Šta je novo?

Saobraćajna signalizacija

Info
U Zemunu obrnuli su smer Njegoševe ulice
( od Muhara ka kafani Šaran)
Sada je jednosmerna od Dunava.
Susedna Fruškogorska ( ka Gardoškoj kuli) umesto dvosmerna preinačena u jednosmernu
Karamatinova postala još frekvetnija...

Danas bilo ljudi koj su po inerciji
vozili ka Šaranu, a sad je to suprutnim smerom
srecom nije bilo sudaranja
:sesir:
 
_20210616_161441.JPG

Војводе Степе.
 
Koliko li je pripadnika Policije, Komunalne milicije, raznih opštinskih i gradskih inspekcija prošlo i sigurno videlo ovaj oboreni znak i nisu ništa uradili povodom toga?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=858357#p858357:nibbdwfp je napisao(la):
astrodule » Wed Jun 16, 2021 8:24 pm[/url]":nibbdwfp]Koliko li je pripadnika Policije, Komunalne milicije, ... prošlo i sigurno videlo ovaj oboreni znak i nisu ništa uradili povodom toga?
Nula
Što bi gledali znak ako znaku ne mogu da pišu kaznu?
:kafa:
 
Ne mozete da verujete kolko ljudi ne zna sta da radi kod trepcuceg zutog svetla. Ukopaju se i ne mrdaju cekajuci zeleno a imaju otvoren put pa se formira kolona koja trubi a ovi i dalje ne znaju sta da rade. Gledam to svaki dan. Dal je moguce da ima toliko kupljenih dozvola/ili glupih ljudi?
 
или су уплашени почетници који не желе да уђу у раскрсницу кад у попречном правцу сви лете ко муве без главе

лако је кад си у доминантној улици па је угашен семафор за неки споредни прилаз паркингу, зезнуто је кад се укрштају две главне куда се вози брзо
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=860400#p860400:1ee1uc0k je napisao(la):
nekianonimnilik » Pet Jun 25, 2021 11:16 am[/url]":1ee1uc0k]или су уплашени почетници који не желе да уђу у раскрсницу кад у попречном правцу сви лете ко муве без главе

лако је кад си у доминантној улици па је угашен семафор за неки споредни прилаз паркингу, зезнуто је кад се укрштају две главне куда се вози брзо

Trebao sam da objasnim situaciju.....ugradili su pre par meseci semafor koji ima samo zuto trepcuce (dajle jedan krug za jedno svetlo ne 3) na pesackom za skretanje desno iz pravca zorana djindjica ka sava centru. Neki vozaci stanu tu duze ispred pesackog iako nema pesaka niti vozila koja idu pravo
Bili pocetnici ili ne, svi bi morali da znaju sta treba da rade tada, a ne stanu i cekaju da se promeni u zeleno ko telad
 
Нисам знао да су то уградили. Колико сам само пута видео да ту на десном скретању људи стоје и криве врат гледајући у семафор улево и чекајући зелено, иако за њих важи само знак "Стоп" а не семафор.
 
U Kralja Milana su potpuno us**** zeleni talas. Ne postoji više. Udaraš u crveno na svakoj raskrsnici kako god da voziš.

Za to ja plaćam mesečnu kartu... Da semafor opstruira mene i ostale putnike u autobusu jer neko tamo ne ume da našteluje njegov rad i reguliše ulicu.
 
Ja zaista ne znam kako mogu semafori da se usklade javnim prevozom.

Ono što znam je da Bulevar Mihaila Pupina ne mogu da našteluju za atumobile već mesecima. Pre je postojao zeleni talas od Bulevara umetnosti do Brnakovog mosta.

Kako su ugradili novi sistem - tako se staje na 2 od 4 semafora.

Poslednji put su uspeli da našteluju da se staje samo na jednom ka mostu i nijednom u drugom smeru.

Bulevar Kralja Aleksandra je tek katastrofa. Mislim da od Takovske do Cvetka nije moguće proći na 2 zelena u nizu.

Naravno, pričam o vožnji maksimalno dozvoljenom brzinom sa normalnim ubrzavanjem i kočenjem.
 
Nisam mislio da se bukvalno usklađuju i prilagođavaju vozilu JGPa, ali do pre godinu dve, važio je režim gde ako 31 ili trolejbus primi putnike kod Beograđanke, sigurno ga čeka stajanje na rakrsnici Kralja Milana i Kneza Miloša, a kad krene ka Terazijama na zeleno, vozilo će imati zeleni talas sve do Terazija. Sada to više ne važi. Sada ih režim tera da, pored stajanja posle stajališta Beograd na uglu KM i KM, staju i ispred Dvora, i posle pred Terazije. Kao putnik dok se voziš bukvalno gledaš ispred sebe kako se imbecilni semafori ''gase'' odnosno pretvaraju u crveno, i znaš da nema šanse da autobus ili trolejbus stigne da prođe pre toga. A ranije nije bilo tako. E ko god je smislio ovaj novi režim, ljubim ga u glavu pametnu.


Postoji priča od taksista da su to uradili da bi sprečavali motocikliste da se zaleću. Samo što slepci ne razumeju da se taj problem ne rešava tako.
 
Kad smo već u Požeškoj mislim da bi semafor sa Kirovljevom trebao da se prilagodi novoj situaciji od kada je za vozila javnog prevoza zatvoren nadvožnjak kod Ade.

Sada je prioritetni pravac duž Požeške ka petlji kod hipodroma tako da se na semaforu pravi velika gužva tj. konvoj autobusa i tramvaja dok je krak iz pravca Kirovljeve uglavnom prazan.
 
Igore okreni 2071720, kaži ima zapažanja i brz će izaći na teren.
 
Evo kako to u praksi izgleda, nikakav sudar gore na raskrsnici već loše podešen semafor. Pravac iz Kirovljeve je prazan ali nisam stigao da fotografišem.

MFNDdtg.jpg
 
Mogao sam i da pretpostavim, slično je bilo i bez autobusa a sad je saobraćaj prebačen pravo niz Požešku trebao i režim semafora da se promeni. Ostaje na tebi Igore da okreneš čoveka objasniš mu situaciju .
 
Čuo sam se sa čovekom čiji si mi broj ostavio. U pitanju je Beograd put za koji sam pretpostavio da nije nadležan što je on i potvrdio. Naloge za izmenu režima im daje Sekretarijat za saobraćaj. Pomenuo sam mu dva saobraćajna znaka koja stoje krivo pa je rekao da će preneti kolegama koji se bave time pošto je on nadležan samo za semafore.
 
Da li pravili da je žuta traka ujutro od 07-09 i popodne od 14-18 samo za autobuse i dalje važi pošto na novim znacima koji označavaju žutu traku to ne postoji( dok na starijim znacima stoji vreme od kad do kad je rezervisano za javni prevoz)?
Pitam za primer Omladniskih brigada jer tamo piše vreme a recimo u Mihajla Pupina to ne piše.
 
Takođe ako je isprekidanim linijama odrađena žuta traka, znači da je vremenska, ako je puna žuta linija, onda je konstantno žuta.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pronašso sam kasnije mapu žutih traka,postoje trajne,M.Pupina recimo i povremene,Oml.brigada.
 
astrodule":3jq6d35x je napisao(la):
Jesi li siguran? To onda znači da vozila ne smeju da seku tu liniju (taksisti ili autobusi)
Pa konkretno kod tih koje su stalno žute, farba se puna žuta i do nje isprekidana žuta. Znači za vozila u žutoj traci je isprekidana, za vozila u ostalim trakama je puna žuta.

Dok vremenske imaju samo isprekidane žute linije. Uporedite na GMapsu žutu u Bulevaru despota Stefana i žutu u Bulevaru Mihaila Pupina.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Vrh