Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480493#p480493:342jscd4 je napisao(la):
astrodule » Tue Sep 26, 2017 6:01 pm[/url]":342jscd4]Samo se vi zezajte, ali sutra će ovo biit u novinama...



АКЦИЈА! Будите кум Вучићевом кривом торњу у Београду на води
https://www.srbijadanas.net/akcija-budi ... u-na-vodi/

Sledeci je N1 100% :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480746#p480746:37933rfy je napisao(la):
mradulovic » Sre Sep 27, 2017 12:48 pm[/url]":37933rfy]kopi/pejst sa druge teme, ali apsolutno je relevatno i ovde
Čiji kopi/pejst?

Fotografisano pre par sati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480783#p480783:1hr2qxsx je napisao(la):
Ksenija » 27 Sep 2017 01:24 pm[/url]":1hr2qxsx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480746#p480746:1hr2qxsx je napisao(la):
mradulovic » Sre Sep 27, 2017 12:48 pm[/url]":1hr2qxsx]kopi/pejst sa druge teme, ali apsolutno je relevatno i ovde
Čiji kopi/pejst?
moj
 
Ok, hvala! Čini mi se da su neki postovi nestali pa rekoh da nema veze sa tim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480766#p480766:2ciw7gbj je napisao(la):
Max15 » 27 Sep 2017 12:38 pm[/url]":2ciw7gbj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480493#p480493:2ciw7gbj je napisao(la):
astrodule » Tue Sep 26, 2017 6:01 pm[/url]":2ciw7gbj]Samo se vi zezajte, ali sutra će ovo biit u novinama...



АКЦИЈА! Будите кум Вучићевом кривом торњу у Београду на води
https://www.srbijadanas.net/akcija-budi ... u-na-vodi/

Sledeci je N1 100% :kafa:

Znaci ne mogu verujem da je ovako nesto dospelo u javnost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480488#p480488:1lsbfytk je napisao(la):
zecal » 26 Sep 2017 17:53[/url]":1lsbfytk]Jel možemo mi ode da se skupimo i napravimo neki plan kako da spasemo tu zgradu.
Šteta da padne.
Ovi nesposobnjakovići što to prave očito nisu toga ni svesni. Pobiće ljude ispod.

Ако пада пада нема ту спасавања. Смеће мора бити, и биће уклоњено.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480746#p480746:1wp18657 je napisao(la):
mradulovic » Wed Sep 27, 2017 11:48 am[/url]":1wp18657]kopi/pejst sa druge teme, ali apsolutno je relevatno i ovde

Izjednacavati, na ovaj nachin, razlicite slucajeve botovanja je krajnje naivno i amaterski. Ako neki privatni investitor zeli da svoj "Fazanove Kapije" "Blok Ipsilon".... projekat potpomogne angazovanjem likova koji ce pisati manje ili vishe nerealnih hvalospeva, drugim rechima lazima, ja i dalje mogu da odem na lokaciju ili pogledam planove tog objekta i reshim da ne kupim stan u tom projektu na osnovu procene. Ja mogu to da uradim jer sam arhitekta i imam iskustva i sa projektovanjem i izvodjenjem radova. Oni koji to nisu, sigurno imaju iskrene prijatelje koji ih mogu savetovati. Tim se pricha, tu i tada, zavrsava. u tom slucaju koliko me zaista tangira takvo botovanje?

Na drugoj strani za potrebe jednog, da se ne lazemo - cash grab, otimachina a ponajvishe politickog projekta vladajuca stranka i sa njom povezani pojedinci su angazovali brigade sendvicara koji se ovde upinju da napishu sto vece lazi i hiperbole. Zar treba da se lazemo i da se pravimo da ne znamo kako se takve akcije, u ovom slucaju finansiraju ili kako se finansira stranka koja stoji iza ovog projekta? Treba da se pravimo ludi i budemo tolerantni sto se delom nashih poreza, dazbina, taksi, dakle nashim parama koje umesto u budzet zavrshe u dzepovima uhleba kojima je jedini zadatak da izigravaju nesto sto nisu, da nas lazu i obmanjuju. Dakle mi placamo, parama koje umesto da odu , na primer, u to da Tirsova nema samo jedan tush za decu pacijente - nista drugo do prevarante ciji je jedini cilj da nas obmanu i lazu. Dotichna stranka se ne finansira parama od clanarina. Cak i kada bi zanemarili da je ovaj projekat otpocet u noci kada je koncept pravde i ljudskih prava u ovoj drzavi postao proslost ili to da je na ovoj, velikoj centralnoj, lokaciji svesno propusteno da se odgovori na bilo koje potrebe sireg sloja gradjana Beograda (stoti trzni centar to nije) ili da ovaj projekat sluzi da se projekat metroa pretvori u sprdnju koja ce povezasti nista sa nicime....on je i dalje u sustini predizborni projekat koji se koristi da se napravi slika o nekom ekonomskom bumu i od koga cemo svi profitirati (ne zaboravite najavljene 3,5 milijarde evra), koji se reklamira kao nikad vidjeno, najbolje arhitektonsko delo u regionu i magnet za turiste u sto je sve demonstrativna laz. Ako kupimo i poverujemo u te lazi, to ce nas kostati godinama i nemerljivo.

josh posle neko kaze kako bi trebali da budemo tolerantniji i da imamo razumevanje prema ljudima koji ovo rade i da ih ne nazivamo botovima. Ne, proslo je vreme kada mozemo sebi da priustimo da tolerishemo likove koji mogu sebi da priuste da, bez srama, kazu kako su gradjevinci na ovom projektu zadali domaci zadatak svojim kolegama iz evrope. Kada tako nesto moze neko da kaze, onda ja imam svo pravo ovog sveta da ih nazovem sendvich komandosima, parizeristima, kajzerica botovima, lazovima i prevarantima.

Znači zgrada se definitivno nagnula? :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480540#p480540:3vgjr9a1 je napisao(la):
Max15 » Tue Sep 26, 2017 7:33 pm[/url]":3vgjr9a1]Ja sam cuo da se na prostoru BnV nalazio veliki rimski amfiteatar a ispod njega nalaziste mamuta a ispod mamuta skelet tirexa. Sve to je unisteno zbog kule i trznog centra. :kafa:

joj :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480445#p480445:2yeysivn je napisao(la):
spatiotecte » Tue Sep 26, 2017 3:27 pm[/url]":2yeysivn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480435#p480435:2yeysivn je napisao(la):
mradulovic » 26 Sep 2017 02:46 pm[/url]":2yeysivn]sve bi bilo u redu da, ocigledno, sleme krova u prvom planu nije ocigledno nepravilno i uleglo. Nema potrebe da se izmislja stanje koje ne postoji, samo ce vam se botovi smejati a nije da nema dovoljno mnogo realnijih stvari za koje se moze prozivati ovaj projekat.

Mnogo toga u vezi ovog projekta je neosporivo za prozivanje ali izmisljati da su kule pocele da se krive je u najmanju ruku grotesktno.


Čuo sam da se snima nova serija za Pink. Zove se "Stručnjaci".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480960#p480960:37c5sxzt je napisao(la):
JarJarBinks » 27 Sep 2017 09:19 pm[/url]":37c5sxzt]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480746#p480746:37c5sxzt je napisao(la):
mradulovic » Wed Sep 27, 2017 11:48 am[/url]":37c5sxzt]kopi/pejst sa druge teme, ali apsolutno je relevatno i ovde

Izjednacavati, na ovaj nachin, razlicite slucajeve botovanja je krajnje naivno i amaterski. Ako neki privatni investitor zeli da svoj "Fazanove Kapije" "Blok Ipsilon".... projekat potpomogne angazovanjem likova koji ce pisati manje ili vishe nerealnih hvalospeva, drugim rechima lazima, ja i dalje mogu da odem na lokaciju ili pogledam planove tog objekta i reshim da ne kupim stan u tom projektu na osnovu procene. Ja mogu to da uradim jer sam arhitekta i imam iskustva i sa projektovanjem i izvodjenjem radova. Oni koji to nisu, sigurno imaju iskrene prijatelje koji ih mogu savetovati. Tim se pricha, tu i tada, zavrsava. u tom slucaju koliko me zaista tangira takvo botovanje?

Na drugoj strani za potrebe jednog, da se ne lazemo - cash grab, otimachina a ponajvishe politickog projekta vladajuca stranka i sa njom povezani pojedinci su angazovali brigade sendvicara koji se ovde upinju da napishu sto vece lazi i hiperbole. Zar treba da se lazemo i da se pravimo da ne znamo kako se takve akcije, u ovom slucaju finansiraju ili kako se finansira stranka koja stoji iza ovog projekta? Treba da se pravimo ludi i budemo tolerantni sto se delom nashih poreza, dazbina, taksi, dakle nashim parama koje umesto u budzet zavrshe u dzepovima uhleba kojima je jedini zadatak da izigravaju nesto sto nisu, da nas lazu i obmanjuju. Dakle mi placamo, parama koje umesto da odu , na primer, u to da Tirsova nema samo jedan tush za decu pacijente - nista drugo do prevarante ciji je jedini cilj da nas obmanu i lazu. Dotichna stranka se ne finansira parama od clanarina. Cak i kada bi zanemarili da je ovaj projekat otpocet u noci kada je koncept pravde i ljudskih prava u ovoj drzavi postao proslost ili to da je na ovoj, velikoj centralnoj, lokaciji svesno propusteno da se odgovori na bilo koje potrebe sireg sloja gradjana Beograda (stoti trzni centar to nije) ili da ovaj projekat sluzi da se projekat metroa pretvori u sprdnju koja ce povezasti nista sa nicime....on je i dalje u sustini predizborni projekat koji se koristi da se napravi slika o nekom ekonomskom bumu i od koga cemo svi profitirati (ne zaboravite najavljene 3,5 milijarde evra), koji se reklamira kao nikad vidjeno, najbolje arhitektonsko delo u regionu i magnet za turiste u sto je sve demonstrativna laz. Ako kupimo i poverujemo u te lazi, to ce nas kostati godinama i nemerljivo.

josh posle neko kaze kako bi trebali da budemo tolerantniji i da imamo razumevanje prema ljudima koji ovo rade i da ih ne nazivamo botovima. Ne, proslo je vreme kada mozemo sebi da priustimo da tolerishemo likove koji mogu sebi da priuste da, bez srama, kazu kako su gradjevinci na ovom projektu zadali domaci zadatak svojim kolegama iz evrope. Kada tako nesto moze neko da kaze, onda ja imam svo pravo ovog sveta da ih nazovem sendvich komandosima, parizeristima, kajzerica botovima, lazovima i prevarantima.

Znači zgrada se definitivno nagnula? :grand:

nije, samo opusteno. Mada videcemo kroz tri meseca, kada se zavrshi Kula, koja mozda dodatno aktivira teren.
 
Razumem zašto su uklonjeni, ali neki od obrisanih postova su vrlo jasno govorili kakav je ko i ko zbog čega piše. Ova glupost sa tvitera, sa slikom na kojoj zgrada izgleda nagnuta, je ispala neka vrsta zanimljivog testa u tom pogledu. Jer, ako čovek obraća pažnju na takve stvari, a vremena su takva da je to postalo neophodno, u ovakvim raspravama lako se razlikuju dva sasvim različita pristupa i dve grupe ljudi.

U prvom pristupu, osoba sistematski PRESKAČE najjače argumente sagovornika (bez obzira koliko su puta ponovljeni) praveći se kao da baš ništa nije rečeno, a sačekuje i komentariše ili samo njegove najslabije teze ili samo one u kojima postoji najveći potencijal za širenje konfuzije među delom prisutnih koji o nekom aspektu problema imaju manje znanja. Ili, u jednostavnijem i otvorenijem propagandnom pristupu, bavi se samo trivijalnostima i besmislicama u nadi da i za njih postoji publika. Takvim osobama nije stalo do istine nego samo da dokažu, i to po SVAKU CENU, da sagovornik nije u pravu a da oni ili politika koju brane jeste. Šta je zaista tačno ih se savršeno ne tiče.

U drugom pristupu, osoba sistematski BIRA najjače argumente protivnika i odgovarana na njih, ignorišući najslabije. Takva osoba iskreno veruje da je ona zaista u pravu, pa misli da je najbolji put da to i dokaže pokazivanje da su čak i najjači argumenti protivnika ili pogrešni ili nedovoljno dobri. Pošto iskreno veruje da zastupa istinu, nema razloga da je se plaši ili da izbegava bilo koji argument koji njegov stav može da izloži sumnji. Jer, ako se obore svi najjači argumenti protivnika, dokazivanje je praktično završeno.

Dakle upravo je PRISTUP raspravi, dugoročni trend u pristupu ovakvim dijalozima, ono što otkriva pravi MOTIV za nečije pisanje. On najbolje govori ko Beogradu iskreno želi najbolje, a ko je pravi bot ili klasični politički aktivista. To je važniji kriterijum razlikovanja ljudi od toga ko je koliko vešt, koliko stručnog znanja ima, ili da li povremeno greši. Greške su moguće, zbog nedostaka vremena, brzopletosti, velike želje ili specijalnih znanja koja su nekada potrebna, ali upravo je dugoročni trend pristupa diskusiji, tj izabrani metod "dokazivanja", ono što nepogrešivo otkriva prave ciljeve i suštinu nečijih namera, one zaista prave motive koji čoveka pokreću.
 
Ovi iz opstine ako su vec hteli da se pohvale mogli su neki bolji ugao da izaberu a ne ovo sa trakom.
 
Ova slika koja navodno pokazuje "krivog stojka" daje očajnu sliku o našem društvu (kad je već bio konkurs za ime, da i ja dam svoj predlog). Najviše su me pogodili komentari na FB, sa 3 strane sam dobio u feed-u tu sliku i komentare. Tamo sam se suzdržao od pisanja, jer ipak na FB-u se predstavljam imenom i prezimenom. Svi komentari na FB-u su praktično isključivo negativni (i zluradi), a neki share-ovi slike imaju čak i do 1000 negativnih komentara. Degutantna je priča o botovima SNS-a pored ovoliko neobrazovanog ili ostrašćenog naroda. Degutantno je i to što Zuma pokušava da predstavi da je sliku stavio neko od SNS botova kao diverziju. Poražavajuće je i da je jedan moj kolega, doktor nauka sa jednog od tehničkih fakulteta, "lajkovao" sliku, očigledno toliko ostrašćen da ne vidi optičku varku. Poražavajuće je i da pored raznih botova sa obe strane, BnV teme nemaju više kupaca koji javno pišu na forumu (a pouzdano znam da ih ima registrovanih). 768 stanova a mi ovde imamo 2 kupca (0.26%), dok u nekim drugim temama, na ~150 stanova imamo po ~20 kupaca (cca 13% ili ti red veličina više). I hajd što je ova tema zatrovana već ostraščeni komentatori truju i BWR i Vista teme. Na onom drugom forumu je BWR tema čak uklonjena. Nije ni čudo što se svi političari služe isključivo logičkim greškama i lažnim obećanjima jer je to očigledno jedino što daje rezultate. I Zuma, jel ja treba da napišem dugačak kilometarski post da bi mogao da ga proklamujem kasnije kao činjenicu od koje ću da baziram sve svoje zaključke pune matematičkih i logičkih grešaka? Jel treba da svakog bota koji piše afirmativne gluposti na temu BnV-a da proglasim kontrabotom koji vrši diverziju?
 
Nikolas, KOJI su to političari do savršenstva doveli služenje "isključivo logičkim greškama i lažnim obećanjima"? Ko je kreirao ambijent u kome su i neki drugi počeli da misle da im totalno kontrolisani mediji više i ne pružaju mnogo drugih mogućnosti nego da i sami počnu tako da se ponašaju? Nije to baš sve "isto" niti svi imaju istu odgovornost.

Zatim, armija botova koju organizuje vlast sa svim finansijskim i organizacionim resursima države i nesebičnom podrškom kapitala svih vrsta, i armija botova koju organizuje totalno rasparčana opozicija koja nema para ni za najnužnije prostorije, a kamoli za nešto drugo, NIKAKO ne predstavlja istu opasnost, kao što ti vrlo dobro znaš.

Što se tiče ličnosti. Svako sam sebi gradi reputaciju na osnovu onoga što piše. Stari članovi, koji iza sebe imaju hiljade poruka i godine pisanja o svemu i svačemu, pre nego što je BNV i postojao, jedostavno ne mogu nikoga da prevare ko su i šta su. Njihovo pisanje svedoči o tome mnogo bolje nego bilo šta što oni sami ili neko drugo može proizvoljno da im nalepi ili tvrdi.

Što se tiče diverzija, bar su nesrećni Beograđani imali nezavidnu priliku da vide malo previše demonstracija da ne bi bili svesni koliko se provokacije često koriste čak i tamo gde mogu biti opasne po takvu osobu, da se ne bi koristile u anonimnom i neobaveznom pisanju uoči samih izbora. Samo sam potsetio da je i to mogućnost, pošto zaista nemam nikakvu predstavu ko je osoba čiji je twit ovde prenet. Opravdanje za takvu ideju mi je silno (obrisano) likovanje na Beobuildu upravo onih koji podržavaju BNV i obično iskustvo da je nekada korisnije gledati kakve su praktične posledice nekog teksta, a ne šta o njemu neko kaže. Međutim sasvim je moguće i da je opozicija, ili bar neki njeni simpatizerti, počela da koristi istu manipulativnu tehniku kao i pozicija, tim pre što su obe strane sada shvatile da se više bore za neuke, neobrazovane i neodlučne. Tako da mi nemoj prebacivati pokušaj da bar na stručnom forumu sprečim nametanje apriorne jednostranosti u interpretaciji mogućih motiva za onu sliku (i izvlačenje jeftinih poena) pre nego što bilo šta znamo o autoru. Ko ima viška slobodnog vremena neka pogleda šta je ta osoba ranije pisala, pa nam ovde prenese, ako se smatra da je to od interesa.

A stalne žalbe da se bnv NEOPRAVDANO mnogo više kritikuje nego hvali nemaju osnova. To je pre svega nužna posledica činjenice da argumentovanih kritika ima DALEKO više od argumentovanih pohvala. Međutim to je istovremeno i nepotrebna posledica meni sasvim nejasne odluke da se javnost i struka tretiraju kao da su mala deca: bez informacija, a pogotovo bez bilo kakvih konsultacija šta bi u Beogradu trebalo da se radi. Jednostavno se, onda kad se čak i toliko potrude, servira dugački niz populističkih, površnih i lakonskih saopštenja "šta će da bude". Kad se ključne informacije standardno kriju sve dok ne bude kasno za promenu, ljudi često unapred zamišljaju sve najgore, to je sasvim normalna. logična i zaslužena reakcija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481020#p481020:wi4hbmfo je napisao(la):
Zuma » Čet Sep 28, 2017 5:34 am[/url]":wi4hbmfo]Nikolas, KOJI su to političari do savršenstva doveli služenje "isključivo logičkim greškama i lažnim obećanjima"? Ko je kreirao ambijent u kome su i neki drugi počeli da misle da im totalno kontrolisani mediji više i ne pružaju mnogo drugih mogućnosti nego da i sami počnu tako da se ponašaju? Nije to baš sve "isto" niti svi imaju istu odgovornost.

SVI koji su u jednom trenutku bili na vlasti ili mogu biti na vlasti ili će biti na vlasti. I Vučić, i Đilas, i Đinđić, i Milošević, i Radulović, i Donald Trump, i Merklel, i Klinton... SVI.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481020#p481020:wi4hbmfo je napisao(la):
Zuma » Čet Sep 28, 2017 5:34 am[/url]":wi4hbmfo]
Zatim, armija botova koju organizuje vlast sa svim finansijskim i organizacionim resursima države i nesebičnom podrškom kapitala svih vrsta, i armija botova koju organizuje totalno rasparčana opozicija koja nema para ni za najnužnije prostorije, a kamoli za nešto drugo, NIKAKO ne predstavlja istu opasnost, kao što ti vrlo dobro znaš.

Ja sam dao komentar na društvo. Trenutna poziciija i opozicija me ne interesuje, to su samo imena. Sa FB-a znam da su zlurado komentarisali ljudi koji sigurno nisu botovi. To dosta govori o psihopatologiji našeg društva.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481020#p481020:wi4hbmfo je napisao(la):
Zuma » Čet Sep 28, 2017 5:34 am[/url]":wi4hbmfo]
Što se tiče ličnosti. Svako sam sebi gradi reputaciju na osnovu onoga što piše. Stari članovi, koji iza sebe imaju hiljade poruka i godine pisanja o svemu i svačemu, pre nego što je BNV i postojao, jedostavno ne mogu nikoga da prevare ko su i šta su. Njihovo pisanje svedoči o tome mnogo bolje nego bilo šta što oni sami ili neko drugo može proizvoljno da im nalepi ili tvrdi.

Kad smo već kod starih članova koji pišu na ovom forumu, moj utisak je da ih je više koji podržavaju BnV ili su bar objektivni. Ne znam ko je od starih članova odustao od teme iz protesta.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481020#p481020:wi4hbmfo je napisao(la):
Zuma » Čet Sep 28, 2017 5:34 am[/url]":wi4hbmfo]
Što se tiče diverzija, bar su nesrećni Beograđani imali nezavidnu priliku da vide malo previše demonstracija da ne bi bili svesni koliko se provokacije često koriste čak i tamo gde mogu biti opasne po takvu osobu, da se ne bi koristile u anonimnom i neobaveznom pisanju uoči samih izbora. Samo sam potsetio da je i to mogućnost, pošto zaista nemam nikakvu predstavu ko je osoba čiji je twit ovde prenet. Opravdanje za takvu ideju mi je silno (obrisano) likovanje na Beobuildu upravo onih koji podržavaju BNV i obično iskustvo da je nekada korisnije gledati kakve su praktične posledice nekog teksta, a ne šta o njemu neko kaže. Međutim sasvim je moguće i da je opozicija, ili bar neki njeni simpatizerti, počela da koristi istu manipulativnu tehniku kao i pozicija, tim pre što su obe strane sada shvatile da se više bore za neuke, neobrazovane i neodlučne. Tako da mi nemoj prebacivati pokušaj da bar na stručnom forumu sprečim nametanje apriorne jednostranosti u interpretaciji mogućih motiva za onu sliku (i izvlačenje jeftinih poena) pre nego što bilo šta znamo o autoru. Ko ima viška slobodnog vremena neka pogleda šta je ta osoba ranije pisala, pa nam ovde prenese, ako se smatra da je to od interesa.

Više je tvitova krenulo sa istom slikom (bez reshare) bar sudeći po onome što sam ja video na FB. Da li su povezani ili ne, mi to ne možemo znati. To su sve političke fore i fazoni (da ne iskoristim druge pogodnije izraze iz srpskog jezika). Mene ne interesuju autori toga, provokatora će uvek biti, mene interesuje samo reakcija društva.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481020#p481020:wi4hbmfo je napisao(la):
Zuma » Čet Sep 28, 2017 5:34 am[/url]":wi4hbmfo]
A stalne žalbe da se bnv NEOPRAVDANO mnogo više kritikuje nego hvali nemaju osnova. To je pre svega nužna posledica činjenice da argumentovanih kritika ima DALEKO više od argumentovanih pohvala. Međutim to je istovremeno i nepotrebna posledica meni sasvim nejasne odluke da se javnost i struka tretiraju kao da su mala deca: bez informacija, a pogotovo bez bilo kakvih konsultacija šta bi u Beogradu trebalo da se radi. Jednostavno se, onda kad se čak i toliko potrude, servira dugački niz populističkih, površnih i lakonskih saopštenja "šta će da bude". Kad se ključne informacije standardno kriju sve dok ne bude kasno za promenu, ljudi često unapred zamišljaju sve najgore, to je sasvim normalna. logična i zaslužena reakcija.

Uvek će biti mnogo više kritika nego pohvala. Za bilo koji projekat. Kad ti recimo prođe nadzor u bilo kom poslu, dobićeš ili "Odlično je" ili listu zamerki. U radu sa nekim nacijama, npr. Nemcima, ćeš dobiti samo tihi tretman kad je sve u redu. Ja se ne žalim na argumentovane kritike, jer i sam znaš da meni to ide u korist.

Ja sa BnV vidim samo jedan ključni problem koji je posledica nerazvijenosti našeg društva - način na koji je ugovor sklopljen (iako je naravno legalan). Mnogi tu posledicu svesno mešaju sa uzrokom i napadaju projekat i ljude umesto pravog uzroka problema. Možda je vlast dobila letimitet za projekat najavljujući ga u predizbornom programu, ali je moje čvrsto mišljenje da smo morali da imamo referendum nakon definisanja svih uslova. Dakle, sad je jedino što možemo dobiti (a to bi bio izuzetno veliki dobitak vredan svih tih milijardi), promena svesti da se o svakoj velikoj odluci mora organizovati referendum (i usput edukovati nacija). Sad se iz toga izrodilo gomila drugih problema - javna osuda vlasti da je korumpirana i da izvlači novac iz projekta preko UAE. Ta kultura javnog osuđivanja političkih protivnika (sa svih strana) bez ikakvih konsekvenci je takođe jedan od problema. Umesto da slušamo o programima, mi sa svih strana slušamo samo laži i klevete za koje praktično niko nikad ne odgovara (jer ko može za života utužiti sve što se objavljuje, to bi bilo po nekoliko tužbi na dan). I sad neko politički ostrašćen će ovo gore pročitati kao da ja tvrdim da vlast nije korumpirana. Mi ne znamo to. Može znati samo neka buduća vlada. Problem je što čak i da se ispostavi da su Mali i co vrsna mafijaška organizacija, republika Srbija će ispaštati jer kod ovolikih poslova nema sile da bi osuđenici mogli da isplate odštetu. A ugovor sa investitorom je tu i ostaće.

Ostrašćen napad na BnV je isključivo politički i isključivo u cilju smenjivanja vlasti (što ti verovatno znaš, s obzirom na način na koji opisuješ opozicione tehnikalije). I uspeh u tom napadu neće ništa promeniti - ni BnV, ni sistem. A pravo rešavanje problema bi bio korak ka katarzi društva. I niko o tome ne diskutuje.
 
Zašto je ostrašćen napad na BnV iskljičivo politički i u cilju smenjivanja vlasti?

Upravo je branjenje projekta na način da su skoro svi komentari protiv BnV politički, jadna zamena teza. Zato što se kroz isti provlači da eto po neki komentar je strukovni i eto može da prođe, ostalo je zapravo sve super. Nije nego.

A projekat je takav da je kriv i sa političke i sa urbanističke strane. I da direktno pokazuje bahatost i korumpiranost vlasti, od toga da se ugovori prave tajno, do takvih jadnih prizemnih detalja da čak i kada gradske službe kažu da je pola gradskih trotoara protivno propisima posejano žardinjerama i zastavama Beograda na vodi, a da onda niko iz grada to ne sme da pomeri. Da ne pominjemo promotivni štand.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481039#p481039:3jr82btf je napisao(la):
DusanBG » Čet Sep 28, 2017 8:51 am[/url]":3jr82btf]Zašto je ostrašćen napad na BnV iskljičivo politički i u cilju smenjivanja vlasti?

Ovo pitanje je samo sebi odgovor. Ali da pojasnim. Ostrašćena osoba ne može gledati stvari objektivno, već samo sa zanosom. Poistovećivanje vlasti, investitora, projektanata i izvođača radova svakako ukazuje na taj zanos i izraziti subjektivizam.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481039#p481039:3jr82btf je napisao(la):
DusanBG » Čet Sep 28, 2017 8:51 am[/url]":3jr82btf]
Upravo je branjenje projekta na način da su skoro svi komentari protiv BnV politički, jadna zamena teza. Zato što se kroz isti provlači da eto po neki komentar je strukovni i eto može da prođe, ostalo je zapravo sve super. Nije nego.

U par navrata sam imao ovakve replike na ovom forumu, nikad nisam odgovarao jer onda možemo upasti u mrtvu petlju. Ostavljam objektivnom čitaocu da se upozna sa terminom "zamena teza":

Zamena teze je logička greška koja nastaje kada se ne razlaže i ne dokazuje zadata teza nego se vrši jedno, ponekad suptilno, a ponekad grubo prelaženje, pomeranje pa se obrazlaže i dokazuje neka druga teza po nečemu slična ili srodna zadatoj temi. To je jedna vrsta logičke manipulacije jer se sagovornik obmanjuje.

Izvor: https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%97%D ... 0%B7%D0%B5

Ja sam komentarisao ostrašćen pristup i psihopatologiju društva. Ti si napravio zamenu teza tvrdeći da sam ja poistovetio ostrašćene napade sa svim kritikama. Nisam naivan da bi ostrašćeni član olako shvatio da je ostrašćen, isto kao što šizofrena osoba ne shvata da ima problem. Problem percepcije. Na tvoju ostrašćenost ukazuje i pridev jadan koji si morao da upotrebiš.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481039#p481039:3jr82btf je napisao(la):
DusanBG » Čet Sep 28, 2017 8:51 am[/url]":3jr82btf]
A projekat je takav da je kriv i sa političke i sa urbanističke strane. I da direktno pokazuje bahatost i korumpiranost vlasti, od toga da se ugovori prave tajno, do takvih jadnih prizemnih detalja da čak i kada gradske službe kažu da je pola gradskih trotoara protivno propisima posejano žardinjerama i zastavama Beograda na vodi, a da onda niko iz grada to ne sme da pomeri. Da ne pominjemo promotivni štand.

Korumpiranost vlasti se pokazuje na dizajnu trotoara? Btw, čak i u katalogu urbane opreme Beograda su date samo smernice koje se mogu i ne poštovati. Moram priznati da "promotivni štand" nije sfera mog interesovanja ali se paušalno slažem sa mnogim kritikama (mada moram objektivno naglasiti da nisam istraživao detalje). Ali kako jedan kafić može uticati na ceo projekat? Da li znaš šta je generalizacija i da li je možeš upotrebiti u ovom slučaju?
 
O projektu savskog amfiteatra se krenulo na početku pisati (pre tvog pojavlivanja prema godini koju vidim) skoro isključivo sa urbanističke strane i šta on donosi (odnosi gradu). A onda je došao proces ugovaranja koji je bio čista politička predstava koja je izazvala dalje reakcije, naročito pošto su sve odluke donete iza zatovrenih vrata.

Ova tema na kojoj se piše upravo je generalna tema za ovaj prostor i treba da ostane i mesto političkom protivljenju istom, pošto je ovaj projekat velikim delom upravo i ogledalo mulja u koji smo potonuli i čisto politička priča.

Pridev JADAN sam upotrebio namerno, zato što se na ovom forumu poslednjih godinu dana i svako protivljenje trenutnoj vlasti etiketira kao botovanje poput podržavanje iste, čime se rasplinjuje svaka kritika vlasti koliko god opravdana bila. A i prelazi mi od Vučića, pošto je generalno to njegov rečnik.

PS. Ja dizajn trotoara nigde nisam pomenuo, nisi ti to dobro pročitao... A nereagovanje državnih institucija na odluke drugog dela državnih institucija ne znam kako bih drugačije nazvao nego korumpiranošću.

A taj jedan kafić je slika celog projekta, ako ti to ne možeš da vidiš ne mogu ni tebi ja da pomognem sa moje strane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481063#p481063:1bllvqls je napisao(la):
DusanBG » Čet Sep 28, 2017 10:10 am[/url]":1bllvqls]O projektu savskog amfiteatra se krenulo na početku pisati (pre tvog pojavlivanja prema godini koju vidim) skoro isključivo sa urbanističke strane i šta on donosi (odnosi gradu). A onda je došao proces ugovaranja koji je bio čista politička predstava koja je izazvala dalje reakcije, naročito pošto su sve odluke donete iza zatovrenih vrata.

Jeste, ja sam se registrovao zbog najbrutalnijih laži koje su ovde iznošene, pa se vremenom "navukao" na forum. Ponekad imam vremena da komentarišem, ponekad me nema danima.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481063#p481063:1bllvqls je napisao(la):
DusanBG » Čet Sep 28, 2017 10:10 am[/url]":1bllvqls]
Ova tema na kojoj se piše upravo je generalna tema za ovaj prostor i treba da ostane i mesto političkom protivljenju istom, pošto je ovaj projekat velikim delom upravo i ogledalo mulja u koji smo potonuli i čisto politička priča.

Pridev JADAN sam upotrebio namerno, zato što se na ovom forumu poslednjih godinu dana i svako protivljenje trenutnoj vlasti etiketira kao botovanje poput podržavanje iste, čime se rasplinjuje svaka kritika vlasti koliko god opravdana bila. A i prelazi mi od Vučića, pošto je generalno to njegov rečnik.

Ništa od ovoga što si napisao nema direktne veze sa SA. BnV projekat nije uzrok već posledica. Ovde se ne može ljudski diskutovati o tehničkim detaljima od vas ostrašćenih. Večito priča o SNS-u i botovima. Da podsetim da je moj komentar iz juna sa kojim sam najavio pojavljivanje rupa ostao neprimećen, da bi posle par meseci neki mediji čak preneli da je BB član Zuma na to ukazivao (što nije tačno). Vi ste toliko ostrašćeni tom politikom da propuštate da negativno prokomentarišete ono što je očigledno. A kad se uhvatite nekog tehničkog detalja na potpuno nelogičan i ostrašćen način dolazite do senzacionalnih zaključaka. Posle bitke su svi generali, stručnost, objektivnost i neostrašćenost morate pokazati pre nego što se problem javi.

Za kraj ću dati samo još jedan "politički" komentar i nema me više u diskusiji vezanoj za politiku (jer kao što rekoh šizofrenom ne možeš pomoći tako što ćeš mu reći da je lud). Korupcija je konstanta u svim državama. Kod nas je ta konstanta priliko velika, nezavisno od vlasti. Ta korupcija se svodi na pozitivnu povratnu spregu prilikom ugovaranja poslova koja garantuje dobijanje ugovora, kao i isplatu istog na vreme. Ono na šta politički napadi na BnV ukazuju je da je SNS sa BnV-om prešao granicu i napravio vanvremensku petlju za priliv novca. Neka čitalac sam proceni koliko je to realno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481020#p481020:3kdyx53c je napisao(la):
Zuma » Thu Sep 28, 2017 4:34 am[/url]":3kdyx53c]Nikolas, KOJI su to političari do savršenstva doveli služenje "isključivo logičkim greškama i lažnim obećanjima"? Ko je kreirao ambijent u kome su i neki drugi počeli da misle da im totalno kontrolisani mediji više i ne pružaju mnogo drugih mogućnosti nego da i sami počnu tako da se ponašaju? Nije to baš sve "isto" niti svi imaju istu odgovornost.

Zatim, armija botova koju organizuje vlast sa svim finansijskim i organizacionim resursima države i nesebičnom podrškom kapitala svih vrsta, i armija botova koju organizuje totalno rasparčana opozicija koja nema para ni za najnužnije prostorije, a kamoli za nešto drugo, NIKAKO ne predstavlja istu opasnost, kao što ti vrlo dobro znaš.

Što se tiče ličnosti. Svako sam sebi gradi reputaciju na osnovu onoga što piše. Stari članovi, koji iza sebe imaju hiljade poruka i godine pisanja o svemu i svačemu, pre nego što je BNV i postojao, jedostavno ne mogu nikoga da prevare ko su i šta su. Njihovo pisanje svedoči o tome mnogo bolje nego bilo šta što oni sami ili neko drugo može proizvoljno da im nalepi ili tvrdi.

Što se tiče diverzija, bar su nesrećni Beograđani imali nezavidnu priliku da vide malo previše demonstracija da ne bi bili svesni koliko se provokacije često koriste čak i tamo gde mogu biti opasne po takvu osobu, da se ne bi koristile u anonimnom i neobaveznom pisanju uoči samih izbora. Samo sam potsetio da je i to mogućnost, pošto zaista nemam nikakvu predstavu ko je osoba čiji je twit ovde prenet. Opravdanje za takvu ideju mi je silno (obrisano) likovanje na Beobuildu upravo onih koji podržavaju BNV i obično iskustvo da je nekada korisnije gledati kakve su praktične posledice nekog teksta, a ne šta o njemu neko kaže. Međutim sasvim je moguće i da je opozicija, ili bar neki njeni simpatizerti, počela da koristi istu manipulativnu tehniku kao i pozicija, tim pre što su obe strane sada shvatile da se više bore za neuke, neobrazovane i neodlučne. Tako da mi nemoj prebacivati pokušaj da bar na stručnom forumu sprečim nametanje apriorne jednostranosti u interpretaciji mogućih motiva za onu sliku (i izvlačenje jeftinih poena) pre nego što bilo šta znamo o autoru. Ko ima viška slobodnog vremena neka pogleda šta je ta osoba ranije pisala, pa nam ovde prenese, ako se smatra da je to od interesa.

A stalne žalbe da se bnv NEOPRAVDANO mnogo više kritikuje nego hvali nemaju osnova. To je pre svega nužna posledica činjenice da argumentovanih kritika ima DALEKO više od argumentovanih pohvala. Međutim to je istovremeno i nepotrebna posledica meni sasvim nejasne odluke da se javnost i struka tretiraju kao da su mala deca: bez informacija, a pogotovo bez bilo kakvih konsultacija šta bi u Beogradu trebalo da se radi. Jednostavno se, onda kad se čak i toliko potrude, servira dugački niz populističkih, površnih i lakonskih saopštenja "šta će da bude". Kad se ključne informacije standardno kriju sve dok ne bude kasno za promenu, ljudi često unapred zamišljaju sve najgore, to je sasvim normalna. logična i zaslužena reakcija.

Ukoliko nisi pročitao. Tvoje analize su diletantske ako nisu diverzantske.

http://www.politika.rs/scc/clanak/38955 ... u-javnosti
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=481082#p481082:1akxiit2 je napisao(la):
JarJarBinks » Thu Sep 28, 2017 10:16 am[/url]":1akxiit2]
Ukoliko nisi pročitao. Tvoje analize su diletantske ako nisu diverzantske.
http://www.politika.rs/scc/clanak/38955 ... u-javnosti

JarJar, nemoj da se ljutis puno na mene, ali cini mi se da tvoj nastup ne odgovara po stilu i nivou diskusiji intelektualaca. Mislim da ovaj forum i ova tema pogotovo zahtevaju i zasluzuju mnogo vise. A mislim i da su tvoje ambicije mnogo vece od ovakvog ucestvovanja - koje se, realno, svodi na verbalno pljuvanje..

Zamolio bih i sve ostale ucesnike u diskusiji da se uzdrze od politike sto vise mogu, i da se fokusiraju na urbanizam, arhitekturu, mesto ovog projekta/poduhvata u Beogradu, odnos grada i reke, saobracajna resenja, nepoliticko delovanje gradjana i strucnjaka, i slicno.
 
Jbga Nikolas datoh ti plus, a hteo sam navodnike..

A ono što bih te zamolio je da izbaciš iz rečnika nazivanjem šizofrenog nekoga u ponovljenim postovima, u jednom može da se razume kao pokušaj objašnjenja svog stava, u više kao jedan običan lični napad na nekoga koga uopšte ne poznaješ. Igora bih takođe zamolio da deluje u ovakvim slučajevima.

Ovo generalisanje vi ostrašćeni, vi ovo, vi ono, zaboravi ako hoćeš da deluješ ozbiljno i argumentovano u svojim disukusijama. mene možeš po postu da nađeš i da mi nešto prebaciš, a ne da prosipaš tu priču koja nema veze sa istinom pošto me na ovoj temi uglavnom nema ove godine pošto sada samo prelazimo istu priču u krug.

Štaviše, evo da bih video da li sam zaista lud, sada prođoh svoje postove od zadnjih 6 meseci i ne vidim nešto da sam se raspisao na BnV temama, a da se ne odnosi na direktne zamerke nečega što mi se ne sviđa. Samo si me podsetio na već prethodnu prepisku sa STF koji mi je raspisao iste fraze - vi ovo vi ono...
 
@DusanBG, Nisam nikog nazvao šizofrenim, samo sam uveo paralelu koja objašnjava problem perspektive. Ne bih dalje polemisao o tebi lično (to mi nije bila namera), a još manje o sebi pošto sam očigledno neozbiljan sa jadnim zamenama teze kao jedinim argumentima. Hvala, doviđenja i puno sreće u životu.

EDIT: Kad se već čašćavamo plusevima i kad već mora to da se napiše da bi neko posle oduzimao od broja, ja sam tebi dao 3. Namernom greškom. Uživaj.
 
Vrh