Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483161#p483161:3w47umjq je napisao(la):
nikolas27 » 07 Oct 2017 06:03 am[/url]":3w47umjq]@mradulovic, pa možemo samo da nagađamo čija je greška, može biti i da su dobili pogrešnu specifikaciju, a može biti i da su isporučili pogrešnu robu.

A za prozor na kant - ovaj primer koji si okačio su zapravo vrata koja se otvaraju i koja mogu na kant, baš ono što je greškom stavljeno kao najstandardniji mehanizam. Ako nema terase, a prozor je od poda do plafona, onda mora biti samo sa mehanizmom na kant bez mogućnosti otvaranja ili mora biti potpuno zatvoren.

EDIT: Inače, sjajan render. Staviti biljku i stočić na vrata je pokazatelj genijalnosti autora :).
znam da je ovo i vrata i prozor ali imash i varijantu gde je samo prozor. I nije ovo render
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483181#p483181:2cl5oowe je napisao(la):
ftj » 07 Oct 2017 09:47 am[/url]":2cl5oowe]Ako sa spoljne strane ne postoji terasa koja bi bila poenta otvaranja tih vrata, osim na kip?

Да може да се прогура ово

43583


и обави посао споља... :sesir:
 
Smisla bi bilo da je dole prozor koji se ne otvara - fasadna staklena pločа, а iznad prozor koji se otvara, ako je poenta da bude više svetla u stanu.
Ali ako je ovo proglašeno "projektom od nacionalnog značaja", onda je moguće i da se vrata od terase ugrade tamo gde trase nema i da se proglase za prozor.
 
Mislim da ovo nije terasa nego 'visoko prizemlje'. Nevezano za ovaj slucaj svi ostali 'prozori' koji su definitivno bez terasa su ovakvi i bas sam se pitao kako misle to da rese mada mislio sam da ce staviti neku ogradu.

@relja

ovako lepse izgleda spolja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482242#p482242:1v1em0kv je napisao(la):
zecal » Tue Oct 03, 2017 2:49 pm[/url]":1v1em0kv]Nečuveni amaterizam. Ovo je još jedan razlog više da se te zgrade poruše. I da onda dođe neko ko zna i napravi prave zgrade.
Ali prvo da se vrate pare onim ljudima koji su na neviđeno kupili te stanove. Ili da im se da zamena za te stanove na nekoj drugoj lokaciji.

Ovaj forum postaje degutantan kao sociološki fenomen.
Jedina nada postoji u mogućnosti da neki naručeni botovi pišu ovde.
U tom slučaju na ovom forumu dejstvuju DVE GRUPE BOTOVA.

Jedni koji su praktično nestali - pro SNS botovi.
Drugi koji su veoma motivisani - anti SNS botovi.

Ovde nema ni mrvice od građevine ili arhitekture.

Srećan sam što živim u istinski demokratskom društvu. Kultura u Srbiji je odviše niska.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483188#p483188:3jbb3pb9 je napisao(la):
milos.tro » Sub Okt 07, 2017 11:46 am[/url]":3jbb3pb9]Na temi BW residences su postavljene fotke ovih vrata što se otvaraju ka unutra i na kant,obzirom da nema terase razlog je bezbednost,tako da je pitanje da li se uopšte ovde radi o propustu ili ne :
Pogledajte prilog 1
viewtopic.php?f=20&t=3466&hilit=kraft&start=1450
file.php

file.php
Ovo je apsolutna sramota i vredjanje inteligencije. Ovo sto su prikazali bolje da nisu ni prikazivali posto je bezbednosni propust a ne povecanje bezbednosti. Mislim da se do toga doslo ukidanjem bocnih terasica a da su zadrzali planiranu stolariju.
 
@ Tzoran1
Zar se na snimku ne vidi - skela?

@ ftj
duhovito, priznajem
 
Ne razumem pola ovih poruka sa ispadanjem dece kroz prozor i sličnim pričama o bezbednosnim aspektima modernih prozora. Pa na prvoj trećini snimka se lepo vidi da je ovo nivo koji direktno izlazi na terasu na krovu aneksa, pa su ovo očigledno vrata i nema gde da se padne. Iako je mutno, vidi se dovoljno da bude jasno da bi se ipak video vertikalni deo metalnih skela koji se produža nadole, ispod platforme za hodanje na skeli, da je u pitanju neki viši sprat. Međutim nije. Ovako se skele završavaju i oslanjaju na beton terase.

Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483188#p483188:318svy1l je napisao(la):
milos.tro » Sub Okt 07, 2017 11:46 am[/url]":318svy1l]Na temi BW residences su postavljene fotke ovih vrata što se otvaraju ka unutra i na kant,obzirom da nema terase razlog je bezbednost,tako da je pitanje da li se uopšte ovde radi o propustu ili ne :
Pogledajte prilog 1
viewtopic.php?f=20&t=3466&hilit=kraft&start=1450
file.php

file.php


Ovo je u stvari jako zanimljivo. Sam prozor nije dovoljan iz aspekta bezbednosti osim ako nije ugradjeno sigurnosno staklo. Obično staklo i prozor koji se otvara na kip nisu dozvoljeni ako sa spoljašnje strane nema ograda.
 
@Zuma, snimak je iz stana koji izlazi na platformu i ima mini dvorište. Imaš slike identičnih prozora sa viših spratova par postova iznad. Ne znam kako ti to nije jasno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483204#p483204:18ajqfz4 je napisao(la):
nikolas27 » 07 Okt 2017 12:36 pm[/url]":18ajqfz4]... snimak je iz stana koji izlazi na platformu i ima mini dvorište...
Ovde ima terasa na sve strane :
 
Meni izgleda da je lokacija ovde,neki od stanova koji izlazi na budući park koji bi bio dostupan samo stanarima:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483204#p483204:3maykqhp je napisao(la):
nikolas27 » 07 Oct 2017 11:36 am[/url]":3maykqhp]@Zuma, snimak je iz stana koji izlazi na platformu i ima mini dvorište. Imaš slike identičnih prozora sa viših spratova par postova iznad. Ne znam kako ti to nije jasno.
Snimak je sa nivoa koji direktno izlazi na veliku zajedničku zelenu terasu, odnosno krov aneksa koji gleda ka Savi (drugi nivo zgrade, tj prizemlje plus dva nivoa). Pa nikako ne može da se padne bilo gde. Dakle to su vrata za izlaz na zajedničku terasu, a ne prozor, pa se moraju otvarati.
 
On je to i rekao. Al onda je neko postavio sliku iste situacije sa drugog sprata gde definitivno nije izlaz na zajednicku terasu.

file.php
 
To znači da sada već pričamo o dva različita propusta. Ovo drugo je problem bezbednosti. Ja sam komentarisao čitavu poplavu prethodnih poruka u kojima se tvrdi kako vrata koja se ne mogu otvoriti ustvari i nisu greška nego "prozor pune visine" sa sigurnosnom merom koja recimo sprečava dete da ispadne kroz prozor.
 
Da se ne lažemo - može da se desi greška, ali sa obzirom da je ovo "etalon za buduće građevinske radove u Srbiji i Beogradu" - tako im i treba.
 
Prva verzija je da ovo greska. Ako jeste, onda ih treba max kritikovati.
Druga verzija je da se prozor otvara ovako i da ne udara u gips.
Tilt-funktion---aluplast-branding-5581e8444186c35g5761465a9fcef3d0.png


Treca verzija je da Igor u pravu, te da su ovo izlazi na nepostojece balkone, tako da su opet pogresili.

Misterija se nastavlja :laugh: :lool: :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483199#p483199:g2ntacv8 je napisao(la):
Igor » 07 Oct 2017 11:17 am[/url]":g2ntacv8]
Ovo je apsolutna sramota i vredjanje inteligencije. Ovo sto su prikazali bolje da nisu ni prikazivali posto je bezbednosni propust a ne povecanje bezbednosti. Mislim da se do toga doslo ukidanjem bocnih terasica a da su zadrzali planiranu stolariju.
Mora još da se objasni i čudna kombinacija spuštenih plafona i izabranih vrata. Čak i da su ostale terase iz ranijeg plana na njih se ne bi moglo izaći ako pored vrata pune visne postoje spušteni plafoni. Ima tu još nešto.
 
nikolas27":1sjlf92m je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483136#p483136 je napisao(la):
astrodule » Pet Okt 06, 2017 11:13 pm[/url]":1sjlf92m]Zašto je gipsar zlurad? Što je istakao amatersku grešku i podelio sa narodom?

Za ovakav projekat se očekuje da bude na udaru javnosti (sami su krivi za to), tako da im tako i treba.

Da li je i za onaj oplatol trebalo da se ćuti?

Wow, pa ti si čak dobio najviše pluseva za ovaj komentar. Zašto je zlurad? Pa slušaj ga samo kako emancipovano priča na videu, on to pokazuje javnosti šta dobija za svoje pare. Kad se zgrada završi ti i ja ćemo u taj otvoreni stan na pivo pa ćemo dok budemo pijani izlazili na terasu koja ne postoji kroz prozor koji je projektant predvideo da se uopšte ne otvara, umesto da padnemo u provaliju da se otrujemo pre toga od spuštenog plafona. U stvari, ček... Mislim samo pratim tok misli nekoga ko izjednačava ovaj problem sa oplatolom (i onog ko to izjednačavanje pohvaljuje).

On to nije postavio momak ni zbog javnosti ni zbog svojih politickih ubedjenja, već iskljucivo zbog svoje nezrelosti i svojih kompleksa niže vrednosti. Pobogu, zašto jedan gradjevinac ne može da priušti sebi luksuzan stan gde su “vrata od 500e”.

S obzirom da ovaj prozor ne izlazi na terasu, ovo je na kupatilima i kuhinjama, vrlo je moguće da projektant nije želeo da se ti prozori uopšte otvaraju na ovaj način, verovatno je ideja da ili budu zatvoreni ili da mogu samo na luft. Pa zamislite da možete da otvorite ovakav prozor širom na 20. spratu... i da vam tu priđe dete ili kućni ljubimac. Ili pijan stanar. Stolarija ide od poda do plafona i “preko” tog spuštenog plafona valjda zbog spoljašnjeg izgleda, da bi razmak između spratova izgledao manji. Ovde je bilo i komentara da su hteli da nabiju što više spratova u maksimalno dozvoljenu visinu... a ono visina objekta 8m manja od maksimalno dozvoljene.

Da rezimiram moje razmišljanje, krivi su dobavljači stolarije :)
Sta napisa covece???
Jel planirao projektant da se opere staklo na prozoru, makar jednom godisnje, ili ce "po prvi put u istoriji" ugraditi mlaznice i brisac (isti kao u mercedesu iz Ikarbusa) ;)



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Pa isto kao i bilo koja zgrada sa staklenom fasadom, jednom-dva puta godisnje se angazuju specijalizovane firme sa alpinistickom opremom.
 
Da, laki je malo nervozan. Ja imam na objektu starom 25 godina prozore koji se ne otvaraju i angažujem povremeno “specijalce” za čišćenje. Ne mora da se visi na zgradi ako ima bar neki prozor u blizini koji se otvara, dovoljne su samo vešte ruke i drške duge 5-6m. Najlakše je zbog svog neznanja napasti sagovornika :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483200#p483200:3mjgb7wh je napisao(la):
relja » Sat Oct 07, 2017 11:17 am[/url]":3mjgb7wh]@ Tzoran1
Zar se na snimku ne vidi - skela?
Ja bih rekao ipak terasa.
Moj post se odnosio na ftj-ov komentar kojim prihata "obrazlozenje" da je bezbednost razlog delimicnog klasicnog otvaranja vrata (ne mislim na kipovanje koje je takodje moguce)
Po meni definitivno greska ili u projektovanju spustenog plafona ili u izboru visine vrata. Sva ostala teoretisanja su bespredmetna. Kao svojevremeno komentar ugradnje tus creva od metra i predloga tusiranja u sedecem cucecem ili lezecem polozaju :)
 
Vrh