ali ja ne bi voleo da imam stan sa ovakvim vratima.
 
Ljudi zaboravite na to spuštanje plafona iz bezbednosnih razloga. Pretpostavljam da niste u struci pa vam to deluje kao moguće, al ta priča da je gips planski spušten kako se prozor ne bi mogao otvoriti je najblaže moguće rečeno smešna.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483489#p483489:2u13ac9q je napisao(la):
Max15 » 08 Oct 2017 05:10 pm[/url]":2u13ac9q]Malo pojasnjeno...

image.png

Primecujem da kad se pojavi neko korektno i primereno arhitektonsko resenje (u odnosu na BW Residences i BW Viste na primer) niko ne komentarise, verovatno zbog toga sto nema sta da se pljuje.
 
Informativni stand - restoran, obaloutvrda bez utvrde, vrata kroz koja se ne moze proci...

Da li bi neko od ucesnika mogao da stavi ruku u vatru da ce podzemni parking trznog centra imati i ulaz i izlaz?
 
@spatio Meni je teško da pozitivno prokomenatarisem bilo koji projekat u sklopu bnv, obzirom da ceo bnv nije baš planiran u skladu sa ustaljenom projektantskom praksom i da je vrlo izvesno u konfliktu sa nasim zakonima, moguce i ustavom. A postavlja se i pitanje ekonomske isplativosti za nas, kao i ko su stvarni investitori koji stoje iza ovih zgrada. Osim toga, po mom subjektivnom mišljenju, ceo projekat i plan promašio je suštinu, pa se samim tim i pojedinacni objekti koji se na njemu nalaze po defaultu ne uklapaju i ne mogu da dobiju pozitivnu kritiku.

Mogao bih ovu zgradu da posmatram van bilo kakvog konteksta, što je opet pogrešan stav, ali tada bih se pre svega zapitao kakva je njegova namena i funkcija? Da li nudi nesto revolucionarno u smislu socijalnog uredjenja te mikrolokacije ili su to i dalje stanovi vrednkvani po kvadraturi sa ciljem da samo i isključivo donesu profit. Pri tom mislim, da li se pri strukturisanju razmišljalo o uklapaju različitih socijalnih slojeva i njihovo preplitanje kroz funkciju zgrade. Na primer porodice sa više dece, stariji ljudi, mladi parovi, samci, itd. Dakle da se zgrada planira za odredjene strukture i u skladu sa tim nudi dodatne sadržaje poput zajedničkih prostorija za penzionere, obdanište za decu, kafići za mladje ljude, park za opuštanje, kreativne prostorije (muzički, likovni studio,...) za mladje i studente... Da li su stanovi dvostrano orijentisani, da li imaju terase i baste, da li zgrade imaju krovnu terasu, da li se razmiljalo o energetskoj efikasnosti i ekologiji, itd...? Na kraju krajeva, da li da se buduci kupci u ranoj fazi ukljuce u prijekat kako bi se stanovi pokusali urediti po njihovim specificnim zeljama - ukoliko te zelje nisu u suprotnosti sa celokupnim konceptom? Takav pristup bio bi već jedan iskorak u odnosu na kod nas ustaljenu praksu tipa "što vise malih stanova jer se oni najlakše prodaju i prave najveci profit".

Sam projekat u vizuelnom smislu je svakako prihvatnjiviji od ovih predimenzionisanih kula. Spratnost prihvatljivija a forma savremenija, mada ne i jedinstvena odnosno revolucionarna. Sve to sa prožimanjem kubusa u raznoraznim uglovima je već puno puta viđeno i može da se posadi na bilo koju lokaciju. Tu bih se dakle zapitao zbog čega takvo prožimanje? Koji faktori su uticali na takvu formu objekta? Ako bi projektant na postavljena pitanja imao odgovor koji opravdava to zbog čega zgrada izgleda baš tako kao što izgleda, mozda mogao bih takav tip arhitekture da zamislim u SA.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483517#p483517:2pa6h0a4 je napisao(la):
spatiotecte » Ned Okt 08, 2017 9:27 pm[/url]":2pa6h0a4]Primecujem da kad se pojavi neko korektno i primereno arhitektonsko resenje (u odnosu na BW Residences i BW Viste na primer) niko ne komentarise, verovatno zbog toga sto nema sta da se pljuje.


Ja bih rekao da ljude vise interesuje ono sto se u realnosti desava a ne renderi ali lepo si primetio, ono sto bi moglo da bude korektno, nalazi se samo na crtezima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483517#p483517:2zmyx1xv je napisao(la):
spatiotecte » 08 Oct 2017 08:27 pm[/url]":2zmyx1xv]
Primecujem da kad se pojavi neko korektno i primereno arhitektonsko resenje (u odnosu na BW Residences i BW Viste na primer) niko ne komentarise, verovatno zbog toga sto nema sta da se pljuje.
Ne, nego pametni ljudi uvek u glavi imaju CELINU neke pojave, međusobni odnos i značaj SVEGA dobrog i lošeg u njoj, pa tome prilagođavaju korišćenje svog vremena i svoj odnos. Jer, uvek je moguće pronaći mnoge mane i mnoge prednosti. Ali bez svesti o celini, o relativnom značaju i odnosu raznih elemenata prema njoj, sami ti elementi ne znače puno. Ako vas u nekoj nedođiji opljačka "džentlmen-lopov", neko ko ima dovoljno obzira da vam ostavi dokumenta i nešto para za povratak kući, kako ćete ga opisati u jednoj reči ili u uobičajnih par sekundi kratkog TV priloga: kao lopova ili kao džentlmena? Šta je važnije?
 
Logika svršenog čina. Botovi će posle nekog vremena prestati da brane projekat. Prosto će reći: "Da, to je loše, ali šta sad da radimo kad je toliko toga napravljeno? Budite realni." Otuda je za njih dobrodošlo sve što odvlači pažnju i omogućuje da u relativnoj tišini prođe još vremena.
 
Мени је ова будућа зграда баш лепа, надам се њеној скоријој реализацији. По мери човека. Не бих волео да живим уз мост али то је већ лична ствар. Тај део између старог Савског моста и Бранковог ће бити најлепши.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483541#p483541:vtgnqrel je napisao(la):
abrines » 08 Oct 2017 11:52 pm[/url]":vtgnqrel]Мени је ова будућа зграда баш лепа, надам се њеној скоријој реализацији. По мери човека. Не бих волео да живим уз мост али то је већ лична ствар. Тај део између старог Савског моста и Бранковог ће бити најлепши.
+1

BW Residences su stvarno prelepe zgrade i uradjene pored buduceg trznog centra BW Galerija. Promenada koja ce se prostirati na jednu stranu ka Kalemegdanu a na drugu stranu ka Adi. Jos ako se sredi stari most moci ce i na drugu stranu da se seta sa fantasticnim pogledom. Definitivno SA postaje najbolji deo grada za zivot.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483526#p483526:3dqi9fcf je napisao(la):
razgradjevinar » 08 Oct 2017 10:43 pm[/url]":3dqi9fcf]zuma hvala za fotke, meni je neverovatno da se to desava u potpunoj tisini.

Znate kako, dolaze izbori za koji mesec. Vecina forumasa i gradjana ovog grada ima pravo glasa. Na kraju desetina hiljada ljudi prodje Gazelom i Brankovim mostom dnevno, ima priliku da vidi i TC na mestu fudbalskog igralista i mastadonte na obali reke. Pa zaokruzite sta Vam je na dusi.
 
Odlučuje većina. A većina ljudi se bori za život pa im je i 24 časa u danu malo. Oni nemaju ni znanja ni vremena da bi ga trošili na stalno informisanje o tajnama hiljada profesija. Zamislite da glasate o toma da li su u nekoj bolnici bolji ljudi koji zagovaraju jedan ili drugi tip operacije. Isto je i sa urbanizmom. Bez dovoljnog nivoa opšteg obrazovanja, slobodnog toka informacija, neke vrste angažovane "javnosti" koja narodu stalno prevodi stručna znanja, i na kraju slobodnog vremena, glasanje je farsa. To što se u retkim trenucima od ljudi traži da odluče nešto što ne mogu znati nije demokratija.
 
Pitanje za stručne ljude:

Da li će se ona voda koja se ispumpava sada pomoću dvadesetak pumpi nizvodno od Gazele, ispumpavati na neki sličan način i kada objekti u okolini budu izgrađeni? Ako ne, kako će se rešiti problem plavljenja podzemnih nivoa?

(primetio sam izolaciju ispod izlivenog betona, ali zbog šipova, čini mi se da ta izolacija nije hermetička)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483521#p483521:3j3ocqvf je napisao(la):
Nik_B » 08 Oct 2017 09:26 pm[/url]":3j3ocqvf]@spatio Meni je teško da pozitivno prokomenatarisem bilo koji projekat u sklopu bnv, obzirom da ceo bnv nije baš planiran u skladu sa ustaljenom projektantskom praksom i da je vrlo izvesno u konfliktu sa nasim zakonima, moguce i ustavom. A postavlja se i pitanje ekonomske isplativosti za nas, kao i ko su stvarni investitori koji stoje iza ovih zgrada. Osim toga, po mom subjektivnom mišljenju, ceo projekat i plan promašio je suštinu, pa se samim tim i pojedinacni objekti koji se na njemu nalaze po defaultu ne uklapaju i ne mogu da dobiju pozitivnu kritiku.

Mogao bih ovu zgradu da posmatram van bilo kakvog konteksta, što je opet pogrešan stav, ali tada bih se pre svega zapitao kakva je njegova namena i funkcija? Da li nudi nesto revolucionarno u smislu socijalnog uredjenja te mikrolokacije ili su to i dalje stanovi vrednkvani po kvadraturi sa ciljem da samo i isključivo donesu profit. Pri tom mislim, da li se pri strukturisanju razmišljalo o uklapaju različitih socijalnih slojeva i njihovo preplitanje kroz funkciju zgrade. Na primer porodice sa više dece, stariji ljudi, mladi parovi, samci, itd. Dakle da se zgrada planira za odredjene strukture i u skladu sa tim nudi dodatne sadržaje poput zajedničkih prostorija za penzionere, obdanište za decu, kafići za mladje ljude, park za opuštanje, kreativne prostorije (muzički, likovni studio,...) za mladje i studente... Da li su stanovi dvostrano orijentisani, da li imaju terase i baste, da li zgrade imaju krovnu terasu, da li se razmiljalo o energetskoj efikasnosti i ekologiji, itd...? Na kraju krajeva, da li da se buduci kupci u ranoj fazi ukljuce u prijekat kako bi se stanovi pokusali urediti po njihovim specificnim zeljama - ukoliko te zelje nisu u suprotnosti sa celokupnim konceptom? Takav pristup bio bi već jedan iskorak u odnosu na kod nas ustaljenu praksu tipa "što vise malih stanova jer se oni najlakše prodaju i prave najveci profit".

Sam projekat u vizuelnom smislu je svakako prihvatnjiviji od ovih predimenzionisanih kula. Spratnost prihvatljivija a forma savremenija, mada ne i jedinstvena odnosno revolucionarna. Sve to sa prožimanjem kubusa u raznoraznim uglovima je već puno puta viđeno i može da se posadi na bilo koju lokaciju. Tu bih se dakle zapitao zbog čega takvo prožimanje? Koji faktori su uticali na takvu formu objekta? Ako bi projektant na postavljena pitanja imao odgovor koji opravdava to zbog čega zgrada izgleda baš tako kao što izgleda, mozda mogao bih takav tip arhitekture da zamislim u SA.

Pa eto interesantnog komentara, da kazem da je potpuno realan i neostrascen.
Voleo bi citati vise takvih misljenja spontano, bilo da su pozitivni ili negativni. Cini mi se da u slucaju ove zgrade ima tu dosta da se komentarise.
Od mene si svakako dobio +
 
Vrh