Šta je novo?

Sava centar

Delta će bar uspeti,u smislu izraza,da ostvari profit,jer su svi ovi prethodnici,uspeli samo da ga oteraju u devastaciju.Za 40 godina,nisu uspeli ni dinar da stave u kasu za tehničko i investiciono održavanje.
Pljuju po Titu,a ni staklence na fasadi,nisu uspeli da zamene.
Dobili na poklon,remek delo u svetskim okvirima,pa ni sa njim nisu znali šta da urade.Čim se pojavilo veće mesto za mitingovanje i strančarenje,odmah su Sava Centar zaboravili ,precrtali i prodali.
Sada je svima, koji uključe mozak na sekund jasno,zasto su tako brzo prodali Beogradjanku,Genex kulu i Sava Centar.Da dodju do svog ličnog kapitala u Beogradu na parama.Maestralno,nema šta,a ti sirotinjo hvali tuđ kvdrat od 3.000 evrova,kao da je tvoj lično,i budi ponosan na cenu kvadrata.
 
Poslednja izmena:
U odluci o utvrđivanju Sava Centra za spomenik kulture se navodi da je jedna od mera zaštite "osavremenjavanje enterijera sa savremenim tehničko-tehnološkim potrebama objekta ove namene, uz očuvanje osnovnih likovnih elemenata i vizuelnog izraza", tako da ne može da se radi potpuna rekonstrukcija enterijera ako su ovo uslovi koje je postavila država. I koliko vidimo na fotografijama, definitivno nisu očuvani osnovni likovni elementi i vizuelni izrazi. Jedino što je ostalo očuvano su kutije za hidrante i mapa sveta sa vremenskim zonama na zidu u holu.

Ja bih se složio sa Zavodom, tj. mislim da jeste očuvan i osavremenjen enterijer, a spoljašnjost je potpuno očuvana. Sava Centar nije ništa izgubio ovom rekomstrukcijom, već je osavremenjen i omogućena mu je provobitna namena što pre rekosntrukcije nije bilo moguće.
 
Ja bih se složio sa Zavodom, tj. mislim da jeste očuvan i osavremenjen enterijer, a spoljašnjost je potpuno očuvana. Sava Centar nije ništa izgubio ovom rekomstrukcijom, već je osavremenjen i omogućena mu je provobitna namena što pre rekosntrukcije nije bilo moguće.
Nisam još video uživo, ali na fotografijama se vidi da su od originalnog enterijera očuvane kutije za hidrante i mape sveta. Ako je samo to očuvano, onda bolje da nisu ni stavljali enterijer pod zaštitu, jer alal im zaštita ako su od celokupnog enterijera uspešno zaštićene samo kutije za hidrante.
 
Poslednja izmena:
Nisu svakako mogli da rade to sve na svoju ruku. Zavodu za zaštitu spomenika kulture se prvo podnosi zahtev za utvdjivanje mera tehničke zaštite objekta koji definiše u kom smeru može da ide projekat. Kada se projekat uradi ocenjuje se da li je u skladu sa merama tehničke zaštite objekta i nakon toga se vrši realizacija. Ne vidim zašto bi Delta tu nešto izmišljala toplu vodu i ne bi postupila po prethodno izdatom rešenju, posebno kod nekog ovakvog javnog objekta. Niti taj arhitekta koji uz projekat prilaže svoju licencu ne može tek tako da odstupa od definisanih kriterijuma.

Misliim da je tvoje očekivanje da enterijer bude skoro pa identičan prethodnom, dok se to ne postavlja kao bilo kakav uslov i u delu koji si citirao u jednom od prethodnih postova. Bespredmetno je cepidlačiti oko ovoga, kada je očigledno da je reskonstrukcija dobro odrađena i ono što je možda i najvažnije, objekat je ponovo priveden izvornoj nameni, a to je da se koristi kao kongresni centar.

Neko je na temi pitao: koji su lokali sada otvoreni? Ljudi su Sava Centar gledali kao neko mesto sa nekakvim buticima i velikim parkingom ispred, a ne na ono što je trebalo da bude.
 
Moje očekivanje je bilo da se ispune mere zaštite, a to je "osavremenjavanje enterijera sa savremenim tehničko-tehnološkim potrebama objekta ove namene, uz očuvanje osnovnih likovnih elemenata i vizuelnog izraza". A od očuvanja osnovnih likovnih elemenata i vizuelnog izraza smo dobili očuvane samo kutije za hidrante.
 
Vratite nam Star-Wars sulundare,i sve vam je oprošteno!😁
Menjam tri hidranta, za jedan sulundar.
Šalu na stranu,Sava Centar nije bio prepoznat po kongresima,već po stranačkom mitingarenju,koncertima i filmovima.Jednom rečju,zabava za mase.
 
Poslednja izmena:
Dok se gadjaju poklonima od 50 tisuća evrova,dotle dobavljačima duguju desetine i desetine miliona tih istih evrova.
 
Evo i toaleta!
58B590D5-A041-4DB8-8013-3F90AF8F501B.jpeg
53D0E065-2F55-4FC6-A519-9B140AF321FD.jpeg
1CF795F3-1173-41A2-89EE-C167F91D3A98.jpeg


I info panoi ispred svake sale.
FEDA43AC-E8F3-499F-9BBF-6EF9ADC3F1EE.jpeg
9DE5F932-8E54-4ED0-BAC3-2117A528EAF6.jpeg
 
upadljivo je makar na ovim slikama, potpuno odsustvo velikih ekrančina, info semafora i digital signage-a.
Надам се да ће што дуже тако и остати. Почело се претеривати са тим, да више омета људе у кретању него што им помаже.
 
Obiđoh danas centar,biznis deo.
Previše su ga ispregrađivali,bukvalno kao katakombe.
Nije ni nalik, nekadasnjem osećaju unutrašnjeg prostora.
Razumem da je to biznis deo,fokus na kancelarijama,samo dajem svoj utisak,obzirom da sam nekada,dobar deo radnog vremena, proveo baš u tom delu.
 
Obiđoh danas centar,biznis deo.
Previše su ga ispregrađivali,bukvalno kao katakombe.
Nije ni nalik, nekadasnjem osećaju unutrašnjeg prostora.
Razumem da je to biznis deo,fokus na kancelarijama,samo dajem svoj utisak,obzirom da sam nekada,dobar deo radnog vremena, proveo baš u tom delu.

Da, slažem se, i ja sam ga danas obišao. Ima tu još dosta posla...zanimljivo da, pošto su ga tako podelili, u kongresni deo ne puštaju posetioce već samo učesnike kongresa :rolleyes:
 
Jedno pitanjce da li je u funkciji topla veza Sava Centar -Hotel Crown Plaza
 
Gledao sam tu emisu, izvorno kada je išla,ali nigde nisam video,da je voditeljka pomenula Stojana Maksimovića,kakav je njegov status danas,da li je živ,gde se nalazi,gde živi.
Prosto je neverovatno,da je RTS-u bitniji Džoni Dep.
 
Стојан Максимовић последњих деценија живи у Масачусетсу. Требало би да му је око 90 година.
 
Gledao sam tu emisu, izvorno kada je išla,ali nigde nisam video,da je voditeljka pomenula Stojana Maksimovića,kakav je njegov status danas,da li je živ,gde se nalazi,gde živi.
Prosto je neverovatno,da je RTS-u bitniji Džoni Dep.
Imas u snimku samog arh iz mladih dana gdje govori o svom delu SC
 
Vrh