Šta je novo?

Savada 3

Nema :) Većina je dobila ključeve, pa se valjda svi sad bave sređivanjem i opremanjem svojih stanova :)

Jel imaš neko konkretno pitanje?
 
EE993CFD-2727-4A05-96E0-F4EBC3CF0D17.jpeg


Ovo jos nisu popravili… Takodje sada kada du ukljuceni senzori za garazu, primetio sam da na nekim mestima svetlo nece da se upali a na drugim se poprilicno kasno pali.
 
Ajde da se vecina zalimo za ovo, dok su jos uvek tu. Neka svako nazove odgovornog za primopredaju i izlista ove probleme
 
Pogledajte prilog 135184

Ovo jos nisu popravili… Takodje sada kada du ukljuceni senzori za garazu, primetio sam da na nekim mestima svetlo nece da se upali a na drugim se poprilicno kasno pali.
Prvo moraju da vide odakle curi. Ali kako je meni receno: "kad se hidroizolacija uradi kako bog zapoveda onda nema problema". Pa izgleda da ima.
Tu ne curi od juce. Vide se znakovi korozije na metalnoj kanalici.

Meni je recimo jak utisak da su behatlon kocke poslagane vrlo pedantno oko zgrade, secene po dijagonalama da bi pratile teren itd, a neke stvari su uradjeno eto tako...

Nego, kako ce ovo da prodje tehnicki prijem? Da si slikao na gore videli bi se kablovi preko kojih curka voda...
 
Poslednja izmena:
Opet ne rade svetla i senzori u garaži na nivou -2. Popravili su na neko vreme sad opet ne funkcioniše.
 
Zdravo svima.
Razmišljam o kupovini stana u Savada 3 ili New Minel, nekih drugih opcija u okolini čini mi se i nema nažalost. I to su ostali stanovi sa "manom" .
Bio sam uživo u Savadi, u Minelu nisam, ali čuo sam dosta priče o kvalitetu u Savadi, dosta ljudi to potencira. Da li vredi uzeti Savadu u razmatranje pre Minela? Hvala
 
Zdravo svima.
Razmišljam o kupovini stana u Savada 3 ili New Minel, nekih drugih opcija u okolini čini mi se i nema nažalost. I to su ostali stanovi sa "manom" .
Bio sam uživo u Savadi, u Minelu nisam, ali čuo sam dosta priče o kvalitetu u Savadi, dosta ljudi to potencira. Da li vredi uzeti Savadu u razmatranje pre Minela? Hvala
Zavisi šta podrazumevate pod manom?
Današnji kvalitet novogradnji je tu sličan od zgrade do zgrade tako da bar po mom mišljenju nema neke razlike a bio sam u više novogradnji uključujući obe pomenute zgrade. Svi rade u istim tržišnim uslovima, svima manjka kvalitenih majstora i svima poskupljuje materijal.
 
Hvala na odgovoru @mcmanaman
Stanovi sa manom - stan veličine 80m2 gde terasa zauzima 12m2, visoko prizemlje, komsija na 2m, loš pogled, lošiji raspored, stub na sred dnevnog u sl.
 
Resenje kontejnera kao i stvari kad ne znas sta ces sa njih, guraj u podrum :D
Vidim da su odgurali kontejnere i na drugu stranu? Koliko to ima smisla raditi kada je bilo mesto po projektu gde treba da stoje? I mi sad koji smo birali da ne budemo blizu kontejnera smo ovce i zavrsili sa kontejnerima ispod nosa :D
Takodje i senzori se jako slabo aktiviraju, udje se automobilom do pola garaze i onda se aktivira..
viber_image_2022-05-24_20-35-42-801.jpg
 
Resenje kontejnera kao i stvari kad ne znas sta ces sa njih, guraj u podrum :D
Vidim da su odgurali kontejnere i na drugu stranu? Koliko to ima smisla raditi kada je bilo mesto po projektu gde treba da stoje? I mi sad koji smo birali da ne budemo blizu kontejnera smo ovce i zavrsili sa kontejnerima ispod nosa :D
Takodje i senzori se jako slabo aktiviraju, udje se automobilom do pola garaze i onda se aktivira..
Pogledajte prilog 137038
Po meni je najgore resenje kolona kontejnera ispred lamele 2 i 1.
Srbi su jedan narod koji ume da navija za Zvezdu ili Partizan, da glasa za ovog ili onog, ali su generalno jedan Nesolidaran narod. Otuda i mnogi problemi u proslosti i sadasnjosti.
Recimo, ja nisam znao da je kolona kontejnera predvidjena planom ispred lamele 2. Da sam znao ne bih ni kupio stan u Savadi, iako sam kupio stan u lameli 1. Pre svega, to jako "nesrecno" izgleda i ruzi izgled celog "naselja". A smrad i ostale implikacije mogu samo da predpostavim. Trenutno su zgrade praznjikave, videcemo kad se vecina useli.
Ni ovo resenje nisam siguran da je sjajno, ako je ovo uopste resenje, ili su ih samo sklonili od pogleda.

Sto se tice radova, podizvodjaca i majstora. Kapa dole onoj majusnoj manjini koja svoj posao radi odgovorno i u skladu sa tradicijama majstorskog zvanja. Vecina gleda da samo "nakuca" nesto, zamaze, privremeno resi reklamaciju-problem i to je to. To je sistemski problem, to nije problem svetla u garazi Savade3. Treba sagledati i siri kontekst u kome zivimo.
Cak i za relativno jednostavne poslove potrebna je: motivisana, odgovorna i strucna radna snaga, KOJA JE ADEKVATNO PLACENA. Nama takvi majstori fale.

Tako da, palite duga svetla kada ulazite u garazu ;)
 
Želim da stavim do znanja svima da se lift u lameli 1 već danima kvari. Više puta smo obavestili i Neimar i nadležni City facility da poprave. Majstori su već navodno bili ali se i dalje kvari i sada trenutno ne radi.

Trudna supruga se mora penjati pešice na 10ti sprat.

Zaista velika sramota za NeimarV i City facility što nisu ažurni i dopuštaju ovako nešto.
 
Iz Neimara i City Facility-ja pricaju kako se kvare zbog preopterecenja zbog selidbi i dugog drzanja otvorenih vrata - pokusavaju da prebace krivicu na stanare. Definitivno treba povesti racuna prilikom unosenja stvari da se liftovi ne preopterete i nositi iz vise puta, ali je bitno naglasiti da su serviseri iz KONE-a koji su bili u petak 2-3 puta da popravljaju u toku dana su rekli da je razlog zbog koga se lift kvari nakupljena prasina, koja blokira senzore...

Ako je to tacno, definitivno je krivica na Neimaru sto nisu cistili i oni treba da finansiraju otklanjanje kvara...

Mada mi je sumnjivo i to sto su problemi krenuli (ja bar ne znam da se pre desavao) cim je City Facility preuzeo odrzavanje. Dodatno u petak (10. jun) mi je zena koja je cistila ulaz u lameli 1 rekla da su krenuli sa ciscenjem i odrzavanjem pre nedelju dana, za 7 dana nisu uspeli da stignu sa ciscenjem do 9. sprata...tako da, sto se mene tice, definitivno los pocetak saradnje sa njima, a koliko sam shvatio jos zvanicno i nije sa njima postignut sporazum, tako da sam vise nego voljan da cujem ostale ponude za odrzavanje.
 
Po meni je najgore resenje kolona kontejnera ispred lamele 2 i 1.
Srbi su jedan narod koji ume da navija za Zvezdu ili Partizan, da glasa za ovog ili onog, ali su generalno jedan Nesolidaran narod. Otuda i mnogi problemi u proslosti i sadasnjosti.
Recimo, ja nisam znao da je kolona kontejnera predvidjena planom ispred lamele 2. Da sam znao ne bih ni kupio stan u Savadi, iako sam kupio stan u lameli 1. Pre svega, to jako "nesrecno" izgleda i ruzi izgled celog "naselja". A smrad i ostale implikacije mogu samo da predpostavim. Trenutno su zgrade praznjikave, videcemo kad se vecina useli.
Ni ovo resenje nisam siguran da je sjajno, ako je ovo uopste resenje, ili su ih samo sklonili od pogleda.

Sto se tice radova, podizvodjaca i majstora. Kapa dole onoj majusnoj manjini koja svoj posao radi odgovorno i u skladu sa tradicijama majstorskog zvanja. Vecina gleda da samo "nakuca" nesto, zamaze, privremeno resi reklamaciju-problem i to je to. To je sistemski problem, to nije problem svetla u garazi Savade3. Treba sagledati i siri kontekst u kome zivimo.
Cak i za relativno jednostavne poslove potrebna je: motivisana, odgovorna i strucna radna snaga, KOJA JE ADEKVATNO PLACENA. Nama takvi majstori fale.

Tako da, palite duga svetla kada ulazite u garazu ;)
Svaka čast kako si uspeo da povežeš kontejnere, Srbe, fudbalske klubove, majstore i smrad. :LOL::LOL:
 
Samo u zemlji Srbiji investitor umesto mesta za kontejnere napravi dva parking mesta i ubaci sebi u dzep jos 20 000e minimum, a kontejnere rasprsi oko zgrade nepropisno.
 
Da li neko zna da li je Savada 3 dobila upotrebnu dozvolu?
Podela kljuceva je pocela krajem marta 2022, i bilo je obecanje da ce uskoro da se organizuje "grupno" prikupljanje dokumentacije za uknjizenje, ali do sada, nista se na tu temu nije desilo.


p.s. slicna tema, koliko je pretrazeno ne postoji - ako ipak nisam u pravu, gde postoji deo foruma na ovu temu.
 
Iz Neimara i City Facility-ja pricaju kako se kvare zbog preopterecenja zbog selidbi i dugog drzanja otvorenih vrata - pokusavaju da prebace krivicu na stanare. Definitivno treba povesti racuna prilikom unosenja stvari da se liftovi ne preopterete i nositi iz vise puta, ali je bitno naglasiti da su serviseri iz KONE-a koji su bili u petak 2-3 puta da popravljaju u toku dana su rekli da je razlog zbog koga se lift kvari nakupljena prasina, koja blokira senzore...

Ako je to tacno, definitivno je krivica na Neimaru sto nisu cistili i oni treba da finansiraju otklanjanje kvara...

Mada mi je sumnjivo i to sto su problemi krenuli (ja bar ne znam da se pre desavao) cim je City Facility preuzeo odrzavanje. Dodatno u petak (10. jun) mi je zena koja je cistila ulaz u lameli 1 rekla da su krenuli sa ciscenjem i odrzavanjem pre nedelju dana, za 7 dana nisu uspeli da stignu sa ciscenjem do 9. sprata...tako da, sto se mene tice, definitivno los pocetak saradnje sa njima, a koliko sam shvatio jos zvanicno i nije sa njima postignut sporazum, tako da sam vise nego voljan da cujem ostale ponude za odrzavanje.
Imam utisak da City Facility radi u interesu NeimarV-a, a ne u interesu onih koji ih placaju, a to su stanari.

Najbolje bi bilo, kad bi se stanari organizovali nekako (bez City Facility) i sagledali koji problemi postoje i kako ih resavati.
 
City Facility uvek radi u dogovoru sa investitorom. Svaki trošak investitora prebaci na stanare. Imam iskustvo iz moje zgrade gde svi troškovi neprodatih stanova (koje bi trebao investitor da snosi ) je prebačen na kupce….Firma za izbegavanje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel neko uspeo da dobije odstetu za kasnjenje u primopredaji stana / lokala?
Kako postupiti u tom slucaju?
 
City Facility uvek radi u dogovoru sa investitorom. Svaki trošak investitora prebaci na stanare. Imam iskustvo iz moje zgrade gde svi troškovi neprodatih stanova (koje bi trebao investitor da snosi ) je prebačen na kupce….Firma za izbegavanje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa ako su za izbegavanje, da li postoji nacin da se stvarno izbegnu (zamene nekom drugom firmom). Vreme prolazi, garantni rokovi isticu, a stanarima ostaje neresena gomila pitanja...
 
Zasto zgrada nema upotrebnu dozvolu vidljivu u e katastru?
 
Zasto zgrada nema upotrebnu dozvolu vidljivu u e katastru?
Zato sto nema upotrebnu dozvolu. Imajući u vidu da je Neimar investitor verovatno ce proci dugo, dugo dok je ne dobiju ako je ikad i dobiju….za poslednje dve novogradnje jos uvek nemaju upotrebnu iako su zgrade uselili 2018. i 2020.
 
Vrh