Šta je novo?

Saobraćajnica T6

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=690839#p690839:17aso0vd je napisao(la):
Blade » Пет Дец 20, 2019 2:37 pm[/url]":17aso0vd]Valjda ce napokon da se spoji prilaz ,,MIlosu Velikom" na onu mutant raskrsnicu na T6, cija dva kraka vode u njive vec duze vreme. Muka mi je svaki put kada tuda prođem. Onaj krak pravo od autoputa E75 treba da se spoji na Surcinski put, a desni iz tog pravca na prilaz ,,Milosu Velikom". Tako bi, mislim, bilo najbolje. Ali neka se spoji kako god, samo da ne bude ono ruglo.
Ja koliko kapiram, jedan krak te nezavršene raskrsnice ide ka sledinama pa dalje ka milošu velikom, kada se ide iz pravca pupinovog mosta, a drugi krak, skretanje iz pravca pupinovog mosta u desno bi trebala da bude nova gradska saobraćajnica koja vodi do aerodroma. Al ta informacija je prastara, jel zna neko nešto o tome?
 
Ево овако @Гунбо, да још једном поновимо.

Од незавршене раскрснице, а садашња лакат кривина, Т6-Марка Челебоновића, један крак тј. Т6 наставља даље до спајања са Грчком улицом и ту ће бити раскрсница, а можда и кружни ток :) , и ту би се завршавала саобраћајница Т6 (профила 3+3). Наставак те саобраћајнице ће бити даље улица Срђана Алексића и та улица ће ићи скроз доле до кружног тока у Војвођанској улици. Улица Срђана Алексића ће се градити кроз онај земљани усек и кроз оно садашње циганско насеље, а Сурчинска улица неће више постојати од кружног тока до оног првог семафора. Садашњи кружни ток ће се рушити и градиће се нови већи. Писао сам о томе и постављао цртеж на теми "Градска магистрална саобраћајница Нови Београд-Сурчин".

Други крак од незавршене раскрснице, а садашња лакат кривина, Т6-Марка Челебоновића, ће бити будућа градска саобраћајница 2а-2а (профила 1+1) и она ће ићи до насеља Радиофар, а не до аеродрома Никола Тесла. О томе сам писао и постављао цртеже на теми о насељу "Радиофар, Сурчин" и то није прастаро обавештење viewtopic.php?f=13&t=2534&start=25#p795264 Од насеља Радиофар ће се градити посебна саобраћајница до аеродрома.

На ортофото снимка сам уцртао (не могу боље :( ) будуће саобраћајнице и како ће отприлике да изгледа тај део о коме причамо, са будућом пословном зоном, будућин Новим Бежанијским гробљем 2,.... Иначе је све ово јако велики градски пројекат/пројекти, доста скуп/и и због саме обимне експропријације.

Иначе има у свему овоме и помака :) , завршена је експропријација земљишта где ће се градити Ново Бежанијско гробље 2, сви намирени, и то је један велики корак ка даљој реализацији пројеката. Да би се почело градити гробље 2, наравно мора се прво изградити саобраћајница Т6, па подземни пролаз испод Т6,.... Све је повезано једно са другим.

Што се тиче наставка градње Грчке улице (оних 450 метара) иза Атлантик дистрибутивног центра, Гранд кафе и оне ергеле (сад је ту неки Рено сервис), још ништа, ту још није завршена експропријација, уцењују власници, али мислим да неће дуго.

саобраћајнице Т6, 2а-2а, Срђана Алексића.jpg
 
Gago, je li informacija o završetku eksproprijacije zemljišta za groblje Bežanija 2 pouzdana?? To bi bila fenomenalna novost!

Tvom postu bih dodao informaciju da će u prostoru koji si označio kao buduća privredna zona, baš na raskrisnici T6 i buduće ulice koja će je odvajati od groblja takođe planiran kompleks carine...
 
Baš pre neki dan prijavio ono đubre na kraju Grčke i usput pitao kada će T6 i dobih (ne previše optimističan) odgovor

t6 januar.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816600#p816600:dz95634f je napisao(la):
Гага » 25 Jan 2021 05:13[/url]":dz95634f]
file.php
Šta se dešava sa Tempom kod Kvantaša? Mislim, koja je njegova sudbina, obzirom na to da nije ucrtan na mapi.
Koliko je sigurno ovo za podzemni prolaz između Bežanijskih groba lja 1 i 2?
 
@Соле, са Темпом се не дешава ништа, ради нормално без проблема. Мапу на ортофото снимку сам ја урадио онако како сам најбоље умео, али ето нисам уцртао Темпо, с обзиром да већина људи зна где се налази.

Пролаз ће се г/радити јер мора да постојо веза између гробаља. Кроз пролаз ће се превозити преминули од капела до места сахрањивања на Ново Бежанијско гробљ 2, јер другачије неће моћи.
Овај пролаз је уцртан на табли, а слику табле сам већ раније постављао, која се налази иза садашњег улаза у Ново Бежанијско гробље 1, односно налази се испред дела гробља где се постављају урне и пре капела. На табли је уцртан тај пролаз, само што је он уцртан на другом месту.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816630#p816630:11oz3elj je napisao(la):
Bezaninac » 25 Јан 2021 09:57 am[/url]":11oz3elj]Gago, je li informacija o završetku eksproprijacije zemljišta za groblje Bežanija 2 pouzdana?? To bi bila fenomenalna novost!

Tvom postu bih dodao informaciju da će u prostoru koji si označio kao buduća privredna zona, baš na raskrisnici T6 i buduće ulice koja će je odvajati od groblja takođe planiran kompleks carine...
@Бежанинац, ако је мени речено погрешно, онда и ја вама. То је један извор информација, а други је чланак из Новости од 18.01.2021., а чланак сам малопре поставио и на теми "Београдска гробља", скроз заборавих да га поставим раније :(

БЕОГРАДУ ЈОШ ЧЕТИРИ ГРОБЉА: Под капом "Погребних услуга" додатна почивалишта у Новом Београду, на Палилули, у Гроцкој и Земуну
- Реализацији наведених планова су до сада на путу стајали нерешени имовнинско-правни односи, који су сада разрешени - кажу у предузећу.
https://www.novosti.rs/c/beograd/vesti/ ... koj-zemunu

Да знам да ће се у новој пословној зони бити комплекс царине.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817444#p817444:20szekbv je napisao(la):
Гага » 27 Jan 2021 01:02[/url]":20szekbv]@Соле, са Темпом се не дешава ништа, ради нормално без проблема. Мапу на ортофото снимку сам ја урадио онако како сам најбоље умео, али ето нисам уцртао Темпо, с обзиром да већина људи зна где се налази.
Nisi razumeo moje pitanje, ili se ja nisam najbolje izrazio. Znam da trenutno radi Tempo, ali kako je ovo mapa kako će sve izgledati u budućnosti, a na njoj nije ucrtan Tempo, shvatio sam da ga neće tu više biti, nego ili da će se u potpunosti ukloniti ili da će se izmestiti na drugu lokaciju.
 
Олигледно је Гага користио старији сателитски снимак са Бинга. Неће Темпо ниђе :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816600#p816600:3a3fveiv je napisao(la):
Гага » Пон Јан 25, 2021 6:13 am[/url]":3a3fveiv]Ево овако @Гунбо, да још једном поновимо.
Hvala :)
 
Ima li kakvih novosti oko saobraćajnice T6
Dugo niko nije pisao ili komentarisao

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898256#p898256:v0nkygkt je napisao(la):
Timotije » 12 Нов 2021 10:56 pm[/url]":v0nkygkt]Ima li kakvih novosti oko saobraćajnice T6
Dugo niko nije pisao ili komentarisao

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
На подтеми „Градска магистрална саобраћајница Нови Београд - Сурчин“ смо писали и о Т6, погледај на https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... 50#p881493 , пошто су те све саобраћајнице (и улице Срђана Алексића и Грчка) на неки начин повезане.
 
Jel ima neka tema za ovu novogradnju :

ei-zp2.jpg


Gde će sve da prođe i gde se završava.
Nadvožnjak preko pruge je odavno gotov.
 
Može u razne projekte.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909922#p909922:5rnezi5k je napisao(la):
vlasta » Пон Дец 20, 2021 2:41 pm[/url]":5rnezi5k]Jel ima neka tema za ovu novogradnju :



Gde će sve da prođe i gde se završava.
Nadvožnjak preko pruge je odavno gotov.
file.php
То се и ја питам, јер ако овако заврши у Курирској без да настави негде даље пресецањем Куриске неће имати много смисла. Једино ако затворе постојећи пружни прелаз код Земун Поља онда ће ово ће бити замена, мада би онда требали некако да омогуће и прилаз са те нове саобраћајнице до ЗП кроз Институт или између Института и пруге јер је преко Новосадског пута прилично обилазно.
Igor":5rnezi5k je napisao(la):
Može u razne projekte.
Извини што одговарам у Т6 теми јер нисам знао како да из "разни пројекти" одговорим на пост у "Т6".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=817444#p817444:1efkfvyu je napisao(la):
Гага » 27 Jan 2021 02:02 am[/url]":1efkfvyu]....

Пролаз ће се г/радити јер мора да постојо веза између гробаља. Кроз пролаз ће се превозити преминули од капела до места сахрањивања на Ново Бежанијско гробљ 2, јер другачије неће моћи.
Овај пролаз је уцртан на табли, а слику табле сам већ раније постављао, која се налази иза садашњег улаза у Ново Бежанијско гробље 1, односно налази се испред дела гробља где се постављају урне и пре капела. На табли је уцртан тај пролаз, само што је он уцртан на другом месту.



Možda ima više veze sa temom o grobljima....
Prolaz ispod ulice naravno da treba da postoji, samo... da li se razmišljalo o tome i da se u "novom" delu Novog bežanijskog groblja izgradi još kapela za ispraćaj? Kako se postojeći deo groblja popunjava po obodima, pogrebnim povorkama već sada treba dosta vremena i pešačenja da stignu do grobnog mesta. A kada se groblje bude uvećalo sa druge strane T6, taj put će biti još duži, a i sama ideja da pokojnik i ožalošćeni prolaze ispod ulice kojom prolaze automobili, kamioni i autobusi mi nije baš nije neko rešenje... Ili će možda se ispraćaji premestiti u onaj objekat kod autobuske okretnice u Marka Čelebonovića koji još uvek nije u funkciji (novi glavni ulaz), pa će makar put za povorke biti kraći? Dok naprave T6 i taj prolaz, mogu i da naprave novu kapelu i novi ulaz sa druge strane, novom delu...
 
Daleko je i to, moraju te objekte da naprave i na novom-novom groblju. Taj podvožnjak ne bi onda ni bio potreban, osim za njihove interne potrebe.
 
Podyemni prolaz će samo služiti za pešačku komunikaciju, T6 je ulica prvog reda, neće biti pešačkih semafora, a može se očekivati visoka frekvencija pešaka. Novo-novo bežanijsko groblje u Ševinom polju (Bežanija 2) će biti kompletno i nezavisno groblje, sa svim infranstrukturnim i tehničkim kapacitetima.
 
На улицама првог реда има пешачких семафора, има и на магистралним, није то разлог. Очигледно хоће да спајају гробља. Кад размислим, централна мртвачница је већ направљена, пре окретнице 65-це, па ће веза свакако бити корисна.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912036#p912036:36iuf5x5 je napisao(la):
Bezaninac » 27 Dec 2021 10:57 am[/url]":36iuf5x5]Podyemni prolaz će samo služiti za pešačku komunikaciju, T6 je ulica prvog reda, neće biti pešačkih semafora, a može se očekivati visoka frekvencija pešaka. Novo-novo bežanijsko groblje u Ševinom polju (Bežanija 2) će biti kompletno i nezavisno groblje, sa svim infranstrukturnim i tehničkim kapacitetima.

Drago mi je da je predviđeno da ima svoju infrastukturu, hvala za info.

Taj podzemni prolaz jednostavno mora da postoji...evo realnog scenarija iz života: jedna porodica ima srodnike sahranjene i na postojećem i na novom delu groblja i npr za Zadušnice ili kada god obilaze grobove naravno da će da koriste taj prolaz, nikome normalnom ne bi palo na pamet da ih tera da idu nazad istim putem da bi izašli na kapiju, prešli T6 na pešačkom i onda opet ušli u novi deo....

A pošto je na Novo bežanijsko vozilima dozvoljen ulaz kada nema sahrana, upravo zbog velike površine groblja i velikih razdaljina za pešačenje, pogotovo za stare ljude, nekako mi je logično da prolaz i kroz taj podzemni isto bude dozvoljen.
 
Ma sigurno će novi deo da funkcioniše kao posebno groblje. Ne vidim drugi način zbog veličine postojećeg.

Ima li nekih procena kada će se postojeće groblje popuniti?
 
Vrh