Šta je novo?

Sava centar

Bez LV kongresne opreme ja ne dolazim u SC, nije to dovoljan prestiž za mene.
Inače ne znam kako je u Engleskoj jer je nikad nisam posetio, ali sam zato u Pragu bio u Lidlu koji se nalazi u samom centra grada gde nisam video samo "siromašne ljude"
IMG_2571.jpeg
 
Lidl je pun pogodak, stanari blokova preko puta će svakodnevno dolaziti u kupovinu, usput će biti izloženi marketingu za događaje u SC namenjenih "običnom svetu" (bioskop, koncerti, sajmovi itd itd) i širiće dalje priču. Tu su i gosti hotela, tu su i učesnici na kongresima i ostalim događajima...
 
Iskreno nasi Lidlovi su lepsi i uredjeniji nego po Parizu, Barseloni, Malti, Briselu....tamo su uglavnom prljave rupe gde migranti kupuju
 
Ova rekonstrukcija nije po vrednosti ni blizu originala. Razumem potrebu za vecim brojem sala i to da su sale modularnog tipa pa zato sada nema stolova ali gde je najveci pad to je zajednicki prostor ispred sala i u prizemlju.
Deluje bezlicno, prazno i jeftino kao da je pravljen da bi se automobili tu vozili.
Steta sto su uklonili sve narandzaste i zelene detalje (ventilacija, ograde ..). Ovo sada izgleda vrlo siromasno u poredjenju sa originalom.
 
Pa i na autobuskoj stanici imas gde da sednes pre nego sto udjes u autobus a ovde si osudjen da cupkas u mestu. Osim ako im nije bio cilj da ljude odmah teraju u sale a iz sala u hotele - da se niko tu ne zadrzava i pravi guzvu.
 
Lidl je pun pogodak, stanari blokova preko puta će svakodnevno dolaziti u kupovinu, usput će biti izloženi marketingu za događaje u SC namenjenih "običnom svetu" (bioskop, koncerti, sajmovi itd itd) i širiće dalje priču. Tu su i gosti hotela, tu su i učesnici na kongresima i ostalim događajima...
Čekaj samo dok se ne pojavi opet neki letak za ponižavanje sirote raje,pa kada se ispred Sava Centra formiraju redovi,kao kod Dafine i Jezde,kakav će to samo biti marketinški zgoditak nove direktorke.Cenim da će 14-tog,ponuditi parizer za 23,99 dinara.
 
Poslednja izmena:
Da, potoka nema, par puta sam proverio!😁
Meni se baš sviđa kako su sredili SC.
Prostor je prodisao sa svetlijim enterijerom.
Posebno mi se sviđa zelenilo, odnosno drveće.
Moderni nameštaj se lepo uklap u ovaj prostor, nema ga puno, ali ne znam ni što bi ga bilo u nekom većem broju.
Pa kad idem i na konferencije po hotelima, kada je kafe pauza, niko i ne sedi, jer ceo dan sedi u sali!
Ovde neće dolaziti ljudi da se šetaju i da nešto gledaju, ovo je skroz poslovni deo zgrade!
A što se tče nekad i sad, svaki deo je prikaz verovatno trenutnih trendova u uređenju enterijera.

A koliko je zgrada propala i bila za renoviranje vidi se na ovom delu.
30770A8E-59A4-4C49-A238-DC0AE6FD9860.jpeg
F929DF1E-86E1-4E10-86BF-45BC17524B03.jpeg
7CE9A1BF-FA47-42EB-83BE-BBF222B67F3B.jpeg
 
Izgleda da su mapu i spisak gradova ostavili u originalu. Meni je u današnje vreme neobično videti anahronu transkripciju PEKING i CALCUTTA, greške tipa SHANGAI ili u vremenskoj zoni DENVER -5 (treba -7) ili što je na spisku PYONGYANG a ne SEOUL :)
 
Bez LV kongresne opreme ja ne dolazim u SC, nije to dovoljan prestiž za mene.
Inače ne znam kako je u Engleskoj jer je nikad nisam posetio, ali sam zato u Pragu bio u Lidlu koji se nalazi u samom centra grada gde nisam video samo "siromašne ljude"
Pogledajte prilog 179999
Срби имају комплекс да не каже свет да су сиромашни. Чехе то мање брине.
 
Čekaj samo dok se ne pojavi opet neki letak za ponižavanje sirote raje,pa kada se ispred Sava Centra formiraju redovi,kao kod Dafine i Jezde,kakav će to samo biti marketinški zgoditak nove direktorke.Cenim da će 14-tog,ponuditi parizer za 23,99 dinara.
Toliko priče ni oko čega.
Ako ćemo stvarno, ozbiljno da pretresamo nepostojeći problem prodavnice jednog lanca u SC, može i tako:
te gužve ispred ulaza kada su "akcije" za povoljnije proizvode se stvaraju ujutru u vreme kada se radnje otvaraju u 08:00 i traju kratko, dok se proizvodi ne rasprodaju, dakle ne u delu dana kada to može da zasmeta pogledima uobraženih snobova. Neće smetati kongresima, koncertima, premijerama, svečanim akademijama...
A može i drugačije da se reši: ugovorom zakupodavca i zakupca prostora da se taj eksluzivni fensi ekselens suteren izuzme iz prodaje na akcijama kako se ne bi narušio taj premium de-luhe doživljaj naše pokondirane novokomponovane više klase i rase koja misli da "zaslužuje nešto više".
 
Novi sistem ventilacije nije funkcionalniji, ali je drasticno jeftiniji. Umesto pojedinacnih mlaznica koriste se obicne resetke. I to nije samo na vertikalnim star-wars sulundarima, vec i na horizontalnim (nekad zelenim) cevima.
 
Lidl uopšte nije deo jedne takve elitne celine.Jedan lanac,prepoznat po ponižavanju kupaca,terajući ih da se biju i tuku zbog jeftinijih krilca i ostalih gluposti.
Niko nikoga ne tera da se bije. Narod je sam odlučio da to radi. Ja se nikada nisam tukao, niti imao ikada u planu da se zbog takvih stvari tučem, nego ako nađem ono što je na akciji u trenutku mog boravka u radnji, to i kupim, ako mi treba. Makar krilca ne jeo godinu dana, na primer.
Za dve nedelje je Crni petak u Americi, pa pogledaj malo slike kako se ljudi tuku za televizore, patike, motorne testere i razne druge proizvode na akciji. Makljaju se gore nego u Gazi...
To mi nikada nije bilo jasno, taj mentalni sklop da mora nešto da se kupi samo zato što je na akciji, pa makar to i bacio u đubre posle. Jednom prilikom sam se zatekao na BK u Idei. Nisam ni znao da je Crni petak. Svratio sam zato što mi je trebalo nešto sitno da kupim. Nisam odmah skapirao da je uopšte taj dan, da bih koji tren kasnije dok sam stajao pored jednog od polupraznih rafova, saznao šta je u pitanju, kroz razgovor čoveka sa nekim drugim preko mobilnog. Taj koji je bio u radnji ubeđivao ovog sa druge strane slušalice da mora da kupi neku stvar, jer je izuzetno jeftina, iako je ta osoba sa druge strane slušalice ponavljala štoi joj ne treba.​
 
Vrh