Šta je novo?

Sava centar

Лепе слике, али никад нећу схватити ту помпу да се оставе голе инсталације уместо да се покрију лажним плафоном. (Не знам како се тај плафон тачно зове, али сигуран сам да постоји име за то.)
To je sada arhitektonska fora, pripada "industrijskom dizajnu".
 
Fora je u tome da imas lepsi i visi prostor, a da instalacije ne smetaju. Jel ti se svidja nekadasnji spusten plafon na aerodromu?
 
Fora je u uštedi a satro je dizajn
Да је индустријски плафон јефтинији, имао би га по свим канцеларијама и тржним центрима.

У спуштени плафон угураш шта хоћеш, како хоћеш, све површине остану необрађене, и никад не скидаш прашину. Код индустријског плафона, мораш да обрадиш површине (па, макар и да их обојиш у црно), да уградиш посебне носаче за каблове, осветљење… и имаш захтевније одржавање.

Индустријски плафон овде је у складу (без имитирања) са архитектонским концептом самог Сава Центра - деконструисане структуре где вентилациони сулундари вриште наранџасто и спуштају се пролазницима до носа, а носач фасаде је истовремено завеса.

Мени ово баш добро изгледа. Не бих то био очекивао од Форме Идеале.
 
Plava dvorana definitivno počinje sa radom u septembru. Fino su napunili kalendar, mada (još) nema ničeg ekskluzivnog i toliko spektakularnog:

Tanka je ova objava na N1 pošto nam za @Vox91 nedostaje direktorka.

Prateća fotografija iz saopštenja koju N1 nije preneo.
Kristina Milinčić, generalna direktorka Sava Centra.jpg
 
Jako mu drustvo. Nema sta.

20240604_170530.jpg
 

Prilozi

  • 20240604_125112.jpg
    20240604_125112.jpg
    213,4 KB · Pregleda: 9
Vrh