Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

Живи ти у твојој Телевизорки, а Сакуре се окани.
Сакура баш тако и изгледа. Естетика периферије која мисли да је центар. Жали боже ливаде која је ту филтрирала ваздух. А стакло се наравно мора брисати сваких пар дана, а веш не ваља баш на пепео са јурија гагарина и топлане. Ни ленор не помаже кад уђе у памук. Најлепши детаљ је далековод на 50 метара од лукс зграде. Београд град парадокса.
 
Сазидаш зграду са стакленим терасама, као да си на мору, у Јурија Гагарина, и онда настану овакве непотребне дискусије да ли треба сушити веш на тераси, уместо да ли су стаклене терасе подесне за ту локацију...
 
Nove informacije:

"Novi rok završetka je 1.novembar a najkasnije 31.decembar 2022. Tehnički prijem očekujemo u oktobru ali svakako ćete biti na vreme obavešteni."

:cry:
 
До краја децембра би требала да буде завршена комплетна зграда (са ходницима, лифтовима, гаражаом, лобијем,...). Док сами станови би требало да буду завршени до краја августа.

-Do kraja jula se završava kompletna keramika I molerski radovi u stanovima.
-Parket, deking I terase do kraja avgusta

Него могу ли станари из прве фазе да ми кажу, шта значи оно рекламирање на сајту Сакуре, фирми попут Miele, Tehnomanija, и других? Очигледно да су то партнери Сакуре. Да ли то значи да станари имају неки попуст код тих фирми на робу за оремање стана, или нешто слично?
 
Него могу ли станари из прве фазе да ми кажу, шта значи оно рекламирање на сајту Сакуре, фирми попут Miele, Tehnomanija, и других? Очигледно да су то партнери Сакуре. Да ли то значи да станари имају неки попуст код тих фирми на робу за оремање стана, или нешто слично?
Ja sam ih pitao za to krajem Maja, rekli su mi da će poslati mail u Junu u kome će sve biti objašnjeno.
 
P
Gasni kotlovi ne stvaraju čađ i pepeo, i stvaraju najmanje produkata sagorevanja, od svih fosilnih goriva. Da ima čađi, ne bi ga bilo samo oko Sakure, već bi pola Novog Beograda bilo prekriveno istim.
Toplana nbg koristi i mazut, pise na njihovom sajtu. Inace pola nbg je u čađi ali najvise od saobraćaja. Jos jedna mana je sto merna stanica za kvalitet vazduha, u bloku 70a, zimi po pravilu daje skoro najveci AQI na nivou Beograda.

Топлана „Нови Београд“ је изграђена 1965. године. У топлани је инсталисано осам вреловодних котлова укупног капацитета 920 МW и за сопствене потребе парни котлови капацитета 3 x 16 t/h паре. Као погонско гориво користе природни гас и мазут. У току грејне сезоне 2010/2011. пуштен је у рад и вреловодни котао капацитета 140 мегавата, највећи у југоисточној Европи. По инсталисаној снази, топлана „Нови Београд“ је највећа појединачна топлана у Европи.

 
Докле ће се понављати ове глупости? Топлана не користи мазут, већ може да га користи (у ванредним ситуацијама - када нема гаса).
 
Radis tamo, pustas grejanje, znas ekipu, imas bolje inf. od zvanicnog sajta ?


Kod vecine elektrana pise "Примарно гориво је природни гас, а алтернативно мазут', za nbg pise "Као погонско гориво користе природни гас и мазут." , sta ti tu nije jasno ?
Kao sto rekoh kada krene grejna sezona isprati rezultate sa merne stanice u 70a
 
Да, ја лично правим мешавину мазута и уља из трансформатора, однос 50-50%, и ложим у котлу у топлани. Чак и лети. А за покретање котла користим азбест.
Ево и јуче када сам свратио до Делта Ситија, на пет минута сам изашао на улицу, и ево какав сам се вратио кући.

 
Taj teksta sa sajta elektrana je od pre desetak godina. Jeste kotlarnica pravljena za mazut, ali su u medjuvremenu napravljeni novi kotlovi na gas. Ona sva crveno-bela dimnjaka su povezana na gasne kotlove, a ona tri siva koje se ne koriste us na mazut.
Toplane generalno koriste gas u 90% kotlarnica, a samo u 10% je mazut ili nafta.
 
Ponovo sam prosetao pored Sakure i jednostavno ne mogu a da ne prokomentarisem (bez ikakvih emocija, samo cinjenice). Cela Sakura i dalje izlgeda ko gradiliste, usao sam u ulaz Faze 1, koji prvih 3 sekunde kad udjes odise ko da si usao u neku elitnu zgradu u Parizu ili Genevi, dok ti vec u 4toj sekundi vidis da radovi ne da nisu zavrseni nego nema cak ni redosleda i logike sta je uradjeno sta nije, kao sahovska tabla. Prosto ne verovatno. Skoro ni jedan detalj nije totalno zavrsen, svugde se vidi da radovi traju. To se reflektuje i na celo naselje. Covid, inflacija i rat u Ukrajni vise ne piju vodu, jer gledam kojom se brzinom radi The One, 3 zgrada Wellport, Ceptera (oni kidaju). Vlasnik/izvodjac se negde zestoko zeznuo plus naravno visa sila, COVID, inflacija, to realno ne mozemo da krivimo nikog. Ali mislim da je napravio gresku (lako je meni sad da filozofiram) u lokaciji, Jednostavno to nije lokacija za lukzusnu zgradu. Toplana, buka Jurija Gagarina plus nova Autobuska stanica, jednostano ne pije vodu. Zao mi je stanara koji su uplatili i jos nisu uspeli da se usele a jos vuku kredite. Samo spekulisem ali realno, ako nije prodao vecinu Faze II, ja bi spustio cenu stana, napravio kompromis i zurio ultra brzo dok Lastavica se ne zahukta, jer uprotivnom ja ne znam kako ce on da zavrsi Fazu II. A to znaci da oni koji se useljavaju u Fazu I imaju polu gradiliste non stop. Za skoro 3000 Eura po m2, mnogo je. Nesumnjam da ce to kad se zavrsi da izgleda lepo kao neka celina (drvece mora da poraste da bi ovi sto gledaju na JG imali barem neki mali mir), ali gubitak vremena je jako veliki.
 
Kakva je razlika u buci stanovi u Sakuri vs stanovi u A bloku III faza, IV faza orjentacija prema J. Gagarina i sve zgrade u pomenutom bulevaru?

Drugo, sto se tice lokacije, zamisli da si u Jurija Gagarina u bloku 45?

Toplana, to je pitanje hiljadu puta pomenuto. Meni se u Sakuri svidja, kad izadjes ispred zgrade ja licno osecam neki mir, sirinu i prostranstvo.

Postujem svako misljenje, ukusi su razliciti.
 
Da li neko zna sta se gradi pored Sakure, ne gde su Lastavice nego sa druge strane tj. levo od zgrade isto ka Jurija Gagarina?
 
Da li je to ovo mozda?

 
Da li neko ima cise informacija o toj zgradi, ja sam cuo kao neki Bugari da grade jos pre godinu i nesto dana, ali nema izgleda nista od toga?
 
Месец дана ништа... Неке новости у вези друге фазе?
Станари прве фазе, како сте задовољни становима?
Хоће ли на крају бити паркинг места око зграде?
 
Za drugu fazu rok za useljenje je pomeren na 1. novembar, a najkasnije kraj decembra, 2022 - mislim da je neko vec pisao o ovome. Ja sam kupac u drugoj fazi, pa nek se javi neko iz prve. Koliko znam, nisu svi useljeni u prvoj fazi i nije jos uvek sve gotovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da napisem za parking mesta da sam makar ja odavno dobila info da ce ih biti, nisu nam tada rekli gde, od tada nista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh