Šta je novo?

Sava centar

Разумем да су им циљ клијенти из иностранства, али натпис на латиници и још на енглеском,
то је као да ти дођу гости из Грчке, а ти их водиш на гирос и сиртаки

Pogledajte prilog 179892

Natpis je u duhu kosmpolitske tradicije SC. Baš mi se sviđa što su ostali dosledni.

Screenshot 2023-11-10 at 8.45.43 AM.png
 
lidle je trgovinski lanac koji je uglavnom namenjen kupcima jako niske platezne moci..njemu nikako nije mesto u jednom prestiznom objektu kakav je sava center ..
 
lidle je trgovinski lanac koji je uglavnom namenjen kupcima jako niske platezne moci..njemu nikako nije mesto u jednom prestiznom objektu kakav je sava center ..
Одвојене су целине потпуно, нема више бутика распршених по конгресном делу.
Конгресни део је најчистији и најпрестижнији могући.

Уложи 118 милиона, па буди arbiter elegantiae.
 
Lidl uopšte nije deo jedne takve elitne celine.Jedan lanac,prepoznat po ponižavanju kupaca,terajući ih da se biju i tuku zbog jeftinijih krilca i ostalih gluposti.
Ja da sam uložio 118 miliona evra,bilo me sramota,da su mi deo jedne takve celine.
Ako su već hteli neki market,mada ne vidim smisao bilo kakavog masovnog marketa unutra,stavio bih ekskluzivna pića,kubanske cigare,bombonjere ,čokolade,egzotično voće.....
 
Nekako mi se ovaj dvosed i fotelje,neuklapaju.
Staro rešenje, sa kružnom garniturom, u crnoj koži je bilo puno bolje.
Pogledajte prilog 179986
Mislim da nisu isti prostori u pitanju.
Naravno da su one stare ugaone garniture bile bolje, ali bi bile daleko skuplje.
Ono gde je novo resenje daleko jednostavnije i prozaicnije je ventilacioni sistem.
Originalni HVAC sistem je u svoje vreme bio avangarda u svetu, cuvene narandzaste mlaznice i spusteni izduvni kanali. Radjen je i tako da ima arhitektonsku vrednost. Da ne pricamo o "potoku".
Novi HVAC sistem je u principu jednostavan bez ikakvih posebnih detalja - nista drugaciji nego u jednom trznom centru ili manjoj hali.
Da je Delta htela da potrosi 10-20 milliona vise, mogli su instalirati modernu verziju originalnog HVAC sistema, ali skupo.
SC je gradila cela bivsa SFRJ, penzioni fondovi Republika su plasirali ogromna sredstva.
Da se danas tako nesto sagradi a bude svetska avangarda, kostalo bi par milijardi evra.
 
Slažem se,ovde je akcenat na pravim vrednostima,u smislu da se poveća broj sala,odnosno da se kongresni turizam,iskoristi do maksimalnih granica.
Stojan Maksimović je napravio remek delo, u svetskim okvirima.Namerno ga je predimenzionirao,baš u smislu da pokrene kongresni turizam,da ga stavi u sam vrh ponude cele SFRJ.
Tek danas,mi shvatamo svu grandioznost Sava Centra,i tek sada sa ovom rekonstrukcijom,mi dolazimo u situaciju,da se iskoristi sav njegov potencijal,o kome je maštao Maksimović.
 
Poslednja izmena:
Slažem se,ovde je akcenat na pravim vrednostima,u smislu da se poveća broj sala,odnosno da se kongresni turizam,iskoristi do maksimalnih granica.
Stojan Maksimović je napravio remek delo, u svetskim okvirima.Namerno ga je predimenzionirao,baš u smislu da pokrene kongresni turizam,da ga stavi u sam vrh ponude cele SFRJ.
Tek danas,mi shvatamo svu grandioznost Sava Centra,i tek sada sa ovom rekonstrukcijom,mi dolazimo u situaciju,da se iskoristi sav njegov potencijal,o kome je maštao Maksimović.
Odlično si ovo napisao!
 
.
Lidl uopšte nije deo jedne takve elitne celine.Jedan lanac,prepoznat po ponižavanju kupaca,terajući ih da se biju i tuku zbog jeftinijih krilca i ostalih gluposti.
Ja da sam uložio 118 miliona evra,bilo me sramota,da su mi deo jedne takve celine.
Ako su već hteli neki market,mada ne vidim smisao bilo kakavog masovnog marketa unutra,stavio bih ekskluzivna pića,kubanske cigare,bombonjere ,čokolade,egzotično voće.....
Nije Lidl kriv, narod je st***.
 
Lidl uopšte nije deo jedne takve elitne celine.Jedan lanac,prepoznat po ponižavanju kupaca,terajući ih da se biju i tuku zbog jeftinijih krilca i ostalih gluposti.
Ja da sam uložio 118 miliona evra,bilo me sramota,da su mi deo jedne takve celine.
Ako su već hteli neki market,mada ne vidim smisao bilo kakavog masovnog marketa unutra,stavio bih ekskluzivna pića,kubanske cigare,bombonjere ,čokolade,egzotično voće.....
"Не видиш смисао"... у томе да развијеш продајни простор и зарадиш што више пара од закупа? Кад је дошао Лидл, доћи ће и ДМ из блока поред, и други.

Људи, у време "кад су богови ходали по Земљи" (СФРЈ), директор Сава центра је био - песник (који је написао стихове за Марш на Дрину, узгред). Шта мислите зашто је онако пропао и што смо ми овако пропали? Погледајте најближи репрезентативни јавни објекат, чији директор је Грба-јури-Менегина-маказама, Арену - ено су углавили теретану зазидавши главно спољашње степениште. Тако је буџен и СЦ, деценијама.

А овде, ни "п" од пилићарења нема.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim smisao u ponižavanju ljudi,i pri tome da se oni još hvale time,pa da ih na sve to još i nagradimo za zasluge.
Ne znam da li si ikada video, Lidl službeni vozni park na jednom mestu,u njihovoj podzemnoj garaži na primer???
Minimum 60 BMW-a najnovijih,svi do jednog,samo BMW.
Ta Nemačka medicina,iz bogatih fotelja i kola,smišlja letke i kampanje,koji ponižavaju ljude,koji ih teraju da se po zimi i vetru,guraju u redovima od 5 ujutru,da bi ugrabili mašinu za mlevenje mesa,koju su uzgred stavili samo po par komada u radnji.
Za mene je LIDL, smisao ponižavanja sopstvenih kupaca,i ne vidim mu mestu u Maksimovićevom ostvaranju,jednostavno ne ide uz ovo remek delo,uz smisao iz kojeg se rodio Sava Centar.
 
Mada to nimalo nije tema ovde - ne, nipošto mi Lidl nije simbol ponižavanja ni kupaca (tamo se na kasi čeka ubedljivo najkraće), a ni zaposlenih, jer je osetan rast superbednih plata u trgovinama u Srbiji počeo upravo dolaskom Lidla na tržište.
 
Prilično je šteta što su sklonili one ikonične ventalacione stalaktite i recepciju sa ulaza. Koliko god da se nadam da će bolje poslovati ovako, i ostati u boljem stanju, ne može se poreći da izgleda dosta bednije i bezidejnije.
 
Рецепција је ту, одмах са леве стране до улаза. Таквим решењем је добијен широк заједнички простор, изузетно квалитетан и прозрачан, ослобођен начичканости, све само не безидејан, а посебно не "бедан".
 
Sava centar izgleda impresivno, detalji, dekoracija, svetla, odlično zaista.
Jedva čekam da koncertna hala zaživi, tu je bilo lepih koncerata i dešavanja.
Što se tiče toga da je lidl socijala radnja, ne bih rekao, budite srećni što tu nije neka lokalna radnja tipa Sunce, Venera itd jer to bi bila socijala. Kod Sunca je uvek nivea, dove... dezodorans 350din a u lidlu je 600din.
 
I da, ovaj deo priče koje je direktorka rekla da će im se isplatiti tek za 15 do 18 godina deluje nerealno.
 
Mada to nimalo nije tema ovde - ne, nipošto mi Lidl nije simbol ponižavanja ni kupaca (tamo se na kasi čeka ubedljivo najkraće), a ni zaposlenih, jer je osetan rast superbednih plata u trgovinama u Srbiji počeo upravo dolaskom Lidla na tržište.
Tačno tako, a kvalitet većine stvari je identičan onom u Maxiju ili Ideji. Naravno u lidlu ima i manje kvalitetnih stvari, ali opet i u Maxiju i Ideji ima manje kvalitetnih proizvoda. Ono što sam primetio da u nedeljnim lidlovim proizvodima mogu da se ponude stvari (i prehrambene i neprehrambene) koje ne postoje ni u jednoj samoposluzi u Srbiji, ja lično sve ovo ne vidim kao ponižavanje... Pored toga iako je ovaj tip prodavnice prvi u Srbiji, on je u inostranstvu poprilično učestao. Po glavnim ulicama gde su poprilično skupi brendovi, poslovnim distriktima, šoping centrima. Lidl je u Evropi prisutan svuda.
 
Znam za London lidle je po pravilu uvek na periferiji I u siromasnim cevrtima . kupci su uglavnom socijiialni slucajavi i poneki stranac iz istocne I juzne evrope.. ljude srednjeg staleza nema sanse da vidis tamo da ne pricam o nesto bogatijim, bude tu malo I sprdnje I sale na racun lidla ,sam sam svedok tome ..ne znam tacan raspored u sava centru ali gde god ga smestiili moje je misljenje da mu tu nije mesto I da ce negativno uticati na eksluzivitet sava centra
 
Lidl uopšte nije deo jedne takve elitne celine.Jedan lanac,prepoznat po ponižavanju kupaca,terajući ih da se biju i tuku zbog jeftinijih krilca i ostalih gluposti.
Ja da sam uložio 118 miliona evra,bilo me sramota,da su mi deo jedne takve celine.
Ako su već hteli neki market,mada ne vidim smisao bilo kakavog masovnog marketa unutra,stavio bih ekskluzivna pića,kubanske cigare,bombonjere ,čokolade,egzotično voće.....
Za dve nedelje je Crni petak u Americi, pa pogledaj malo slike kako se ljudi tuku za televizore, patike, motorne testere i razne druge proizvode na akciji. Makljaju se gore nego u Gazi...

A nešto je i do lokalnog mentaliteta, ima Lidl slične rasprodaje diljem Evrope, pa nešto ne viđamo prečesto slike kako su se Belgijanci potukli oko tostera, zar ne.

Takođe mislim da je stav koji je prethodno izneo drugi forumaš (evo ga opet iznad) da je Lidl (parafraziram) radnja za sirotinju, čist snobizam. Jeste poznat kao diskontni lanac, ali lepeza ljudi koja se tamo snabdeva je prilično široka.

Nego, zna li se šta će još osim Lidla, Tehnomanije i DM-a biti u SC?
 
Vrh