Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Zecal, zar ne vidis da ovde vecina ljudi zeli da se to desi, mnogo su radosni sto se zgrada iskrivila i sto ce mozda pasti.
 
Opet cu ja biti kriv.
Prosli put sam bio rekao da se nakrivio pobednik i odmah su to preneli.
 
Сутра затварају прилаз градилишту испод Старог савског моста, сазнао сам на терену. Разлог још не знам, али се од сутра извођачи преусмеравају на улазак код Сајма. Вероватно изградња саобраћајнице или хотела, видећемо.
 
Ljudi ovo je ozbiljno! Nemojte da se šalite.
Prošitao sam da neki prave planove da ruše. To nije dobro.
Možda je ovo diverzija? Neko potkopava temelje sa ciljem da zgrada padne.
 
Pa to je to, u slucaju da se zgrada urusi da ne bude ljudi ispod, ovo postaje vec ozbiljno.
 
Možda zbog plota 8... i to će uskoro. <trol>Odatle se najbolje vidi da se BWR nakrivio pa žele da se što pre osiguraju da kompromitujuće slike ne dođu u javnost.</trol>
 
Bas vam je zanimljivo, a?
Hmm :(

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Trebali smo da zamolimo Igora odmah da skloni te slike, ima da bude panika u gradu samo tako a neki jedva cekaju takve dogadjaje da se omrsi stampa.
 
Džaba sklanjanje sa foruma, viralno je i na FB. Očekujem lekciju iz geometrije u sledećoj emisiji BnV na Studiu B :) Na kraju će BnV dobiti besplatan marketing sa ovim.
 
Počinjem da verujem u priču da narod u Srbiji ima nizak koeficijent inteligencije.
 
Ja sam cuo da se na prostoru BnV nalazio veliki rimski amfiteatar a ispod njega nalaziste mamuta a ispod mamuta skelet tirexa. Sve to je unisteno zbog kule i trznog centra. :kafa:
 
Obe strane treba da smire doživljaj. Sa slike ne može da se zaključi nikakvo krivljenje. A neko sa druge strane treba da ozbiljno shvati onu količinu ispumpavane vode.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480538#p480538:11qx075w je napisao(la):
JarJarBinks » 26 Sep 2017 07:32 pm[/url]":11qx075w]Počinjem da verujem u priču da narod u Srbiji ima nizak koeficijent inteligencije.
Samo procitaj kakvi su postovi na ovom drugom forumu i sve ce ti biti jasno.
 
Naravno da se na ovakvoj fotografiji ne može viditi da li se zgrada naginje ili ne. Uz uobičajeno perspektivno izobličenje koje postoji na svakoj slici, dve od tri vidljive ivice su deo luka, a ne prave linije, pa pojačavaju pogrešan utisak. Ali je slika ipak korisna, mada na drugi način. Pokazuje šta se može očekivati sada kad su izbori najavljeni. Uz partijske aktiviste sa obe strane, treba očekivati i provokatore. Veoma je lako ubaciti problematičnu ali naoko zavodljivu tvrdnju koju ista strana koja ju je ubacila kasnije koristi kao konačan dokaz da su im protivnici gomila glupana. Zbog toga su argumenti nezamenljivi, pa makar zahtevali više truda.

Perspektivno izobličenje:

perspective-distortion-grid.jpg
 
Rekao sam ja da imamo mi dovoljno experata i ovde na forumu. Ne treba da ih tražimo u New York.
Kad se ovako fino stvari objasne, odmah mi je lakše.
Sad još samo ostaje problem sa svom ovom vodom. Možemo mi i to zajedničkim snagama da rešimo.
 
Pricajte vi sta ocete, ali slika se vec seruje na FB, a odgovornost je - zna se na kome ;)
@spatiotecte

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Krive zgrade :D E ima bisera, ulepšaju ti dan... Našao on dedinu domaću šljivu, čim mu se ljulja i krivi :D
Ma kakva voda ljudi, kakvo potonuće, šta je bre vama? Kakve veze ima što je reka tu, na Novom Beogradu nema reke?
Ne znam odakle inspiracija za ove gluposti. Da čita neko ozbiljan i stručan, pomislio bi da nismo zaostali samo tehnički, nego i mentalno..
Tj. bar ova polovina što im tone, krivi se i uleže...
Tamo gde ja radim protiče nedaleko reka Rajna, pa im ne popadaše ove zgrade od 100-260m... A tek tu šta je bilo posla da znate i kakva je podloga kod njih bila na pojedinim mestima, ovo naše je super.
 
"Ako smo pali, bili smo padu skloni".

B. Miljkovic

Neko je vec lepo na forumu zapazio da se teme vezane za BNV i ostale 'drzavne' projekte namerno razvodnjavaju. Onaj ko je pokrenuo pricu da je zgrada kriva na osnovu navedene fotografije pojma nema o arhitekturi i perspektivi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=480590#p480590:6h9mq8sf je napisao(la):
laki72 » 26 Sep 2017 10:48 pm[/url]":6h9mq8sf]Pricajte vi sta ocete, ali slika se vec seruje na FB, a odgovornost je - zna se na kome ;)
@spatiotecte

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Priznajem, ja sam kriv! :lol:
 
Расписан конкурс за израду решења спомен-обежја Стефану Немањи


Градска управа Града Београд расписала је конкурс за израду решења за спомен-обележје утемељивачу српске државности Стефану Немањи на Савском тргу у Београду.

Конкурс је међународни и двостепен и биће отворен за све ауторе, саопштено је из градске управе и наведено да ће поред тога, жири позвати неколико међународно познатих вајара да учествују у конкурсу директно.
Крајњи рок за предају радова у првом степену конкурса је 7. децембар, а за предају радова у другом степену конкурса 2. март 2018.
Жири ће објавити резултате другог степена конкурса 15. марта 2018. 

Градски менаџер Горан Весић у саопштењу је навео да ће град до краја 2018. уредити Савски трг на коме ће се налазити споменик тако што ће саобраћај ићи по ободу трга, а не као сада кроз средину.
"Тако ћемо добити један од највећих тргова у Београду на чијој средини у оси са Немањином и Савском улицом ће се налазити монументални споменик Стефану Немањи", навео је Весић.
По његовим речима, израда споменика трајаће до годину дана.
"То значи да би споменик Стефану Немањи могао да буде подигнут и откривен у првој половини 2019. године када будемо славили 800 година од аутокефалности Српске православне цркве и наше уставности односно објављивања првог српског устава крмчије Светог Саве", навео је Весић.

Он је истакао да ће зграда садашње Железничке станице бити преуређена у Музеј средњoвековне Србије одмах пошто буде измештен железнички саобраћај из центра града.
 
Вајарски предлог на основу којег ће бити овековечен оснивач династије Немањића изабраће жири на чијем челу се налази генерални секретар председника Србије Никола Селаковић.
Чланови жирија су академик Светомир Басара, редитељ Емир Кустурица, професро Миодраг
Живковић, сликар Владимир Величковић, сликар Небојша Ђурановић, декан Правног факултета у Београду Сима Аврамовић, архитекта Милутин Фолић, и градски менаџер Горан Весић
.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... manji.html
 
kopi/pejst sa druge teme, ali apsolutno je relevatno i ovde

Izjednacavati, na ovaj nachin, razlicite slucajeve botovanja je krajnje naivno i amaterski. Ako neki privatni investitor zeli da svoj "Fazanove Kapije" "Blok Ipsilon".... projekat potpomogne angazovanjem likova koji ce pisati manje ili vishe nerealnih hvalospeva, drugim rechima lazima, ja i dalje mogu da odem na lokaciju ili pogledam planove tog objekta i reshim da ne kupim stan u tom projektu na osnovu procene. Ja mogu to da uradim jer sam arhitekta i imam iskustva i sa projektovanjem i izvodjenjem radova. Oni koji to nisu, sigurno imaju iskrene prijatelje koji ih mogu savetovati. Tim se pricha, tu i tada, zavrsava. u tom slucaju koliko me zaista tangira takvo botovanje?

Na drugoj strani za potrebe jednog, da se ne lazemo - cash grab, otimachina a ponajvishe politickog projekta vladajuca stranka i sa njom povezani pojedinci su angazovali brigade sendvicara koji se ovde upinju da napishu sto vece lazi i hiperbole. Zar treba da se lazemo i da se pravimo da ne znamo kako se takve akcije, u ovom slucaju finansiraju ili kako se finansira stranka koja stoji iza ovog projekta? Treba da se pravimo ludi i budemo tolerantni sto se delom nashih poreza, dazbina, taksi, dakle nashim parama koje umesto u budzet zavrshe u dzepovima uhleba kojima je jedini zadatak da izigravaju nesto sto nisu, da nas lazu i obmanjuju. Dakle mi placamo, parama koje umesto da odu , na primer, u to da Tirsova nema samo jedan tush za decu pacijente - nista drugo do prevarante ciji je jedini cilj da nas obmanu i lazu. Dotichna stranka se ne finansira parama od clanarina. Cak i kada bi zanemarili da je ovaj projekat otpocet u noci kada je koncept pravde i ljudskih prava u ovoj drzavi postao proslost ili to da je na ovoj, velikoj centralnoj, lokaciji svesno propusteno da se odgovori na bilo koje potrebe sireg sloja gradjana Beograda (stoti trzni centar to nije) ili da ovaj projekat sluzi da se projekat metroa pretvori u sprdnju koja ce povezasti nista sa nicime....on je i dalje u sustini predizborni projekat koji se koristi da se napravi slika o nekom ekonomskom bumu i od koga cemo svi profitirati (ne zaboravite najavljene 3,5 milijarde evra), koji se reklamira kao nikad vidjeno, najbolje arhitektonsko delo u regionu i magnet za turiste u sto je sve demonstrativna laz. Ako kupimo i poverujemo u te lazi, to ce nas kostati godinama i nemerljivo.

josh posle neko kaze kako bi trebali da budemo tolerantniji i da imamo razumevanje prema ljudima koji ovo rade i da ih ne nazivamo botovima. Ne, proslo je vreme kada mozemo sebi da priustimo da tolerishemo likove koji mogu sebi da priuste da, bez srama, kazu kako su gradjevinci na ovom projektu zadali domaci zadatak svojim kolegama iz evrope. Kada tako nesto moze neko da kaze, onda ja imam svo pravo ovog sveta da ih nazovem sendvich komandosima, parizeristima, kajzerica botovima, lazovima i prevarantima.
 
Vrh