Šta je novo?

Sava centar

 
IMG_7535.jpeg

IMG_7540.jpeg
IMG_7547.jpeg

IMG_7548.jpeg

IMG_7553.jpeg


IMG_7551.jpeg

IMG_7554.jpeg
 
Ulazni deo i holovi izgledaju po mom sećanju isto kao i pre rekonstrukcije samo je naravno sve novo Što mi je i drago, jer za većinu ljudi ovo Sava Centar a onaj kongresni aneks mi ništa ne znači.
 
Čuo sam je sad kako priča. Što se govora tiče, stoji da ima šarma.

Takođe, na gornjoj slici mi je delovala iskvarcovano, zbog (ne)osvetljenja. Sad vidim da nije.
 
Mene zanima kakva je nova oprema za bioskopske projekcije, jel se zna nešto o projektoru/ozvučenju?

Jel su ubacili recimo Dolby Atmos?
 
Одлично. Једино ми се не свиђа светли плафон доњег гледалишта, односно облога "подвозја" галерије. То је оригинално била тамна облога са ситним светиљакама и изгледало је боље од овога.
 
I ja isto primetih, pikovani stubovi sa glatkim ivicama mi isto nisu dobri, ali to su sve sitnice, ovaj fenomenalni prostor je jednostavno neunistiv.
 
Одлично. Једино ми се не свиђа светли плафон доњег гледалишта, односно облога "подвозја" галерије. То је оригинално била тамна облога са ситним светиљакама и изгледало је боље од овога.
Imaš pravo, diskretnije je u tamnijoj varijanti kada se zatamni dvorana tj deo gde je publika. Ako se eventualno odluče za promenu boje rešivo je farbanjem ploča koje su okačene na potkonstrukciju.
 
Na obnovi Centra Sava radile su samo domaće arhitekte, kompanija Delta Real Estate uložila je ukupno 120 miliona evra u rekonstrukciju celog kongresnog centra, uz povećanje broja stolica-sedišta u Plavoj dvorani sa 3.672 na 4.000. Ali, posebna zanimljivost je da su stolice urađene u Španiji, te da je samo na stolice potrošeno oko dva miliona evra.

 
13 Septembra posle 50 godina gostuje Bolshoi Ballet (ne izvorni, ali sa ucescem poznatih prvaka glavnih baletskih kompanija Rusije) u plavoj sali. Zanimljivo je videti da su svakako velike zvezde ruskog baleta u pitanju. I ne samo moskovskog nego i peterburskog (poput Denisa Rodkina prvaka Marinskog baleta u Peterburgu). Cestitke Beogradu da ima ovakve prilike. Valeriji Gergiev, direktor i Marinskog i Bolshoiskog teatra, je izabrao ovo gostovanje. Karte koliko vidim rasprodate.
Screenshot 2024-09-03 125742.png
Screenshot 2024-09-03 125823.png
 
Vrh